Knindza Krajisnik

Војска Србије продајe 480 тенкова и оклопних возила

Recommended Posts

Mora se nešto reći. :)

Nego oko ovih t55 tenkova. Ipak je nidžo prije neki dan bio u pravu. Ostavili su nešto u rezervi.

Sad kad je zapelo sa ovim Esmarkom treba ljude ohrabriti sa gomilom jeftinog čelika za pretapanje.

Prodaju.....malo sutra....kad se ne javi kupac, cijena pada.

Na kraju vrijedi taman koliko i kilo sakupljačkog željeza. Tu se malo ugradi firma nekog zaslužnog građanina i dobro svima.

Sad kad je zapelo sa ovim Esmarkom treba ljude ohrabriti sa gomilom jeftinog čelika za pretapanje.

То и не би био проблем када би након продаје/претапања, како год већ, тај дио новца уложили у модерно оружје. Е сад, колико се модерних тенкова Т-90 или неких других може добити из продаје 280 старих Т-55, те цифре би биле веома интересантне. Чињеница је нажалост, да од 1987 па до данас, осим неколицине Лазара, Лазара 2 и Хамвија, ништа ново није набављено за ВС. А и Хамвији су донирани од ЈУ ЕС Арми. То је то.

ja se ne bi buni kad bi meni prodali za jeftino ili mozda da im ja to 

badava entsorgen-nim  ;)

Zeljo prima sve  :}\/

А шта велиш Жељане да ја и земо Банија покушамо то вође zulassen (пријавити, за ове који нису газдарбајтери и мондијалисти   :)  ) ??  :}\/

А шта велиш Жељане да ја и земо Банија покушамо то вође zulassen (пријавити, за ове који нису газдарбајтери и мондијалисти    :) ) ??  

nemojte i mene zaboraviti, prikljucujem se sofort  ;D

Sad mi jasno zasto je bila parada :) Ofarbali su tehniku da bi je za bolje novce prodali :) Malo gita i farbe i da vidis polovnjak kao nov :)

A sad da ne bude teorija zavere ... Vojska je dobila pomoc u tehnici za unistavanje i secenje metala od njenog visocanstva kraljice Engleske ... Hvala joj

Sad mi jasno zasto je bila parada :) Ofarbali su tehniku da bi je za bolje novce prodali :) Malo gita i farbe i da vidis polovnjak kao nov :)

A sad da ne bude teorija zavere ... Vojska je dobila pomoc u tehnici za unistavanje i secenje metala od njenog visocanstva kraljice Engleske ... Hvala joj

Opet nisi cito sa razumijevanjem.Oruzje sa parade nije na prodaju.Na prodaju je samo zastarjelo naouruzanje poput transportera OT-M60, VBR-M63 plamen,tenkova T-55 itd.

A sta tebe briga sta mi prodajemo? :D
kako sam kazes, nemas ti veze sa nama  xd

A ako nekog bas zanima prodaju se sredstva kako bi se imalo novca za serijsku proizvodnju modularnog VBR-a LRSV Morava i nadogradnju tenka m-84 na  m-84as, koji ima izvesne podudarnosti sa ruskim tenkom T-90.

A ako nekog bas zanima prodaju se sredstva kako bi se imalo novca za serijsku proizvodnju modularnog VBR-a LRSV Morava i nadogradnju tenka m-84 na  m-84as, koji ima izvesne podudarnosti sa ruskim tenkom T-90.

A oce li biti dovoljno vremena za proizvodnju svije tije novotarija . . .

Situacija je napeta ka djeciji treger  , bojim se da  bi bili dobri i oni sa Kalimegdana . . .

A oce li biti dovoljno vremena za proizvodnju svije tije novotarija . . .

Situacija je napeta ka djeciji treger  , bojim se da  bi bili dobri i oni sa Kalimegdana . . .

