Sign in to follow this  
Mladi_Krajisnik

Jelen Super Liga Srbije 2014/2015

Recommended Posts

Despotović ipak u Zvezdi

Izvor. B92 | JT

Bivši mladi reprezentativac Srbije Đorđe Despotović karijeru će nastaviti u Crvenoj zvezdi, a ne u Čukaričkom, kako je prethodno bilo najavljeno.

119530549053b45158a0dd3551103893_orig.jp
Starsportphoto

Do obrta je došlo u poslednjih 24 sata, a iako je Despotović bio pred potpisom ugovora sa klubom sa Banovog brda, u četvrtak bi trebalo da bude predstavljen na „Marakani“.

Despotović se tako vraća u redove ’crveno-belih’, pošto je ponikao u Crvenoj zvezdi, prošao je sve mlađe selekcije, ali nije dobio pravu priliku, pa je prešao u subotički Spartak, a tokom protekle sezone branio je boje Lokerena.

22-godišnji Despotović je, inače, postigao dogovor o trogodišnjem ugovoru sa Čukaričkim, ali je potom usledio poziv Zvezde, pa se predomislio.

Tokom prošle sezone Despotović je odigrao samo 36 minuta na pet utakmica za Lokeren, a dok je igrao za Spartak postigao je 12 golova.

U mlađim selekcijama Srbije odigrao je 16 mečeva i dao tri gola.

Despotović je drugo pojačanje Zvezde u letnjem prelaznom roku, posle Nenada Gavrića, koji je stigao iz Napretka.

Izvor: http://www.b92.net

Filip Knežević u Vitoriji Gimaraeš

Izvor. B92, zvanični sajt

Filip Knežević, do ovog leta igrač Partizana, novi je fudbaler portugalskog ligaša Vitorije iz Gimaraeša.

Klub sa severa Portugala objavio je da je sa Kneževićem potpisao trogodišnji ugovor.

"Nisam puno znao o klubu ali mi se dopada ovo što sam video," rekao je Knežević posle lekarskih pregleda. "Dosta toga lepog su mi ispričali i Filip Đuričić i Lazar Marković."

"Upoznao sam saigrače, atmosfera je dobra. Sviđa mi se i trening centar, ovde postoje svi uslovi da se radi. Ljudi su me lepo dočekali i nadam se da ću se uklopiti i dati doprinos dobrim rezultatima," ispričao je Knežević za zvanični sajt kluba.

Vitorija je prethodne sezone prvenstvo završila na desetom mestu, klub je u sezoni 2012/13 ostvario najveći uspeh u istoriji, osvojio je Kup Portugala.

Knežević je jedini srpski igrač u ekipi koja trenutno ima internacionalce iz čak 12 država.

Pre dolaska u Partizan, u leto 2012. godine, Filip Knežević je bi ojedan od ključnih igrača u Borcu iz Čačka, omladinski i mladi reprezentativac Srbije. U Partizanu je odigrao samo jednu utakmicu u sezoni 2012/13, a prethodne je bio na 'pozajmici' u kragujevačkom Radničkom.

Za Radnički je odigrao 24 utakmice i postigao jedan gol.

Rad: Oslonac na mlađe snage

Izvor. B92, Beta | NĐ

Novi trener Rada Milan Milanović izjavio je da je spreman na težak rad i da je obaveza štaba da pruži maksimum i da sa mladim igračima napravi dobar rezultat.

"U Radu sam proveo 3-4 godine, zavoleo sam klub, ali sada nije vreme za iskazivanje ljubavi već za težak, profesionalan rad. To obećavam, da ću da radim profesionalno i angažovano. Vrlo je teška situacija u srpskom fudbalu pa tako i u Radu i nismo u situaciji da dovodimo ekstra skupa pojačanja", rekao je Milanović.

Milanović je na klupi Rada nasledio Stevana Mojsilovića, a u njegovom stručnom štabu ostaće Dragoslav Milenković i Slađan Nikolić. Sa njim je na Banjicu stigao i trener golmana Božidar Urošević, kao i kondicioni trener i analitičar Vladimir Pročikijević.

"Imamo plejadu mladih i talentovanih igrača i dužnost stručnog štaba je da pruži maksimum i da napravimo dobar rezultat", rekao je novi trener "Građevinara".

Rad je ove sezone posle baraža sa Metalcem ostao u Superligi Srbije, a Milanović je rekao da poznaje ekipu, koja ima nivo za plasman u sredinu tabele.

"Otišlo je šest-sedam igrača kojima je istekao ugovor, mlade igrače znam uglavnom iz mladjih kategorija. Mislim da imaju nivo koji bi u ovom trenutku garantovao plasman u sredinu tabele", dodao je Milanović.

Milanović je okupio ekipu na pripremama za predstojeću sezonu.

Predsednik Upravnog odbora Rada Vladimir Savić rekao je da će se pitanja igračkog kadra "rešavati u hodu".

