guns n roses

Noć kad je Hrvatska izgubila obraz

Recommended Posts

:lol:  :lol:  :lol:

Ne znam jel joj Vučić pokazo već pri prvom susretu veličinu,malo je prerano,al biće još susreta nesumnjivo.

Pokazaće i predsjednica Vučiću veličine,ja sam ubijeđen da tu mora past dogovor. ;D

Mislim da će čak i Šešelj bit oduševljen. :lol:

ko o cemu ti o sexu,,,jel ti nije dosta "kajzer strase"? ;]\/ ?

ko o cemu ti o sexu,,,jel ti nije dosta "kajzer strase"? ;]\/ ?

:lol:

A moram malo,znaš mene. ;D Ja sam za razliku od ostalih direktan,nema okolišavanja.

PS Kaiserstraße je u Frankfurtu ili Manheimu,kod mene je Hansastraße. ;D

Volio bih znati šta se podrazumjeva pod "četnik"?

Jeli to onaj bradati, prljavi, krezubi, obavezno pijan u rasparenu uniformu obučen očigledni zlikovac kako ga predstavlja moderna hrvatska kinematografija koji ne zna smisleno da govori već se podlo cereka dok teatralno oblizuje krvavi nož?

Ili neka ublažena verzija iz komunističkih fimskih ostvarenja?

Možda neki od mnogobrojnih dobrovoljaca iz rata u Krajini koji je kopirao sličan odjevni koncept upotpunjen navedenim gedžetima.

Ili možda pojam "četnik" ima utemeljenje u nekom ideološkom principu?

Ili dva u jedan, ideologija koja zastupa tezu o Srbiji do Karlovca, Hrvatima kao srpskim konvertitima, monarhizmu.......i sve to spakovano u onu razbarušenu bradatu pod crnu šubaru sakrivenu glavu.

Možda podrazumjeva pripadnost Srpskom narodu i Srpskoj PC?

Ili ima još nešto?

ja sam vec davno rekao,,za mene su cetnici i ustase isto,,,,zlocinci  ,, ,samo su uniforme drugacije,,,, a sad,,posto u srbiji traje rehabilitacija cetnika nebi me cudilo da ispadni jadni bradati dobrocudni seljani koji su eto u neznanju tu i tamo nekog zaklali,,

Pa baš zbog toga ovo pišem.

To poistovjećivanje ustaša i četnika bilo bi fer samo pod uslovom da su komunisti ostavili Srbima prostora za iskupljenje.

Hrvati su imali domobrane koji su bili ona zavedena masa, na momente simpatična prisilno mobilisana vojska sačinjena od raznih Dudeka koji su tajni simpatizeri partizanskog pokreta, ali nemaju dovoljno hrabrosti da mu pristupe sve do momenta dok ih partizani ne razoružaju i ne promjenu ima značke na kapama.

Naravno, svako će se složiti da je i među domobranima bilo zločinaca.

Srbi se generalno dijele na partizane i četnike ili dobre i loše ili heroje i zločince.

Nije pošteno da Srbi nemaju svoje domobrane.

Stereotipi......kao da među partizanima nije bilo zločinaca?

Ili možda među četnicima nije bilo časnih ljudi?

Pa baš zbog toga ovo pišem.

To poistovjećivanje ustaša i četnika bilo bi fer samo pod uslovom da su komunisti ostavili Srbima prostora za iskupljenje.

Hrvati su imali domobrane koji su bili ona zavedena masa, na momente simpatična prisilno mobilisana vojska sačinjena od raznih Dudeka koji su tajni simpatizeri partizanskog pokreta, ali nemaju dovoljno hrabrosti da mu pristupe sve do momenta dok ih partizani ne razoružaju i ne promjenu ima značke na kapama.

Naravno, svako će se složiti da je i među domobranima bilo zločinaca.

Srbi se generalno dijele na partizane i četnike ili dobre i loše ili heroje i zločince.

Nije pošteno da Srbi nemaju svoje domobrane.

Stereotipi......kao da među partizanima nije bilo zločinaca?

