Sign in to follow this  
Mladi_Krajisnik

Jelen Super Liga Srbije 2014/2015

Recommended Posts

Babić: Ostajem u Voši, nije do mene

Izvor. B92, Večernje novosti

Mladi štoper Vojvodine Srđan Babić ipak neće postati pojačanje Sampdorije Siniše Mihajlovića, iako ga je samo potpis delio od transfera, prenose "Novosti".

77206699754056b754d7aa948571367_640x451.

Starsport

"Ne znam šta da kažem. Evo me na aerodromu, čekam let za Beograd i vraćam se u Vojvodinu. Nismo uspeli da se dogovorimo tako da ništa nije postignuto. Zapelo je na nekoj drugoj strani a verujte mi, nije do mene. Evo, krećem za Srbiju- rekao je Babić za Novosti.

On je u nedelju predveče i otputovao u Đenovu u pratnji svog agenta Zorana Pavlovića, inače bivšeg predsednika Upravnog odbora Vojvodine, i očekivalo se da će posle lekarskih pregleda i uobičajenih razmena rečenica, formalnost oko transfera, čija je vrednost procenjena na milion i po evra, biti finiširana.

Ipak, do konačnog dogovora nije došlo pa će 'Orlić“ Babić, koga su ovog leta povezivali sa Crvenom zvezdom i još nekoliko evropskih klubova, s obzirom na to da je prelaznik rok istekao, ostati u Vojvodini sigurno do januara iduće godine i sačekati novu ponudu ili rasplet situacije vezan za njegov prelazak u Đenovu.

Izvor: http://www.b92.net

Drinčić ostao u Partizanu

Izvor. B92

Nikola Drinčić ipak je ostao u Partizanu, jer izraelski Makabi nije želeo da plati crno-belima koliko je naš klub tražio, prenose Novosti.

20821371585405711a4c102512447542_640x493

foto: StarSport

Iako je sam Drinčić nakon revanša sa Nefčijem rekao da prelazi u klub iz Haife, Izraelcima nije odgovarala cena od 500.000 evra za iskusnog veznog igrača.

Tako je Partizan poslednjeg dana prelaznog roka dobio veliko pojačanje iako ništa nije kupovao, jer je Drinčić prošle sezone, ali i na startu ove bio jedan od ključnih igrača crno-belih.

Partizan će ove sezone igrati u grupnoj fazi Lige Evrope u grupi sa Totenhemom, Bešiktašem i Asterasom.

Zvezda dovela tim za 900.000 evra

Izvor. B92 | NĐ

Šampionski tim Crvene zvezde iz prethodne sezone doživeo je velike promene – ekipu je napustilo čak 15 igrača, dok je tokom leta pristiglo 11 pojačanja.

1563918075540588f17fb0e222179469_640x430

Starsport

Zvezda nije prekoračila projektovani budžet za pojačanja, jer je klub izdvojio 900.000 evra, dok je prodajom igrača inkasirana približna suma.

Takođe, plate igrače nisu prešle dogovorenu normu (120.000), samo trojica najiskusnijih prvotimaca imaju 10.000 evra mesečno, dok ostali igrači imaju između 2.000 i 8.000 evra.

Najviše novca Zvezda je dobila prodajom Nigerijca Abiole Daude holandskom Viteseu – 500.000 evra, dok je od transfera Filipa Kasalice u Južnu Koreju pristiglo 200.000 evra.

S druge strane, Miloš Ninković, Nenad Milijaš, Dragan Mrđa i Filip Kasalica oprostili su klubu deo dugovanja, pa je tim sa Marakane uštedeo dodatnih pola miliona evropskih novčanica.

Crveno-beli su pomenutu sumu izdvojili na dovođenje četiri igrača. Danijel Avramovski stigao je iz Rabotničkog za 300.000 evra, Bogdan Planić plaćen je OFK Beogradu pedeset hiljada manje, isto koliko i Nenad Čavrić kruševačkom Napretku, dok je Senegalac Mamadu Mbođ plaćen 100.000.

784803271540588f3358ca021962037_640x481.

Od preostalih sedam igrača, šest je došlo bez potrebe da se plati obeštećenje (Damir Kahriman, Predrag Đorđević, Stefan Đorđević, Nikola Antić, Miloš Bosančić i Đorđe Despotović), dok je Aleksandar Katai pristigao na jednogodišnju pozajmicu iz Olimpijakosa.

