NLO

Izjave Seselja uzbudile Hrvatsku

Recommended Posts

U HSP-u izražavaju zabrinutost zbog mogućeg radikaliziranja situacije u susjedstvu koje bi moglo dovesti do destabilizacije u BiH i u Hrvatskoj

Predsjednik Hrvatske stranke prava (HSP) Daniel Srb reagirajući u utorak navečer na ratnohuškačke izjave haaškog okrivljenika Vojislava Šešelja, istaknuo je kako Hrvatska "mora utvrditi istočne granice".
"Nakon suludih i ratnohuškačkih izjava neosuđenog ratnog zločinca Vojislava Šešelja koji danas u svojim izjavama navodi da se - ni on ni njegova Srpska radikalna stranka (SRS) nikada neće odreći ni jednog pedlja 'srpske države' i učinit će sve da Republika Srpska Krajina i srpski Vukovar ponovo budu u sastavu Velike Srbije - kao nasušna potreba nameće se pitanje redefiniranja odnosa između Hrvatske i Srbije", navodi u večerašnjem priopćenju predsjednik HSP-a.
Dodaje kako do ovog trenutka "nismo vidjeli nijednu reakciju iz Srbije koja je osudila ovakvo ponašanje", te tvrdi kako je hrvatsko Ministarstvo vanjskih poslova "olako shvatilo problem kada se pojavila mogućnost da ratni zločinac Vojislav Šešelj bude pušten na slobodu".
U HSP-u izražavaju zabrinutost zbog mogućeg radikaliziranja situacije u susjedstvu koje bi moglo dovesti do destabilizacije u BiH i u Hrvatskoj.
Hrvatska mora biti spremna na ovakve scenarije i zato HSP traži jačanje vojno-sigurnosnih snaga koje će biti spremne odgovoriti na svaki pokušaj ugroze, navodi Srb.Dodaje da HSP "traži utvrđivanje istočnih granica Republike Hrvatske koje će u velikosrpskom scenariju biti prve na udaru, a time i hrvatski grad heroj Vukovar kojeg neki na istoku ne mogu zaboraviti".
Također traže od Vlade RH da redefinira prijedlog proračuna Ministarstva obrane za 2015. godinu i poveća sredstava za Ministarstvo obrane kako bi Oružane snage RH bile sposobne odgovoriti na svaku moguću ugrozu.
U HSP-u smatraju da hrvatska Vlada treba uputiti službenu notu srbijanskim vlastima i tražiti uhićenje ratnog zločinca za kojeg je i u Hrvatskoj podignuto nekoliko optužnica, a ako to u Srbiji nisu u stanju učiniti, Hrvatska mora blokirati predpristuipne pregovore Srbije oko ulaska u EU.
Haaški optuženik Vojislav Šešelj čestitao je u utorak na Dan sjećanja na žrtvu Vukovara "srpskim četnicima dan oslobođenja srpskog Vukovara", objavljeno je na web stranici Srpske radikalne stranke (SRS).
Radikali su na svojoj internetskoj stranici objavili pismo u kojem Šešelj, predsjednik radikala, navodi da su "na današnji dan prije 23 godine srpski četnici, nakon tromjesečnih junačkih borbi, oslobodili Vukovar od ustaških paravojnih postrojbi".
U poruci čelnika SRS-a navodi se kako se "Vojislav Šešelj i njegova Srpska radikalna stranka nikada neće odreći ni jednog pedlja srpske države i učinit će sve da Republika Srpska Krajina i srpski Vukovar ponovo budu u sastavu Velike Srbije".
Hrvatski predsjednik Ivo Josipović je na svom profilu na Twitteru reagirao na ovu Šešeljevo provokaciju rekavši da ga treba vratiti u Den Haag."Nakon sramotnog priopćenja na Dan sjećanja na žrtve Vukovara, Šešelja treba vratiti u Haag", rekao je Josipović.

"Nakon sramotnog priopćenja na Dan sjećanja na žrtve Vukovara, Šešelja treba vratiti u Haag", rekao je Josipović.

vr5ufk.jpg

Zbog Seseljove izjave Hrvatska je stavila u pripravnost svoje ratno zrakoplovstvo, koje vec od ranog jutra kruzi duz granice sa Srbijom!!!

"Nakon sramotnog priopćenja na Dan sjećanja na žrtve Vukovara, Šešelja treba vratiti u Haag", rekao je Josipović.

od cijelog gore navedenog clanka jedino je ovo istinit podatak,,,sve ostalo je cista izmisljotina...tj,LAŽ...

