Sign in to follow this  
Mladi_Krajisnik

Jelen Super Liga Srbije 2014/2015

Recommended Posts

Vanja je Mančesterov... stvarno

Autor: mondo.rs

Vanja Milinković-Savić stavio je paraf na petogodišnji ugovor sa slavnim "đavolima".

junajted.jpgFoto: Guliver/Getty images/Michael Regan
Mladi golman Vojvodine Vanja Milinković-Savić karijeru će nastaviti u Mančester junajtedu, i to je i zvanično potvrđeno.

On je posle podužih pregovora i definitivno stavio potpis na petogodišnji ugovor.

Talentovani čuvar mreže će put Ostrva tek narednog juna, prema ranijem dogovoru Mančestera i Vojvodine, a novosadskom klubu će na ime obeštećenja pripasti 1,85 miliona evra, prenosi "Sport".

"Sve se malo razvuklo zbog određenih stavki u ugovoru, koji je sada utanačen na obostrano zadovoljstvo. Mančester je insistirao da kupi Vanju, jer prema njihovim procenama poseduje ekstra potencijal da ubrzo bude na glavnoj sceni. To je veliki izazov za njega, ali je jasno da u narednom periodu mora da nastavi da se razvija i radi još žešće", istakao je menadžer Milinković-Savića Zoran Stojadinović.

Mladog reprezentativca Srbije narednih godinu dana će plaćati novi klub, što će svakako doprineti poboljšanju finansijske situacije u novosadskom superligašu.

Vanja Milinković-Savić (17 godina, 202 cm) nastupao je za mladu selekciju Srbije do 19 godina.

Izvor: http://www.mondo.rs

Petrović četiri godine u Partizanu

Izvor. B92, Tanjug | MN

Doskorašnji fudbaler kragujevačkog Radničkog Ivan Petrović potpisao je četvorogodišnji ugovor sa Partizanom.

46697597553df6e4831559488974576_orig.JPG

Starsport

"Ostvario mi se dečački san, Partizan je moja prva ljubav otkad treniram fudbal i nadam se da ću se brzo prilagoditi novoj ekipi. Očekujem da se kroz igre u Partizanu približim i mladoj reprezentaciji Srbije", rekao je Petrović, koji će nositi dres sa brojem 28.

Petrović, koji igra na sredini terena, ponovio je da je za njega bila zainteresovana i Crvena zvezda, ali da je presudila želja da igra za klub za koji navija i istakao da se nada kako će i u crno-belom dresu postizati efektne golove.

Trener Partizana Marko Nikolić istakao je da veruje da Petrović u crno-belom dresu može da dostigne i reprezentativni nivo i najavio još pojačanja u narednom periodu.

"On spada u grupu mladih i talentovanih igrača, a već ima dosta toga iza sebe. Znam ga iz omladinske reprezentacije, verujem da može da napredjuje i pokaže šta zna i ume", poručio je Nikolić.

Petrović je drugo pojačanje vicešampiona Srbije u letnjem prelaznom roku, posle dolaska Slovenca Branka Ilića.

Izvor: http://www.b92.net

Rakić: Očekujem uspešnu sezonu

Izvor. B92, zvanični sajt | NL

Iskusni napadač Crvene zvezde Đorđe Rakić izrazio je optimizam pred subotnje otvaranje nove sezone utakmicom protiv Radničkog iz Niša na domaćem terenu.

34598751353df9a62cd2e6843535534_orig.jpg

crvenazvezdafk.com

Rakić je istakao da je ekipa još u formiranju i da se igrači još privikavaju na novi stručni štab, ali da je zadovoljan urađenim na pripremama.

„Zadovoljan sam načinom na koji smo igrali tokom pripremnih utakmica. Ekipa se formira, tu je nov trener, novi stručni štab, dosta novih igrača. Atmosfera je dobra, ali biće nam potrebno vremena da se naviknemo“, rekao je Rakić.

Rakić se u subotu, na utakmici protiv BSK upisao u strelce i očekuje da u predstojećoj sezoni pruži najbolje partije od povratka u srpski fudbal.