Osim Ninkovića, Milijaša, Mrđe i Kasalice, Marakanu su ovog leta napustili Boban Bajković, Jovan Krneta, Luka Milunović, Omega Roberts, Migel Arauho, Ljubo Nenadić, Dejan Kelhar i Saša Cilinšek.

Rukovodstvo Crvene zvezde želi ovakvim potezom da prepolovi godišnja izdvajanja kluba, kako bi se godišnje, za sve troškove, izdvojilo maksimalno sedam miliona evra.

Pored novih imena, prvom timu priključeno je i nekoliko najtalentovanijih omladinaca (Jović, Ristić, Jovanović), koji su od samog starta prvenstva dobili zapaženiju ulogu u prvom timu, dok je i nekolicina igrača otišla na pozajmice.

Šampion Srbije započeo je odbranu titule sa četiri uzastopne pobede, a reprezentivnu pauzu iskoristiće da bude gost na otvaranju novog stadiona Spartaka iz Moskve, u četvrtak.

Borac doveo pojačanje iz CG

Izvor. B92

Čačanski Borac doveo je pojačanje u odbrani iz Crne Gore u finišu prelaznog roka.

169519432553e493261d76c792056787_orig.jp

Novi igrač tima iz grada sa Morave dolazi iz podgoričke Budućnosti, a u pitanju je 22-godišnji Risto Radunović.

On je navodno imao ponude iz Grčke i Češke, ali će do zime ipak da igra u Jelen Superligi Srbije.

On je od 1. jula bio slobodan igrač, nakon što mu je istekao ugovor sa Budućnošću.

Borac nakon četiri kola nove sezone ima sedam bodova pa je na deobi od 5-8. pozicije u JSL.

Stefan Babović opet u Voždovcu

Izvor. B92 | AK

Stefan Babović potpisao je jednogodišnji ugovor sa Voždovcem, čime se vratio na Dušanovac samo nekoliko meseci posle odlaska.

1842412592540720b16287d940868873_orig.jp

fkvozdovac.rs

Plejmejker je prošle sezone bio jedan od ključnih igrača "zmajeva", a zbog sjajnih igara čelnici kluba su razmatrali da povuku iz upotrebe dres sa brojem 8.

Ipak, bivši reprezentativac, koji je tokom karijere koju je počeo u Partizanu igrao još za OFK Beograd, Nant, Fejenord i Saragosu, vratio se u klub u kojem ga već smatraju legendom.

Voždovac je očajno počeo novu sezonu, doživeo je četiri poraza, jedan od njih i sa 6:1.

Radnički smenio Stepanovića

Izvor. B92, juznevesti.com | JT

Fudbalski klub Radnički iz Niša na sednici Upravnog odbora doneo je odluku o smeni trenera Dragoslava Stepanovića.

684331870540acfbf6497a684550153_orig.jpg

Starsportphoto

Kako prenose „Južne vesti“, jedan član Upravnog odbora bio je udržan, dok su ostali glasali za smenu iskusnog stručnjaka.

Iz kluba su istakli da će više informacija o smeni Stepanovića i njegovom zameniku biti poznato u toku dana.

Niški Radnički je jedan od dva kluba koji posle četiri kola Jelen Superlige nema nijedan bod. Pored Radničkog, jedino Voždovac nije došao do bodova od početka sezone.

Stepanovićevoj smeni kumovao je poraz na domaćem terenu od Donjeg Srema rezultatom 1:0 prošlog vikenda.

U narednom kolu, sledećeg vikenda, Radnički gostuje Vojvodini u Novom Sadu.

Borac kod CZ, Partizan na Bežaniji

Izvor. B92 | AK

Fudbaleri Crvene zvezde igraće sa Borcem iz Čačka, a Partizan protiv drugoligaša Bežanije, u prvom kolu Kupa Srbije.

2013145950540da01b708b0333783402_orig.jp

Crveno-beli će biti domaćini Čačanima, dok će crno-beli da gostuju na Novom Beogradu.

Novosadska Vojvodina odbranu trofeja počinje protiv predstavnika Kosova i Metohije, a finalista Jagodina kreće od BSK-a. Prva runda donela je još jedan superligaški duel, Čukarički će igrati protiv Mladosti iz Lučana.

Utakmice šesnaestine finala na programu su 24. septembra. Osmina finala će se igrati 29. oktobra, a četvrtfinalni mečevi 3. decembra. Polufinale je na proleće, 13. marta i 8. aprila, a finale 20. maja.

