NLO

Izjave Seselja uzbudile Hrvatsku

Recommended Posts

Ovaj tvoj tekst spada vise u one o sprdanju nekoga i necega , al ajde . . .

Jos vaje vjerujem da ti znades ipak vise nego sto kazes . . .

Bilo je sloge , budi siguran u to , nego onda dodje ucjenjivanje i sprdanje sa svime sto je nekad nesto znacilo . . .

Kreni , stani , primirje pa vrati . . . pa jope ponovo  . . .

Ne sprdam se.

Konkretan primjer u Gospiću u devetom mjesecu 91..

Pošto si tamo prolazio možda i skužiš neke lokacije,

Srbi stigli u napredovanju skoro do samog novog mosta na Novčici. Od starog centra grada 200-300 metara.

Da su zauzeli most i krenuli niz Kanišku ulicu manje od kilometra spojili bi se s opkoljenom kasarnom preko

puta od bolnice. Ali ne, najvažnije je bilo ubit Gišku. Najprije međusobni obračun pa ostalo. 

Giška mrtav, napad propao, kasarna se predala, a vojvoda Rade Čubrilo priča bajke.

Njesu se toliko tome iznenadili jer cetnici su nekad bili regularna Srpska vojska , koliko saznanju da su im do jucerasnje kolege sa akademije postale ustase ( u stvari da su to i bile ) nego su se samo pretvarali. . .

Većina njih nisu nikad nisu bili ustaše, jer ih puno nije ni bilo takvih familija.

To su uglavnom bili karijeristi koji su većinom okrenuli kapu kad su vidili kud vitar puše.

U HV vojnici ih baš nisu volili. Više su volili zapovjednike iz vlastitih redova koje poznaju i koji vojsku

vode  po načelu Zamnom, Za takvima ideš u goru i vodu. 

Da ne ispadne da sad nešto veličam HV, takvih je bilo na svim stranama. S vaše strane najočitiji je primjer

Veljko Milanković koji je poginuo u prvim redovima a ni on nije bio profi oficir.

Ne sprdam se.

Konkretan primjer u Gospiću u devetom mjesecu 91..

Pošto si tamo prolazio možda i skužiš neke lokacije,

Srbi stigli u napredovanju skoro do samog novog mosta na Novčici. Od starog centra grada 200-300 metara.

Da su zauzeli most i krenuli niz Kanišku ulicu manje od kilometra spojili bi se s opkoljenom kasarnom preko

puta od bolnice. Ali ne, najvažnije je bilo ubit Gišku. Najprije međusobni obračun pa ostalo. 

asarna se predala, a vojvoda Rade Čubrilo priča bajke.

Cubrilo je prica za sebe , ne treba se osloniti na takve price .

To su price u napred pripremljene .

Ali da nije bio vojnik , i to u pravom smislu , "jest" . . .

Gresio bi dusu da kazem nesto lose .

Giška mrtav, napad propao,

Toga mi covjeka zao . . .

Inteligentnijeg covjeka njesi vidio na daleko . . .

A i ucestvovao u ferkama koje su oznacile to vreme ( a i za mene su nesto znacile )  . Ako si stariji vjerovatno mozes znati sto govirim  . . .

Mogu da mu priljepljuju sto oce .

Govorio i pisao perfekt  sedam jezika , Srbin u dusi  i veliki vjernik , hriscanin . . .

Reci cu jos ovo , nazvali mu mater i rekli da ce sutra biti ubijen . . .

Zvala je  sirota sve zive komande dolje , da ga obavjesti , ali niko nije ni znao navodno dje se nalazi  . . .

Dakle ne mozes izbjeci sudbinu koju ti propisu . . .

Nego tada nedje u to vreme je bio neko zarobljen u Gospicu i ekspresno pusten . . .

Ko ?

Giška mrtav, napad propao, kasarna se predala,

Nisam bas siguran o kojem je mostu rjac .

Gisku je ubio onaj ko ga je i stvorio !

Ta situacija kod Gospica je samo bila jedn dobar paravan , za sklanjanje Giske .

Svi ti momci su vjerovali da idu da izvuku vojnike i civile koji su se sklonili u kasarnu bojeci se za sopstvene zivote i Bez daljnjeg napredovanja .

Dakle nije ni bilo naredjeno da se zauzima Gospic . . .

U ostalom vec sam rekao da nema tajni i da se sve moze naci na netu .