Najbitnije mi je da sam zdrav i da sam pripreme prošao nepovređen. Davao sam sve od sebe, prolazio sam kroz krizne trenutke kada je kondicija u pitanju, ali sada sam zadovoljan svojom spremom. Očekujem i nadam se da će naredna sezona, kako na timskom, tako i na ličnom nivou, da bude veoma uspešna“, priželjkuje napadač aktuelnog šampiona.

Posle duže vremena, Crvena zvezda će sezonu otpočeti utakmicom na svom stadionu, a 28-godišnji fudbaler 'crveno-belih' osvrnuo se na iskustva Zvezde u prvim kolima ranijih sezona.

Poznajem solidno ekipu Radničkog, delom i od prošle sezone. Tokom narednih dana će nas stručni štab dodatno upoznati sa kvalitetima protivnika. Znam da su čvrsta ekipa sa dobrim pojedincima, i biće nam težak protivnik na otvaranju prvenstva. Neće biti lako, i iako mi je poznato da, sada već tradicionalno, Crvena zvezda teško pobeđuje u prvom kolu, očekujem pobedu. Prošle sezone smo bili veoma ubedljivi na našem terenu, pred našim navijačima, i ne vidim razlog zašto tako ne bi bilo i u subotu, odnosno naredne sezone“, zaključio je Rakić.

Partizan ne može u "Zmajevo gnezdo"

Očekivana odluka bezbednosnih organa: Voždovac - Partizan igraće na Vračaru, a ne na krovu Tržnog centra u Braće Jerković.

stad.jpgFoto: MONDO/Goran Sivački
Mnogi se dive sportskom objektu koji je napravljen na krovu tržnog centra u Beogradu, ali džaba. Pred početak nove superligaške sezone ostaje i dalje pitanje: a za koga je pravljen taj objekat, ako na njemu i dalje ne igraju najveći srpski fudbalski klubovi?

Policija je ponovo odlučila (kao i prethodne sezone) da stadion Voždovca ne ispunjava bezbednosne uslove tako da će Partizan otvoriti novu sezonu protiv "zmajeva" na ničijoj zemlji - na stadionu Obilića na Vračaru.

U Voždovcu su, naravno, razočarani, zbog ove odluke policije, a nisu vredeli ni predlozi domaćina da smanji kapacitet stadiona. Policija je odlučno rekla: ne može.

Očekuje se ista odluka i kada Crvena zvezda bude trebalo da gostuje Voždovcu, a utešna stvar po Voždovac je što će, najverovatnije, utakmice protiv Rada i Vojvodine ipak igrati na svom "krovu".

Dakle, Voždovac - Partizan u nedelju, 10. avgusta na stadionu Obilića na Vračaru od 17:30h.

Zvezda dovela mladog levog beka

Izvor. B92, Tanjug

Dosadašnji levi bek Rada i član omladinske reprezentacije Srbije Nikola Antić potpisao je četvorogodišnji ugovor sa Crvenom zvezdom.

98234331653e0ee2ea75e8314006981_orig.jpg

crvenazvezdafk.com

"Marakana je moja ljubav na prvi pogled. Samo jednom sam igrao na ovom stadionu, pre dve godine, a želeo bih da igram barem 100 puta, da pišem nove stranice Zvezdine istorije, kao što su pre mene pisali Robi, Pančev, Piksi", preneo je Antićevu izjavu zvanični sajt crveno-belih.

On će se za mesto u ekipi boriti sa iskusnim Nikolom Mijailovićem.

"Veoma cenim Mijailovića i radujem se što ću od njega, ali i od Darka Lazovića, imati priliku da učim i napredujem. Hvala svima koji su mi omogućili dolazak u ovaj klub. Došao sam u Zvezdu da pobedjujem i da osvajam trofeje", poručio je Antić, deveto pojačanje šampiona u ovom prelaznom roku.

A Zvezda je na probu dovela i štopera iz Senegala Mamadua M’Bođa.

B92: Marinković 2 god. u Partizanu

Izvor. B92

Nenad Marinković, nekada velika nada Partizana, ponovo je član 'crno-belih'.