"Ovih dana traju dogovori sa igračima, nadam se da ćemo do 16-17 jula kompletirati igrački kadar i da to bude tim koji će biti okosnica za nastupajući period. Igrači koji su došli u polusezoni potpisali su šestomesečne ugovore, a ako pronadju inostrane angažmane otići će", rekao je on.

"Ideja je da uz mlade igrače u svakoj liniji tima bude jedan iskusniji, koji će moći da koriguje te linije tima", dodao je Savić.

Sport: Nenadić traži raskid ugovora

Izvor. B92, Sport | SV

Levi bek Crvene zvezde Ljubo Nenadić podneo je zahtev za raskid ugovora i namerava da tuži klub zbog neizmirenih obaveza, prenosi “Sport“.

159384426753b7adcbec6c9329541372_640x433

StarSport

Iako je imao nekoliko sastanaka sa upravom kluba kojima je trebalo doći do kompromisnog rešanja, defanzivac je ipak odlučio da uputi tužbu Arbitražnoj komisiji Fudbalskog saveza Srbije. Klub je Nenadiću predložio izlazak iz ugovora godinu dana pre zvaničnog isteka, ali je on imao svoje uslove.

On je u klub doveden u eri Roberta Prosinečkog pre dve godine iz kragujevačkog Radničkog, ali je do sada upisao svega nekoliko nastupa u “crveno-belom“ dresu, bez značajnijeg učinka.

Novi trener Zvezde Nenad Lalatović je po stupanju na dužnost objavio da ne računa na njegove usluge i da u dogovoru sa upravom treba da se nađe rešenje za njegov status.

Nenadić je ponikao u omladinskoj školi Partizana, ali nikada nije dobio šansu sa druge strane Topčiderskog brda.

Seniorsku karijeru je otpočeo u Teleoptiku, a potom je nastupao za Grafičar, Metalac, Radnički, dok je prošle godine kao pozajmljeni fudbaler Zvezde igrao za Novi Pazar.

B92: Mijailović ostaje u Zvezdi

Izvor. B92

Dosadašnji igrač Crvene zvezde, Nikola Mijailović potpisao je u petak uveče novi ugovor sa crveno-belima na 2+1 sezonu, saznaje B92.

112856387653b729dbea4c4654780691_orig.jp

Time su vodeći ljudi kluba ispunili još jednu želju novog trenera Nenada Lalatovića, koji je zahtevao da u novoj sezoni ima u timu i Mijailovića, koji je osim igračkih kvaliteta, bio i jedan od lidera ekipe i zadužen za dobru atmosferu u svlačionici.

Nije tajna da je Mijailović osim na terenu, puno pomogao klubu u brojnim kritičnim situacijama u prošloj sezoni, počev od akcije renoviranja svlačionica.

U šampionskoj sezoni kluba, ostaće upamćen i po nekoliko intervjua medijima bez "dlake na jeziku" u kojima je kritikova pojedine bivše saigrače zbog lošeg "tajminga" i zahteva za raskid ugovora (Mirić i Vešović) ali i kao kritizer nejedinstva tadašnje uprave i lošeg odnosa prema svlačionici i igračima.

U ekipi Crvene zvezde, tokom jeseni bio je na poziciji levog beka jedan od najboljih igrača, a tokom proleća je po potrebi igrao i zadnjeg veznog.

32-godišni Mijailović je tokom karijere igrao i za ekipe Železnika, Visle iz Krakova i ruskog Amkara.

Jovančić pojačao Jagodinu

Bivši fudbaler Partizana Vladimir Jovančić potpisao je ugovor sa ekipom Jagodine koja će se ove sezone takmičiti u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

35612632853b864f143247211081793_640x534.
Starsportphoto

„Jovančić je upravo pojačanje kakvo smo tražili i znatno će pojačati konkurenciju u napadu. Prelazni rok za nas je tek počeo i odvijaće se u dva dela. Prvi nam služi za dovođenje kvalitetnih igrača za nastup na evropskoj sceni, a u drugom ćemo stvarati tim za prvenstvo“, rekao je predsednik Jagodine Goran Milanović.

Jovančić je igrao za Rad od 2007. do 2011. godine, kada je prešao u Partizan. U dresu ’crno-belih’ odigrao je samo jednu polusezonu, a potom je prešao u južnokorejski Seongnam, dok je prošle godine bio član kineskog Tjanđina.

"Zvezdino dete" među "romantičarima"

Autor: mondo.rs

Stefan Mihajlović priključio se OFK Beogradu na pripremama na Zlatiboru. Čelnici kluba sa Karaburme tvrde da je moguća saradnja.

stefan-mihajlovic.jpg Foto: MN Press
Stefan Mihajlović učio je o fudbalu u Crvenoj zvezdi, ali se nije naigrao u tom klubu.

Posle pozajmice Sopotu, debitovao je za Zvezdu u martu 2013. godine, ali ga je ubrzo nakon toga trener Rikardo Sa Pinto udaljio iz tima. Prošlu sezonu proveo je kao pozajmljeni igrač u užičkoj Slobodi.