Koga zanima neka provjeri jer materijala ima dosta pa neka uporedjuje .

Sto se tice licno Giske , on se oteo kontroli i to je razlog sklanjanja , pogotovo kad su vidjeli kojom brzinom vojno napreduje morali su ga zaustaviti da se ne pokvari dogovor Milosevic - Tudjman . . .

Martićevci, JNA, razni četnici, arkanovci, itd. Bez jedinstvene komande.

Također sam shvatio da se mnogi nisu odazvali zovu otadžbine neg su zbrisali.

Ne treba prijatelju mnogo mozga pa da se shvati uzrok tome svemu , a i ne treba da se mnogo hvalite .

Ja ponavljam po ko zna koji put , dogovor se morao postivati .

Izazivane su namjerno trzavice , pustani ljudi u neke posjete u Srbiju od kud se mnogi nisu vracali , naravno vidjevsi sta se desava .

Da li je za tebe Milan Levar heroj ili izdajnik ?

Nisam bas siguran o kojem je mostu rjac .

Gisku je ubio onaj ko ga je i stvorio !

Ta situacija kod Gospica je samo bila jedn dobar paravan , za sklanjanje Giske .

Da li je za tebe Milan Levar heroj ili izdajnik ?

To je most kad ideš starom cestom prema Gračacu. Kad kreneš od starog centra prema Karlobagu i 

nakon 150 metara na semaforu skreneš ljevo. Kad pređeš most blizu je lokacija gdje su koknuli Gišku.

Pošto sam Levara znao i prije rata on je za mene prvenstveno komad budaletine.

Pored kuće sam proša mali miljon puta.

Iskorišten i potrošen,

Iskorišten i potrošen,

pa znaci li to da je uzaludno ubijen, da nema nikakve istine u izjavama

o obistvima gospickih Srba  :[|

pa znaci li to da je uzaludno ubijen, da nema nikakve istine u izjavama

o obistvima gospickih Srba  :[|

Jasno da ima. To malo tko poriče. 

Levar je u svojim pričama priločno izgubio vezu sa stvarnim događajima, brkao je istinu i fikciju.

Ponavljam iskorišten i potrošen od onih koji su s njim manipulirali.

Sad su me utefterili.

Jasno da ima. To malo tko poriče. 

Levar je u svojim pričama priločno izgubio vezu sa stvarnim događajima, brkao je istinu i fikciju.

Ponavljam iskorišten i potrošen od onih koji su s njim manipulirali.

Sad su me utefterili.

daj ne boj se Kubus, pa ti sa svojim "pedigreom" nema sanse da ti dlaka s glave fali  ;D

pa Glavas ti nije ravan a vidi kakav docek mu pripremise  :)

Neka oni teftere koliko hoce a s time mogu d..e da obrisu, ja cu biti garan za tebe ako treba Kubus  :]]

Sad su me utefterili.

upravo sam procitao jedan (ne znam kako da ga okarakteriziram) smjesan ili jadan

novinski isjecak.

Nemas sta da se bojis Kubus (skoro mi izletilo druze :D ) ti si sica za ovakvog i

ostalu komapniju :]]

PREDSJEDNIK gradske organizacije A-HSP-a Benkovac, povjerenik stranke za Zadarsku županiju i član predsjedništva A-HSP-a. Tako se predstavlja Darko Kovačić zvani Rambo koji na svom Facebook profilu ima desetke fotografija na kojima pozdravlja - ustaškim pozdravom.

No, ono što je još šokantnije je fotografija na kojoj njegova djeca pozdravljaju na isti način. Na fotografiji se nalaze ponosni Kovačić i njegovo šestero djece, svi s uzdignutom desnicom. "Hrvatsko pleme obitelj Kovačić iz Benkovca uvik ZA DOM SPREMNI. Bog i Hrvati. Za dom spremni.", napisao je u opisu fotografije Kovačić navodeći pritom i imena svoje djece.

Kovačić više puta na svom Facebook profilu ističe kako su Kovačići "Za dom spremni", te često piše "Ustaška krv Kovačić".

Index, 03.02.2015

::):-[;|

upravo sam procitao jedan (ne znam kako da ga okarakteriziram) smjesan ili jadan

novinski isjecak.

