Sign in to follow this  
Mladi_Krajisnik

Jelen Super Liga Srbije 2014/2015

Recommended Posts

ZVEZDA: Stiglo "milionče" za Miloša Stojanovića

Autor: mondo.rs

Fiorentina je za mladog štopera poslala zvaničnu ponudu klubu iz Ljutice Bogdana - milion evra plus 20 odsto od sledećeg transfera.

grb-zvezde.jpgFoto: FK Crvena zvezda
Miloš Stojanović nalazi se na spisku želja Fiorentine, a da nije sve samo "prazna" priča potvrdila je i zvanična ponuda italijanskog kluba koja je pristigla u Ljutice Bogdana.

Viola je spremna da otkupi talentovanog defanzivnog igrača Zvezde za milion evra, plus 20 odsto od narednog transfera Stojanovića, prenosi "Sport".

U ponudi stoji i da mladi reprezentativac ostane u Beogradu narednih godinu dana dok ne postane punoletan.

Stojanović je po dolasku novog trenera Nenada Lalatovića dobio priliku da pokaže šta zna na dva testa nedavno u Sloveniji.

Crvena zvezda dobila je rok od nedelju dana da razmisli o ponudi Fiorentine i odgovori na istu.

Izvor: http://www.b92.net

Ninković razmišlja o kraju karijere
Izvor. B92 | JT

Doskorašnji fudbaler Crvene zvezde Miloš Ninković nagovestio je da bi uskoro mogao da završi karijeru, iako ima 29 godina.

170406623853c9661acd3b7830276976_orig.jp

Starsportphoto

Ninković je na kraju sezone, posle osvojene titule, napustio redove ’crveno-belih’, a iako ima ponude nekoliko klubova istakao je da ako ne stigne adekvatna ponuda nekog evropskog kluba sigurno će pauzirati šest meseci.

Mnogo sam razmišljao ovih dana, imam svoje uslove pod kojima bih otišao u neki klub, a te uslove mogu samo da zadovolje Emirati ili Kina. Ali, opet malterirati porodicu, vucarati se... Ako se ne ispune ti uslovi u Evropi, odmoriću se verovatno od ovakvog fudbalaa koji je pun nekih interesa“, istakao je Ninković.

Jedan od najzaslužniji za prvu titulu Zvezde posle šest godina ne odbacuje mogućnost da definitivno kaže zbogom profesionalnom fudbalu.

To je vrlo moguće ako posle šest meseci ne bude ničeg konkretnog. Nemam još 30 godina, ali nekako ovo nije fudbal koji se nekad igrao. U Zvezdi bih ostao ceo život, ali ne mogu da ostanem u srpskom fudbalu. Ne bi bilo fer prema saigračima i klubu da budem tu samo da bih bio tu. Imao sam borbu sa samim sobom, nije u redu da uzimam mesto Vukanu koji će izgarati. Njega sam samo naveo kao primer, ima mnogo momaka. Da nismo izbačeni iz Evrope, ostao bih, pokušao bih da napravimo rezultat“, naglasio je Ninković.

Ninković se potom osvrnuo na svoje viđenje srpskog fudbala.

Došlo je do zasićenja od ovakvog fudbala. Ovo nije ono što sam ja trenirao pre deset godina, i to će svako potvrditi. Nagledao sam se svačega, ali toga ima i u svetu. I kada sam dolazio, znao sam da neće biti bajno. Nadao sam se da može barem deo da se ispoštuje, da se svim igračima isplaćuje redovno barem neki deo, i to me je razočaralo. To će trajati dok se ne bude znalo šta je i koliko ko uzimao. Ali, to važi i za druge klubove. Valjda nekom odgovara da se ne zna ništa“, rekao je Ninković u razgovoru sa novinarima beogradskih medija.

Nišlije se pripremaju na Zlatiboru

Izvor. B92, zvanični sajt | SV

Fudbaleri Radničkog iz Niša doputovali su u petak na Zlatibor gde će obaviti pripreme pred početak nove sezone Jelen Superlige Srbije.

79350838953ca259ec6ca7572852730_640x437.

Defanzivac Radničkog Radoš Bulatović (StarSport)

Uoči odlaska na put, klub je odlučio da ne produži ugovore sa Kajom Sančesom i Draganom Jelićem, a pojačanja bi trebalo da stignu narednih dana.

Saradnja je obnovljena sa Vladanom Pavlovićem, Dušanom Kolarevićem, Aleksandrom Jovanovićem i Nenadom Filipovićem. Oni su potpisali produžetke ugovora na minimum godinu dana.

U iščekivanju igračkih promena, za sada najveće pojačanje kluba je dolazak na Čair proslavljenog stručnjaka Dragoslava Stepanovića.