Sa Zvezdom je završio priču, prenose beogradski sportski listovi. Razgovarao je sa čelnicima kluba i nakon što su mu saopštili "da se ne uklapa u sistem i da su im potrebni drugačiji igrači za odbranu titule", rešio je da napusti Ljutice Bogdana.

On se priključio pripremama OFK Beograda na Zlatiboru. Ipak, nije sigurno da li će i zaigrati za "romantičare".

Naime, mladi napadač pregovara sa jednim inostranim klubom oko eventulanog transfera, a ako se ne dogovori sa rukovodstvom te ekipe, mogao bi da parafira ugovor sa OFK Beogradom.

Gde će Mihajlović nastaviti karijeru biće poznato za nekoliko dana.

Izvor: http://www.mondo.rs

Realizacija, to je problem!

Petar Škuletić smatra da Evropa i pehari na domaćaoj sceni nisu daleko ako se popravi relazicija, jedan od najvećih problema crno-belih.

skuletic.jpg Foto: MN Press
Od reportera MONDA iz Pohorja

Sam u špicu ili u tandemu, Petar Škuletić ne pravi problem. Bitno mu je da igra, daje golove i pobeđuje. Kako se bliži kraj pripreme, sve je više ubeđen da će Partizan opet biti pravi.

"Uvek može bolje, ali za početak nije loše", počinje za MONDO 24-godišnji napadač.

"Kada sam dolazio u Partizan obećao sam deset golova za polusezonu, a postigao ih sedam golova. Takođe, imao sam sedam-osam asistencija. Ni to nije loše. Znam da mogu više, kao i cela ekipa".

Momak iz Danilovgrada zna šta nije štimalo prošlog proleća.

"Realizacija, to je bio glavni problem", iz prve odgovara.

"Imali smo puno propuštenih prilika. Pogotovo na utakmicama gde smo gubili bodove. Pitanje je kako bi se sve odvijalo do kraja prvenstva da smo iskoristili šanse u Kruševcu", dodaje Škuletić i podvlači: "Neka bude više prilika i neka ih koristimo!"

Malo je vremena za predah na pripremama. Crno-beli se punom snagom spremaju za početak sezone, a on se ozbiljno približio. Za osam dana "valjak" će u Humskoj, u 2. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, ugostiti pobednika duela Linkoln - Toršavn.

"Navikli smo, pripreme kao i svake, naprone. Mislim da smo spremni. Ekipa je ostala na okupu i to je naša najveća prednost. Svi se odlično poznajemo i željno iščekujemo početak kvalifikacija. Iskreno mislim da imamo šanse u Evropi. Svakog protivnika moramo da shvatimo ozbiljno, ali mislim da sa prvim rivalom ne bi trebalo da imamo problema".

Ukoliko preskoče prvu prepreku, crno-beli će se u žrebu za treće kolo kvalifikacija naći u grupi nepovlašćenih timova.

"Jeste nezgodno, ali su i tamo sve ekipe protiv kojih možemo da igramo. Videli smo na poslednja dva kontrolna meča, koja po tempu i želji kod igrača nisu ličili na prijateljske utakmice. Sve ekipe su približnog kvaliteta kao Rubin, a mi smo bili sasvim dobri protiv Rusa, bolji."

Škuletić je uveren da Partizan vraća titulu u svoje vlasništvo.

"Ponavljam, velika je prednost što je ekipa ostala na okupu. Verujem da nećemo ponoviti greške. Ubeđen sam da Partizan može da vrati titulu. Daleko je maj...", završava gorostasni napadač crno-belih.

CZ odbila 1,5 milion za Lazovića

Izvor. B92, zvanični sajt | JT

Fudbalski klub Crvena zvezda odbio je ponudu Standarda za Darka Lazovića, pa će on za sada ostati u redovima ‘crveno-belih’.

137670334353ba73843d60c955882914_640x459
Starsportphoto

Na zvaničnom sajtu šampiona Srbije objavljeno je da do transfera Lazovića u belgijski Standard neće doći jer rukovodstvo kluba smatra da igrač Lazovićevih kvaliteta zaslužuje veću cenu.

Belgijski klub je bio spreman da za Lazovića izdvoji milion i po evra, ali on neće napustiti “Marakanu” bez odštete od barem dva miliona.

Upravni odbor fudbalskog kluba Crvena zvezda smatra da je ponuda od 1.500.000 evra za Darka Lazovića mala. Zato smo odlučili da odbijemo ponudu Standarda. Lazović, po odluci Upravnog odbora, neće napustiti klub za manje od 2.000.000 evra”, rekao je Zvezdan Terzić, sportski direktor i vršilac dužnosti generalnog sekretara Crvene zvezde.

Za Lazovića su u prethodnom periodu bili zainteresovani Ujpešt i Olimpijakos, ali je on bio najbliži belgijskom velikanu.

Lazović: Ne idem po svaku cenu

Izvor. B92, Večernje novosti | JT

Fudbaler Crvene zvezde Darko Lazović rekao je da ne želi da ode po svaku cenu iz ’crveno-belih’ posle propalog transfera u Standard.