59537680853e0ebb038afe309189307_orig.jpg

Marinković, najmlađi debitant u istoriji kluba iz Humske, potpisaće dvogodišnji ugovor, potvrđeno je za B92.

Prethodne sezone igrao je u Izraelu, a pre Hapoela iz Akoa nastupao je i za Bnei Jehudu. Igrao je i za švajcarski Servet, a Partizan ga je posle prve sezone slao na 'pozajmice' u Teleoptik, Banat, grčki OFI i Smederevo.

Bio je omladinski i mladi reprezentativac Srbije i Crne Gore. Visok je 179 cm, rođen 28. septembra 1988. godine, a igra na poziciji bočnog napadača.

Partizan je u letnjem prelaznom roku pre Marinkovića angažovao i slovenačkog štopera Branka Ilića, kao i zadnjeg veznog Radničkog iz Kragujevca Ivana Petrovića.

Petković: Šampionske ambicije od starta

Defanzivac Crvene zvezde najavljuje da će njegov tim, bez obzira na sastav u kojem bude nastupao, juriti pobedu u prvom kolu Superlige protiv Radničkog iz Niša.

petkovic.jpgFoto: MN Press
Crvena zvezda proživljava turbulentno leto. Velike promene u klubu ipak neće uticati na najviše planove tima iz Ljutice Bogdana. Odbrambeni igrač Marko Petković ističe da će crveno-beli odmah ići na pobedu.

"Biće nam problem u prvom kolu ukoliko pojačanja ne dobiju licencu, ali i pored toga, zna se šta je Crvena zvezda i koji su njeni ciljevi. Ko god da se nade u startnoj postavi, izaći će na teren samo sa jednim ciljem - da Crvena zvezda pobedi Radnički iz Niša", rekao je Petković.

On tvrdi da se uprkos problemima kvalitetno radilo tokom priprema i da će to biti i vidljivo na terenu.

"Zadovoljan sam urađenim, s obzirom da je na početku bilo dosta turbulentno zbog svega što nam se dešavalo. Nismo dobili licencu za Evropu, otišlo nam je i dosta igrača koji su činili kostur tima, ali smo uprkos tome završili pripreme u lepom raspoloženju. Vratio se Pečnik, došlo je još nekoliko kvalitetnih pojačanja".

Iako Zvezda nije navikla svoje navijače na pobede na startu Superlige, Petković ne haje zbog toga.

"Znam za tu neugodnu tradiciju, ali znao sam i za tradiciju da Crvena zvezda šest godina nije osvojila titulu, pa sam imao tu sreću da budem deo generacije koja ju je prekinula. Svaka utakmica koja se igra na našem stadionu za nas je poseban motiv, i bilo da je prvo ili poslednje kolo, mi ćemo učiniti sve da pobedimo, kao što smo činili i prošle sezone", rekao je Petković.

Crvena zvezda i Radnički iz Niša sastaće se u prvom kolu Superlige u subotu.

Benfika nudi 6 miliona za Živkovića

Izvor. B92 | NL

Lisabonska Benfika zainteresovana je za talentovanog fudbalera Partizana Andriju Živkovića, prenose portugalski mediji.

155796939653e1149fa75cb386451344_orig.jp

partizan.rs

Sedamnaestogodišnji Živković prethodne sezone je za Partizan na 11 utakmica dao četiri gola, a “Orlovi” su spremni da ponude šest miliona evra obeštećenja crno-belima.

Mladi Živković igra na poziciji krila, igrao je za sve mlade selekcije Srbije od U17 do U21 nivoa, a najmlađi je igrač koji je ikada nastupao za seniorsku reprezentaciju (za sada dva nastupa).

Benfika bi ovim potezom dodala još jednog Srbina u svoj tim jer su tamo već Ljubomir Fejsa i Miralem Sulejmani, a do nedavno su u timu iz Lisabona bili i Lazar Marković, Nemanja Matić, Filip Đuričić i Stefan Mitrović.

Takođe, ovim potezom bi se nastavila tradicija prodavanja vrlo mladih igrača iz redova Partizana jer su u prethodnih nekoliko sezona rano u inostranstvo otišli Stefan Savić, Matija Nastasić i Aleksandar Mitrović.