Nemas sta da se bojis Kubus (skoro mi izletilo druze :D ) ti si sica za ovakvog i

ostalu komapniju :]]

::):-[;|

Ne bojim se, jer sam prošao puno gore stvari od piskaranja po forumu.

Ono tefterenje sam spomenuo zbog Levara kog su koristile razne domaće i strane službe.

Još im je zanimljiv i njegova tri kompanjona koji su zbrisali u Njemačku.

Ono tefterenje sam spomenuo zbog Levara kog su koristile razne domaće i strane službe.

Još im je zanimljiv i njegova tri kompanjona koji su zbrisali u Njemačku.

Kubus pazi sta pricas sada jer mogli bi oni tebe da zateftere i dobijes broj kao 

nekad davno i ja  ;D Treba danas taj "lijepoj" zrveni janjci za mazanje ociju zato

Kubus, nije sve za javnost  :]]

To je most kad ideš starom cestom prema Gračacu. Kad kreneš od starog centra prema Karlobagu i 

nakon 150 metara na semaforu skreneš ljevo. Kad pređeš most blizu je lokacija gdje su koknuli Gišku.

Iskorišten i potrošen,

Ja se sjecam neke skole sa ljeve strane i onda mosta koji je vodio prema Gracacu . . .

Kazes da si Levara poznavao i da je budaletina , pa zasto je onda kod vas imao u pocetku toliko povjerenje ?

Ne shvatam ovo da je iskoristen .

Od koga iskoristen ?

Mozda ga je savjest pocela proganjati , mozda se htio rasteretiti razotkrivajuci zlocine koji su se desili u Gospicu ?

Predpostavljam da si i sam poznavao bar 80% ljudi koji su ubijeni i masakrirani .

Smatras li bar humanim da se dostojanstveno sahrane , ili mislis da nije trebalo ni to za njih uraditi , posto smatras Levara budaletinom koji je pokazao prstom na neke izvrsioce i mjesta dogadjaja . . .

Hrvate baš briga šta priča neki Šešelj,problem Srba su riješili,a on neka priča,to je bitno,ili ti smatraš da Šešelj svojom pričom može donijeti pravdu za Srbe (Krajišnike) 

Seselj ne moze nista uciniti a najmanje pravdu za Krajisnike samo ti Pobro

mnogo talasas a vani je bonaca  ;)

On je pokazao i dokazao ko je na kraju ispao somina od 100 ikusur kila,a Hrvati slave u Kninu,zar sada ne kapiramo ko je ispao som :[|

Somine su ispale vodje krajiskih srba. Slobine somine.

Hrvate baš briga šta priča neki Šešelj

Pa kad hrvate nije briga,što je onda zbog njega i njegovih izjava zasijedo hrvatski sabor ?

Čitava se hrvatska digla na zadnje noge,ili se meni to samo čini ?

Ma to je samo čuvena hrvatska propaganda,pokušaj sticanja sitnih poena,zar ne.

zato sve cvjeta u NDH a narocito u Kninu  ;)

Gdje im  je Deneral bez ruke da malo zaviori barjak na kuli  ;)

Seselj mnogo prica i ima sveg u toj prici jer ako ne znas odavno se zna; 

de ima dima ima i vatre 

Војислав Шешељ за СРБИН.ИНФО: Ми Срби никада не требамо да одустанемо од Републике Српске Крајине

seselj-fonet-srs_f.jpg

Председник Српске радикалне странке проф. др Војислав Шешељ на данашњој конференцији за новинаре упознао је јавност о новим малверзацијама и криминалним радњама министра здравља Златибора Лончара. Министар Лончар учинио је кривично дело утаје пореза куповином стана од сувласника „Викторија групе“ Зорана Митровића у висини од 700.000 евра.

„Како би заварао траг о пореклу тог новца, није се усудио да укњижи стан као својину. Уписана је хипотека на име наводне позајмице Зорану Митровићу. То је један од нових видова преваре којима се користе државни функционери у Србији како би прикрили своју нелегално стечену имовину. Узгред, Зоран Митровић је био један од највећих финансијера Демократске странке, а уједно је познат и по афери преношења новца за тада експертску групу Г17 плус преко своје фирме „Хејвард компани“ у Сегедину тако што је у ХВБ банци примао уплате од иностраних донатора, а затим га у готовини преносио у Београд и предавао Динкићу или Бојану Зечевићу, тадашњем извршном директору Г17 плус“, истакао је др Шешељ, а затим се осврнуо на питање приватизације Железаре Смедерево.