Ili možda među četnicima nije bilo časnih ljudi?

medju svakim zlocincima nadje se i casnih ljudi,,,,uvijek neko nekoga spasi pa taj kasnije isprica svoju pricu,,,to se vidi i u ovom zadnjem ratu,,,da nije tako onda bi svi bili mrtvi,,,da nije bilo tih casnih ljudi i sa jedne i druge strane,,,

znam da ce me neko sad pitat kako se uopce usudjujem izjednacavat cetnike i ustase,,..zbog broja pobijenih,,,eto usudjujem se,,,isto je to,,,zlocinac je zlocinac,,,ubio jednog il deset,,,okrvavio si ruke,,,

Tako je, zločinac je svako ko je okrvavio ruke krvlju nevinih ili van onoga što se naziva časno ratovanje. Pod uslovom da rat može biti častan, ali ljudi su se dogovorili da može pa i mi to prihvatamo.

A ti si bio taj što je prošlog petka izlazio kad sam ja ulazio. ;D

Ne posijećujem ti ja te ustanove. ;D Ja radim privatne doktorske vizite u stanu,ili dođu k meni u ordinaciju.

žuti

Nisam napisao da je reći šta misliš glupost nego da je glupost po BG glumiti ustašu i obrnuto. Jedno je iskazati svoje mišljenje a drugo je biti budala koja Bog te pita kako i zašto ima potrebu da glumi ustašu u BG ili bilo gdje gdje je srpski grad...i obrnuto..jedno je imati stav, svoje razmišljanje, osjećaj za pravdu, pa čuvati i povećavati u sebi takve stvari, a drugo je biti retard. Sad, valjda vidiš razliku čovječe. 

Nema ''trpljenja Hrvata oko sebe''. Pritisak u životu (svi ga imamo) kod mene nejde od ''Srbi i Hrvati'' teme. Ti bi vjerovatno htio tako al neće ići. Ja i ti se nismo vidjeli u životu, ne znamo se, nismo pričali satima, tako da moje reakcije i na koji način ja doživljavam život i sve u životu ne vidiš. Ja sam ovdje lijepo napisao da su mi Hrvati zadnji problem u životu. Radeći na sebi otišao sam od zla nacionalizma hiljade kilometara i još gomile ljudskih prljavština a to što se ispišem emotivnije ovdje - i jutros sam išao kod zubara pa mi je stara digla tlak da do Jaruna nisam taj njezin ubod do kraja smirio emotivno. Dio svakodnevnice.

Jesi ikada razmišljao da te neko bode (nema veze s Hrvatima mislim na  krvopijske tipove osoba) pa onda na forumu si daš malo oduška ? E to ja radim. To hiljade ljudi rade svaki dan po forumima. Nema to veze sa Hrvatima. Svako se ispuše oko neke teme. Nađeš si nešto dobro a tema "Srbi Hrvati" je odlična da se vide i izbace neke stvari. Gledam ljude svaki dan na internetu, posvađaju se i psuju se oko potpunih banalnosti preko monitora. Dogovaraju se da se potuku vani. 

Pisati sa energijom je dobro. Da je živ tekst. To je dokaz da si i ti živ. Na forumima ima smirenih ljudi a zapravo se radi o mrtvacima, čovjek-kamen. Kamenu ništa ne smeta JER JE MRTAV. Mi da ovdje pišemo o nogometu ili o pikadu ja bi imao istu energiju u svojim komentarima.  

Napisao sam par puta da Hrvati (biti među njima) to jeste donekle problem nekome manje nekome više. Ali KUŠNJA JE ŠANSA ZA DUHOVNI RAZVOJ. Dobro je da sam se utjelovio ovdje u Zagrebu. Jako puno sam naučio. Mnoge stvari SIGURNO danas ne bi znao da sam se inkarnirao negdje drugdje. 

Ljudima prilazim otvoreno sa srcem i tada je sve ok. Mi ljudi smo svi jedno i nije to fraza nego je to ONO ŠTO SE VIDI NA LJUDIMA I RODI MEĐU NJIMA kada im se priđe od srca. Tu pucaju svi nacionalizmi i prljavštine.