Mijić u Novom Pazaru

Dosadašnji igrač Donjeg Srema preseliće se na godinu dana u klub kraj Jošanice.

mijic.jpgFoto: MN Press
Igrač sredine terena Miloš Mijić potpisao je jednogodišnji ugovor sa Novim Pazarom.

Mijić (24) je prošle sezone igrao za Donji Srem, a u karijeri nastupao je i za slovenački klub Domžale, OFK Beograd, Radnički iz Nove Pazove i Hajduk sa Liona.

Mijić je sedmo pojačanje Novog Pazara u letnjem prelaznom roku.

Novi Pazar će takmičenje u Superligi početi u subotu, kada će dočekati ekipu Rada.

Lalatović: Očekujem 35.000 protiv Radničkog

Trener Crvene zvezde kaže za "Novosti" da je u prvom kolu Superlige cilj pobeda, iako neće moći da igraju pojačanja iz aktuelnog prelaznog roka.

Crvena zvezda će zbog nemogućnosti da registruje nove fudbalere nastupiti oslabljena na otvaranju nove sezone, ali Nenad Lalatović ističe da, bez obzira na to, veruje u pobedu nad niškim Radničkim.

"Nije teško sastaviti startnih 11, kada se zna da konkurišu samo oni koji su bili tu prošle sezone, uz nekoliko mladih koji će na klupu. Sigurno će minute dobiti neki od momaka starih između 16 i 18 godina, koji se tome nisu nadali. Ali, eto im prilike da obuku Zvezdin dres", rekao je mladi trener za "Večernje novosti".

Sastav za subotu uveče izgledaće ovako: Rajković, Petković, Lazić, Pavićević, Mijailović, Kovačević, Milijaš, Savićević, Lazović, Pečnik, Rakić.

"Verujem u igrače i očekujem povoljan rezultat, a zna se šta to znači kada je u pitanju Zvezda. Znao sam da situacija nije i neće biti bajna, ali iz ovoga treba samo da izađemo jači".

Nekadašnji igrač crveno-belih nada se da će ekipu na njegovom trenerskom debiju na domaćoj klupi "Marakane" bodriti 35.000 navijača.

"Očekujem da dođu i da još jednom proslavimo uspeh iz prošle sezone, a novo prvenstvo da počnemo što bolje. Igrači će na terenu dati sve od sebe da doprinesu slavljeničkom ambijentu".

Lalatović je direktno pomogao Zvezdi da osvoji titulu, tako što je njegov tadašnji tim, Napredak, šest kola pre kraja savladao Partizan u Kruševcu. Crno-belima nakon toga nije bila dovoljna ni maksimalna bodovna "žetva", uključujući pobedu u "večitom" derbiju.

Radnički Kragujevac izmirio dug

Kragujevački superligaš podneo je neophodnu dokumentaciju o uplatama i moći će da registruje nove igrače za početak nastupajuće sezone.

radnicki-1923.jpgFoto: MN Press
Dugačka lista klubova učesnika Jelen Superlige sa administrativnom zabranom registacije novih igrača kraća je za jedno ime.

Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Srbije ukinula je suspenziju Radničkom 1923, otkriva u četvrtak "Sportski žurnal".

Prema pisanju tog lista, Darko Bradonjić, sekretar kluba iz Šumarica, obavio je u sredu formalnosti na Terazijama 35, pa je, sa priloženom dokumentacijom, Disciplinska komisija automatski izbrisala Kragujevčane sa liste dužnika.

Spisak najugroženijih klubova broji tri imena - Crvena zvezda, Vojvodina i Rad.

Partizan i OFK Beograd duguju po jednom igraču, pa bi bilo iznenađenje ako u naredna 24 časa ne izmire dug.

"Večiti" još ne mogu da registruju

Izvor. B92, Tanjug | MN

Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Srbije ukinula je zabranu registracije novih igrača za šest klubova Superlige, ali ne i Crvenoj zvezdi i Partizanu.

