Sign in to follow this  
V.Krajina

Vecinsko stanovnistvo

Recommended Posts

Ево карата као што сам обећао. Прва је из 1991. и она није ништа спорна, у смислу да је иста ко све етничке карте Баније, при чему мислим на податке по насељима. Друга карта је према попису из 2001. и види се разлика у односу на једну карту неког нашег лика коју сам поставио као пример и многе друге. Уопште, види се проблем са подацима који смо спомињали.

Ова Банија је само у административним границама и обухвата Двор, Глину, Костајницу, Дубицу, Д. Кукурузаре, Мајур, Суњу и Петрињу. Између територија општина Петриња и Суња, је такође Банија, али та насеља припадају Сиску који нисам радио.

etnicka1991_zps17d260cd.png

etnicka2001_zpsd5ba0e46.png

Сад кад сам поставио видим да се границе насеља не виде баш лепо, посебно у овим нашим плавим крајевима. То је зато што су границе сиве, а и зато што је карта код мене велике резолуцију, па је овде на мањој површини, овом месту за наше одговоре на форуму, то што је сиво и танко сабијено, па се скоро изгубило.

А видим да и кад би се карта скинула да није задржала оригинални квалитет, односно да је ''мусаво'' око граница кад би се зумирало.

Хвала. Не знам како бих проценио време. Прво сам једног дана радио основу и то је трајало баш дуго. А кад сам попуњавао бојама то сам урадио за 15ак минута.