Ekipa u Zagrebu ti obični mladi ljudi isti su kao ovi u BG ili u Budimpešti a razlika je što ove medijski istruju pa postanu hrvatski nacionalisti i onda se stvar širi kao požar. Međutim sve ovisi o tvojem pristupu ljudima, svijetu, gradu, svemu. Ako si u dobroj energiji univerzum te šalje točno gdje moraš da ideš. Ljudi dolaze, prijatelji, ženske, mrak. Kakvu sam danas žensku vidio u Vrbanima na semaforu. Toliko mi se sviđala da sam išao kući i patio za njom malo.

'''i onda dolazi ovdje i pušta paru na iberlauf,rastereti se ovdje tj. napiše ovdje što misli pa onda opet stavi masku i ode van s dečkima u ZG i krije pred njima što misli,a ni ovdje nije iskren jer piše ono što u ZG ne smije reć,tako da je samim time opet neiskren prema ovim ljudima na KF-u.''''

Koja logika.  Znači ja mislim i ispisao sam ''joj što bi pretukao ove moje dečke Hrvate" a onda kao stavim masku i izađem sa njima. Ti pobro kao da si malo retardiran...a i voliš podvaljivati stvari koje ne postoje ili se praviš retardiran da bi izvlačio reakcije... još i kao ''samim time sam neiskren prema kf ekipi''..haha..Pa čovječe ljudi vide da je kod mene jedan dio ZAUVIJEK OSTAO uz Srbe i to ljudi vide. Sa dečkima krijem šta mislim ?  Prvo, ovo ti je 2015 godina. Ti misliš da ljudi kada izađu van u Zagrebu subotu na večer pričaj o Srbima i Hrvatima ? Pa nije ti današnji Zagreb ustaški logor što bi ti vjerovatno i htio pobro.

Drugo, imam svoje stavove a Hrvati svoje i prirodno je da ne pričamo previše o tim temama. To nije stvar iskrenosti ili neiskrenosti. Recimo isto kao što sa starim neću previše pričati o vegetarijanstvu. To je to. Ni sa Srbima ne volim pričati previše na temu politike i by the way nađi moje postove gdje sam napisao ''Hrvati su za popišati se, ja ih mrzim'' itd. Čemu podvaljivanje nečega što nisam nigdje napisao. Sad da ja napišem ''mig je pedofili i traži malu djecu preko neta'' i šta da on sad napiše na to ? Eto, to je takvo podvaljivanje. 

Ja nisam nigdje pisao da su SVI HRVATI zlo i loše kao što ovaj mig podvaljuje. Napišem da je hrvatski nacionalizam zlo ili da je Gotovina (čovjek koji je kindapirao ljude za novac i bio lopov) ološ od čovjeka i dođe mig i veli 'on sve Hrvate tako naziva'' i još ubaci moju majku bez da išta razumije šta piše. Naravno, tip je budala, barem je u tom djelu ispao budala. Sad vidiš, ko je tu korektan i ko to vidi ili ne vidi neke stvari ? Pa nisam ja kriv što nema izvježbaniji um pa da bolje vidi sve oko sebe.

Hvala Bogu radim na sebi i HILJADE KILOMETARA sam daleko od nacionalizma. Vegetarijanac sam 13 godina, svaki dan meditiram i tako 13 godina, imam čisto srce i moja ljubav/pristup prema ljudima, svijetu, živim bićima i svemu je u najmanju ruku - ok. Sad takvom tipu pisati ''ti mrziš ove i one'' to mogu samo HRVATSKI FAŠISTI koji ne vide ništa. To jer suština. 