200551036953e3844d3a41c741127664_orig.jp

Jagodina, Donji Srem, Napredak, Novi Pazar, Čukarički i Radnički iz Kragujevca dostavili su dokaze o regulisanju dugova prema poveriocima.

Komisija je na sastanku konstatovla da na snazi ostaje zabrana izrečena Crvenoj zvezdi, Partizanu, OFK Beogradu, Radu i Vojvodini.

Kada je u pitanju Prva liga Srbije zabrana je ukinuta Inđiji, Bežaniji i novosadskom Proleteru. Pod suspenzijom su i dalje Metalac, Sloboda, Sloga, Jedinstvo i BSK Borča.

Utakmice prvog kola fudbalske Superlige Srbije igraju se u devetog i 10. avgusta.

Za vikend počinje Jelen Superliga

Izvor. B92, Beta | MN

Takmičenje u domaćem fudbalskom prvenstvu Jelen Superligi Srbije počinje ovog vikenda.

169519432553e493261d76c792056787_orig.jp

Brojni klubovi su u finansijskim problemima, a njih pet, među kojima su Crvena zvezda i Partizan, zbog dugovanja neće moći da registruju nove igrače.

Zvezda, Partizan, OFK Beograd, Rad i Vojvodina zbog dugovanja neće moći do početka takmičenja da registruju ukupno 25 fudbalera – "crveno-beli“ i Rad po devet igrača, OFK Beograd pet, a Partizan i Vojvodina po jednog.

Disciplinska komisija FSS je ukinula suspenzije registracije novih igrača Jagodini, Donjem Sremu, Napretku, Novom Pazaru, Čukaričkom i Radničkom iz Kragujevca.

I ova sezona počinje posle neuspeha klubova u kvalifikacijama za evropska takmičenja, pošto je od četiri kluba Partizan jedini srpski predstavnik. Jagodina, Vojvodina i Čukarički su nastup u kvalifikacijama završili u drugom kolu.

Partizan je ove sezone igrao u kvalifikacijama za Ligu šampiona, ali ga je u trećem kolu eliminisao bugarski Ludogorec.

Zvezda u prvenstvo ulazi sa novim trenerom Nenadom Lalatovićem, koji je na klupi zamenio Slavišu Stojanovića. Bivši kapiten "crveno-belih“ će pokušati da odbrani titulu, a u prvom kolu njegova ekipa u subotu od 19.30 igra na svom terenu protiv Radničkog iz Niša.

Radnički u novu sezonu ulazi sa velikim ambicijama, a ekipu će predvoditi trener Dragoslav Stepanović.

Partizan u utakmicu protiv Voždovca, u nedelju od 17 časova na stadionu Obilića, ulazi posle neuspeha u kvalifikacijama za Ligu šampiona i želi pobedom da se iskupi i dobro započne šampionat u kome je cilj isti - titula.

Jagodina, koja je prošlu sezonu završila na trećem mestu, pokušaće da ponovi dobre rezultate i izbori se za izlazak u evropsko takmičenje. Ekipa Mladena Dodića u prvom kolu, u subotu od 20 časova, igra protiv Mladosti iz Lučana, koja se ove sezone posle šest godina vratila u Superligu.

Čukarički se nada da će i ove sezone ponoviti igru i rezultate iz prethodne. Trener Vladan Milojević ima na okupu uigrani tim, koji će od 20 časova u Kruševcu igrati protiv Napretka, koji u sezonu ulazi sa novim trenerom Sinišom Gogićem.

Vojvodina sa podlmađenim timom dočekuje novu sezonu, ovog leta prodali su Genku Sergeja Milinković-Savića i Mančester junajtedu mladog golmana Vanju Milinković-Savića, koji će braniti u novosadskom klubu još godinu dana.

Ekipa Zorana Marića će u prvom kolu, u nedelju od 19 časova na svom "Karađorđu" igrati protiv OFK Beograda, koji je u završnici prošle sezone zadržao superligaški status. Tim sa Omladinskog stadiona predvodiće Dejan Đurđević, a u ekipu je sigao bivši fudbaler Partizana Milan Obradović.