Znam da se nećeš složiti, ali ja koji god okupator dođe, ruke uvis još na avali. @->-

Da, cvrcak.. tako je dosada uvek bilo.. ko god da je hteo srpsku zemlju, dobio ju je puna usta.

odbrana i napad nisu isto. Mi ne mozemo da napadnemo neku drugu zemlju, ali za odbranu imamo i previse. Na to dodaj da je Srbija 3. zemlja po broju nelegalno prijavljenog oruzja. na svakih 100 kuca moze se naoruzati jedna ceta.

To nisu novotarije, samo treba poceti sa serijskom proizvodnjom. Mi mozemo nadogradnju tenka m-84 ponuditi Kuvajtu koji npr ima 200 ovih tenkova, onda i zemljama bivse sfrj, jeftnije je nego kupovati nov tenk. LSRV MOrava je modularni VBR, sto znaci da moze ispaljivati razne rakete poput GRAD, Oganj itd.. Vecina zemalja treceg sveta koristi rakete Grad, te se njima moze lako ponuditi, cena je svega milion evra, koliko ja znam. Od toga se mozemo samo obogatiti..

nphc4TB.jpgMozes ponuditi kome hoces ,ne znaci da ih mozes i prodati ako neke vece vojne sile ne zele tu prodaju . Takve velike prodaje naoruzanja uvijek neko mora da odobri ,da vide sto oni imaju od toga .

Nadogradnja nekako sporo tece ,stalno nekakvi problemi ,vjerovatno je u pitanju i novac ,nema ga . 

Mislis ovako nesto da se nadogradi 

BnDl6tL.jpg

Ne vlada Amerika celim svetom niti bilo kojom zemljom u potpunosti, naravno da treba uloziti.. neka pocetna sredstva se moraju imati i bice ih.. najavljeno je.. izvescemo kome budemo hteli, nismo u EU i NATO da pitamo gospodare...

Na LSRV Morava radi vise firmi iz Srbije i to 14. oktobar iz Krusevca, Krusik iz Valjeva (proizvoti raketne module), FAP iz priboja (Kamioni), Prva petoletka iz Trstenika, Inhrom iz Cacka i druge. Polako se vojna industrija oporavlja.

Reaktinvi oklop? pa to se moze montirati na svaki tenk vrlo lako, samo sto otezava tenk od 3 do 5 tona.. zavisi sve do projektila, moze biti da je nikakva zastita.

Znam ja dobro sta je sve dodato na M-84AS i kakve su mu specifikacije. OVo sto ti pokazujez deluje na m-84d. 

M-84AS je bolji od degmana.. a najibtnija razlika po meni, osim u preciznosti i daljini vatre, jeste duzina koja u ovakvoj kompoziciji terena daje prednost kracem tenku m-84as. Mi smo npr t55 koristili iz vise razloga na Kosovu I Metohiji, jer smo cuvali m-84 za kopnenu invaziju (tokom zalivskog rata kuvajtski m-84 se pokazao kao bolji od tadasnje verzije ambramsa) i zbog toga sto je t-55 kraci te su bile manje sanse da se cev zabode negde na brdu i da dodje do rascvetavanja cevi kad tenk opali. Na brdsko-planinskom terenu KiM lakse je bilo koristiti t55.

M-84AS je bolji od degmana.. a najibtnija razlika po meni, osim u preciznosti i daljini vatre, jeste duzina koja u ovakvoj kompoziciji terena daje prednost kracem tenku m-84as. Mi smo npr t55 koristili iz vise razloga na Kosovu I Metohiji, jer smo cuvali m-84 za kopnenu invaziju (tokom zalivskog rata kuvajtski m-84 se pokazao kao bolji od tadasnje verzije ambramsa) i zbog toga sto je t-55 kraci te su bile manje sanse da se cev zabode negde na brdu i da dodje do rascvetavanja cevi kad tenk opali. Na brdsko-planinskom terenu KiM lakse je bilo koristiti t55.

Po cemu je bolji ?

M-84 pogadja do 5km i probija reaktivni oklop, laserski navodjena raketa u svim meteo-ulsovima, itd

Jel mi pricamo o istoj platformi tenka ,na bazi M-84? Cemu sad "abrams" ? Po cemu je bolji m-84 AS od m-84 D ?