Kup Srbije, 1/16 finala:

Proleter Novi Sad – Donji Srem

Sloboda Point – Sinđelić

Dorćol – Radnički 1923

Predstavnik KiM – Vojvodina

Semendria 1924 – OFK Beograd

Jedinstvo putevi – Rad

Napredak – Metalac

Inđija – Javor

Matis Spartak – Radnik Surdulica

Jagodina – BSK Borča

Čukarički – Mladost Lučani

Moravac Mrštane – Radnički Niš

Crvena zvezda – Borac Čačak

Sloga Petrovac na Mlavi – Novi Pazar

Voždovac Sloga Kraljevo

Bežanija Partizan

Lazović ostaje u Zvezdi: Ne žurim

Izvor. B92, Sport

Iako je ovog leta bio pred odlaskom iz Crvene zvezde, Darko Lazović će ostati na Marakani barem do zime.

168990503354104be9d5e8f181585847_orig.JP

Starsport

Tako je srpski šampion dobio neočekivano veliko pojačanje pred nastavak borbe za odbranu titule u Jelen Superligi.

Lazović je u izjavi za Sport rekao da ne želi da žuri sa transferom i da je zbog toga za njega najbolje što je ostao u Zvezdi.

„Kada sve sagledam dolazim do zaključka da je sve bio splet nesrećnih okolnosti na koje ne možeš da utičeš. Pokušavao sam da se posvetim samo poslu na terenu gde i dalje pozitivno gledam na moj status. Ovde sam se afirmisao i doći će taj dan i za rastanak. Prošao sam mnoga iskušenja, a svestan sam da žurba i odlazak po svaku cenu uvek donose rizik. Kockice treba da se slože i da izabereš sredinu u kojoj možeš da ostvariš svoje planove. Ići negde pošto poto i sedeti na klupi nije rešenje u mojim godinama“, kaže Lazović za Sport.

On ističe da mu je najvažnije da je teška povreda kolena sada daleka prošlost.

„Bitno je da sam zdrav i da sam već devet meseci neprekidno u takmičarskom pogonu. Nemam više straha u duelima, a mogu samo da napredujem igrajući u kontinuitetu. Start je dobar i uspeo sam posle kraće pauze zbog problema sa ložom da se vratim u pravi ritam.“

Zvezda je sezonu počela odlično sa četiri pobede iz četiri utakmice i to bez primljenog gola.

"Možemo sa svima, pa i sa Zvezdom"

Izvor. B92, Tanjug

Trener Borca iz Čačka Bogić Bogićević rekao je da nije zabrinut što će u 1/16f Kupa igrati protiv Crvene zvezde i poručio da njegov tim može da parira svakome.

214201210354106eab3a741196264094_640x459

Starsport

"Svejedno nam je ko je protivnik, došlo je vreme da u srpskom fudbalu sa svakim može da se igra. Kup je takmičenje u kome se rival ne može birati, a za nas je mnogo važnija predstojeća prvenstvena utakmica protiv OFK Beograda. Do utakmice sa Zvezdom imamo još dva susreta u Superligi i kada dođe vreme razmisljaćemo o njoj", rekao je Bogićević.

Utakmica šesnaestine finala Kupa Srbije između Crvene zvezde i Borca na programu je 24. septembra u Beogradu.

Pre toga Čačane očekuje meč 5. kola Superlige protiv OFK Beograda u subotu, ali i gostovanje Mladosti u Lučanima.

Bogićević: OFK ima odličnu ekipu

Izvor. B92, Tanjug

Trener Borca iz Čačka Bogić Bogićević rekao je da očekuje pobedu protiv OFK Beograda u petom kolu Superlige i potvrdi da se nalazi u formi.

15407441985412b312e2cf3543745893_orig.jp

Starsport

''Pauza nam baš i nije došla u pravom trenutku, ali smo se trudili da je iskoristimo na pravi način. Odmorili smo i osvežili pojedine igrače, dok su nam se nakon povreda pridružili Boranijašević i Dejan Živković. Sve misli su usmerene ka meču protiv OFK Beograda. U goste nam stiže mlada i poletna ekipa koja igra odličan fudbal", kazao je Bogićević.

On podseća da su Beograđani pre pauze zabeležili dve uzastopne pobede, što svakako ukazuje na oprez pred duel.

