Knindza Krajisnik

Војска Србије продајe 480 тенкова и оклопних возила

Recommended Posts

Pa ti nemaš kvačice.

Nisam znao da Šiptari imaju pastore. Mi imamo ponekog, ali uglavnom su župnici.

patrona* lapsus linguae. Sve zavisi od ishoda u Ukrajini, gvozdena zavesa ce se pomeriti i do Balkana.

patrona* lapsus linguae. Sve zavisi od ishoda u Ukrajini, gvozdena zavesa ce se pomeriti i do Balkana.

Opa i latinski.

Iza Ukrajine je NATO.

Opa i latinski.

Iza Ukrajine je NATO.

Lep je latinski. dosta reci iz naseg jezika vuce korene iz latinskog.

Bio je NATO i iza Berlina, ko zna dokle ce se ,,ćerati''.

Mnogi Rumuni se plase Rusa, za Bugare ne treba govoriti posebno, oni su oduvek isli kako vetar duva (gori su i od vas Hrvata). Kako starine kazu: kad pocne rat, a ne znas na koga ces, ti udri po Bugarima. Neces pogresiti! 

Ako Rusi dodju do Odese ici ce pravc Pridnjestrovlje (Moldavija) pa Rumunija. Mogu racunati i na Madjare, koji ne vole bas Rumune zbog granica. Mislim da je to jedina versajska tvorevina koja je prezivela. Ionako bi Madjari da pobegnu od kandzi MMF-a. Za Srbiju i Crnu Goru ne treba puno govoriti, nas su oduvek gledali kao Ruse. Bas imam druga, koji je ucio bogosloviju, i isao je po raznim pravoslavnim zemljama, za nas i Ruse bukvalno kaze da smo isti narod po mentalitetu, identicni nama.

Geopolitika je nepredvidiva, videcemo sta i kako. Mozda bi Srbi i Hrvati trebalo da se udruze protiv sunitskih muslimana na Balkanu, ako hocemo stabilizovan Balkan, uz odredjenu korekciju granica.

Joj Nikola upravu si za Bugare ... ipak ima goreg naroda od Hrvata :)

Srbi su odbacili staroslovenski jezik u usvojili Vukov Srpski jezik ...

A Hrvati danas koriste isto Vukok jezik i siguran sam da ce ga totalno promeniti u buducnosti ....

Meni je jedno interesantno kako to da su Hrvati zadrzali trobojku ??? Pa ona ima slovenko poreklo a kako sam cuo Hrvati nisu slovenskog porekla !!!

Joj Nikola upravu si za Bugare ... ipak ima goreg naroda od Hrvata :),

A Hrvati danas koriste isto Vukok jezik i siguran sam da ce ga totalno promeniti u buducnosti ....

Meni je jedno interesantno kako to da su Hrvati zadrzali trobojku ??? Pa ona ima slovenko poreklo a kako sam cuo Hrvati nisu slovenskog porekla !!!

Kad smo dolazili iz Irana pala nam je zastava u neku vrtaču na Kavkazu,

Nakon toga smo zaboravili kako je izgledala. Imali smo čuvara državnog pečata, ali nismo

imali čuvara skice državne zastave. Dok Stipe Božić i njegovi alpinsti ne nađu originalnu zastavu

koristimo ovu sadašnju, samo imamo problem što svakih par desetaka godina promjenimo

središnju ispunu, a te izmjene koštaju. 

Joj Nikola upravu si za Bugare ... ipak ima goreg naroda od Hrvata :)

позитивна оцена за ратников коментар,али прочитао сам код Дучића да ипак мисли да су Бугари најгори људи,а за ове друге њихови "пријатељи" са западфа су написали (Гете рекао бих) сачувај ме боже куге,глади и ... наставак сигурно сви знамо ;)

Kubus,  jel to tebe neko priziva  ;)

Da nam dovrsisi misao Cult ili ce to Kubus  ;]\/  ja nemam poima

o cemu se radi i sta sljedi  ;D

"пријатељи" са западфа су написали (Гете рекао бих) сачувај ме боже куге,глади и ... наставак сигурно сви знамо ;)

Ali ima i ona ; da nema njemaca . . . englezi bi bili najgori narod na svjetu . . .

Skoči do Magdeburga i pročitaj.

Ispričavam se što moja familija nije u tom sudjelovala. 

Ganjala se s Turcima po Velebitu i s Mlečićima u primorju.

Da kažem ka Škoro:

Ko to moje ime doziva

čudni ljudi čudna imena 

(Željo ili Zeljo ili Zheljo)

Teško ko može bit gori i ciničniji od Engleza.

Pa vidis zemo da su se i u uzrecici zastitili , onda znas kaki su . . .

Svabe  dodju nesto ka melem u odnosu sa njima . . .

evo nekih malij novosti o stanju u dobrovoljnom drustvu zvana Vojska Srbije

Ovih dana su dosli rezervisti u jednu kasarnu na 14 dana ...

Odmah po dolasku u kasarnu su se pobunili i trazili dozvolu za izlazak u grad od 14h do 21h ...nezadovoljni su i dnevnicom od 800 dinara ....

Dosli su...motiv im je ispod 0 ....

I onda se pitam ne daj boze da nas napadnu ko ce nas braniti ???

evo nekih malij novosti o stanju u dobrovoljnom drustvu zvana Vojska Srbije

Ovih dana su dosli rezervisti u jednu kasarnu na 14 dana ...