'''nije to pošteno mali,nije ,ali tvoja stvar demokracija je i u HR a bogme i na KF-u,samo razmislite svi da li treba biti iskren i biti ono što jesi,pa kako god bilo,nego što mali muzikant nije iskren prema nikome,ma odavno iskrenost nije na cijeni,ali ovo što on piše ne pije vodu,negdje sam pročitao da mu je velika želja napit se sa navijačima crvene zvijezde u BG ,pa zar u tom slučaju opet smatrate da je iskren,evo uzmimo da se napije u BG-u i "delijama" priča kako su u ZG ljudi loši kako su Hrvati genocidni i tako neiskreno kupuje njihovu samilost,a onda se vrati u ZG i kaže kako ga boli glava od pića,ali ne želi im reći gdje je cugao,pa onda samim tim i njih u ZG mulja,što nikako ne možemo nazvat iskrenošću ni u BG-u a bogme ni u ZG-u,pa vi dečki ili momci prosudite sami kada je mali muzikant iskren ''''

Ti mali...Ti mene ne znaš.

ja sam dokazao da živim ''biti iskren i biti ono šta jesi'' u punoj većoj mjeri od tebe recimo. Biti iskren znači da i Hrvatu kažeš da je Tuđmanov režim napravio zlo Srbima i da ne voliš takve režime a sa Srbinom bi možda razgovarao rečenicu dvije duže, šta hoču da kažem - ko normalan danas 2015 vidi to kao neku centralnu temu u životu i centralni test iskrenosti i kakve veze ima to sa biti iskren u životu u toj glupoj srpsko hrvatskom priči koju guraš unutra bez da vidiš osnovne stvari u životu.

Životna iskrenost sigurno se ne mjeri se kroz ovu postavku tj. podvalu gdje se mene prikazaje kao tipa koji samo čeka da mrzi/prebije Hrvata a onda iz te podvale kao ''ti nisi iskren i moraš skrivati svoje prave želje''. Retardirano. A oko Zvezdine tekme dođem nazad u ZG i kao neću im reći di sam bio - haha koji si ti panj čovječe. To je pjevanje, cuganje, ŽIVOT I PROVOD, provedem se tu s njima u ZG pa se provedem sa bratićima u Petrovaradinu i to je sve život i sad tu kao mene prozivati da nisam iskren.. Imaš neki BOLJI ŽIVOTNIJI I LOGIČNIJI PRIMJER a ne ovu retardaciju ? Daj si malo više kredibiliteta kada me napadaš.

U laži su kratke noge, žuti.

Oko pozdrava za četnike. Četnici nisu fašisti niti se bilo gdje u svijetu četničke oznake smatraju oznakom zla, fašizma ili logora.

Napisati ''pozdrav svim četnicima sa krajinaforcea' jednostavno znači pozdrav djelu ljudi koji se smatraju četnicima ili simpatiziraju četnike (sigurno postoji dio ljudi ovdje). Ko to može doživjeti kao uvredu ? Ili kao poziv na zločin ?

Čemu podvaljivati da sam ja napisao ''pozdrav zločincima sa krajinaforce"...

Tada bi migov upad bio na mjestu.

a znam da mig nije i nikada neće na bilo kojem hrvatskom forumu nakon ''pozdrav ustašama'' na bilo koji način reagirati (iako je četnike i ustaše maloumno i trpati u isti koš). i sad se tu kao još i ograđuje..čovjek sve manje razumije šta sam piše i šta je napisano na forumu.

To je suština.

ja se javljam jer si pitao "sto ga napadate"?? jer ja ga napadam i to ne krijem,,,,ne slazem se s njegovim pisanjem i napadat cu ga dok god budem mogao,,,da jos jednom ponovim,,, ,,,ne smeta mi ni najmanje ono sto pise o srbima,,  o popu djujicu o delijama i sta ti ga ja znam sto jos!!! nego ono sto pise kolektivno o hrvatima kao naciji o svojim prijateljima i susjedima s kojima zivi,,,na kraju krajeva i o rodjenoj majci,,,...nebi ni to bio problem da ne zivi u hrvatskoj,,,ali on je tamo,,i to u zagrebu gdje ima najvise srba i gotovo da nema podjela...a i zive daleko bolje nego oni u ostalim krajevima,,,,,,to je vrlo licimjerno i bezobrazno,,,i javno cu reci da laze,,,

kazes ti meni,,,(nadmudrivanje moze ici do granica ali ne vrijedjati)!!!

