Sign in to follow this  
rokiudbina

Udbinjani

Recommended Posts

Народе Удбински,

избори се ближе за локалну власт.

Садашњи председник опћине Удбина г. Станко Момчиловић није имао никакве успјехе у раду а овдје је већ два мандата. Треба га мијењати, а и његова странка је подржала Санадерову владу и аутоматски једнострано признала Косово. Тако да је мој предлог за локалне изборе изађемо са нашим кандидатом који воли и који може уз нашу помоћ и да освоји власт на Удбини и постане градоначелник Удбине.

Треба нам млад и учен човијек, не треба никаква странка да стоји иза њега већ само његово име које је познато на Удбини.

Мој предлог да на локалним изборима за председника опћине Удбина кандидујемо Узелца.

Он по мени може да побједи на изборима и постане нови председник опћине.

Иза њега ће бити успјеха јер човјек није лопов, из добре је куће, познат је у нашем котару, школован је, а најважније ВОЛИ ЛИКУ.

Желио бих да чујем и ваше коментаре па да покренемо први корак ка побољшању живота на Удбини.

УЗЕЛАЦ ЗА ГРАДОНАЧЕЛНИКА

Послије дугог размишљања и комбиновања, народ Удбине је донио одлуку да СДСС и господин Момчиловић више не могу имати подршку и да је вријеме да буду замјењени бољим.

Одлука је пала на једног ученог младића , а који се може жртвовати за становнике Удбине и Србе и Хрвате. Који може да Удбину постави на прав пут, да Удбина крене ка просперитету, да на Удбину се врати што више људи.

Али план рада новог предсједника изњеће Узелац лично у свом представљању.

ХТИО ИЛИ НЕ ХТИО ТО НАРОД УДБИНЕ ЗАХТЈЕВА ОД ЊЕГА

Ја имам само једно за рећи:

УЗЕЛАЦ ЗА ГРАДОНАЧЕЛНИКА УДБИНЕ

Narode, evo, da podržim ovaj ljepi predlog da naš Uzelac i ljudi sličnih osobina dobiju priLiku da urade nešto značajno za Udbinski kraj u početku, zatim skupa s ljudima sličnih osobina za Liku, Krajinu, Srpstvo...i našu vjeru!

Mislim da je cjelo vaše društvo puno nastojanja koja bi bilo moguće na izvjestan način ostvariti.

A imajte na umu da je jako ljepo čitati vaše riječi o doživljajima, svaku pričicu satkanu od sjećanja, pa "makar" bila o naočigled nebitnom. ;)

Reda se ovdje red po red smjeha, red suza i sjete, a bome i neizdrža... 8)

Je majka Srbija, ali, ne zaboravimo da je Srbija mnogo širi pojam nego što se danas označava.

Zapravo, Srbija je Simbol i tamo je gdje je i Srba-prava istina je skrivena i pitanje je da li će iko, za naših života ,,skinuti koprenu" s' tajne...-probuditi u Srbima one muške viteške, a ženske materinske, u oba slučaja plemenite, jake osobine.

Znate li šta to znači biti vitez i još srpski? Biti čuvar slobode, biti "sluga" slabijem. Lako je biti sluga jačem i biti gospodar slabijem.

Udbinjani, i ovdje ste s razlogom srca, ne iz koristoljublja... Sada opet, možda još više nego ikada, preko su potrebne vaša trezvenost, preduzimljivost, nesebičnost, istrajnost...Iznad svega plemenitost i vjera. Ljepo veli Lički Vuk-vratiti se vjeri pravoj, nenamjetljivoj, tihoj, vanvremenoj, osjetiti značaj svete Liturgije, mir plamena osvještane voštanice i miris tamjana, koji čisti od prljavštine, memle..., kako prostor-tako i misli, krv, duh i dušu.

Sjetite se vina, žita, meda(tek toliko koliko pčelama pretekne)... Sjetite se Ljubavi, ne stidite je se.

Udbinjani, da ostanete mudri- a plemeniti ljudi, domaćini, ...

Svi znamo da je teško "ostati svoj" u "tuđini". Čovjek lako poklekne ako vjere u Ljubav nema, ako gazi po svetom, ili ako se u srce useli fanatizam :-/ -te dvije opake krajnosti.

:)Zato, u slučaju opasnosti razbiti strah, u slučaju mržnje iskoreniti gnev, brigu obezbrižiti, tugu ublažiti osmjehom.