Jesi li i za to da se Gotovina vrati u Haag ?

neznam zasto si meni uputio ovo pitanje al ajd!!!

koja je razlika izmedju gotovine i seselja????? mislim,,sto se haga tice,,ostalo me ne zanima,,,

neznam zasto si meni uputio ovo pitanje al ajd!!!

koja je razlika izmedju gotovine i seselja? ???? mislim,,sto se haga tice,,ostalo me ne zanima,,,

Napiso si da je jedini istinit podatak iz članka da bi se Šešelja trebalo vratit u Haag.Ok.A da li se slažeš da je i Gotovini tamo mjesto,pa ipak nije tamo ?

Zato sam te pito.

Napiso si da je jedini istinit podatak iz članka da bi se Šešelja trebalo vratit u Haag.Ok.A da li se slažeš da je i Gotovini tamo mjesto,pa ipak nije tamo ?

Zato sam te pito.

napisao sam da je jedino istinita JOSIPOVICEVA izjava da se seselj vrati u hag,,,

koliko znam gotovina je sudjen i oslobodjen,,jel tako,,,kao i npr,miroslav radic,,,a seselj jos nije osudjen,,,sjecas se kad se markac morao vratit u hag zbog tog sta je bio u lovu?? 

Vedrana Rudan -

vedrana_1365250353_670x0-300x201.jpg

Kreteni hrvatski , nisu Šešelj i četnici pretvorili Hrvatsku u spaljenu zemlju ,  već neko drugi

(Blog Vedrane Rudan)

Bila sam u Zrenjaninu. Fenomenalna večer. Smijali smo se do suza. Nakon “promocije” koja nije baš ništa promovirala osim dobrih vibracija razgovarala sam sa ljudima. Očajni su. Nema posla, nema love, nema sreće. Depra i staro i mlado drži za vrat. Tjedno Suboticu napušta dvadeset ljudi, naslovna strana “Politike”, u Mađarskoj dobivaju državljanstvo, a onda kao građani EU kreću trbuhom za hlebom. Svi pričaju samo o bijedi, gladi, beznađu.

Zrenjanin je prekrasan gradić koji krupnim koracima grabi prema propasti onako kako to čini, primjerice, moj grad. Poslovni prostori prazni, firme propale, središte grada raskopano. Građanima je obećano da će se sve urediti za dva tjedna. Golim okom vidiš da će se duboki kanali pretvoriti u trg možda za šest mjeseci a možda i nikad. Nisam pitala da li i u Zrenjaninu sve ulice kopa i zatrpava uvijek isti tajkun ili se to dešava samo u Rijeci? Čitava bivša Jugoslavija u četvrtom je stadiju raka.

Iz Zrenjanina sam krenula prema Beogradu. Tamo žive moji prijatelji. Kad smo skupa razgovaramo o tome gdje će naša djeca, možda, naći posao. Novi Zeland? Kanada? Danska? Norveška? Njujork? Kći moje prijateljice arhitektica je u Njujorku ali nema ni vremena ni love da svrati u Beograd i posjeti majku, ženu mojih godina. Mama je očajna jer misli da bi za svu našu djecu bilo bolje da pate u svojoj zemlji. U tuđini će do smrti biti neprihvaćena a svoju tugu neće imati s kim podijeliti jer će im vlastita djeca postati stranci.

Kako dišu Beograđani i Beograđanke? O čemu govore kad ne govore o bijedi? O Đokoviću. O kazališnim predstavama. O nogometu. Čitaju knjige. Piju kavu u lijepim kafićima, oni koji imaju za kavu. O čemu ne govore? O Šešelju. Dok je kolona mladih ljudi maskiranih u četnike prolazila pokraj nas ispijača kave nismo se previše uzbudili. Ulice su bile zakrčene, taksisti su bili van sebe ali “Pobednika”, iako su plakati pozivali građane i građanke Beograda da Ga pozdrave, ljudi izvan “kolone” nisu pozdravljali.

Vratila sam se u Hrvatsku i bacila pogled na naše novine koje nikad ne čitam kad nisam doma. Ostala sam bez teksta. Šešelj je hrvatska tema dana. Njegovo ukazanje u Srbiji “naše” je medije diglo na noge. Zašto? Znamo tko je vlasnik Haškog suda, jasno je i najvećem glupanu tko je Šešelja pustio sa lanca pa ipak se hrvatski političari zgražaju nad činjenicom što “Srbija na svojim ulicama ima poludjelog ratnog zločinca.” Naša ministrica vanjskih poslova zbog toga “Srbiji izražava sućut.” Tko će nama izraziti sućut zato što nam je Vesna Pusić ministrica vanjskih poslova?