pa ajde molim te navedi mi gdje sam ja ikoga vrijedjao na ovom forumu!!??,,,a imao sam jako zestokih i ponekad neugodnih  rasprava,..,,gore ti je "gunsov" post gdje lijepo mozes iscitati (ustaska gamad...olos...idioti...isl.),,,a to govori o svim hrvatima ovdje,,,ti to nevidis jer nezelis vidjet,,,ili vidis a neces reci  javno jer je on srbin a ja hrvat,,,tu se razlikujemo,,,,ja bih to rekao,,,pa kud puklo da puklo,,,

o njemu sam vecinom pisao upotrebljavajuci njegove rijeci kad je govorio o sebi,,,a to da je idealan materijal za teroristu,,to nije uvreda nego cinjenica zasnovana na njegovim postovima,,, i iza toga i dalje stojim,,,

nisi se ti jos naucio pameti grome,,,cim te klinac ovako izmanipulira da ga branis i javno cinis od njega "zrtvu"...tj,,dajes mu povlasten polozaj  koji nije zasluzio,,,

kazes  "budim te mucnim izjavama"!!!  sjecam se kad sam god naveo primjer o normalnom suzivotu u nekom mjestu ti si me usutkavao,,,jer tebi je mucno kad cujes da negdje u hrvatskoj ima srba koji normalno zive,,,a ima ih,,,i bit ce ih jos vise,,,tebi je to mucno jer znas da ti nedostaje materijala,,,pa ti idealno dodju ovakvi kao "guns" da ti malo dignu raspolozenje,,,priznajem   nije sve idealno u hr,,nije,,ali bit ce kad tad,,a ja zivim za taj dan kad ti vise nebudes imao materijala pa nek ti bude mucno,,,

p,s, i ne jezim se,,,nemam zbog koga,,,

Pa ti stvarno pises svasta .

Na neke tvoje izjave sam vec odgovorio pa se necu ponavljati .

Ako ti smatras da imas pravo da pominjes neciju familiju i da nekoga usmjeravas da je voli ili ne , onda se ja povlacim .

U vezi ovoga cu ti ispricati sto krace jednu pricu , da bi ti shvatio da nisi bas u pravu .

Radi se o jednom mjesovitom braku Srbina i Hrvatice .

Otac je bio angazovan u VRSK , u ostalom kao i svi .Uvjk bi ga neko zadirkivao (naravno u sali) a on bi opravdavao svoj brak kao uspjesan .

Jedne veceri zena i mladji sin sa umproforom odlaze , dok je stariji sin (13, 14 god.otprilike ) pobjegao .

Otac je sutra dosao i molio da se stvar ne komplikuje i da zna da je ona otisla kod svojih .

Tada koliko ja znam niko nije ni reagovao na umproforov ispad .

Hranili su se na vojnom kazanu i tako zivjeli .

Devedeset pete pada granata i ubija oca , a sin sa kolonom krece na daleki put .

Sta se dalje desilo i gdje je mali zavrsio (vjerovatno kod neke rodbine) ne znam .

Ima li iko snage da recimo tom , (sad vec odraslom covjeku ) zamjera ako kaze da recimo ne voli mater ?

I pusti normalan suzivot u Hrvatskoj lebati .

U Srbiji nece niko reagovati na Hrvata i hrvatske izjave , dok u Hrvatskoj za Srbina to nije moguce .

A eto i Kolinde koja sa svojim izjavama sama trpa u jedan kos svu hrvatsku naciju .

I jos ovo , nikad cetnici i ustase nisu bili niti ce biti isto .

Ne stavljaj ih u istu ravan jer se onda zakljucuje da nisi bas dovoljno upoznat sa ovom tematikom .

Pa ti stvarno pises svasta .

Na neke tvoje izjave sam vec odgovorio pa se necu ponavljati .

Ako ti smatras da imas pravo da pominjes neciju familiju i da nekoga usmjeravas da je voli ili ne , onda se ja povlacim .

U vezi ovoga cu ti ispricati sto krace jednu pricu , da bi ti shvatio da nisi bas u pravu .

Radi se o jednom mjesovitom braku Srbina i Hrvatice .

Otac je bio angazovan u VRSK , u ostalom kao i svi .Uvjk bi ga neko zadirkivao (naravno u sali) a on bi opravdavao svoj brak kao uspjesan .