Nišlijama je malo nedostajalo da prošle sezone izbore plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope, takmičenje su završili na šestoj poziciji sa 43 boda, jedan manje od Čukaričkog, koji je nakon izbacivanja Crvene zvezde dobio šansu za učešće u kontinentalnom takmičenju.

Partizan: Pojačanja što pre

Izvor. B92, Beta | SV

Trener Partizana Marko Nikolić rekao je da je poslednji trenutak da njegov klub reaguje i pojača se pred domaće prvenstvo i evropske utakmice.

153022149453ca693eaa636620594933_640x462

StarSport

Partizan je u letnjem prelaznom roku do sada doveo samo slovenačkog defanzivca Branka Ilića.

"Moraćemo da nađemo neki način da reagujemo, jer vremena više nema. Domaće prvenstvo počinje za 20 dana, najvažnije utakmice u Evropi su ispred nas. Ako mislimo da se pojačamo, mislim da je poslednji momenat", rekao je Nikolić.

Nikolić je naveo da postoje ideje o nekim rešenjima, ali da je "realizacija malo teža u zadatim okolnostima".

"Neću odustati od onoga što sam govorio čitavog leta, koji su to profili igrača koji su potrebni Partizana", dodao je Nikolić.

Trener “crno-belih“ je istakao da je dobro što je prošlosezonski tim ostao na okupu. Prema njegovim rečima, Partizanu su potrebna pojačanja u svim linijama tima.

"Ima mesta u timu gde bi bilo dobro da imamo još jaču konkurenciju, ali to nije vezano za pozicije, bilo bi dobro da nas u svakoj liniji pojača po jedan iskusan igrač", rekao je Nikolić.

Crno-bele u utorak očekuje revanš 2. kola kvalifikacija za LŠ na Farskim Ostrvima.

Omega u Borcu iz Čačka

Izvor. B92, Tanjug

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Omega Roberts karijeru će nastaviti u Borcu iz Čačka, potvrdio je danas novi superligaš.

93785320853ca7e0acb0f3703635614_orig.JPG

Starsport

Liberski štoper poslednjih šest meseci proveo je u podgoričkoj Mladosti, u koju je došao iz Crvene zvezde.

"Posle Mutavdžića, i Omega je potpisao ugovor sa našim klubom i nadam se da će biti pravo pojačanje. Obojica su otputovali na pripreme, imaće dovoljno vremena da se adaptiraju i nametnu stručnom štabu", rekao je sportski direktor Borca Slobodan Ilić.

Roberts je tokom karijere igrao i za Smederevo, užičku Slobodu, kamerunski Tiko Junajted, Olimpik de Bamako iz Malija i Gedu iz Liberije.

Za reprezentaciju Liberije nastupao je pet puta i postigao jedan gol.

Stefan Savić u Novom Pazaru

Izvor. B92, zvanični sajt | SV

Posle Seada Hadžibulića u Novi Pazar stigao je još jedan fudbaler, defanzivac Stefan Savić stigao je na pozajmicu iz Partizana.

188252205353cb7983d5eff290083458_640x385

fknovipazar.net

Igrač koji je prošlu sezonu proveo u BSK iz Borče ima ugovor sa “crno-belima“ do leta 2016. godine, a narednih šest meseci nosiće dres Novog Pazara.

“Dolazim iz šampionskog kluba i imam velike ambicije. Ne poznajem ekipu Novog Pazara, ali verujem da je dobra. Došao sam da igram, a na treneru je da proceni da li to i zaslužujem“, rekao je Savić na promociji.

Savić će se u Pazaru pridružiti takođe nekadašnjim fudbalerima Partizana, Siniši Stevanoviću, Dejamu Rusmiru i Predragu Pavloviću.

Borac doveo Babića i Gojkovića

Izvor. B92, Tanjug

Novi članovi čačanskog fudbalskog superligaša postali su Dejan Babić i Aleksandar Gojković, potvrdio je danas Tanjugu sportski direktor Borca Slobodan Ilić.

60695128753ccedf94257b006236088_orig.jpg

"Naša strategija nije da u ovom prelaznom roku dovodimo veliki broj igrača, već samo proverena imena koja nam mogu pomoći i pojačati nas."

"Posle Mutavdžića i Omege, Babić i Gojković će doprineti boljoj igri našeg tima u predstojećem prvenstvu", kazao je Ilić i izrazio očekivanje da će se veoma brzo uklopiti i nametnuti stručnom štabu.

Babić igra u sredini terena i nastupao je do sada za beogradski Radnički, BSK Borču i Partizan odakle je kao pozajmljen igrač igrao za Slobodu i Rad.

Aleksandar Gojković igra na mestima levog beka i štopera. Nastupao je za kraljevačku Slogu, a protekle tri sezone nosio je dres Slobode iz Užica. Obojica su se priključili ekipi koja se nalazi na glavnom delu priprema na Vlasinskom jezeru.