Odmah po dolasku u kasarnu su se pobunili i trazili dozvolu za izlazak u grad od 14h do 21h ...nezadovoljni su i dnevnicom od 800 dinara ....

Dosli su...motiv im je ispod 0 ....

I onda se pitam ne daj boze da nas napadnu ko ce nas braniti ???

Ovo nije moguće,biće da je neka propaganda,ili "belosvetska zavera" ! Srbijanci su poznati kao motivirani,barem preko tastature tako dijeluju.

Dok trepneš okom i Skadar i Zadar bi bili u roku 24 sata pod srpskom kontrolom.Kakvi izlasci u grad i dnevnica,sve je na dobrovoljnoj bazi,samo daj woodland uniformu i papovku će da vidiš.

Otisli rezervisti :) Jadni kazu da ih je vojna policija pokupila ... Sad ne znaju hoce li im gazde u firmama opravdati izostanak s posla od 15 dana ... Imaju papir ali da li to iko vise cita i pravda ?

Jako su bili ljuti na ishranu koja je ocajna .... za dorucak jedno parce przenice i jogurt ... nema vise ni kuvanih jaja ...nema vise ni konzervi mesnog nareska ili ribe .... Navikli su na JNA na standard :)

Jako su bili ljuti na ishranu koja je ocajna .... za dorucak jedno parce przenice i jogurt ... nema vise ni kuvanih jaja ...nema vise ni konzervi mesnog nareska ili ribe .... Navikli su na JNA na standard :)

;D

Otkako nema JNA jede se manje,a kaki se tanje.Tražili ste gledajte.

;D

Otkako nema JNA jede se manje,a kaki se tanje.Tražili ste gledajte.

Možeš li nam pojasniti kakva je hrana bila kad si ti služio HV,  :)  a ja ti mogu napisati da je i u JNA bila osim pasulja i kad bi dolazile kontrole iz generalštaba uglavnom loša.

a ja ti mogu napisati da je i u JNA bila osim pasulja i kad bi dolazile kontrole iz generalštaba uglavnom loša.

Ma znam u JNA je sve bilo loše.Bitno da je sad u svim vojskama nastalim raspadom JNA i Juge sve super.

I dan danas koriste naoružanje od JNA,i troše njene zalihe.

Ma znam u JNA je sve bilo loše.Bitno da je sad u svim vojskama nastalim raspadom JNA i Juge sve super.

I dan danas koriste naoružanje od JNA,i troše njene zalihe.

Preskačeš odgovor, nisi bio u jna nego u hv, a ja ti govorim kakva je bila hrana u jna jer sam je služio,

a ti mi odgovori kakva je bila hrana u hv, pusti oružje.

Preskačeš odgovor, nisi bio u jna nego u hv, a ja ti govorim kakva je bila hrana u jna jer sam je služio,

a ti mi odgovori kakva je bila hrana u hv, pusti oružje.

Tebi čim ne paše odgovor tražiš dodatne. ;D

Nemam pojma kakva je bila hrana u HV-u.Pitaj Želju.

Tebi čim ne paše odgovor tražiš dodatne. ;D

Nemam pojma kakva je bila hrana u HV-u.Pitaj Želju.

Znači ti si bojkotovao hranu hv, pametno, neprijatelju nikad verovati ;D a kako si gladan preživeo služenje hv, ako nije tajna :)

Znači ti si bojkotovao hranu hv, pametno, neprijatelju nikad verovati ;D a kako si gladan preživeo služenje hv, ako nije tajna :)

Pusti priče što čuješ sa strane.Ne vijeruj svemu što pročitaš. :)

Pusti priče što čuješ sa strane.Ne vijeruj svemu što pročitaš. :)

Uvek verujem dok ne proverim, a proverim pre nego što poverujem i tako u krug ;D  znači kolega @željo nije u pravu kad si ti u pitanju :)

E to mi je drago, više radi tebe nego radi mene :]]

Uvek verujem dok ne proverim, a proverim pre nego što poverujem i tako u krug ;D  znači kolega @željo nije u pravu kad si ti u pitanju :)

E to mi je drago, više radi tebe nego radi mene :]]

Držimo se teme. :)

Evo price s poligona za obuku minsko eksplozivnih sretstava :)

Dosli neki iz BG da obuce profesionalce da prepoznaju MRUD i PROM ... e sad za MRUD nisu imali originalne nozice pa su zicom imrovizovali ... dalje nepoznanica je kako izgleda upaljac mine ... druga nepoznanica je onaj rucni generator struje ... nekako su im docarali kako to funkcionise :)

E s PROM su imali malo bolju situaciju imali su telo mine i upaljac ... ali nisu imali originalnu zicu za minu pa su od neke zice imrovizovali...tj koristili su telefonske zice ...

obuka stapom i kanapom ...

i za mene jako neverovatno je da im nisu pokazali kutije u kojima se pakuju mine ...pa da bar zapamte kako kutija izgleda ....

ovo je za mene tako smesno ....

a da nekazem kad je bilo pucanje tromblonom da nisu znali gde se tromblonski metak nalazi .... ubise se trazeci hahahahaha joj majko moja ko nas brani

ja se kladim da pola njih nema pojma kako se nosi rucna granata ....