Jedne veceri zena i mladji sin sa umproforom odlaze , dok je stariji sin (13, 14 god.otprilike ) pobjegao .

Otac je sutra dosao i molio da se stvar ne komplikuje i da zna da je ona otisla kod svojih .

Tada koliko ja znam niko nije ni reagovao na umproforov ispad .

Hranili su se na vojnom kazanu i tako zivjeli .

Devedeset pete pada granata i ubija oca , a sin sa kolonom krece na daleki put .

Sta se dalje desilo i gdje je mali zavrsio (vjerovatno kod neke rodbine) ne znam .

Ima li iko snage da recimo tom , (sad vec odraslom covjeku ) zamjera ako kaze da recimo ne voli mater ?

I pusti normalan suzivot u Hrvatskoj lebati .

U Srbiji nece niko reagovati na Hrvata i hrvatske izjave , dok u Hrvatskoj za Srbina to nije moguce .

A eto i Kolinde koja sa svojim izjavama sama trpa u jedan kos svu hrvatsku naciju .

I jos ovo , nikad cetnici i ustase nisu bili niti ce biti isto .

Ne stavljaj ih u istu ravan jer se onda zakljucuje da nisi bas dovoljno upoznat sa ovom tematikom .

nista" grome"....niti na jednu moju izjavu nisi odgovorio apsolutno nista,,,osim sta mi trpas u usta rijeci koje nisam rekao,,ali na to sam vec navikao od tebe,,,,,kad neznas sta bi onda ponavljas stare floskule,,,,

sta reci???  kupi naocale pa procitaj detaljno kad nesto napisem i onda odgovori,,,pogledaj ono sto pise a ne ono sta bi htio da pise,,,jbg,,sad kad se sjetim unatrag,,uvijek je s tobom bilo tako,,,gledas me  podcjenjivacki kroz prizmu "hrvata" ili "ustase" i na taj nacin razgovaras,,,,nema to smisla,,,bolje nikako nego tako,,,

p.s. posto si napomenuo  kako se treba "kulturno"  obracati sugovorniku zamolit cu te da pogledas post iznad svoga,,,kultura naprosto prsti iz njega,,,,iako znam ja da si ti to vec vidio,,,ali,,,nije ga napisao neko s "one strane",,,pa ce i reakcija izostat,,,,nije to isto,,,,jelda,,"grome"???

Mig, ti si čovjek od 40 ili 50 godina. Tebi sigurno u životu ne treba da preko monitora nekoga napadaš. Monitora. Razumiješ me ?

''jer ja ga napadam i to ne krijem,,,,ne slazem se s njegovim pisanjem i napadat cu ga dok god budem mogao,,,''

Jesi svjestan kako ovo izgleda ljudima? i ja pišem dugačke tekstove i drugi dan si kažem ''čemu tako dugi tekst, to treba skratiti, ljudima tu pišem svoje plahte'' ali šta hoču da kažem ?

Ako je neko zatrovan nacionalizmom i ne sjeda ti kao osoba - znači smeta te spika "Vi Hrvati ste svi ustaše ili vi Srbi ste svi zločinci" ti se makni od takve osobe. ili još točnije: Ako ja vidim da je neko nacionalist sigurno neću za njega reći ''on je totalni šljam'' ali da ću izabrati svoje društvo hoču. Isto tako, i taj nacionalist ima božansku iskru u sebi. Taj čovjek je imao okruženje (roditelji i zemlja) koji su ga učinili nacionalistom. Uguran je u nešto zbog svojih nedostaka i slabosti. Ja ovdje ne mislim na ustaške zločince koji su mučili ljude prije smrti jer oni ne bi ni trebali doći na zemlju kao ljudi.

Ja znam da je na meni ovo; Budi zahvalan na svemu. Mogu u svakom čovjeku vidjeti i drugu stranu. Nacionalizam je samo jedna negativna stvar na tom čovjeku. Samo mrlja na majici. Uopće ne znači da je loš kao čovjek. Samo mu je dio psihe/glave zatrovan privremeno. Taj čovjek ima slabosti i neko mu je ugurao smeće zvano nacionalizam kao što je i meni i bilo kome ovdje sigurno par nedostataka naljepljeno. Svi imamo rupe na sebi.