Greška, izvor te vesti je naravno http://www.mondo.rs  ;)

Zvezda se vraća u Sloveniju sa 23 igrača

Prvotimci i stručni štab crveno-belih opet odlaze u terme Čatež na osam dana kako bi obavili drugi deo priprema za novu sezonu.

djordje-rakic-djordje-rakic-darko-lazoviFoto: crvenazvezdafk.com
Posle izleta u Belgiju i prijateljskih utakmica sa Genkom i Mehelenom (obe završene 1:1), fudbaleri Crvene zvezde vraćaju se u Sloveniju i svoju bazu Terme Čatež, gde će boraviti do 30. jula.

Za sada, crveno-beli imaju ugovorene tri provere, protiv Vašaša (25. jula), Krškog (28.7) i Hanovera (29.7), a postoji mogućnost da posle otkazanog duela sa Olimpikom iz Marseja ekipa Nenada Lalatovića produži ostanak u Sloveniji za koji dan da bi imala još jedan test sa kvalitetnim rivalom.

Na završnu fazu priprema za predstojeću sezonu putuje 23 igrača:

Golmani: Damir Kahriman, Filip Manojlović i Marko Trkulja;

Odbrambeni igrači: Marko Petković, Nikola Mijailović, Savo Pavićević, Marko Marinković, Miloš Stojanović, Darko Lazić, Predrag Đorđević i Stefan Đorđević;

Vezni igrači: Nenad Milijaš, Aleksandar Kovačević, Goran Gogić, Vukan Savićević, Dušan Živković, Nikola Karaklajić, Nenad Gavrić, Milan Jokić, Darko Lazović i Nemanja Ahčin;

Napadači: Ifeani Onjilo, Đorđe Despotović i Đorđe Rakić.

U međuvremenu, od bitnijih prvotimaca, ekipu je napustio Abiola Dauda koji bi trebalo da uskoro i zvanicno postane član holandskog Vitesea, dok je trener Lalatović otpisao Peruanca Migela Arauha, dok su odsutni i omladinski reprezentativci Srbije zbog učešća na EP u Mađarskoj.

Lalatović: Još četiri pojačanja

Izvor. B92, Tanjug | JT

Trener fudbalera Crvene zvezde Nenad Lalatović rekao je da odbrana titule ostaje imperativ i da su mu za ostvarenje tog cilja potrebna još četiri pojačanja.

39401135553ce57e71fb55890509014_640x450.

Starsportphoto

“Potrebna su nam još četiri pojačanja, pošto nam je otišlo sedam standardnih igrača koji su doneli titulu. Imperativ je titula, ali i profit klubu preko mladih igrača”, rekao je Lalatović novinarima na Marakani pred polazak u Sloveniju i dodao da bi voleo da Darko Lazović i Đorđe Rakić ostanu u klubu.

Fudbaleri Crvene zvezde u utorak su otišli na drugi deo priprema u Terme Čatež, a na put su krenula 23 igrača.

Očekuju nas utakmice protiv Vašaša, Hanovera, dok je generalna proba sa Genčlebirligijem na programu 2. avgusta. Najverovatnije će biti otkazana utakmica protiv Marseja jer postoji problem oko letova. Voleo bih da ostanemo u Sloveniji kako ne bismo gubili treninge zbog putovanja”, istakao je Lalatović.

Lalatović je dodao da je zadovoljan igrama svog tima na turneji u Belgiji, gde su ostvarena dva remija sa Genkom i Mehelenom.

Zadovoljni smo proveravama u Belgiji, gde smo igrali protiv dva odlična protivnika. Genk je redovan učesnik evropskih takmičenja, a mi smo ga nadigrali u većem delu meča i bilo bi zasluženo da smo pobedili. Raduje me naša igra protiv Mehelena, iako smo bili umorni. Primilli smo golove iz naših kikseva, ali smo se vratili posle deficita”, naveo je Lalatović.

Mediji su prethodnih dana spekulisali da je postojao sukob igrača sa vršiocem dužnosti generalnog sekretara Zvezdanom Terzićem oko finansija.

To je više naduvana priča, ne bih joj davao na važnosti. Nije bilo velike polemike, samo diskusije i običan sastanak. Tvrdim da se ništa veliko nije desilo”, zaključio je Lalatović.

Bogdan Planić i definitivno u Zvezdi

Talentovani defanzivac napustio OFK Beograd i potpisao trogodišnji ugovor po kojem će mesečno zarađivati 4.000 evra.

planic.jpgFoto: MN Press
Dugo se "krčkalo", a ove srede i konačno skuvalo - Bogdan Planić je novi fudbaler Crvene zvezde.

Posle samo jedne sezone u plavo-belom dresu, 22-godišnji štoper je napustio OFK Beograd i potpisao trogodišnji ugovor sa šampionom Srbije, po kojem će imati mesečnu platu od 4.000 evra, saznaje MONDO.