Fudbaleri Novog Pazara u subotu od 17.30 na svom terenu igraju protiv Rada. Ekipu iz Pazara preuzeo je Dragan Kanatlarovski, a od ove sezone utakmice na Gradskom stadionu će se igrati pod reflektorima.

"Građevinari" su ostali u Superligi posle baraža sa Metalcem. Umesto dvomeča odigrana je jedna utakmica, pošto ekipa iz Gornjeg Milanovca nije želela da igra revanš zbog incidenata na stadionu i bacanja suzavca. Trener Milan Milanović će pokušati da ekipi sačuva superligaški status i popravi utisak iz prošle sezone.

Fudbaleri Spartaka od 17.30 u Subotici igraju protiv Radničkog iz Kragujevca. Trener Petar Kurćubić će sa podmlađenim timom pokušati da zadrži kontinuitet nastupa u Superligi, a njegov kolega iz Radničkog Dragoljub Bekvalac da izbegne "scenario" iz prošle sezone i borbu za opstanak.

Borac iz Čačka se posle dve sezone vratio u Superligu, a ekipu će predvoditi trener Bogić Bogićević. Borac će od 20.30 na svom stadionu igrati protiv Donjeg Srema, koji je prošle sezone u završnici uspeo da ostane u ligi.

Parovi prvog kola Super lige Srbije:

Subota:

Novi Pazar - Rad (17.30)

Spartak - Radnički (KG) (17.30)

Crvena zvezda - Radnički (N) (19.30)

Jagodina - Mladost (20.00)

Napredak - Čukarički (20.00)

Borac - Donji Srem (20.30)

Nedelja:

Voždovac - Partizan (17.00)

Vojvodina - OFK Beograd (19.00)

Marinković: Cilj dupla kruna i LE

Izvor. B92, Tanjug | MN

Povratnik u Partizan Nenad Marinković rekao je da mu je glavni cilj da sa crno-belima osvoji duplu krunu i plasira se u Ligu Evrope.

99463732853e4a8c607356056434404_orig.jpg

Starsport

On je potpisao ugovor na dve godine, a kao i prethodni put nosiće dres sa brojem 29.

"Presrećan sam zbog povratka, osećam se isto kao pre 10 godina kada sam debitovao u prvom timu. Ovo je mnogo bitan dan u mom životu, Partizan je moja druga kuća, osećam se kao da nikad nisam ni odlazio", rekao je Marinković na zvaničnoj promociji u Humskoj.

"Imao sam i ponude iz inostranstva, ali kada me je pozvao Partizan nisam imao dilemu. Cilj nam je da udjemo u Ligu Evrope i uzmemo duplu krunu, sve osim toga bio bi neuspeh", istakao je 25-godišnji Marinković i konstatovao da je sada mnogo ozbiljniji i zreliji, i kao čovek i kao igrač.

Marinković nije hteo posebno da komentariše potez nekadašnjeg saigrača iz juniorskih, a potom i seniorskih dana Miloša Bosančića, koji je ovog leta prešao u Crvenu zvezdu.

"To je njegova stvar. Kada se budemo sreli ju derbiju naravno da ću učiniti sve da pobedim, kao i on za svoju ekipu", zaključio je Marinković, koji zbog papirologije neće biti u konkurenciji za sastav tima protiv Voždovca u prvom kolu šampionata.

Trener „crno-belih“ Marko Nikolić istakao je da mu je drago što je nastavljen trend povratka nekadašnjih igrača u klub.

"Nenad je bio ogroman potrncijal, možda je nosio prevelika očekivanja na ledjima, pa nije uspeo da ih ostvari u prethodnom boravku. Sada je stekao iskustvo u inostranstvu i verujem da ću dostići nivo koji se nekad očekivao od njega", naveo je Nikolić.

Marinković je klub iz Humske napustio 2010. godine, a prethodno je igrao i na pozajmicama u zrenjaninskom Banatu i grčkom Ofiju. Marinković je još igrao za Smederevo, izraelsku Bnei Jehudu i Hapoel Akru, kao i švajcarski Servet.