Ruža Tomašić, naše nešto što sjedi u nekoj od EU klupa ljuti se na Vladu koja “ne reagira na četnički dernek” u Beogradu. Ruža od Pameti misli da Vlada zbog toga za kaznu ne bi smjela otići u Vukovar. Ako ode u Vukovar iako nije upucala Šešelja “onda bi ih svi trebali potjerati i reći da im tamo nije mjesto.”

Šešelja se dohvatio i predsjednik Josipović: “Ono što mi možemo, a nemamo široki manevarski prostor, je jednim pismom upozoriti Haški sud na ovo što se događa.” Mili Isuse? Tko sjedi u Haškom sudu? Starčići u kojima čuči Alzheimer kome je glaukom izjeo oba oka? Haškači su namjerno poslali Šešelja da uznemiri Srbiju ali su se zajebali, ili se nisu zajebali, pa je četnik Šešelj uznemirio Hrvatsku.

Četnik Šešelj uznemirio je Hrvatsku? Je*e se običnim građanima Hrvatske za Šešelja. Je*e se i našim političarima za Šešelja. Je*e se i našim biznismenima za Šešelja. Tedeski je ovih dana kupio “Bakinu tajnu”, moju najdražu srpsku marmeladu. Lopine koje vladaju i nama i njima pale se samo na lovu a od nas očekuju da svršavamo nad Četnikom Svih Četnika.

Četnici, četnici, četnici, četnici…Koji je*eni četnici?

Zadnjem hrvatskom kretenu danas je jasno, nije kokarda Hrvatsku pretvorila u spaljenu zemlju. To nas opljačkane Hrvatice i Hrvate je*e. I jeb*at će nas dok ne krepamo od bolesti, gladi i tuge

Grom-e moj , zar ti nisi cuo za kolektivnu amneziju  ;)

Ja cu Mig-uso izjavu da stavim na tvoje pitanje  :)

Postira mig 19 November 2014 - 07:35 PM

nebih ja to tebi mogao objasnit RATNIČE....uz duzno postovanje,,,ali za takav razgovor su potrebne dve

" hladne "  glave...

a ti sa ovakvim stavom (kao u sj,koreji) koje si dolje naveo nema smisla bilo sta raspravljati,,,

Ovo nisam bas najbolje razumio ? ? ?

A sta ces pocelo se seniliti . . .

pa da si se samo malo potrudio i procitao iduci moj post shvatio bi na sto sam mislio,,,(na haski status seselja i gotovine)...al ti kao i uvijek citas i zakljucujes onako kako tebi odgovara,,,

inace..za "senilnost " ima kod nas proizvod,,,GINKO BELUPO....peporucam ti ga,,,cuda radi...

pa da si se samo malo potrudio i procitao iduci moj post shvatio bi na sto sam mislio,,,(na haski status seselja i gotovine)...al ti kao i uvijek citas i zakljucujes onako kako tebi odgovara,,,

inace..za "senilnost " ima kod nas proizvod,,,GINKO BELUPO....peporucam ti ga,,,cuda radi...

Vjerovatno iz iskustva preporucujes . . .

Pa ti pravis usporedbe ljudi koji su direktni ucesnici sa covjekom koji je verbalno ucesnik dogadjaja , odnosno rata . . .

I zbog cega odmah drskost u komentarima ?

Ja tebe nigdje ne nagradjujem sa ljekovima ili se nepristojno ponasam prema bilo kome .

Ako me nesto smeta naravno da cu da kazem , ali ne da te i vredjam .

Vjerovatno iz iskustva preporucujes . . .

Pa ti pravis usporedbe ljudi koji su direktni ucesnici sa covjekom koji je verbalno ucesnik dogadjaja , odnosno rata . . .

I zbog cega odmah drskost u komentarima ?

Ja tebe nigdje ne nagradjujem sa ljekovima ili se nepristojno ponasam prema bilo kome .