"Mi moramo mudro, disciplinovano i borbeno igrati svih 90 minuta i na taj način se potruditi da stignemo do novog prvenstvenog trijumfa. Naravno i ovoga puta pozivam navijače koji su bili itekako važan faktor u dosadašnjem delu sezone, a nama ne preostaje ništa drugo nego da im se novom pobedom revanširamo za poverenje koje nam ukazuju'', istakao je trener Borca.

Iskusni stručnjak u subotu može da računa na sve raspoložive snage, osim Lazara Obradovića koji se povredio na jučerašnjem treningu. U kombinaciji za tim će biti i dvojica novajlija, Paragvajac Havijer Kohene i Crnogorac Risto Radunović.

"Veoma bitna utakmica je pred nama. Veoma je važno da nakon pauze nastavimo sa serijom dobrih igara i rezultata. Ja sa nestrpljenjem očekujem duel sa Beogradjanima jer sam se oporavio od povrede i konačno ću zaigrati. OFK Beograd ima dobar i mlad tim koji zaslužuje svaki respekt, ali na nšem stadionu uz podršsku navijača moramo misliti samo o pozitivnom rezultatu'', optimista je Nikola Boranijašević.

Duel Borca i OFK Beograda igra se u subotu od 19.30 u Čačku.

Zvezda u Kruševcu, Partizan – Čuka

Izvor. B92, Beta

Utakmicama petog kola, posle dvonedeljne pauze zbog obaveza reprezentacije, za vikend se nastavlja takmičenje u Superligi Srbije.

169519432553e493261d76c792056787_orig.jp

Šampion Crvena zvezda igra u Kruševcu protiv Napretka, dok Partizan dočekuje Čukarički.

Partizan u malom gradskom derbiju u subotu od 19.30 na svom terenu igra protiv Čukaričkog i želi dobar rezultat kako bi nastavio niz pobeda i sačuvao prvo mesto na tabeli. Takođe, crno-beli žele da naprave dobru uvertiru pred početak takmičenja u Ligi Evropa i utakmicu sa Totenhemom u četvrtak.

Čukarički je uz Partizan i Crvenu zvezdu jedina neporažena ekipa. Nalazi se na četvrtom mestu sa osam bodova i ima četiri manje od Partizana. U prošlom kolu Partizan je pobedio Rad 4:0, a Čukarički je bio bolji od Voždovca – 2:0.

5695111695412bdfcdd21f495235400_orig.jpg

Starsport

Fudbaleri Zvezde, koji su zbog slabije gol razlike iza Partizana, igraju, takođe u subotu, od 17 časova u Kruševcu protiv Napretka i pokušaće da pobede kako bi se zadržali u vrhu tabele. Trener Nikola Lalatović predvodiće ekipu protiv svog bivšeg kluba Napretka, koji je napustio prošle sezone kako bi preuzeo beogradski tim.

Zvezda je u prošlom kolu pobedila Spartak minimalnim rezultatom, a Napredak, koji je do sada osvojio samo jedan bod, izgubio je od Mladosti 1:2. Zvezda ima 12 bodova, a Napredak zauzima 14. mesto sa jednim bodom.

Vojvodina u nedelju od 19 časova igra protiv Radničkog iz Niša i želi dobar rezultat kako bi zadržala treće mesto. Radnički u utakmicu ulazi sa novim trenerom, bivšim kapitenom Sašom Mrkićem, koji je zamenio otpuštenog Dragoslava Stepanovića.

Novosadjani su treći na tabeli sa devet bodova, a Radnički je uz Voždovac jedina ekipa koja u prva četiri kola nije osvojila bod. Voždovac će u subotu od 19.30 na svom terenu igrati protiv Radničkog iz Kragujevca.

21298662655412bdfead9fa128314646_orig.jp

Starsport

Spartak na svom terenu igra protiv Jagodine od 16.30, a u istom terminu Novi Pazar će kao domaćin igrati protiv Mladosti iz Lučana.

Donji Srem od 16.30 na svom terenu dočekuje Rad i to će biti duel ekipa koje su u prva četiri kola ostvarile po dve pobede i poraza. Takođe, Borac i OFK Beograd, koj igraju od 19.30, imaju isti broj bodova – sedam, nakon što su zabeležili po dve pobede, nerešeno i poraz.