Tim potezom Zvezda je dobila ono što je i želela, mladog igrača, solidnog kvaliteta, sa prihvatljivim primanjima.

Planić je prošle sezone bio standardan u timu "romantičara", a prethodno je nastupao za Jedinstvo Puteve, Žarkovo, Slobodu iz Užica i Zlatibor, u kojem je počeo profesionalnu karijeru 2010. godine.

Mladi fudbaler bi u Crvenoj zvezdi trebalo da nadomesti odlazak Dejana Kelhara, ali mu predstoji borba za mesto u timu sa Darkom Lazićem, koji se dobro pokazao u dosadašnjem toku priprema.

Dauda u Viteseu, Zvezdi 500.000 €

Izvor. B92, Večernje novosti

Crvena zvezda prodala je Nigerijca Abiolu Daudu (26) holandskom Viteseu za pola miliona evra, prenose Novosti.

194438541153cc387dae033315474974_orig.jp

Dauda je crveno-belima pored toga oprostio i 150.000 evra duga, a sa holandskim timom je potpisao trogodišnji ugovor.

Nigerijski napadač je u Zvezdu došao u februaru 2013. iz švedskog Malmea za koji je igrao pet sezone, a za crveno-bele je na 27 utakmica postigao 12 golova.

Njemu će u Viteseu saigrač i konkurencija biti mladi srpski napadač Uroš Đurđević.

Planić: U Zvezdu bez razmišljanja

Izvor. B92 | AK

Novo pojačanje Crvene zvezde Bogdan Planić pridružio se novim saigračima na pripremama u Sloveniji istakavši da mu se ostvario san.

175734175553d23f5777309605367266_orig.jp

crvenazvezdafk.com

Planić je u četvrtak popodne odradio prvi trening sa timom Nenada Lalatovića i nije krio oduševljenje što je u crveno-belom.

"Ovo je za mene ostvarenje dečačkog sna i daću sve od sebe da ukazanu šansu iskoristim na najbolji način. Poziv Zvezde je stigao iznenada i bez razmišljanja sam ga prihvatio", rekao je Planić.

"Nudili su novac, ali nisu ni do kolena Zvezdi"

Savo Pavićević biće i naredne sezone stub odbrane Crvene zvezde i ne kaje se što nije otišao.

savo-pavicevic-pavicevic-crvena-zvezda.jFoto: crvenazvezdafk.com

Od reportera MONDA iz Slovenije

Fudbaleri Crvene zvezde pripremnim mečevima pristupaju sa istom ozbiljnošću kao i takmičarskim.

"Ove utakmice su za nas mnogo bitne, jer tim mora da se uigra za početak prvenstva. Mnogo igrača je otišlo i ekipa trpi, ali dobro radimo i za sada je sve ok", istakao je Savo Pavićević uoči duela protiv Vašaša.

Iskusni štoper u četvrtak je ranije napustio popodnevni trening zbog bola u listu, ali kaže da će i pored toga izaći na teren za prijateljski meč sa Mađarima (17.30).

"Osetio sam bol ispod kolena, pa sam išao na snimanje. Ispostavilo se da je neka upala, ali biću na zagrevanju pred utakmicu. Videćemo koliko ću izdržati, mada mislim da nije ništa strašno. Za dan-dva sve bi trebalo da bude dobro", optimista je Pavićević.

Nema sumnje da će reprezentativac Crne Gore biti prvi izbor Nenada Lalatovića predstojeće sezone za mesto štopera, a videćemo ko će mu biti par. Za poziciju startera bore se dvojica mladih igrača, Darko Lazić i Bogdan Planić, ali konkurenciju jačaju i omladinci Jovanović i Stojanović.

"Nadam se da ću iskustvom i znanjem uspeti da im pomognem da iskoriste kvalitet koji poseduju, a što se mene tiče, srećan sam jer smo zadržali iste bekove kao prošle sezone, Petkovića i Mijailovića. Defanzivnoj liniji uvek je potrebno vreme da se uigra, a ovako će biti mnogo lakše kada počne prvenstvo", zadovoljan je Savo Pavićević.

Na kraju, otkrio je da je poput mnogih, i on ovog leta mogao da napusti Zvezdu.

"Bilo je ponuda, ali iako su nudili veće pare, to su klubovi koji nisu do kolena Crvenoj zvezdi, a ja nisam neko ko će da ode bilo gde samo zbog novca".

Izvor: http://www.mondo.rs

Bosančić u Zvezdi, a sa njim i Avramovski!

Crvena zvezda uprkos protivljenju navijača angažovala Miloša Bosančića, kao i još jednog ofanzivnog vezistu.

bosancic.jpgFoto: MN Press - arhiva Od sada će igrati sa druge strane Topčiderskog brda. Miloš Bosančić 2006. u dresu Partizana protiv Maribora.