Ako me nesto smeta naravno da cu da kazem , ali ne da te i vredjam .

preporucam zato sta ljudi koji ga koriste kazu da pomaze,,,

opet ti govorim,,,usporedjujem samo haski status,,nista drugo,,,znaci,,jedan je sudjen i oslobodjen,,,od tad ga nema nigdje u medijima i izbjegava bilo kakve javne istupe,,,

a drugi je sudjen pa pusten iz "humanitarnih razloga" ali ne i osudjen niti oslobodjen,,,i sad se na slobodi ruga svima,,,jer zna da je gotov i da mu nemoze niko nista,,,

zasto bi bila uvreda ako si ti sam napisao da si senilan a ja ti preporucio stvarno dobar lijek...?????

preporucam zato sta ljudi koji ga koriste kazu da pomaze,,,

opet ti govorim,,,usporedjujem samo haski status,,nista drugo,,,znaci,,jedan je sudjen i oslobodjen,,,od tad ga nema nigdje u medijima i izbjegava bilo kakve javne istupe,,,

a drugi je sudjen pa pusten iz "humanitarnih razloga" ali ne i osudjen niti oslobodjen,,,i sad se na slobodi ruga svima,,,jer zna da je gotov i da mu nemoze niko nista,,,

zasto bi bila uvreda ako si ti sam napisao da si senilan a ja ti preporucio stvarno dobar lijek... ?????

ko kaze da je gotov? ocigledno si neupucen. Vojislav Seselj se oglasio povodom toga i rekao da ce biti podvrgnut rutinskoj operaciji. Dakle ona moja prica od ranije, da se jetra regenerise i da je izvodljivo da prezivi, tacna. Ako si mislio u politickom smislu, to cemo videti na sledecim izborima. A vec je pocela regrutacija ljudstva i simpatizera i stvara se patriotski blok koga bi trebalo da cine sve desnicarske organizacije, SRS, Dveri (mada Seselj tvrdi da su stvoreni od vlasti kako bi unistili SRS, sto i jeste tanco s obzirom da im je politicki plan isti kao kod radikala) i DSS bez Sandre Raskovic Ivic (trenutne predsednice te stranke).

ko kaze da je gotov? ocigledno si neupucen. Vojislav Seselj se oglasio povodom toga i rekao da ce biti podvrgnut rutinskoj operaciji. Dakle ona moja prica od ranije, da se jetra regenerise i da je izvodljivo da prezivi, tacna. Ako si mislio u politickom smislu, to cemo videti na sledecim izborima. A vec je pocela regrutacija ljudstva i simpatizera i stvara se patriotski blok koga bi trebalo da cine sve desnicarske organizacije, SRS, Dveri (mada Seselj tvrdi da su stvoreni od vlasti kako bi unistili SRS, sto i jeste tanco s obzirom da im je politicki plan isti kao kod radikala) i DSS bez Sandre Raskovic Ivic (trenutne predsednice te stranke).

ma mislio sam u ovom,,"zivotnom " smislu da je gotov,,,neznam nikoga ko je prezivio rak,,,svi su se nadali do zadnjega,,ali,,,

a da i postoji neka sansa za oporavak nebi on samo tako izisao iz haaga,,,

sto se politickog smisla tice,,,

docek od 3000 ljudi sve govori,,,sjeti se koliko ih je bilo kad je odlazio,,,

pravo je rekao Ivica Dacic neki dan,,,on je ostao u 2003 godini a ovo danas je neka nova srbija,,,

ma mislio sam u ovom,,"zivotnom " smislu da je gotov,,,neznam nikoga ko je prezivio rak,,,svi su se nadali do zadnjega,,ali,,,

pravo je rekao Ivica Dacic neki dan,,,on je ostao u 2003 godini a ovo danas je neka nova srbija,,,

Mnogo ljudi prezive rak. A u njegovom slucaju je lakse, cini mi se. Jer odseku mu to sto je zahvaceno rakom i posle nekog vremena od preostale jetre izraste nova, tj. regenerise se. Nije bilo puno ljudi, ali SNS je otkazivao mnoge autobuse. medijska propracensot nije bila velika, mnogi su bili i neobavesteni. Bilo je oko 10.000 ljudi. Ja nisam isao, bio mi je rodjenan, a sigurno cu glasati za SRS.. i ko zna koliko ljudi koji ga simpatisu nisu bili u mogucnosti da dodju.

Ja mislim da isto tako puno govori kolko je sati,kad je zbog šešeljevih izjava danas zasjedo hrvatski sabor. :lol:

Vele oni u saboru Šešelj kaže biće velika Srbija,a ruska i srpska vojska imajau zajedničku viježbu na 60km od granice sa hrvatskom haha. ;D

Malo falilo da ne proglase opću mobilizaciju hehe. ;D

Mig oćeš ić ovaj put dobrovoljno ako zakuva ko i 91.ili čekaš poštara s pozivom,ili ćeš preko grane ?

Mene cudi da Hrvatska jos nije od Srbije zatrazila izrucenje Seselja zbog izjava koje je dao proteklih dana.

PS: Sta mislite, dali bi ga srpske vlasti izrucile?! :[|