Sign in to follow this  
Ena

LIÈANIN SAM I PONOSIM SE TIME

Recommended Posts

ja idem za vreme skolskih praznika,ljetos sam bijo 2 mjeseca,bijo sam i ove

zime skoro mjesec dana.sad jedva cekam ljeto pa da kosim,kupim sjeno

cuvam ovce...............sad me je uvatila nostalgija!

Ja sam sa Udbine i èesto sam u Lici.Pozdrav svim Lièanima i naravno L IÈANKAMA.

Е мој Рајчек, мучи бено една ти си из Мутилића каква Удбина, диваниш да си из Ондића, али јеби га Ондић је Мутилићка парохија. А и у катастру сте по нама.

Него народе мој ЛИЧКИ требали би ми овдје да организујемо неке акције дружења Личана у расијању. Тј. у овој Србији па да организујемо групне одласке у Лику да се дружимо по нашој Лици.

Мери, а одакле си ти? Видим овдје неке људе на форуму које знам, али ја сам овдје нов па тако да не знам баш све. А видим да си лоцирана у Београду, гдје си у Бг-у, а одакле си из Лике?

Pozdrav svim Licanima.Ja sam iz Teslingrada(LIcki Osik),'79 godiste.Nisam dugo bila na ovom sajtu,nazalost.Ali,popravicu se!

Inace,ja sam u LIci zadnji put bila u aprilu ove godine.Moja baka se vratila u Gospic,pa odem do nje.

Jedva cekam da ponovo odem tamo,da udahnem omaj planinski vazduh i da se napijem prave vode.Svaki put kad se vratim u BG,imam sve vecu zelju da ponovo odem u Liku.Stvarno su cudo porijeklo,korijeni i zavicaj.Uvijek te vuce da mu se vratis ili da ga vidis,bar na tren! :cry

Lika je jedna,jedina!

znaš li možda mandariæe iz lièkog osika

Мери, а одакле си ти? Видим овдје неке људе на форуму које знам, али ја сам овдје нов па тако да не знам баш све. А видим да си лоцирана у Београду, гдје си у Бг-у, а одакле си из Лике?

Evo,Pior ti odgovorio umjesto mene odakle sam.

A gdje sam u Bg,to cu ti reci na pp.

Pior,

ne znam na koje Mandarice mislis!?Ako mislis na Zorana Mandarica i njegovog starijeg brata Jovicu,znam ih.

Pior,

ne znam na koje Mandarice mislis!?Ako mislis na Zorana Mandarica i njegovog starijeg brata Jovicu,znam ih.

Пиор мисли на Милана Мандарића газду енглеског клуба, можда хоће да заигра фудбал код њега па тражи везу.

Шала наравно

Evo,Pior ti odgovorio umjesto mene odakle sam.

A gdje sam u Bg,to cu ti reci na pp.

Pior,

to su mi braæa odnosno bratiæi.

èisto onako iz znatiželje sam te pitao.

zoran je dobio nedavno sina.

svijet je mali

ja sam 87,iz gracaca sam inace

95-e sam otisao odande(svakog dana proklinjem 95-u)

i nisam bio u lici od tad pa se zaista slabo secam,

al mi je ostao u srcu gracac i sve i obozavam da slusam price ovih starijih i tako

i aktivan sam veoma u ocuvavanju licke kulture alkohola :razz

Dakle, priroda je jasno ogranièila Liku.

Izmedju Velebita, Velike i Male Kapele i Plješivice nalazi se Lika.

To je ono još iz prirode i društva iz nižih razreda osnovne.

Da se i ja javim,posto sam nov na foromu.Iz Bjelopolja sam,idem svake godine i treba da idem sada za vikend. KUCA NIJE NA PRODAJU!!! Video sam da se spominje okupljanje licana.Svake godine sredinom jula u mom selu se okupljaju.Prosle dve godine je bilo slabije,ali ove godine se okupilo oko stotinak ljudi.Ne znam koliko vam ovo znaci,ali reko cisto da napisem.Slava Licani!!!!

Све што имам рећи је да НЕМА РАЈА БЕЗ РОДНОГА КРАЈА!!!

нит милине без наше Крајине....

Осташе нам само успомене :cry

Slazem se sa Milosom!

Sa Udbine sam!

Zadnji put sam tamo bila te Proklete '95 ako Bog da bicu tamo ovog leta.

Najvise mi nedostaje cist vazduh i priroda jojjjjj

Sto se tice hrane vala mi nista ne fali i dan danas se peku pole, kuva palenta, susi prsut i ostalo, jedino basu niko ne pravi, nisam je ni volela.

Pamtim dosta lepih uspomena koje nikad necu zaboraviti i uvek se radno secam svega.

Jedno detinjstvo, jednu srusenu mladost, najvecu radost i najvecu bol

nosim iz Like u srcu svom!

Licanka sam i ponosim se s tim!

Evo, sta drugi misle o nama.

" U Frasovom opisu Karlovaèkog generalata 1836. godine nalaze se ovakve ocjene Krajišnika:

- Stanovnici Like su jaka, krupna i snažna djeca prirode, puni smjele srdaènosti i ratnièkog duha, naviknuti na svakovrsne napore, upoznati sa opasnostima i zato neustrašivi. Njihov naèin života i ishrana vrlo su jednostavni. U ovom su prilièno podjednaki Lièanima i svi ostali Krajišnici. Ipak su Lièani najveæi, najljepši i najjaèi soj ljudi.....

-- Princ od Hildburgshauzena,--koji je kao carski povjerenik za uredjenje Krajine proputovao cijelu ovu oblast, i kao èovjek od duha i znanja i kao znalac ljudi i odlièan posmatraè pravilno vidio i sudio,-- dao (o pol. XVIII v.) ovakvu sliku koja ga je odlièno okarakterisala:

--posvuda sam vidio ratnièki hrabri narod, sirove i neizvještaèene sinove prirode koji uz lošu, priprostu hranu, uz trud i muke izrastaju u pravi soj stasitih ljudi, žilavi, i èvrsti kao šumski hrast, uzrasli bez njege i mekuštva, dobra srca, a divlji, pri tom praznovjerni, puni osjeæaja oduševljenja za vojnièku èast, upoznati s opasnostima ratovanja i lakomi na pljaèku kao zasluženu nagradu za èesto pokazanu hrabrost i srèanost u vojevanju, neizopaèeni mekuštvom, a èvrsto vezani uz svoju domovinu; od prirode odgojeni za neustrašivost, sposobni za vjernost i odanost.--