Sign in to follow this  
rokiudbina

Udbinjani

Recommended Posts

svako zna svoje moj kumasine,ma da se nebi razglabali ovda ako vec toliko cjenite rodni kraj neka svako ko se javi,nek se sjeti u stvari nekih starih rjeci koje su koristili nasi stari da nekazem nase babe i prababe pa da se koliko toliko ne izkorjene stari izrazi,rjeci,uzrecice itd. evo ja da pocnem...sjecam se kad neko napravi nesto dobro vele ''sredila ga ki DJUKA drob'' pozdrav iz KINE

Pozdrav svim licanima, a udbinjanima i mutilicanima posebno. Mirjani hvala za slike,prelepe su. Ja tamo nisam bila 17 godina i jako mi je drago sto konacno mogu da vidim kako danas izgleda gradic mog detinjstva.

Pozdrav svim licanima, a udbinjanima i mutilicanima posebno. Mirjani hvala za slike,prelepe su. Ja tamo nisam bila 17 godina i jako mi je drago sto konacno mogu da vidim kako danas izgleda gradic mog detinjstva.

Čija si Ti i kako to da nisi bila dolje 17 godina? Reci de nešto o sebi?

Mirjana svaka ti cast, izljeci mi tugu za rodnim krajem. Koliko je nama u inostranstvu dobro, uvjek cemo patiti za rodnim krajem. Ja amerikancima svaki dan probijam usi o nasim ljepotama i domacoj rakiji i prsuti. Prica sam im i kad sam napravio kuburu pa puca u osnovnu skolu. I danas kad se sjetim kakva sam bena bio dok sam bio dicak, neka me tuga prozme za rodnim krajem. Zamalo ednom nisam zapalio invaplast. . Umalo da zaboravim, isa sam na Nijagarine slapove, tamo stoji kip Nikole Tesle, a i ima kompanija koja pravi aute na struju koja se zove Tesla. Mi se nekad sastanemo i dobro napijemo, ima nasih sto ilegalno prave rakiju.

Mirjana svaka ti cast, izljeci mi tugu za rodnim krajem. Koliko je nama u inostranstvu dobro, uvjek cemo patiti za rodnim krajem. Ja amerikancima svaki dan probijam usi o nasim ljepotama i domacoj rakiji i prsuti. Prica sam im i kad sam napravio kuburu pa puca u osnovnu skolu. I danas kad se sjetim kakva sam bena bio dok sam bio dicak, neka me tuga prozme za rodnim krajem. Zamalo ednom nisam zapalio invaplast. . Umalo da zaboravim, isa sam na Nijagarine slapove, tamo stoji kip Nikole Tesle, a i ima kompanija koja pravi aute na struju koja se zove Tesla. Mi se nekad sastanemo i dobro napijemo, ima nasih sto ilegalno prave rakiju.

Koliko ja vidim Ti si bena i sade

kako je ljudi..kako se zivi...nisam dugo imao mogucnosti da prisustvujem forumu...vidim ima dosta novih clanova...neka,neka....tako treba...ove slike su strava,svaka cast i hvala mirjani,ja pretpostavljam kojoj...ako ima nekih pravopisnih gresaka u tekstu krivite MICU MAJSTOROVIC...hahahhhahhaha...pozzzzzzzz za sve...

Hteo sam da napisem jedan poduzi odgovor na prozivku ... i napisao sam, ali sam ga onda obrisao, jer mi malo na pamet da nisam u obavezi jednom lickom djilkanu objasnjavati ko sam i sta sam, i sta, kako i zasto pisem, govorim jednim ili drugim SRPSKIM dijalektom...

pa cu evo samo da napisem ...

zemo kad procitas moju ekavicu, a ti slobodno trkni do wc-a... samo operi ruke posle.

Mirjani jedno veliko hvala za slike.

Ljiljani molba da ne stavlja slike koje nemaju veze sa temom tj. Udbinom.

Ćao Udbinjani...evo da vam se javi jedan Udbinjanin :( koji ne pati za Udbinom već uživa u njenim proljetnim danima.hahahah.

Da se predstavim, ja sam Milan Momčilović, iz sela Komića, sin Peje nastavnika..

p.s.ZA MAGDALENU: Sejo, pošalji mi one slike, sa naših burnih provoda :) koje mi duguješ :P:(

Ja cu samo reci jednu stvar, "mi smo najgori narod". Evo zasto: u Americi se niko nikom ne javlja od nasih licana, ja sam pokusavao da se cujem sa udbinjanima ali niko ne odgovara (osim dejan007), a niko se ne javlja nikom od drugih. Drugo pricamo razlicitim jezicima. na veliku zalost vise sam pomoci dobio od amerikanca nego od ono malo nasih. A cujem u bgd opet niko sa nikim. I neka su nas procerali. Ja opet velim imam pravih ljudi i oni ce se odmah prepoznati.

Ćao Udbinjani...evo da vam se javi jedan Udbinjanin :( koji ne pati za Udbinom već uživa u njenim proljetnim danima.hahahah.

Da se predstavim, ja sam Milan Momčilović, iz sela Komića, sin Peje nastavnika..

Pa đe si Momo, puška te ubila, nema te sto godina!! :):(:D :D :D

Je l' se to iz Komića javljaš?

Pa đe si Momo, puška te ubila, nema te sto godina!! :P:D :D :D :D

Je l' se to iz Komića javljaš?

u pravu si uzelac008...u americi postoje pravila koja moras da postujes,jednostavno nema se vremena za cesta posjecivanja,pogotovo sad u ovoj situaciji kada je americka ekonomija na rubu propasti...mi ovde radimo po 16 sati dnevno,ljudi su umorni..poslje takvog dana nikom nije do nicega...tuzno ali istinito...Zigo napisi mi gdje si covjece....pozzzzz za sve vas,nek ste mi zivi i zdravi.....