Pre Marinkovića, Partizan je u ovom prelaznom roku doveo defanzivca Branka Ilića i vezistu Ivana Petrovića.

"Imao sam i ponude iz inostranstva, ali kada me je pozvao Partizan nisam imao dilemu. Cilj nam je da udjemo u Ligu Evrope i uzmemo duplu krunu, sve osim toga bio bi neuspeh", istakao je 25-godišnji Marinković i konstatovao da je sada mnogo ozbiljniji i zreliji, i kao čovek i kao igrač.

Marinković nije hteo posebno da komentariše potez nekadašnjeg saigrača iz juniorskih, a potom i seniorskih dana Miloša Bosančića, koji je ovog leta prešao u Crvenu zvezdu.

"To je njegova stvar. Kada se budemo sreli ju derbiju naravno da ću učiniti sve da pobedim, kao i on za svoju ekipu", zaključio je Marinković, koji zbog papirologije neće biti u konkurenciji za sastav tima protiv Voždovca u prvom kolu šampionata.

Trener "crno-belih“ Marko Nikolić istakao je da mu je drago što je nastavljen trend povratka nekadašnjih igrača u klub.

"Nenad je bio ogroman potrncijal, možda je nosio prevelika očekivanja na ledjima, pa nije uspeo da ih ostvari u prethodnom boravku. Sada je stekao iskustvo u inostranstvu i verujem da ću dostići nivo koji se nekad očekivao od njega", naveo je Nikolić.

Marinković je klub iz Humske napustio 2010. godine, a prethodno je igrao i na pozajmicama u zrenjaninskom Banatu i grčkom Ofiju. Marinković je još igrao za Smederevo, izraelsku Bnei Jehudu i Hapoel Akru, kao i švajcarski Servet.

Pre Marinkovića, Partizan je u ovom prelaznom roku doveo defanzivca Branka Ilića i vezistu Ivana Petrovića.

Mihajlović: Na pobedu u Pazaru

Izvor. B92, Beta

Fudbaler Rada Nemanja Mihajlović rekao je da predstojeća utakmica u Superligi Srbije sa Novim Pazarom za njegovu ekipu predstavlja veliki izazov.

194429708253e4f2ee11a5a952624454_640x366

sr.fkrad.rs

"Iako idemo oslabljeni u Novi Pazar, nismo se uplašili, idemo na pobedu. Mi smo takva ekipa i uvek želimo da se nadigravamo. Nije toliko bitan rezultat, koliko nam je potrbno da dobro odigramo", rekao je Mihajlović

Iako je Rad najavio organizovani dolazak 250 svojih navijača, pristalice beogradskog superligaša neće prisustvovati utakmici koja će se igrati u Novom Pazaru.

"Svi dobro znamo kakva je atmosfera u Novom Pazaru. Očekujem paklenu atmosferu, iako neće biti naših navijača. Oni bi nam bili vetar u leđa. Motivisano i bez straha odlazimo u Novi Pazar", rekao je Mihajlović.

Mladi vezni fudbaler "Građevinara" nada se da će Rad ove sezone u Superligi ostvariti bolji rezultat nego prethodne, kada je kroz baraž izborio opstanak.

"Očekujem znatno bolju sezonu nego prethonde. Očekujem da ćemo biti na sredini, možda čak i bolji. Dobro smo se pripremali i s velikim optimizmom ulazimo u novu sezonu, bez obzira na sve probleme", rekao je Mihajlović.

Utakmica prvog kola Superlige Srbije između Novog Pazara i Rada igraće se u subotu od 17.30.

Bogićević: Čačani, budite 12. igrač

Izvor. B92, Tanjug | MN

Trener Borca Bogić Bogićević izjavio je da će njegova ekipa na meču sa Donjim Sremom pokazati da zaslužuje mesto u elitnom takmičenju.

127206705353e4dbcab3a6e742866132_orig.jp

Starsport

U novoj superligaškoj sezoni fudbaleri Borca dočekuju u subotu od 20.30 ekipu Donjeg Srema, a biće to prva zvanična utakmica koja će se igrati pod svetlošću reflektora.