„Пошто је сама влада прогласила Железару као највећи проблем у српској економији, очигледно је да она тај проблем није у стању да реши. Тај проблем, уместо да се решава, постаје повод нове велике пљачке државе и српског народа. Јавност је обавештена да су у току „тешки преговори“, који имају за циљ да Есмарк, то јест његова филијала из Амстердама, Железару добије потпуно бесплатно и не уплати договорен износ од 80% уписане новчане вредности Железаре“.

Српска радикална странка неће дозволити пљачкашким корпорацијама, попут Есмарка и његове филијале у Амстердаму, фирме без бонитета и финансијског потенцијала, да униште Железару, већ ће по доласку на власт спровести успешну приватизацију са озбиљним партнерима на обострано задовољство.

Србин-инфо: Како коментаришете пресуду Међународног суда правде у међусобним тужбама Хрватске и Србије?

Проф. др Војислав Шешељ: Да вам искрено кажем, ми српски радикали смо се прибојавали да би тај суд могао пресудити на штету Србије, јер и тај Међународни суд правде је потпуно под утицајем Американаца, Енглеза и осталих западних сила.

Ово решење до кога је суд дошао представља један компромис. Најважније за Србе је да је одбачена тужба за геноцид приписан српској страни и то што је суд потврдио да је „Олуја“ представљала злочин. Наравно, тај злочин се не може назвати геноцидом, јер се не може подвести под дефиницију геноцида из Конвенције о геноциду.

Видимо у нашим медијима да разни политичари и други људи дају изјаве а не разумеју шта је геноцид. Требало би да прочитају ту конвенцију. Међутим, реч је о злочину против човечности који није толико тежак као геноцид, али јесте нешто мало мање тежак. Дакле, није злочин над злочинима, али јесте злочин који је близу злочина над злочинима.

Уместо да се кука што није потврђено да је извршен геноцид у „Олуји“, треба да се форсира да је „Олуја“ злочин против човечности у који је био умешан цели хрватски државни врх и да постоје докази за тај злочин. Чак и ослобађајућа пресуда Готовини и Маркачу потврђује да је на челу тог злочина био Туђман. Дакле, то је оно што би наша јавност у први план требало да ставља.

Јесте било нешто злочина и са српске стране. Они су малобројни у односу на хрватске у свим западним деловима Српске Крајине, у Српској Далмацији, Лици, Банији, Кордуну, Западној Славонији. Десио се један већи злочин у Вуковару, у Овчари, али не могу ни српски народ Републике Српске Крајине ни Србија да буду одговорни за тај злочин.

Тај злочин је извршио генерал Александар Васиљевић у спрези са хрватским властима, по хрватској наруџби. За узврат, чим је злочин обављен, ишао је лично Васиљевић у Загреб да одведе преостале хрватске заробљенике, авионом и на аеродрому „Плесо“ њему су предати ухапшени чланови његове контраобавештајне мреже „Опера“ и „Лабрадор“. О томе смо безброј пута до сада говорили.

Дакле, оно што би требало наша власт да чини, да је патриотска, а није патриотска, сада би требало да форсира, утврђен је злочин против човечности и да притиска пред свим међународним институцијама хрватску владу, бар оно што се може истерати, материјално обезбеђење, док се не створе услови за ослобађање Републике Српске Крајине. Ми као Срби никада од тога не смемо дефинитивно да одустанемо. Кад-тад доћи ће време и за то.

Али, сад уместо да Хрватска условљава Србију на разноразне начине по питању учлањења у Европску унију, па нам тражи плаћање ратне одштете, па нам тражи 10.000 хектара земље на левој обали Дунава и многе друге ствари, Србија би требало да крене у контраофанзиву и да жигоше свуда по међународним институцијама тај велики злочин против човечности који је извршен над српским народом Републике Српске Крајине. Не треба се обазирати што то није прихваћено као геноцид. Иначе нам је преко главе тих политичких и политикантских дефиниција геноцида.

Нас Србе терете да смо извршили геноцид у Сребреници. По Конвенцији о геноциду то не може да се назове геноцидом. На жалост, ми смо имали такву екипу, такав правни тим који нас је заступао поводом тужбе Босне и Херцеговине, па су они све радили против српских интереса. На челу тима је био Радослав Стојановић, бивши професор Правног факултета и бивши амбасадор у Холандији. Он ниједног тренутка није оспоравао да се десио геноцид у Сребреници. Тужена је Република Србија. Њих баш брига за Републику Српску.

