Sign in to follow this  
rokiudbina

Udbinjani

Recommended Posts

Na zalost niko nece da se vrati, cak i da nije bilo rata vecina mladjih bi otisla, ostali bi samo stariji i alkosi. Teorija zaposlenja ne moze da funkcionise, prvo sto su plate slabe a i ne posotoji ideja gdje zaposliti. Ja znam da zemlju sto imam tamo necu nikad da prodam, jednom godisnje cu da dodjem iz Amerike da obidjem rodni kraj i to je to. Ali opet treba da je neko nas u opcini. Pozdrav svima.

Ти од како читам твоје постовејош ни једну паметну ниси рекао, само лупеташ и дестимулишеш остале.

УЗЕЛАЦ ЗА ГРАДОНАЧЕЛНИКА

Ma nesto kontam mogo bi ja biti protivkandidat... evo partija mi je u osnivanju cim uhvatim priliku i popijem malko napisacu i program...

trezan nemam ...kako se ono kaze... Inspiracija??! e to brate nemam... ali cim se inspirisem sa few beers, cu da srocim i taj program.

elem nasao sam kafanu u kojoj ima trista vrsta piva, cak mozes i sam da kuvas sebi pivo i flasiras za poneti kuci, trenutno degustiram one sa 10+ procenata alkohola... dve case i koma. :)

ajp pa tako... pozz za moje buduce glasace, znam znam.... volim i ja vas!!!

@shuster@..gdje nadje tu pivaru,boga ti ljubim...i ja bi da kuvam malo....hahhhahaa...

ljudi,sta se desava na udbini,jeli ima nesto novo.....

ПРОСЛАВИМО ВАСКРС НА УДБИНИ !!!

Организована прослава Васкрса на Удбини. Конвој ка Удбини креће у суботу, за све информације обратите се гардоначенику.

Пече се јањац и треба ону ракију силну попити.

Па изволте.

Jutarnji list, 22.04.2008.....

Na zgradi Općine Udbina još stoji poziv borcima sa Sutjeske

Piše: Željko Popović/EPEHA

Foto: Željko Popović

--------------------------------------------------------------------------------

UDBINA - Puste ulice, zbunjeni stanovnici, na ulazu u zgradu Općine poziv borcima sa Sutjeske i Neretve da se jave kako bi se utvrdio ratni put, umjesto Jamnice ili Coca-Cole na ulazu u mjesto veliki plakat na kojemu piše “Hrvatska Udbina” i nacionalni grafiti na svakom koraku poslijeratne su slike Udbine, mjesta koje bi iduće godine trebalo postati hodočasnički centar jer Katolička crkva ondje gradi Crkvu hrvatskih mučenika.

Udbina je pod povećalom javnosti posljednjih dana otkad se otkrilo da je put do ubojice svećenika Josipa Rafaja u Generalskom Stolu doveo do tog mjesta u kojemu je rat ostavio dubok trag.

Priča o stravičnom zločinu tim je zanimljivija jer su nadu za novi suživot nakon rata u Udbini ulijevali ubojica Srećko Uzelac i Evica Krešić, doseljenica iz Bosne, koji nisu od javnosti krili da je ljubav pobijedila različite vjere što je u Udbini nakon rata još jako izraženo, kao i međunacionalna podijeljenost stanovnika. Čak se i kafići dijele i točno se zna gdje kavu piju Hrvati, a gdje Srbi.

- Udbina je sredina u kojoj se svašta može dogoditi jer se ovdje nakon rata doslovno vodi borba za život.

ПРОСЛАВИМО ВАСКРС НА УДБИНИ !!!

Организована прослава Васкрса на Удбини. Конвој ка Удбини креће у суботу, за све информације обратите се гардоначенику.

Пече се јањац и треба ону ракију силну попити.

Па изволте.