Parovi petog kola Super lige Srbije:

subota:

Donji Srem – Rad (16.30)

Novi Pazar – Mladost (16.30)

Spartak – Jagodina (16.30)

Napredak – Crvena zvezda (17.00)

Borac – OFK Beograd (19.30)

Partizan – Čukarički (19.30)

Voždovac – Radnički (KG) (19.30)

nedelja:

Vojvodina – Radnički (N) (19.00)

Tabela:

1. Partizan 4 4 0 0 14:2 12

2. Crvena zvezda 4 4 0 0 7:0 12

3. Vojvodina 4 3 0 1 8:4 9

4. Čukarički 4 2 2 0 5:1 8

5. Novi Pazar 4 2 1 1 6:4 7

6. Borac 4 2 1 1 4:2 7

7. Spartak 4 2 1 1 2:1 7

8. OFK Beograd 4 2 1 1 7:7 7

9. Rad 4 2 0 2 8:7 6

10. Donji Srem 4 2 0 2 2:5 6

11. Jagodina 4 1 1 2 6:8 4

12. Mladost 4 1 1 2 4:5 4

13. Radnički (KG) 4 0 1 3 0:4 1

14. Napredak 4 0 1 3 3:8 1

15. Radnički (N) 4 0 0 4 2:10 0

16. Voždovac 4 0 0 4 2:12 0

Nikolić: Kreće paklenih 20 dana

Izvor. B92, Beta

Trener Partizana Marko Nikolić rekao je da je utakmica sa Čukaričkim "prioritet nad prioritetima" i da ne želi da njegova ekipa razmišlja o meču sa Totenhemom.

14128464885412cf0f76d59172130442_orig.jp

partizan.rs

"Svima mora da bude prioritet nad prioritetima utakmica sa Čukaričkim. To je neugodna ekipa koja je u poslednje dve godine zaslužila apsolutni respekt i kao klub i kao tim. Moramo da budemo koncentrisani na taj duel i na na našu ligu, jer šta nam vredi Totenhem ako na našem terenu izgubimo ili odigramo nerešeno protiv Čukaričkog", rekao je Nikolić.

Fudbaleri Partizana u subotu od 19.30 na svom stadionu igraju protiv Čukaričkog, utakmicu petog kola Superlige Srbije. Partizan je prvi na tabeli sa 12 bodova, a Čukarički je četvrti sa osam bodova i pored Partizana i Crvene zvezde jedina je neporažena ekipa u prvenstvu.

"To je možda najbolje organizovana ekipa u Srbiji i može svima da služi za primer. Njihovo najveće oružje je brz napad i kontranapad i toga treba posebno da se čuvamo. Oni su najteži protivnik koji može da nam dodje u ovom trenutku", rekao je trener crno-belih.

Nikolić je istakao da je za Darka Brašanca verovatno gotova polusezona. On se povredio prošle nedelje tokom utakmice mladih reprezentacija Srbije i Italije, kada je slomio rebro i oštetio plućnu maramicu.

"Brašanac će nam mnogo nedostajati. On i Drinčić su nam činili bedem pred golom, a sada jedan od njih neće biti tu i to ćemo morati da nadoknadimo. Imamo problema i sa Andrijom Živkovićem, koji je povredio prednju ložu igrajući za reprezentaciju i njegov nastup u utakmici je neizvestan", rekao je Nikolić.

Nikolić je istakao da je dvonedeljna pauza zbog obaveza reprezentacije najmanje odgovarala Partizanu, ali da je njegova ekipa dobro radila za to vreme.

"Bili smo u jako dobroj seriji rezultata pred pauzu i ona je nama najmanje odgovarala. Za ovih devet dana imali smo dobar ritam treninga, doduše sa malom grupom igrača, ali mislim da smo obavili dobar posao", naveo je on.

Fudbaleri Partizana u četvrtak od 19 časova kao domaćini igraju protiv Totenhema, utakmicu prvog kola Grupe C u Ligi Evropa.

"Očekuje nas ižuetno težak period u narednih 20 dana, kada ćemo odigrati sedam utakmica, četiri u prvenstvu, dve u Ligi Evropa i jednu u Kupu. Igrači će to morati da iznesu na najbolji način. U svakoj utakmici će najjači sastav izaći na teren", rekao je Nikolić.

Lalatović: Zavoleo sam Napredak

Izvor. B92, Beta

Trener Crvene zvezde Nenad Lalatović rekao je da će gostovanje Napretku u Kruševcu biti najteža utakmica za njegovu ekipu u dosadašnjem delu Superlige Srbije.