133007416753bbbe7ba43f3129822975_orig.jp

Starsportphoto

Upravni odbor Crvene zvezde smatrao je da je ponuda belgijskog velikana od milion i po evra neprihvatljiva i objavio je da Lazović može da napusti klub za najmanje dva miliona.

Belgijanci su, inače, pokušali da u poslednji čas snize i iznos Lazovićevih primanja, pošto se njegovo raspoloženje po pitanju prelaska u Standard promenilo u roku od samo nekoliko dana.

Nismo se dogovorili oko mog ugovora i odlučio sam da ne prihvatim. Isti je slučaj i sa Zvezdom, tako da smo zbog obostranog nezadovoljstva zajednički odbili ponudu Standarda“, rekao je Lazović za „Večernje novosti“.

Lazović će se tako vratiti na pripreme Zvezde i nije razočaran takvim razvojem situacije.

Razgovarao sam već sa trenerom Lalatovićem i priključiću se ekipi u Čatežu. Uopšte mi nije problem, Zvezda je moj klub i stavljam mu se na raspolaganje“, naglasio je Lazović.

Međutim, u slučaju bolje ponude od Standarda, Lazović će izvesno napustiti „Marakanu“.

Ne krijem da imam želju da odem u inostranstvo, mislim da je trenutak za to. Takođe, Zvezda ima priliku da zaradi od obeštećenja, a klubu je novac neophodan. Videćemo šta će se dogoditi, miran sam, imam strpljenja i sigurno neću ići negde po svaku cenu“, naglasio je Lazović.

Za Lazovića trenutno veliko interesovanje pokazuje Olimpijakos, ali ostaje da se vidi da li će Pirejci biti spremni da izdvoje dva miliona evra.

ZVEZDA: Da Božović dođe i vrati se Kelhar!

Crveno-beli poslali ponudu napadaču Napretka, kao i slovenačkom štoperu koji ih je napustio po isteku ugovora, saznaje MONDO.

milijas.jpgFoto: FK Crvena zvezda
Rukovodstvo i stručni štab Crvene zvezde svakodnevno rade na formiranju novog tima, kadrog da ponovi uspeh iz prošle sezone i odbrani titulu, uprkos odlascima nekih važnih igrača.

Za sada su dovedeni Đorđe Despotović (napadač), Nenad Gavrić (vezista), Predrag Đorđević (deni bek) i Damir Kahriman (golman), a MONDO saznaje da je poslata ponuda za 29-godišnjeg napadača Napretka, Bojana Božovića.

Podsetimo, iz Kruševca su već stigli trener Nenad Lalatović i pomenuti Gavrić.

Božović je u Napredak došao prošle zime iz Bežanije i u devet utakmica je postigao četiri gola, od kojih jedan Partizanu u pobedi Kruševljana 2:0, koja se dogodila uoči "večitog derbija" i koja je bila možda i presudna u šampionskoj trci.

Ovaj fudbaler, rođen u Podgorici, 3. februara 1985, tokom karijere promenio je čak 10 klubova, igrajući u dva navrata za beogradski Hajduk s Liona i mađarski Honved.

Prošao je kroz omladinsku školu Budućnosti, ali je profesionalnu karijeru započeo u Komu. "Najzvučniji" klub za koji je nastupao je Serkl Briž, u kojem je bio od 2009. do 2011, s tim da je drugu sezonu proveo u rezervnom timu.

U Belgiji je bio saigrač sa Dejanom Kelharom, a MONDO saznaje da bi to moglo da se ponovi i naredne sezone.

Nezvanično, crveno-beli su uputili poziv slovenačkom štoperu da se vrati u klub i produži ugovor koji mu je nedavno istekao.

Kelhar je na "Marakani" proveo šest meseci i u tandemu sa Savom Pavićevićem držao odbranu, ali se po završetku sezone vratio u Sloveniju i počeo da traga za novim poslodavcima.

S obzirom da je već 8. jul, a da se ništa konkretno po tom pitanju nije dogodilo, možda bi Kelhar i mogao opet da se priključi doskorašnjim saigračima.

Zvezda bez minusa u odbranu titule

Izvor. B92 | NĐ

Fudbalski klub Crvena zvezda izbegao je suspenziju FIFA, uprkos tužbama bivših igrača zbog neisplaćenih zarada, potvrđeno je iz kluba.

120323998653bbe9c2e5cd5775041000_orig.jp

Starsport

Šampion Srbije je isplatio deo dugovanja Poljaku Gžegožu Brnovickom i Slovencu Mirnesu Šišiću, dok preostale obaveze mora da ispuni do septembra.

Shodno tome, Zvezda je izbegla kaznu Svetske kuće fudbala, koja je kao rok postavila 6. jul, pa u odbranu titule neće krenuti sa bodovni minusom.