To je zdravo gledanje. Na kraju krajeva šta da se ja petljam tu i da kao analiziram nekoga. Rodio si se tj dobio si tijelo samo iz jednog razloga - da pomažeš drugima. Imaš i slobodu izbora s kime češ se družiti. 

Naravno, vani ima svega. Ako vidim da me vrijeđa ili napada sigurno neću glumiti nadrogiranog new agera. Potegnuti priču o ljubavi iz svoje slabosti ne valja. Ja sam ponosan na svoj karakter i na svoju ljutnju i ne bi ju dao za milion dolara.

Na internetu ljudi dobiju krivi dojam. Čovjek piše ''ganjaću ga dok mogu'' a da se vidimo vani, da se priđe čovjeku gledajući u njemu dobro (ali ne kao pustu priču nego da se čovjeku priđe sa poštovanjem - od duše ka duši) čovjek bi najvjerojatnije nakon druženja rekao ''dečko odlično, samo naprijed i plaćam cugu''. Postoji između nas ljudi nešto je jače od milion šovinista i to će na kraju pobjediti.

U ljudima je najlakše probuditi zlo. Moram biti takvi da pojačavamo dobro u drugom čovjeku. To vrijedi više od bilo koje molitve.

Pogledajte širinu srpske duše. Pogledajte kako se vidi. Nakon svega evo i ovdje u malom na KF svi mogu pisati šta žele. Srbi su širok narod i nemaju komplekse. I to nakon svega šta su im drugi uradili. Bravo, to nosiš ZAUVIJEK sa sobom. 

nista" grome"....niti na jednu moju izjavu nisi odgovorio apsolutno nista,,,osim sta mi trpas u usta rijeci koje nisam rekao,,ali na to sam vec navikao od tebe,,,,,kad neznas sta bi onda ponavljas stare floskule,,,,

sta reci???  kupi naocale pa procitaj detaljno kad nesto napisem i onda odgovori,,,pogledaj ono sto pise a ne ono sta bi htio da pise,,,jbg,,sad kad se sjetim unatrag,,uvijek je s tobom bilo tako,,,gledas me  podcjenjivacki kroz prizmu "hrvata" ili "ustase" i na taj nacin razgovaras,,,,nema to smisla,,,bolje nikako nego tako,,,

p.s. posto si napomenuo  kako se treba "kulturno"  obracati sugovorniku zamolit cu te da pogledas post iznad svoga,,,kultura naprosto prsti iz njega,,,,iako znam ja da si ti to vec vidio,,,ali,,,nije ga napisao neko s "one strane",,,pa ce i reakcija izostat,,,,nije to isto,,,,jelda,,"grome"???

Pa ne mogu da vjerujem da ti ne vidis sto pises .

Zasto mislis da ti stavljam rjeci u usta ?

Naocale vec imam i zato citam , ali ne sto ti navodis , vec i ono sa cim si poceo .Sad na kraju pocinjes da se izvlacis pa okreces i prevrces  .

Kazes da te gledam potcjenjivacki , ne daj boze . Ne poznajem te pa prema tome ne mogu te ni potcjenjivati jer ne znam tvoje mogucnosti i kvalitete . . .

Navodis konstantno a i pises , da te neko smatra ustasom , kao da to prizeljkujes .

Ja to nikad nikome nisam rekao niticu , a tebi necu u inat da kazem . . . da te na taj naci kaznim . . . :lol:

"guns"....