Ako iko-a ono Ličani umiju biti vedri!

Ne smijemo se dati lažnim vrednostima i pustiti se lošoj "centrifugalnoj" sili.

Sabirajmo se, saberimo i priberimo.

Svaka gordost, nadmenost, sebičnost, zajedljivost, zluradost, ljubomora, nisu osobine Srpstva-to su nezdrava, bolesna stanja-koje sile zla nekim virusima šalju.

Видите како Узелац влада информацијама, зато Вам и предлажем да кандидујемо

УЗЕЛЦА ЗА ГРАДОНАЧЕЛНИКА

А још једном се види да су Мутилићани најборјнији при повратку.

a ovaj ga stvarno prokino zbog neke kurve... eee srle nema zene koja je toliko vredna...

+ svi hrvati koji citaju ovaj nas forum i ovaj moj post nek mi sisaju qrac :)

a sve to ide uz pesmu... opet sam ti pijan majko... ili mozda oj rakijo sljivovice ljuta koliko si me napojila puta... mada sam pio heineken.. i neku votku...

salim se sorry...pesma je ... Milane sine, i naravno Zvuci Tromedje... :(

e da i ko obrise ovaj moj post dabogda mu se osusijo prst kojim je klikno na DELETE

Ти си Узелац пукао.

Још само што не кажеш на ком су положају били у рату, јесу ли кокнулинеког Хрвата.

Па ђе да на јавном мјесту људи пишу о себи. Врло добро знаш да ово читају они који желе само да апсе и тамниче.

Овдје треба да се пише о зајебанцији.

А ТИ ТРЕБА ДА НАПИШЕШ СВОЈ ПРОГРАМ КАКО МИСЛИШ ДА УДБИНА СЕ ПОКРЕНЕ.

ИПАК ЧЕШ СУТРА БИТИ ГРАДОНАЧЕЛНИК ОВЕ ОПЋИНЕ

УЕЛАЗ ЗА ГРАДОНАЧЕЛНИКА

Још само што не кажеш на ком су положају били у рату, јесу ли кокнулинеког Хрвата.

УЕЛАЗ ЗА ГРАДОНАЧЕЛНИКА

JA nisam nijednog, oca mi moga Josipa i majke Stefice, ali bice jos dana za megdana pa more biti i meni da se posreci...

Nego ako nekoga zanima kojim prstom cackam nos i sta citam dok kenjam... nek se javi u pm (private message -

Ma samo da pozdravim mog kumasina gradonacelnika UZELCA da vidim oce biti sto od stanova,a i oko nekih poslova bi se morali nesto dogovoriti,jebiga to su teme koje te cekaju...malo sale pozdrav kumasinu

Ја мислим да је крајње вријеме да нам Градоначелник изнесе свој програм.

Желим знати какав нас просперитет чека?

Ја знам да Градоначелник има воље, жеље и знања, али мора да изнесе двој програм у 10 принципа.

УЗЕЛАЦ ЗА ГРАДОНАЧЕЛНИКА

I ja podrzavam Uzelca za gradonacelnika,pa gradonacelnice kad te vec svi podrzavamo trebaobi sad da nam prestavis program tvoj!!! :D :D ;)

Ma nisam ja politicar da iznosim tu neke programe.Svi znamo na cemu treba da se poradi da se trenutna situacija pokrene sa mrtve tacke!Prvo i osnovno je povratak sto veceg broja mladih ljudi,jer bez ljudi ne vredi nista ni pokusavati.Da bi se povratak omasovio potrebno je ljudima dati sansu da se zaposle,bez otvaranja novih radnih mjesta sve je utopija!

То ми сви знамо, али како мислиш да отвориш нова радна мјеста, како мислиш да анимираш младе да дођу на Удбину да живе и раде?

Дај то мало детаљније, кажи овдје јавно о оним разговорима са Њемцима и Инвапласту што си обавио.

УЗЕЛАЦ ЗА ГРАДОНАЧЕЛНИКА

Na zalost niko nece da se vrati, cak i da nije bilo rata vecina mladjih bi otisla, ostali bi samo stariji i alkosi. Teorija zaposlenja ne moze da funkcionise, prvo sto su plate slabe a i ne posotoji ideja gdje zaposliti. Ja znam da zemlju sto imam tamo necu nikad da prodam, jednom godisnje cu da dodjem iz Amerike da obidjem rodni kraj i to je to. Ali opet treba da je neko nas u opcini. Pozdrav svima.