17248504115412d7ca7e031595796960_640x471

Starsport

"Ovo će biti najteža utakmica do sada u prvenstvu, ali ako budemo dali 100 odsto, a daćemo sigurno, možemo da se nadamo povoljnom rezultatu i da pobedom nastavimo tamo gde smo stali", rekao je Lalatović.

Utakmica petog kola Super lige Srbije između Napretka i Zvezde igra se u subotu od 17 časova u Kruševcu. Zvezda je u prva četiri kola ostvarila sve četiri pobede, a Napredak je osvojio samo jedan bod.

"Tabela nije merilo njihove snage, jer oni zaslužuju mnogo više. Na njima je veliki pritisak, ali ćemo se spremiti isto kao i za svaku utakmicu i dati sve od sebe da pobedimo", kazao je trener Zvezde.

Lalatović je prošle polusezone vodio Napredak, a kako je rekao, za tih šest meseci je zavoleo klub iz Kruševca.

"Zavoleo sam Napredak, tamo sam proveo prelepih šest meseci, ali ne znam kako će me prihvatiti. Nije im bilo prijatno kada sam ih napustio, ali oni znaju koliko volim Zvezdu i da se ne odbija kada te Zvezda pozove. Ne vidim razlog da me ne prihvate, ali prema informacijama koje imam, mislim da neće biti prijatno", rekao je Lalatović.

Fudbaler Crvene zvezde Darko Lazović rekao je da njegova ekipa neće imati problema ako odigra kao u prve četiri utakmice u prvenstvu.

"Napredak ima imperativ pobede, loše je počeo sezonu, ali ne smemo da gledamo njih, već samo nas i našu igru. Neće biti problema ako odigramo kao u prva četiri kola", rekao je Lazović.

Zvezda će protiv Napretka moći da računa na sve igrače, a jedino je neizvestan nastup štopera Darka Lazića, koji je povredio ložu i nije trenirao dva dana.

JSL: Vojvodina prati "večite"

Izvor. B92 | AK

Fudbaleri Vojvodine i Spartaka ostvarili su lagane pobede u poslednja dva meča petog kola Jelen Superlige Srbije.

18741882185415e587a0a1f828455454_orig.jp

foto: StarSport

Vojvodina je sa ubedljivih 3:0 nadigrala niški Radnički i nastavila da prati Partizan i Crvenu zvezdu. Radnički je i dalje bez boda.

Spartak je sa 2:0 savladao finalistu prođlosezonskog Kupa Jagodinu, pa je odmah iza Vojvodine na tabeli JSL. Jagodina je doživela treći poraz u prvenstvu, pa je sa četiri boda u donjem delu tabele.

Voša je polovinom prvog dela igre stigla do prednosti golom Ivanića, da bi Nino Pekarić u nadoknadi duplirao vođstvo. Konačan rezultat je sredinom drugog dela igre postavio Enver Alivodić.

Subotičani su pobedu obezbedili već u prvom poluvremenu golovima Nemanje Milića i kapitena Vladimira Torbice.

Jelen Superliga, 5. kolo:

Spartak – Jagodina 2:0

Vojvodina – Radnički (N) 3:0

subota:

Donji Srem – Rad 1:1

Novi Pazar – Mladost 1:2

Napredak – Crvena zvezda 0:0

Borac – OFK Beograd 1:1

Partizan – Čukarički 4:2

Voždovac – Radnički (KG) 0:1

Tabela:

1. Partizan 5 5 0 0 18:4 15

2. Crvena zvezda 5 4 1 0 7:0 13

3. Vojvodina 5 4 0 1 11:4 12

4. Spartak Subotica 5 3 1 1 4:1 10

5. OFK Beograd 5 2 2 1 8:8 8

6. Čukarički 5 2 2 1 7:5 8

7. Borac 5 2 2 1 5:3 8

8. Rad 5 2 1 2 9:8 7

9. Novi Pazar 5 2 1 2 7:6 7

10. Mladost 5 2 1 2 6:6 7

11. Donji Srem 5 2 1 2 3:6 7

12. Jagodina 5 1 1 3 6:10 4

13. Radnički 1923 5 1 1 3 1:4 4

14. Napredak 5 0 2 3 3:8 2

15. FK Voždovac 5 0 0 5 2:13 0

16. Radnicki Niš 5 0 0 5 2:13 0

Nikolić: Sada smo sami na vrhu

Izvor. B92, Beta

Trener Partizana Marko Nikolić kaže da je bilo propusta u igri u pobedi nad Čukaričkim, ali da će on javno samo hvaliti svoje fudbalere jer “oni nose ovaj tim".