Velika želja trenera Nenada Lalatovića i uprave Crvene zvezde, Miloš Bosančić, potpisao je dvogodišnji ugovor.

Ova vest mogla bi da izazove nezadovoljstvo među "najvatrenijim" navijačima crveno-belih, koji su bili protiv angažovanja bivšeg prvotimca Partizana.

Rukovodstvo kluba je, ipak, rešilo da izgura svoje i dovede igrača koji je zbog započetih pregovora sa crveno-belima raskinuo ugovor sa južnokorejskim Gjongnamom.

Bosančićev dolazak na pripreme u Terme Čatež očekuje se u subotu u toku dana, a zajedno sa njim trebalo bi da stigne i Daniel Avramovski, takođe ofanzivni vezista i velika nada makedonskog fudbala.

Doskorašnji vezista Rabotničkog potpisaće ugovor na tri godine.

Petković: Spremni za Radnički

Izvor. B92, zvanični sajt | ĐN

Fudbaler Crvene zvezde Marko Petković izjavio je da će ekipa biti potpuno spremna za početak takmičenja u Jelen Superligi.

156755506353d4a477c627d924144218_orig.jp

crvenazvezdafk.com

Zvezda je na pripremama odigrala pet prijateljskih utakmica na pripremama u Sloveniji, a na poslednjoj protiv Vašaša nije uspela da stigne do pobede (1:1).

Ipak, Petković nije toliko zabrinut, već naglašava da je to samo bio loš dan.

„Činjenica je da smo odigrali meč sa Mađarima daleko ispod svojih mogućnosti i ispod nivoa koji je do sada bio na ovim pripremama. Čuli smo sve zamerke od šefa Lalatovića i dobro znamo šta treba ispraviti. Loš dan je normalan i treba da se desi, najvažnije je prvenstvo. Već sada mogu da garantujem da ćemo biti maksimalno spremni za utakmicu sa Radničkim, 9. avgusta na Marakani“, rekao je Petković.

Desni bek ’crveno-belih’ naveo je da očekuje veliku posećenost na Marakani.

„Zvezda je neobjašnjivi magnet za svoje Zvezdaše. Očekujem odličnu posetu i veliku podršku jer krećemo u odbranu titule. Mislim da ćemo navijačima pokazati da će ova sezona biti u znaku crveno-belog i da će se poseta iz meča u meč podizati zahvaljujući našim pobedama i dobrim igrama“, dodao je Petković.

Bosančić: Ispunio sam san

Izvor. B92 | MN

Novi fudbaler Crvene zveze Miloš Bosančić rekao je da mu se ostvario san dolaskom u klub.

55405878253d4e38d1e38e331439536_orig.jpg

Starsport

On i Danijel Avramovski u subotu su zvanično postali igrači srpskog šampiona.

"Osećam se fenomenalno, ispunio sam san dolaskom u Zvezdu, očekujem da ću se dobro spremiti i biti deo pobedničke ekipe“, rekao je Bosančić novinarima u Sloveniji.

"U timu je dobra atmosfera. Došao sam zato što volim Zvezdu, kod nas se stvari često preuveličavaju, znam kakva je situacija u klubu i tu sam da pomognem. Želim da popravim sliku o sebi, dosta sam se smirio dok sam bio u inostranstvu, hoću da pokažem da sam novi ja. Ne plašim se navijača i nadam se da ću ih oduševiti svojim partijama", dodao je Bosančić.

Bosančić i Avramovski potpisali su trogodišnje ugovore i odmah su se priključili ekipi na pripremama.

"Zadovoljstvo je doći u Crvenu zvezdu i biće velika čast igrati pred sjajnim navijačima. Postojali su pregovori o mom dolasku i dok je trener bio Robert Prosinečki, ali tek sada sam stigao“, rekao je Avramovski.

B92: Pečnik se dogovorio sa Zvezdom

Izvor. B92 | SV

Kao što je i bilo najavljeno, slovenački fudbaler Nejc Pečnik dogovorio se sa upravom Crvene zvezde i naredne sezone će biti deo tima, saznaje B92.

197235537053d6bb9788539750380121_orig.JP

StarSport

Vezni igrač je trebalo da napusti tabor srpskog šampiona i preseli se u inostranstvo, ali je ipak došlo do preokreta.

Pečnik je nije želeo da raskida ugovor, već je klubu dao mogućnost da zaradi na transferu, a kako ponude nisu bile zadovoljavajuće odlučio je da i naredne sezone ostane u “crveno-belom“ dresu.

Slovenac je došao u Zvezdu prošlog leta, na insistiranje tadašnjeg trenera Slaviše Stojanovića, a prethodni angažman imao je u Šefild Venzdeju, u kom je za sezonu odigrao svega deset mečeva.

Karijeru je počeo u Celju, za koje je nastupao sedam godina, a jednu sezonu proveo je u praškoj Sparti.