E pa vidimo se onda tamo... :);)

Ja ode par dana prije "konvoja"... :(

od ove price mi se place...moja Udbino sta si docekala...a i oni samo pisu a nista da urade ne samo na Udbini,nego opcenito taj kraj...kad se sjetim samo ponedjeljka i pijace,koliko ljudi na tako malom prostoru,svi veseli,a sad se vidi sta je ostalo...neznam sta treba da se desi da se to sve vrati na ono od prije,i ako je to uopste moguce...treba da se desi cudo,a hrvatskim novinarima da se poruci da malo vise posvete paznji Lici i njenom infrastukturnom sistemu u javnosti,treba da se vrsi pritisak na hrvatske vlasti za obnovu firmi,otvaranje novih radnih mjesta itd...mada koliko ja vidim sve je to ono"ujeo vuk magare'...

Pozdrav Udbinjani ma dje god bili.Njesam dugo svraca odje pa sam ima sta i procitati .

Procitah da je bilo nekih prepirki oko govora (jezika) i slicno.Moj savjet je nemojte se prepirati .Pricajte i kineski ali drzi te se zajedno,druzite se ,sastajte se ali nemojte se zaboraviti to nas jedino moze odrzati.

Vidim da se pojavilo i njih nekoliko iz moje generacije pa ih pozdravljam.

Moram da zahvalim za one slike sto ih vidjeh odje.

Jos jedan veliki pozdrav za sve Udbinjane i sve Krajisnike.

Vaistinu Voskrese!

Od mene takodje svima sretcan uskrs ~ Hristos Voskrese! Svima sve najbolje!

Nadam se da uzivate!

Zavidim drustvu koje je trenutno u Lici! Volela bi da sam tu....

Pozdravcina za sve!

Pozdrav svim udbinjanima, i siroj okolini!Ja sam napisao svega par komentara na ovom topiku, jer se vode uglavnom razgovori na temu djetinjstva na Udbini, a ja nisam zivio na Udbini tako da nisam imao sta pisati.

Ima tu i prepoznatljivo srpsko prepucavanje sto mi se ne svidja.

Lutajuci internetom nasao sam jedan hrv. sajt na kojem doticni Tomica Sertic prica odvratne gadosti o 'protjerivanju' Hrvata sa Udbine 1942.g, a nigde nije spomenuo ustaski pokolj Srba iz okolnih sela. I moji preci su pobijeni tada u Josanu. Toliko me je taj gad isprovocirao da sam morao ovo da napisem. Trebalo bi mu odgovoriti.

Ukucajte na Googlu rijec Udbina, i onda na trecoj strani nadjite naslov Portal hrvatskog kulturnog vijeca-Udbina danas-slicno kao i jucer.

Veliki pozdrav za sve Udbinjane.Evo vec duze vreme pratim rad foruma,mogu samo da kazem da ste svi Super i da su diskusije veoma interesantne.Sretan praznik i velika Pusa iz Frankfurta :-*:-* :-*:-* :-*:-*

Da Uzelac u pravu si ja sam iz Ondica ali samo delimicno, nekako mi vise lezi Mutilic.Nadam se da si ti i tvoja porodica dobro.Veliki pozdrav.Takodjer veliki pozdrav za " Udbinu-Mutilic" .Moram na posao tako da se cujemo uskoro opet....Kussssssss ;) ;) ;) ;) :D :D :D

Veliki pozdrav za sve Udbinjane.Evo vec duze vreme pratim rad foruma,mogu samo da kazem da ste svi Super i da su diskusije veoma interesantne.Sretan praznik i velika Pusa iz Frankfurta :-*:-* :-*:-* :-*:-*

Jel ba sta ima u Frankfurtu? Eeeee nemci su to, rad, red i disciplina... ;)

U Frankfurtu imaju uvek neka desavanja,nikad nije dosadno.Ali coveku fali njegova raja,ako me razumes sto mislim.Eto bas zato i postoji ovaj forum da nas koliko toliko povezuje.Jos nemogu da provalim sve Udbinjane ko je ko,pa ako zelis reci mi ko si ti Schusteru?

eto sta ti je tudjina pa ni rod rodjeni zaboravis... Ja sa suster, majstor za zenske lakovane cipelice,...djonim, pribijam, sabijam... od staog pravim novo, samo treba da digne malko nogice.