207850934353fc5fc44cd41350279595_orig.jp

"Bilo je propusta u igri, ali to su stvari koje će biti rečene u kući, a u javnosti samo pohvale. Čestitam igračima na još jednoj pobedi. Sada smo sami na prvom mestu posle dužeg vremena", rekao je Nikolić.

Partizan je pobedio sa 4:2 u meču u kome su viđena dva preokreta. Čukarički je za minut u završnici prvog poluvremena preokrenuo sa 1:0 na 1:2.

"Znamo mi dobro šta se dogodilo, ali pošto su ovi momci jedna familija i nose klub na svojim leđima na fantastičan način, ni reč kritike javno, a razgovaraćemo tamo gde treba. Ovi momci su nastavili jednu izuzetnu seriju efikasnosti i pobeda", rekao je Nikolić.

On je ocenio da Partizan zaslužuje veću podršku navijača, kojih je večeras bilo oko 5.000.

"Želim da zahvalim svakom navijaču koji je večeras došao ponaosob. Tim koji je ušao u grupnu fazu Lige Evropa zaslužuje veću podršku od ove koju je imao sada".

Trener Čukaričkog Vladan Milojević, kome je ovo bio prvi poraz, rekao je da su mu pomešani utisci.

"Rekao sam pre utakmice da ne odustajemo od našeg stila. Došli smo ovde da se nadmećemo sa Partizanom. Nisu nam napravili neki problem. Poklonili smo im četiri gola, dali dva i pogodili još dve stative, ali presudio je njihov individualni kvalitet", rekao je Milojević.

Lalatović: Sraman kriterijum

Izvor. B92, crvenazvezdafk.com

Trener Crvene zvezde Nenad Lalatović bio je veoma nezadovoljan suđenjem na meču crveno-belih sa Napretkom u Kruševcu.

82716288254148fb9a3e89625143314_orig.jpg

crvenazvezdafk.com

“Nemam mnogo toga da kažem o utakmici, iz svima dobro poznatog razloga. Sudija je svirao penal za Napredak, u redu, čim je pokazao na belu tačku, poštujem kriterijum u toj situaciji. Ali isto tako u prvom poluvremenu, Vukan Savićević je bio u istoj situaciji, ali sudija nije pokazao na belu tačku, što znači da nije bio isti kriterijum za nas i za njih“, rekao je Lalatović.

“Ja znam da on nije želeo da svira penal za Crvenu zvezdu i razumem da je teško svirati penal pred kraj utakmice, ali ti ljudi moraju da shvate da mi ne postojimo zbog njih, nego oni zbog nas. Moji igrači, ja, naša deca i naše porodice živimo od ovoga. Ukoliko se ispostavi da nije bio nijedan jedanaesterac za Crvenu zvezdu u svim spornim situacijama koje sam naveo, pristajem da me doživotno suspenduju iz fudbala. Ali ukoliko je bilo penala za Zvezdu, neka on prihvatni doživotnu suspenziju“, dodao je Lalatović za zvanični sajt kluba.

Pomoćni trener Crvene zvezde Dragan Šarac okarakterisao je remi u Kruševcu kao "fer i korektnu utakmicu", a rekao je da će se o spornim situacijama tek govoriti.

Blaž Slišković predvodi Novi Pazar

Izvor. Tanjug

Bivši fudbalski reprezentativac Jugoslavije Blaž Slišković novi je trener superligaša Novog Pazara.

21463858955416d4b7b78d6827134432_orig.jp

Starsport

Kako je Tanjugu rekao generalni sekretar Novog Pazara Redžep Korać, klub i Slišković su postigli načelan dogovor, a detalje će utanačiti u utorak.

Očekuje se da Sliškovićeva promocija u Novom Pazaru takođe bude održana u utorak.

On će na klupi kluba iz Novog Pazara zameniti Dragana Kanatlarovskog sa kojim je u subotu raskinuta saradnja.

U dosadašnjoj trenerskoj karijeri Slišković je vodio Hrvatski Dragovoljac, splitski Hajduk, Zrinjski, Tiranu, Unireu, Široki Brijeg, Al Ansar, Ćingdao i reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

Kao fudbaler Slišković je za selekciju Jugoslavije odigrao 26 mečeva i dao tri gola.