Sledeći angažman imao je u portugalskom Nacionalu, ali je i iz tog kluba išao na pozajmicu, u Krilja Sovjetov.

Prošle sezone bio je jedan od ključnih fudbalera Crvene zvezde, a u finišu sezone je sa prirodne pozicije veznog fudbalera preseljen na mesto desnog beka, nakon povrede Marka Petkovića.

Za reprezentaciju Slovenije je debitovao 2009. godine, a do sada je odigrao 24 utakmice i postigao četiri gola.

FKCZ: Katai dogovoren, BSK filijala

Izvor. B92 | NĐ

Funkcioner Crvene zvezde Zvezdan Terzić rekao je da se klub dogovorio sa Olimpijakosom oko Aleksandra Kataija, ali tek predstoje pregovori sa fudbalerom.

34094702853d78dd2f207f992527178_640x436.

Starsport

"Dogovorili smo se sa Olimpijakosom oko Kataija, ali s njim tek predstoje razgovori i tu može da bude realnih problema. Tokom razgovora s njim nismo stekli utisak da želi da dodje, već da želi da se nametne treneru grčkog kluba, ali nije otišao na turneju s njima", rekao je Terzić novinarima u Termama Čatež.

Terzić je rekao da je klub i u teškim uslovima "korektno" obavio posao u dosadašnjem toku prelaznog roka i da je Nejc Pečnik kapitalno pojačanje za crveno-bele. Dozvolu za odlazak imaju Darko Lazović i Djordje Rakić.

On je ocenio da su prošle prijateljske utakmice pokazale da će Zvezda imati dobar tim i najavio da će na poziciji napadača dovesti kvalitetnog igrača, koji bi, u paru s mladim Lukom Jovićem trebalo da zameni Abiolu Daudu.

"Odlazak Daude je vleiki hendikep, ali ćemo na njegovoj poziciji dovesti top kvalitetnog golegetera. Nećemo da pretrpavamo igrače na toj poziciji, pažljivo ćemo tražiti Jovićevog partnera u napadu. Želimo da napravimo mladi tim, a u isto vreme da odgovorimo na zahtev navijača – da osvojimo titulu", rekao je Terzić. "Moj cilj je da sve najkvalitenije igrače iz Srbije i regiona okupim u Crvenoj zvezdi, da napunim magacin dobrom robom, a samo je pitanje kada ćemo ih staviti u izlog. Omladinska škola je kvalitetno radila u prošlosti, ali greškama nekih ljudi otišli su biseri. Nadam se da se to više nikada neće ponoviti, želim da mladi što pre dobiju šansu da igraju na velikoj sceni", dodao je Terzić.

205465827053d7904b6c0f4715881919_640x821

Starsport

On je podsetio na finansijske probleme Zvezde i rekao da je, 27. juna na promociji trenera Nenada Lalatovića Zvezda bila "na korak od kliničke smrti".

"Samo o pojačanjima se priča, razumem da to zanima širu javnost. Izgubili smo licencu od UEFA i to je bio šok za sve pristalice Zvezde i čitavu Srbiju. Posle toga smo u mraku održali promociju trenera, što je oslikavalo stanje u kome se klub nalazi. Tada smo napravili spisak prioriteta – da izbegnemo kaznu FIFA oduzimanja bodova, što smo i uspeli", rekao je Terzić.

"Posle toga smo koliko-toliko uspeli da napravimo dogovor sa klubovima poveriocima, i sa FŠ da dobijemo uslovnu licencu za takmičenje. Zvanično nismo, ali napravićemo dogovor. Rešavamo sve korak po korak", dodao je on.

Terzić je rekao da je Zvezda u blokadi 2.100.000 evra, da je još na snazi zabrana registrovanja igrača i da je prioritet rešavanje tog problema.

"Nije Zvezda ovde slučajno. Ova situacija ne može da se reši za 15 dana, ovde se dugo 'vuku repovi'. Možda novi igrači ne uspeju da zaigraju od prvog kola. Ali rešavamo probleme i rešavaćemo ih. I bićemo šampioni", rekao je Terzić.

"Imamo 26 poverilaca i 125 izdatih nerealizovanih menica koje u svakom trenutku mogu da budu aktivirane. Sa poveriocima smo napravili dogovor, ali čekamo transfer Darka Lazovića", dodao je on.

On je rekao da su prema ranijim najavama plate igračima preplovljene, da će najveća plata biti 10.000 evra. Novi igrači Miloš Bosančić zarađivaće 7.000 evra, Daniel Avramovski 5.000, a po 4.000 Bogdan Planić i Nenad Gavrić.

Zvezda je tokom prelaznog roka u klub dovela nekadašnjeg igrača Partizana Miloša Bosančića, koji je potpisao ugovor na dve godine. Terzić je rekao da navijači ne mogu da vode klub, ali da uprava ne želi da donosi odluke koje su u suprotnosti sa stavovima i principima navijača.