Brnovickom, koji trenutno nastupa Ruhu iz Hožuva, crveno beli duguju nešto više od 800.000 evra, za 13 utakmica u periodu od 2007. do 2009. godine. S druge strane,dug prema Šišiću, sadašnjem prvotimcu OFI, iznosi 190.000 evra.

Prema informacijama koje je nedavno izneo, v d generalnog sekretara kluba i sportski director, Zvezdan Terzić kompletna suma koju klub mora da isplati do septembra je nešto veća od dva miliona evra.

Takođe, postoji mogućnost da se u međuvremenu neko od bivših igrača odluči na žalbu FIFA, pa se pomenuta suma uveća.

Dauda: Moram da unapredim igru

Napadač Crvene zvezde Abiola Dauda bio je na korak iz odlaska iz kluba, ali je ipak odlučio da ostane i krene na pripreme u Sloveniju.

135254941453bc02867e2d4598882398_orig.jp

crvenazvezdafk.com

Nigerijac je propustio poslednja tri meseca prošle sezone zbog povrede,

"Bio je to nešto duži oporavak koji je trajao tri meseca, ali polako se vraćam, priključen sam ekipi i radim sa loptom. Nema više nikakvih bolova, i nadam se da ću pre nego što ekipa krene za Beograd, biti 100 odsto spreman", rekao je Dauda.

Dauda je prethodne sezone na 20 nastupa uspeo da 11 puta zatrese mreže rivala, i time sebi obezbedi mesto drugog strelca ekipe.

"Naravno da moram da unapredim igru u odnosu na ono što sam prikazao prošle sezone, uvek mi je na umu da unapređujem sebe. Ne opterećujem se brojem golova, razmišljam samo o prvom narednom danu i trudim se da budem potpuno spreman, i ako u tome uspem, znam da ću biti bolji nego što sam bio prethodne sezone", dodao je Nigerijac.

Kao i njegovi saigrači, Dauda je zadovoljan uslovima, smeštajem, ali i radnom atmosferom koja vlada na treninzima.

"Hotel je odličan, bio sam ovde i prošle sezone. Sada smo ovde sa novim trenerom koji radi zaista ogroman posao. Treninzi su veoma dobri, momci su zadovoljni i mislim da je sve to dobar znak", zaključio je Dauda.

Ristić: Velika je stvar igrati pored Nenada Milijaša

95349266753bc028806b12965678215_orig.jpg

crvenazvezdafk.com

S druge strane, mladi Mihailo Ristić po prvi put se nalazi na pripremama sa prvim timom, a utisci Zvezdinog omladinca su isključivo

"Uslovi su apsolutno fenomenalni, počevši od hotela do terena, sve je na vrhunskom nivou. Motiva za trud i rad imam na pretek, jer ovo je Crvena zvezda. Ako ne daš sve od sebe na treningu, ne možeš da uspeš",svestan je Ristić, koji je uporedio rad u prvom timu sa treninzima koje je odrađivao u mlađim kategorijama.

"Postoji razlika, ovde se igra mnogo brži i mnogo ozbiljniji fudbal, a i same pripreme su takve da se mnogo više trči, samim tim i mi mlađi igrači moramo više da se pokažemo i da dajemo sve od sebe", dodao je Ristić.

Mladi veznjak ističe da je za njega velika stvar igrati pored, svog idola, Nenada Milijaša.

"Velika je stvar igrati pored Nenada Milijaša. Do pre par godina sam ga gledao i bio mi je idol. I sada igrati pored njega je velika stvar. Mnogo se može naučiti i samo slušajući ga i upijajući stvari koje govori. To je velika stvar i mnogo mi znači", ističe Ristić, koji očekuje da će od trenera Lalatovića dobiti šansu da se dokaže i na utakmicama.

"Očekujem da dobijem neku šansu, ali nije to na meni da odlučujem, nego na treneru. Ja ću da dam sve od sebe. Mislim da imam kvalitet, na meni je da se pokažem, a šef će da odluči da li zaslužujem da dobijem neke minute ili ne", zaključio je Ristić.

Fudbaleri Crvene zvezde će prvu pripremnu utakmicu odigrati protiv FK Veržej. U pitanju je slovenački drugoligaš, koji je na kraju prethodne sezone zauzeo peto mesto na tabeli. Utakmica će biti odigrana u Brežicama bez prisustva publike, a početak je zakazan za 18 časova i 15 minuta.

Tri dana kasnije, u subotu 12. jula, šampion Srbije će snage odmeriti sa Krkom od 18 časova.

Kasalica u južnokorejskom Ulsanu

Izvor. B92 | NĐ

Napadač Crvene zvezde Filip Kasalica novi je igrač južnokorejskog Ulsana.

13556470953bc2639b9c80210117140_640x463.

Starsport

Visina obeštećenja je 300.000 evra, dok će bivši igrač užičke Slobode potpisati ugovor na dve godine.

Suma od obeštećenja neće u potpunosti pripasti šampionu Srbije, jer klub iz Ljutice Bogdana duguje Kasalici 210.000 evra. Ipak, napadač je oprostio klubu 110.000, pa će Zvezda inkasirati 200.000 evropskih novčanica.