"Zadovoljan sam pripremama, ali će teren biti jedini pravi pokazatelj da li smo spremni."

"Prvenstveni dueli imaju sasvim drugu dimenziju u odnosu na pripremne mečeve. Nadam se i očekujem da već od premijernog meča pokažemo da nam je mesto u eliti'', rekao je strateg Borca Tanjugu.

Govoreći o protivniku, Bogićević, koji je ranije vodio Donji Srem, istakao je da se radi o izuzetno organizovanom klubu, koji je pretrpeo velike promene u igračkom kadru.

"Između nas nema velikih tajni, međutim, moramo im od samog početka staviti do znanja da na svom terenu nećemo prepuštati bodove", istakao je on.

Prema njegovim rečima, Borac može uz disciplinovanu igru i maksimalnu koncentraciju da dođe do prve pobede, nakon koje bi sve išlo mnogo lakše.

"Očekujem i veliki vetar u leđa sa tribina jer se utakmica prvi put igra u večernjem terminu, a znam da su se Čačani uželeli superligaškog fudbala. Zato ih pozivam da budu pravi 12. igrač uz obećanje da ćemo dati sve od sebe da ih obradujemo pobedom'', optimista je Bogićević.

Lalatović: Da prekinemo tradiciju

Izvor. B92, Beta

Trener Crvene zvezde Nenad Lalatović rekao je da je najvažnije da njegovi fudbaleri okončaju lošu tradiciju u utakmicama na početku šampionata.

126589073253d78dd533b73011051202_640x449

Starsport

Crveno-beli u subotu na svom terenu dočekuju Radnički iz Niša.

"Najbitnije je da srušimo nezgodnu tradiciju iz prethodnih godina sa početka prvenstva, pošto je Crvena zvezda zabeležila samo dve pobede u prethodnih 12 sezona u prvim kolima. Nadam se da ćemo u tome uspeti, iako smo u malom problemu, jer pojačanja nemaju pravo nastupa zbog svima poznatih problema"..

Zvezda ne može da registruje devetoricu novih igrača zbog neizmirenih dugovanja prema bivšim igračima i klubovima.

"Nažalost nećemo moći da računamo na novajlije, ali igrači koji će u subotu istrčati na teren su najboljih 11 u ovom trenutku. Siguran sam da će oni dati 200 odsto svojih mogućnosti i verujem da ćemo ostvariti pobedu. Igrači imaju kvalitet", rekao je on.

Takmičenje u Super ligi Srbije počinje za vikend, a fudbaleri Zvezde u subotu od 19.30 na svom terenu igraju protiv Radničkog iz Niša.

"Očekuje nas vrlo važan meč protiv Radničkog iz Niša koja je iskusna ekipa predvođena odličnim trenerom i koja zna da igra na rezultat. Moji igrači moraju da nametnu ritam od prvog minuta i budu maksimalno koncentrisani", rekao je Lalatović.

Lalatović je ovog leta preuzeo Zvezdu, na čijoj klupi je zamenio Slavišu Stojanovića.

"Nemam tremu, ja sam već 18 godina ovde, osećam se kao kod kuće", rekao je on.

Lalatović je istakao da još ne zna da li će Darko Lazović moći da igra, pošto prethodnih dana nije trenirao zbog bolova u prednjoj loži i da će više informacija imati posle treninga u petak.

Fudbaler Crvene zvezde Savo Pavićević rekao je da Radnički ima bolju ekipu nego prošle sezone.

"Prva utakmica u sezoni je uvek najteža. Nas očekuje nezgodan protivnik, mislim da su ove sezone bolji nego prethodne. Moramo da budemo koncentrisani i da od prve sekunde damo sve od sebe", rekao je Pavićević.

Rezultati 1. kola

Spartak - Radnički Kragujevac 1 - 0

Novi Pazar - Rad 1 - 0

Crvena Zvezda - Radnički Niš 2 - 0

Jagodina - Mladost 1 - 1

Napredak - Čukarički 0 - 2

Borac Čačak - Donji Srem 2 - 0

Voždovac - Partizan 1 - 3

Vojvodina - OFK Beograd 3 - 0