Sign in to follow this  
rokiudbina

Udbinjani

Recommended Posts

Бебо, Ти мислиш ако дођеш љети у Лику и то око Пробржења да видиш људе које ниси видјела мислиш да си велика Личанка?

Ако апаратом направиш стотињак слика да Ти је срце на мјесту?

Хоће ли твоја дјеца сутра знати и долазити у Лику? Хоће једино ако буду проводили вријеме у Лици, а проведених 10 дана годишње неће сигурно завољети Лику.

Зато ја говорим јадино ако се будемо враћали у Лику тако ће се она и развити и опстати.

А преко интернета сигурно неће.

ЛАЖЕМ ЛИ ЈА?

A je l` namjeravas ti da se vracas u Liku ili si se mozda vec vratio?

I nisam ironicna nego te ozbiljno pitam.

A sto mislis da Beba nije velika licanka, kako ti kazes?

Koliko si ti veci licanin od nje? Toliko koliko

Ti Mutilicanu se vrati ako ti se vraca,a nemoj druge ubjedivati u nesto suludo niko nije lud da se vraca ako se snasao negdje bolje,koja bi to budala iz boljega isla u gore svako bira svoj zivotni put i sam odlucuje nama nikome netreba savjetnik,slazem se potpuno sa Mekinjarkom i Bebom >;)

ala gluposti sta cu ovde da procitam... kakvo vracanje, pa iz te Like je i pre rata bezao ko god je imao kuda... i tada je bila nerazvijena i nenaseljena a kamoli sada...

pola onih koji su sada u Americi u toj lici nisu imali ni wc, sve me strah da ce da se vrate.

Nesto mi se cini da nisi ni ti ziveo u Mutilicu ....

A i pola vas sto kao redovno idete u liku ... idete iz koristi. Sto podrzavam u svakom slucaju ... treba lepo sve iskoristii... kao npr jedan sto ga znam uzeo kredit za neku farmu na krbavi a ozidao kucu u BG, alal mu vera. Kredit od drzave hrvatske.

Tako i vi svi gledajte nesto da usicarite, eto odrzavajte ta imanja iako nista ne vrede, zaebavajte ih, obavezno trazite stanarska prava cuo sam da su poceli da vracaju stanove... Ali znajte bez majke Srbije nema vam zivota, kakva god da je i ko god da je vlasti...

DA ste se odvajkada skolovali u BG a ne po nekim zagrebima, mozda bi danas bilo drugacije mada kako se meni cini vecina zali sto se nije prekrstila, jer ovo sto ima hrvata to su sve srbi... Licani i zavicajci,

Pa da vidite kad neko iskreno kaze svoje misljenje i ustvari bas onako kako jeste odma se topic izbrise kao naprimer sto moje brisete,svi sada glumite velike patriote i Licane a kada je trebalo onda ste cutali,heheh,i upravo takvi veliki srbi prvi su se vracali i oblacili hrvatsku uniformu i sluzili njihovu vojsku,najverovatnije iz nekih licnih interesa!Aaaaa kako mi idete na zivce,nemojte glumiti ono sto niste!

Oni koji misle da je Lika posljednja zabit iz koje se uvjek bjezalo nemaju sta ni traziti na ovakvim forumima,imate milion drugih foruma,pa tamo razglabajte!

Uglavnom, znam da nas ima dosta koji redovno idemo,ici cemo i gledati da sto prije stvorimo uslove da se vratimo tamo!

A ono sto kazete da idemo iz koristi-pa nadji ti meni nekog covjeka KOJI RADI NESTO PROTIV SEBE I SVOJIH INTERESA!

Svaka ti čast!!!

Svaka ti je Njegoševa! ;)

Ja idem prvenstveno zato što su mi roditelji i sestrice tamo,

a znam da ima mnogo i onih koji nemaju nikog dolje pa opet dolaze!

opet, nažalost, ima i onih koji uopšte nemaju želju da odu.

I Lika nije zabit,

a iz nje su bježali oni koji nisu htjeli motikom zarađivati za kru'!!

Mislim, ne krivim nikog, al' svi znamo koliko je krvav svaki dinar koji je zarađen dolje!

Evo gledam sad mog oca i majku, bave se poljoprivredom dolje i znam koliko je duboka svaka bora na

njenim rukama kao i na rukama mog oca...

Ali, moj otac je hteo da se vrati i imao vjeru da će uspjeti nešto stvoriti i stvorio je, vrlo vrlo krvavo!

Tako da mislim da je to jedan od mnogobrojnih razloga zašto se mladi ljudi ne vraćaju... :-[

Pa tek je proslo nekoliko godina, obicno se dimi i pali na svakih pedest, taman kad sledeca generacija nesto stvori, popravi i zaboravi kako mu je otac, djed, ili bilo ko drugi osedio bezeci od ustaskog noza.

Pa tek je proslo nekoliko godina, obicno se dimi i pali na svakih pedest, taman kad sledeca generacija nesto stvori, popravi i zaboravi kako mu je otac, djed, ili bilo ko drugi osedio bezeci od ustaskog noza.

Ma ja mislila na vatru i dim odje na temi! ;)

A ovo gore sto si napisao, potpuno se slazem, nazalost tako je... :-[

sta ima braco licani, ne smijemo dozvoliti da nas bilo posvadja, gdje god da smo nosimo iste gene, isti karakter, treba iskorjeniti neslogu, evo jja sam na moju opremu za boks stavio natpis lika