"Oni su ogromna snaga Crvene zvezde i trebaju nam. Ne treba nekim odlukama da ih okrenemo protiv aktuelnog rukovodstva, to bi bio autogol s obzirom na mnogo problema koje klub ima. Nismo hteli da dovedemo Bosančića dok ne postignemo kakav takav dogovor s navijačima. Oni su rekli da nisu ni za ni protiv njegovog dolaska i da će biti neutralni ako je to interes kluba", rekao je on.

"Da su bili decidirano protiv, ja ne bih bio za dolazak Bosančića. Ali, drago mi je što je napravljen kompromis. On je kvalitetan igrač koji je potreban Zvezdi, a došao je bez para jer želi da igra tu. On u Partizanu nije ostavio veliki trag, veliki je navijač Crvene zvezde", dodao je Terzić.

BSK postaje Zvezdina filijala?

126589073253d78dd533b73011051202_640x449zoom.png

Starsport

Fudbalski klub Crvena zvezda izgradiće trening centar u Borči, a BSK biće filijala šampiona Srbije, najavio je generalni sekretar Zvezdan Terzić.

Terzić je novinarima u Sloveniji rekao da je sa čelnicima BSK saradnja ugovorena pre mesec dana, kao i da su u toku završni razgovori.

"Ima mnogo stvari i detalja koje treba precizirati jer tamo određene strukture vode klub već 20 godina i naravno da treba da se poklope interesi, što iziskuje i vreme i energiju. Ali, postoji dobra volja i nas i ljudi koji vode Borču", rekao je Terzić.

Prema njegovim rečima, veliki interes u tom projektu imaće i beogradska leva obala Dunava u kojoj živi više od 100.000 ljudi.

"Veliki je interes da se jedan velikan preseli sa radom u taj kraj", istakao je Terzić.

On je dodao da je plan da BSK kompletno bude Zvezdin klub.

"Nije lak proces da zaokružimo tu priču, ali naš cilj je da BSK skroz uzmemo kao našu filijalu, što podrazumeva naš stručni štab, rukovođenje klubom i sve ostalo", naveo je Terzić.

BSK je član Prve lige Srbije.

JAG: Predstavljeni Savković i Adu

Izvor. B92, Beta

Fudbalski klub Jagodina dobio je dva pojačanja – Fredija Adua i Mileta Savkovića, koja će igrati na mestu veznih igrača, saopšteno je iz kluba.

69495717053d79780eef90765838775_orig.jpg

fkjagodina.org.rs

Na konferenciji za novinare održanoj povodom potpisivanja ugovora sa tim igračima rečeno je da je Adu ugovor sa Jagodinom potpisao na godinu i po dana, a Savković na tri godine.

Fredi Adu (25) rođen je u Gani, a sa 14 godina debitovao je za prvi tim američkog Di Si Junajteda, a dve godine kasnije i za selekciju Sjedinjenih Američkih Država.

Sa 17 godina stiže u redove Benfike, odakle je bio pozajmljen francuskom Monaku i, kasnije, solunskom Arisu. Poslednju sezonu odigrao je u brazilskoj Baiji.

"Igrao sam za različite timove, neki su bili dobri, neki loši. Učiniću sve što treba da ovaj tim bude dobar, jer sam veoma uzbuđen zbog novog poglavlja u mojoj karijeri", kazao je Adu.

On je rekao da mu se Jagodina veoma dopada, da su svi dobri prema njemu i da su prvi utisci o timu, treneru i stručnom štabu odlični.

Mile Savković (22) je u Jagodinu došao iz ekipe BSK Borča.

"U Borči sam od svoje četrnaeste godine, punih sedam i po godina, a ovde sam došao da bih napredovao i kasnije otišao dalje. Potrudiću se da pomognem i sebi i ovom timu koliko god budem mogao", rekao je Savković.

Voša: Sami svoji majstori

Novosadski superligaš u novoj sezoni osloniće se na aktuelni igrački kadar i igrače koji su ponikli u omladinskoj školi crveno-belih, poručio sportski direktor Mladen Jovanović.

vojvodina.jpgFoto: MN Press
Čelnici Vojvodine poručili su da taj klub više nema pravo da se igra sa svojim imenom i reputacijom trošeći ogroman novac na dovođenje skupih pojačanja čime bi nastavio da klizi u finansijsku propast.

Zbog toga je plan rukovodstva Novosađana jasan - stabilizovati klub u narednom periodu i afirmisati mlade i talentovane igrače iz sopstvene škole.

"U tom smislu su već učinjeni konkretni koraci licenciranjem fudbalera iz omladinskog i kadetskog pogona. Imamo puno poverenje u rad Branislava Novakovića i njegovih saradnika iz Omladinske škole 'Ilija Pantelić', a ovu tvrdnju ne treba posebno potkrepljivati. Dovoljno je samo da vidite broj naših igrača u mlađim reprezentativnim selekcijama Srbije", istakao je sportski direktor Mladen Jovanić.