Ranije tokom dana, kako je potvrđeno sa Marakane, crveno beli su izbegli kaznu FIFA, pa će u odbranu titule krenuti bez bodovnog minusa.

Đurić za B92: Pojačanja do nedelje

Izvor. B92

Predsednik FK Partizan Dragan Đurić rekao je za B92 da će crno-beli do kraja nedelje dobiti pojačanja.

160616598653bd4620e12c1254267202_orig.JP

Starsport

Branko Ilič, Abubakar Umaru, Enver Alivodić i Nemanja Tubić samo su neka od imena koja se pominju kao pojačanja crno-belih.

Ipak, još uvek nije niko potpisao za klub iz Humske koji već 15. ili 16 jula igra prvi meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Torshavna sa Farskih Ostrva.

„Ja sam obećao ove nedelje, ove nedelje će i biti pojačanja koja nas interesuju“, rekao je kratko za B92 predsednik crno-belih.

Na dodatno pitanje da li je u pitanju jedan ili više igrača, Đurić je rekao: „To ćemo videti na kraju nedelje, ali ja se nadam više“, dodao je Đurić i još jednom potvrdio da će Marko Nikolić dobiti neophodna pojačanja do kraja nedelje.

Crno-beli su se vratili sa priprema u Sloveniji gde su odigrali dve pobede, uz po jedan remi i poraz.

Rakić: Najvažnije pripreme u životu

Izvor. B92, zvanični sajt | ĐN

Fudbaler Crvene zvezde Đorđe Rakić istakao je da su pripreme u Sloveniji najvažnije u njegovoj karijeri.

59137634153bd7aaadada8870153151_orig.jpg
crvenazvezdafk.com

Rakić je na početku prošle sezone pokidao prednje ukrštene ligamente kolena i na teren se vratio posle više od šest meseci pauze.

On je naveo da se nada da će se vratiti u formu u kojoj je bio pre povrede.

„Meni su ovo najvažnije pripreme u životu, jer je jako teško izaći nakon onakve povrede. Svi bolovi su prošli, ali fizički se mnogo padne zbog duge pauze, i sad dajem sve od sebe nadajući se da ću u sledećoj sezoni pokazati mnogo više nego u prošloj“, istakao je Rakić.

Napadač ’crveno-belih’ dodao da uslovi za odlične pripreme postoje:

„Za sada je sve kako treba, odličan smeštaj, odlični treninzi, mislim da iz dana u dan sve više napredujemo, i što se tiče taktičkih i tehničiih stvari, ali i fizičke pripreme, što je najvažnije. Osećamo se kao domaćini jer smo i prošle godine bili ovde, i već smo se navikli“, dodao je Rakić.

Rakić je pohvalno govorio o fudbalerima iz Zvezdine omladinske škole koji su priključeni prvom timu.

„Zvezda ima veoma talentovanu decu i dobro je što su priključeni prvom timu, jer će više napredovati uz nas nego što bi to uradili u omladinskoj školi. Vidim da su vredni momci i to je najbitnije, imaće sve uslove za rad i nadam se da će shvatiti ovo kao fenomenalnu šansu da naprave nešto u svojoj karijeri“, dodao je bivši reprezentativac Srbije

Naravno, kao napadač, Đorđe Rakić bi mogao najviše da utiče na Luku Jovića koji se po prvi put priprema sa prvotimcima.

„Njegov talenat je očigledan, stvarno mu želim puno uspeha i sreće u sledećoj sezoni. Koliko uspevam da pratim, njega možda malo više treba terati na neki rad, ali doći će i to na svoje godinama. Neosporno je veliki potencijal, to se od prvog treninga videlo. On samo mora da se podstakne na ozbiljan rad i da napravi karijeru koja se od njega očekuje“, zaključio je Rakić.

Ilić: Od malena navijam za Partizan

Izvor. B92, Tanjug | ĐN

Prvo pojačanje Partizana u letnjem prelaznom roku Slovenac Branko Ilić rekao je da će učiniti sve da 'crno-beli' vrate titulu u Humsku.

11336061553be7c3b470a6623554298_640x406.
partizan.rs

Ilič je potpisao ugovor na dve godine i nosiće dres sa brojem 30.

"Za Partizan navijam od malena, prvi put je sada došlo do kontakta i presrećan sam što dolazim među 'crno-bele'. Pao mi je kamen sa srca što su mi iz Hapoela konačno dali papire. Učiniću sve da se titula vrati u Humsku", rekao je Ilić na konferenciji za medije na stadionu Partizana.

Pre dolaska u Partizan bilo je informacija da slovenački reprezentativac ima ponude od Dinama iz Zagreba i Panatinikosa.

"Ne bih da pričam o tome. Pre dolaska u Partizan razgovarao sam sa velikim prijateljem Zvonimirom Vukićem, koji mi je rekao sve najbolje o klubu. Ime Partizana mnogo znači u Srbiji i Evropi, svake godine klub igra evropska takmičenja i ima veliki broj navijača iza sebe", dodao je Slovenac.