Они прећутно прихватају да је извршен геноцид у Сребреници. Суд се позива на пресуде Хашког трибунала о геноциду и установљава да је био геноцид, али да Србија није одговорна. Уместо да се упињемо из петних жила да доказујемо свуда на свету да у Сребреници није било геноцида. Имамо јаке правне аргументе.

Не треба злочин заташкавати, само треба доказивати да то није геноцид, да су стрељани искључиво ратни заробљеници и стрељано их је много мање него што се износи у јавности и него што ове лажне судије у Хагу пишу у својим пресудама. Дакле, покушавамо да изведемо неку паралелу између ове пресуде која се односи на Републику Српску Крајину, односно на српско-хрватски спор, и пресуде која се односи на Републику Српску, односно српско-муслимански спор.

Овај правни тим који је заступао Србију у спору са Хрватском, паметније је поступао него онај претходни, морамо то да признамо. Боље је експерте ангажовао. Доказивао је да са српске стране никав геноцид није извршен, а сад ламентирање зашто није доказано да је и са хрватске стране не води нас никуда. Морамо се ухватити чињенице да је утврђено да је Хрватска извршила колективни злочин против човечности над српским народом.

E ovo gađa u metu  :|<

Hrvate baš briga šta priča neki Šešelj,problem Srba su riješili,a on neka priča,to je bitno,ili ti smatraš da Šešelj svojom pričom može donijeti pravdu za Srbe (Krajišnike) 

Točno, baš nas briga. U razgovorima ga spominjemo kao zanimljivost, a ne kao opasnost.

Zapravo uopće vas ne doživljavamo kao opasnost.

Opasniji su muslići. Vi baš niste skloni samoubilačkim akcijama (nismo ni mi).

Ja se sjecam neke skole sa ljeve strane i onda mosta koji je vodio prema Gracacu . . .

Kazes da si Levara poznavao i da je budaletina , pa zasto je onda kod vas imao u pocetku toliko povjerenje ?

Ne shvatam ovo da je iskoristen .

Od koga iskoristen ?

Mozda ga je savjest pocela proganjati , mozda se htio rasteretiti razotkrivajuci zlocine koji su se desili u Gospicu ?

Predpostavljam da si i sam poznavao bar 80% ljudi koji su ubijeni i masakrirani .

Smatras li bar humanim da se dostojanstveno sahrane , ili mislis da nije trebalo ni to za njih uraditi , posto smatras Levara budaletinom koji je pokazao prstom na neke izvrsioce i mjesta dogadjaja . . .

Ta škola je stara gimnazija u koju je išao Nikola Tesla,  To je stari most i oko njega su bile borbe.

Giška je poginuo kod novog mosta koji je oko pola nekoliko stotina metara prema Karlobagu.

Levar nije imao nikakvo posebno povjerenje. To je kasnije napuvano u medijima.

Tad je priman svako tko se htio borit. Levar je pravio raketne lansere i rakete koje su bile opasnije

za našu stranu, jer su padale blizu naših položaja. Vaše nisu ni dohvatile.

iskorišten je od domaćih i stranih agentura. Priče su mu djelomično istinite, ali ih je tokom vremena

prilično nakitio.

Na Gospićkom području bilo je pokolja na obe strane. Već sam ti prije napisao da su poubijani Hrvati 

u Širokoj kuli pored Ličkog osika. Za to još niko nije odgovarao i nikog izgleda ne muči savjest.

Nisam poznavao 80%., nego oko 20%. Isto vrijedi za poginule u Medačkom džepu.

Slažem se da treba pustiti da ih se dostojno sahrani, da im familije donekle nađu mir.

To mora važit za obe strane. Ni iz Široke kule nisu svi pronađeni.

Mislim da agenture znaju sve podatke ali ih ne iznose zbog svojih razloga.

Točno, baš nas briga. U razgovorima ga spominjemo kao zanimljivost, a ne kao opasnost.

Zapravo uopće vas ne doživljavamo kao opasnost.

Opasniji su muslići. Vi baš niste skloni samoubilačkim akcijama (nismo ni mi).

Kubus,  pazi se taj Pobro jeste upravo Balija  ;D