On je naveo da će nekolicina igrača narednu sezonu provesti na "kaljenju" u drugim klubovima - golman Emil Rockov će na dvojnu registraciju braniti za Slogu iz Temerina, a novu sredinu će uskoro pronaći i Georgi Ilić. Jovanić je potvrdio da će Vojvodina u svakom momentu, ukoliko za to bude bilo potrebe vratiti te igrače u svoje redove i dodao da će Milan Spremo biti narednih godinu dana na pozajmici u novosadskom Proleteru.

Novosadski crveno-beli, koji su već okončali ovosezonski nastup na evropskoj sceni, u svoje redove vratili su Slobodana Novakovića. Igrač koji je do sada nastupao za Spartak pojačaće konkurenciju u veznom redu Voše.

B92: CZ isplatila deo duga igračima

Izvor. B92 | SV

Fudbalerima Crvene zvezde isplaćen je jedan deo dugovanja poslednjeg dana pripremnog perioda, nezvanično saznaje B92.

17665417253d7ed99e1a6a096855526_640x479.

StarSport

Igrači šampiona Srbije obavili su drugi deo priprema za novu sezonu Jelen Superlige u Sloveniji, a pred povratak uplaćen im je novac.

Ekipa koju predvodi trener Nenad Lalatović odigrala je poslednju utakmicu u Sloveniji, a poražena je od nemačkog Hanovera sa 3:2.

“Crveno-beli“ se vraćaju u Beograd na završnu fazu priprema pred početak sezone u domaćem šampionatu, a prvu utakmicu igraće protiv Radničkog iz Niša, devetog avgusta.

Taj stigao u Napredak

Brazilac Tajanan Linases Velker, kraće - Taj, pojačao je kruševačkog superligaša.

Još jedan fudbalski Magelan stigao je u Srbiju. Posle selidbi iz rodnog Brazila u Slovačku, Izrael, Bugarsku, Španiju, Austriju i Grčku, doputovao je u Kruševac.

U pitanju je Tajanan Linhares Velker (27, 179 cm), prošlosezonski igrač Iraklisa, koji igra na poziciji centralnog veziste.

"Mnogo sam iznenadjen odličnom organizacijom kluba. Ovo sam imao prilike da vidim samo još u Španiji i nigde više. Moji utisci dolaskom ovde su mnogo jači. Iako sam ovde tek par sati imao sam prilike da vidim stadion i upoznam ljude u klubu. Sa Markom (Miškovićem) sam se odmah dogovorio oko svih uslova, i svidja mi se njegova ideja rasta kluba".

"Ono što mogu da obećam navijačima je jedan ogroman rad i profesionalizam i nadam se da ću vrhunac svoje karijere postići zajedno sa Napretkom. Napredak je za mene korak ka vrhuncu karijere", rekao je Taj na promociji u Kruševcu.

Napredak je u aktuelnom prelaznom roku doveo golmana Voždovca Zorana Popovića, njegovog saigrača Aleksandra Vasiljevića, vezistu Sloge iz Kraljeva Marka Gobeljića, golmana lučanske Mladosti Slobodana Jankovića, a vratila je sa pozajmice i svog napadača Nikolu Popovića.

Jagodina opet prodaje

Posle prodaje Aleksandra Pešića Tuluzu i Aleksandra Filipovića Fulamu, i desni bek "ćurana" Milan Milinković mogao bi da ode u inostranstvo. Preciznije, u rumunski Kluž.

FK Jagodina ni ovog leta se nije proslavila u kvalifikacijama za Ligu Evrope, ali nema sumnje da će i sledeće sezone biti među retkim stabilnim klubovima u Srbiji. Uz Čukarički verovatno i finansijski najstabilniji.

Prošlosezonski finalista Kupa Srbije prodao je ovog leta dvojicu važnih igrača, Aleksandra Pešića u Tuluz, a njegovog imenjaka Filipovića u Fulam.

Po svemu sudeći, sledeći će iz Jagodine otići desni bek Milan Milinković. Za njega je interesovanje pokazao Kluž, koji je ovog leta izbacio "ćurane" iz evro-kvalifikacija.

"Pored Kluža, interesovanje za Milinkovića pokazuju i klubovi iz Italije i to klubovi iz Serije A i Serije B, tako da se može desiti da do kraja prelaznog roka Jagodina ostane i bez ovog mladog igrača", objašnjeno je u klubu.

"Ćurani" su u aktuelnom prelaznom roku doveli Vladimira Jovančića, nekadašnjeg igrača Rada i Partizana, kao i dvojac BSK Borče - Aleksandra Cvetkovića i Mileta Savkovića. Takođe je u prvi tim prekomandovan i kadet Igor Ivanović.