Na pitanje novinara koga zna iz ekipe, rekao je:

"Ko ne zna Sašu Ilića, taj ne navija za Partizan, znam i Danka Lazovića i Nikolu Drinčića iz Rusije, a ostale ću da upoznam".

Trener Partizana Marko Nikolić otkrio je da je Ilić od prvog razgovora pokazao veliku želju da dođe u Humsku.

"Očekujem da igrač sa takvim iskustvom i karakteristikama opravda poverenje kluba. Rok za prijavu igrača za kvalifikacija u Ligi šampiona je večeras do ponoći, ako ljudi iz Fudbalskog saveza Izraela budu ažurni, postoji šansa da Ilić debituje već u utorak protiv Torshavna", rekao je Nikolić.

Ilić ima 31 godinu i može da igra na pozicijama desnog beka i štopera. Karijeru je počeo u ljubljanskoj Olimpiji, a igrao je i za Domžale, Anortozis, Lokomotivu iz Moskve, Betis i Hapoel iz Tel-Aviva.

Za selekciju Slovenije odigrao je 53 utakmice i bio je deo tima na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi pre četiri godine.

Zvezdini dresovi za novu sezonu

Izvor. B92

Fudbalski klub Crvena zvezda predstavio je dresove za sezonu 2014/2015.

60857248853bed868c9e5f719516590_orig.jpg

crvenazvezdafk.com

Zvezda će naredne sezone igrati u crveno-belim, crvenim i sivim dresovima, a na zvaničnom sajtu kluba navodi se i da će se sve tri garniture će se prodavati zajedno sa verzijama za decu i bebe.

“Takođe, u prodaji će se naći i kompletan asortiman opreme koje nose prvotimci, kao i specijalni proizvodi namenjeni navijačima i simpatizerima kluba koje je PUMA uradila specijalno za Crvenu zvezdu“, piše na sajtu crveno-belih i dodaje se će cela oprema biti u prodaji na početku sezone.

Cena dresova biće 55 evra, a članovi kluba će na ovu cenu moći da ostvare popust od 20%.

191278100253bed86989d25343749506_orig.jp

crvenazvezdafk.com

.

76187377253bed86ae0442685193044_orig.jpg

crvenazvezdafk.com

.

.

157777417353bed86d90680614834763_orig.jp

crvenazvezdafk.com

.

127855166653bed86f1ca42920417944_orig.jp

crvenazvezdafk.com

.

47607931853bed87086ddf472097538_orig.jpg

crvenazvezdafk.com

.

10500439253bed8726a210035384543_orig.jpg

crvenazvezdafk.com

.

72625373453bed873ace7e741107167_orig.jpg

Milinković o Zvezdi: Ja bih, ali možda je rano...

Autor: mondo.rs

Fudbaler Slovana potvrdio je da razgovara sa Crvenom zvezdom o transferu, ali...

marko-milinkovic-milinkovic.jpgFoto: MN Press
Nisu samo bivši partizanovci Miloš Bosančić i Nemanja Radonjić interesantni Crvenoj zvezdi.

Predvođena novim, agilnim generalnim sekretarom sa ovlašćenjima sportskog direktora, Zvezdanom Terzićem, Zvezda kontaktira sa mnogo igrača i menadžera, a neki od njih to ne kriju.

Konkretno, ofanzivni vezista Slovana Marko Milinković (26) u izjavi za "Informer" rekao je da postoji mogućnost da dođe u Crvenu zvezdu, ali...

"Trenutno mi je prioritet inostranstvo, ali sam pričao i sa Terzićem. Još ništa nisam odlučio... Videću do kraja prelaznog roka gde ću nastaviti karijeru. Sa Slovanom imam ugovor do zime. Zvezda je veliki izazov, klub u kom bi svaki fudbaler voleo da igra, međutim, dugo sam u inostranstvu i ne znam da li bih još da se vraćam u Srbiju", rekao je Milinković.

Kada kaže da mu je rano da se vraća u Srbiju, Milinković možda misli i na zaradu, jer u Crvenoj zvezdi, shodno merama štednje, ne bi mogao da igra za više od pet do sedam hiljada evra mesečno. Možda i za deset, ako u klubu procene da je on igrač iz kategorije "zvezda".

On je ponikao u Borcu iz Čačka, a na 81 utakmici za Slovan postigao je 17 golova.

Pored njega, a novine su pune priča o mogućim pojačanjima Crvene zvezde, pominju se još Obeng Regan, Rade Krunić, Aleksandar Luković, Marko Janković, Saša Zdjelar, Bogdan Planić, Milan Rodić, Dejan Dražić, Aleksandar Katai, Abubakar Oumaru, Mijat Gaćinović, gore pomenuti Bosančić i Radonjić, itd, itd, itd.

Za sada, došli su Đorđe Despotović, Nenad Gavrić, Predrag Đorđević i Damir Kahriman.

B92: Bosančić stiže, Regan blizu

Izvor. B92, Večernje novosti

Dogovor Crvene zvezde i Miloša Bosančića je postignut, dok se uskoro očekuje i potpis Regana, saznaje B92.

48408510053c198ed5d244047923173_640x393.
Starsportphoto

I pored dva najavljena transfera, to neće biti kraj prelaznog roka u Ljutice Bogdana, pošto se očekuju još najmanje dva transfera.

Ovakav scenario najavio je i vršilac dužnosti generalnog sekretara Zvezdan Terzić koji je za "Novosti" rekao da su pregovori sa igračem Gjeongnama u završnoj fazi.

„U završnoj smo fazi pregovora sa Bosančićem i mislim da ćemo završiti posao. Ostaje da se vidi na koji način će raskinuti ugovor sa Gjeongnamom“, rekao je v. d. generalnog sekretara Zvezde Zvezdan Terzić za „Novosti“.I pored dolaska Bosančića, Zvezda ne želi da odustane od Regana.

„Bosančićevim dolaskom odustali smo od Krunića, dok sa Napretkom još uvek vodimo pregovore oko Regana. Nama je interesantan svaki dobar igrač“, dodao je Terzić.

Iz redova ’crveno-belih’ na početku pripremnog perioda najavljivali su da će se okrenuti igračima iz mlađih kategorija, ali su i pored toga uspeli da dovedu nekoliko pojačanja.

„Politika kluba se neće menjati. I dalje ćemo dovoditi talentovanu decu, pružati šansu našima iz omladinske škole, ali igraće najbolji. Bosančić sa 26 godina nije star i savršeno se uklapa u naš tim i ono što je Zvezdi potrebno“, zaključio je Terzić rekavši da je dogovor sa Markom Milinkovićem daleko od postignutog.

Terzić: Stopiran transfer Bosančića

Izvor. B92, Večernje novosti | ĐN

Vršilac dužnosti generalnog sekretara Crvene zvezde Zvezdan Terzić rekao je za "Novosti" da je stopiran transfer Miloša Bosančića.

108526817353c42fb4079d5567238436_orig.jp

Starsportphoto

Bosančić je trebalo da stigne na Marakanu, ali će zbog nemogućnosti da raskine ugovor sa Gjeongnamom ipak sačekati na dolazak u Zvezdu.

„Došlo je do zastoja zbog papirologije i za sada se ništa neće dešavati na tom planu“, potvrdio je Terzić za „Novosti“.

Terzić je dodao da bi pažnja trebalo da se sa pojačanja preusmeri na neke mnogo bitnije probleme.

„Neukusno je da se toliko govori o tome kako dovodimo ovog ili onog igrača, kad Zvezda ima mnogo veće probleme. Moramo da rešavamo pitanje dugovanja, licence za domaće takmičenje, dozvole za registrovanje novih igrača... Angažovani smo na prevazilaženju teške situacije, to je za nas prioritet u ovom momentu“, zaključio je Terzić.

Partizan predstavio nove dresove

Izvor. B92 | MN

Fudbalski klub Partizan predstavio je u Beogradu dres za narednu sezonu u kojoj će „crno-beli“ pokušati da osvoje titulu i vrate primat u Superligi Srbije.

88189676553c68b077e3e5071081435_orig.jpg

Starsport

Predstavljanju su prisustvovali trener Marko Nikolić, fudbaleri Petar Grbić, Darko Brašanac, Milan Lukač, Petar Škuletić i Saša Lukić.

Novi crno-beli dres kompanije Adidas napravljen je od izuzetno lake tkanine koja omogućava lakše izbacivanje vlage i sprečava pregrevanje. U njemu će fudbaleri igrati na domaćem terenu, dok će za gostovanja koristiti sivu opremu.

Fudbaleri Partizana novi dres nosili su juče na prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv HB Torshavna sa Farskih Ostrva, koji je srpski vicešampion rešio u svoju korist rezultatom 3:0.

29746483053c68b0830dfa574976022_orig.jpg

Starsport

Kompanija Adidas je sponzor Partizana već četiri sezone, a dresove nemačkog proizvođača sportske opreme nosile su generacije fudbalera crno-belih 70-ih i 80-godina prošlog veka.

Mutavdžić iz Novog Pazara u Čačak

Izvor. B92, Beta

Dosadašnji fudbaler Novog Pazara Miljan Mutavdžić potpisao je dvogodišnji ugovor sa čačanskim Borcem, objavio je superligaš.

138694937453c6d16e8ad5d039541320_orig.jp

Mutavdžić, koji je prethodnih godinu i po dana nastupao za Novi Pazar, prvo je pojačanje Borca u letnjem prelaznom roku.

"Doveli smo igrača sa superligaškim iskustvom i motivima da se još dokazuje u eliti. Mislim da će biti pravo osveženje za naš tim", rekao je sportski direktor Borca Slobodan Ilić za sajt Borca.

Mutavdžić je ranije nastupao za Radnički 1923, švedski Malme, Javor i Bane.