evo ovako,,,

"napadam i napadat cu ga" nije moj  izraz nego direktan odgovor na "gromovo " pitanje,,,(zasto ga napadas),,,znaci,,kako je pitao tako sam mu i odgovorio,,,i uopce me ne zanima kako to izgleda ljudima,,,nisam ovdje da bi se svidio ljudima nego da govorim tj,pisem ono sto smatram ispravnim i postenim,,,.kazes da se maknem od tebe i da te ignoriram,,,to bih mozda i napravio da te poznam  uzivo pa  da si mi nesimpatican iz nekog razloga,,,ali ovo je forum,,,a u se ne bjezi i ne okrece glavu,,,osim kad rasprava predje okvire normalnog ponasanja,,,.znam,,sad ces reci da si i ti tu da pises ono sto smatras ispravnim,,,i to je u redu,,nitko to ne spori,,a najmanje ja!!! sad se sigurno pitas pa sto onda hoces od mene!!!?'  vidi ovako,,,meni uopce ne smeta sto ti pises to sto pises,,,pljujes drzavu,,ljude,,hrvate,,i sl,,,tog se ovdje da procitati u svakom drugom postu od svakog treceg clana,,,i to uopce nije sporno,..,i ja nisam zadovoljan stanjem u hrvatskoj,,,ni ekonomskim a ni međuljudskim,,,ni ja nevolim politicare i mislim da su vecina lopovi i gadovi,,, takodjer  mi je muka kad se pred izbore pocnu izvlacit  ratne teme samo radi boljeg rezultata,,,(jer onaj ko je protiv srba taj dobija izbore),,,i da ne nabrajam jos,,,meni se takodjer sve to gadi,,i ljut sam,,imam mozda pravo i biti ljut i vise nego ti jer sam se na neki nacin borio za tu zemlju a ona sad nije takva kakvom sam je zamisljao,,,,,ali kad ja procitam neki tvoj post,,,onda mi je pogotovo muka,,jer nemogu vjerovat da jedan mladi covjek   moze tako pisati a zivi u hrvatskoj,,,tvoje pisanje nije kritika drzave,,vlasti  i sl,,ti cijeli narod trpas u isti kos,,,za tebe su svi ustase,,olos,,bolesni mozgovi,,itd,,,ti u svemu vidis lose,,ono najcrnje,,npr,,ljetos pises o reklami za reprezentaciju na zgradi od INA-e i napravis od toga takvu pricu,,da se normalnom citatelju koji nezna pravo stanje  digne zeludac i jednostavno zgadi doci u hrvatsku,,.a pritom ne spominjes da je INA glavni sponzor hrv,reprezentacije i da su madjari u vecinskom vlasnistvu,,,isti takav gnjusan pokvareni post si napisao za TELE2 reklamu za rukomet neki dan..,smeta ti kad navijaci vicu "mi hrvati",,,a srbi imaju slicno..samo vicu "srbija"...koja je razlika??eto to mi jako smeta kod tebe  i ti si za mene zbog tog na neki nacin izdajnik,,,izdao si drzavu u kojoj zivis,,prijatelje s kojima se druzis,,susjede koje pozdravljas na cesti,,,izdao si sve,,

,al da se razumijemo,,,to je moje misljenje,,,ko sam ja da ti sudim??

u vecini tvojih postova moze se iscitati JA..JA..i samo ja,,,govoris svima  kakav treba biti i kako se ponasati pritom ne gledajuci sebe,,, a onaj gornji post je prvi koji si napisao a da me nisi uvrijedio,,(zato ti i odgovaram sada,,)...u vecini prijasnjih je bilo,,glupan,,onaj ustasa i sl,,,

ja tebi nikad nisam rekao nista ruzno niti cu,,ma koliko se mi ne slagali u stavovima,,,kad sam god pisao o tebi upotrebljavao sam tvoje rijeci gdje si se sam opisivao,,,pa i ono gdje si rekao da ti je zao jer ti je majka hrvatica,,to su tvoje rijeci,,,,ja to nisam izmislio niti ulazim u detalje ko koga treba voljeti kao sto mi "grom " pokusava prikrpiti,,,

sto se ustasa i cetnika tice...napisao sam,,,zlocinac je zlocinac,,bio on ustasa ili cetnik,,meni je svejedno,,,

mozda ti ili "grom" vidite razliku kad cetnik zakolje nekog ili kad to napravi ustasa??!!

ja nevidim,,meni je to isto!!!

eto to otprilike to,,,necu duljiti,,jer ni ja nevolim duge postove a ovaj je vec prevazisao te okvire,,, :) ..

p.s.

krivo si me procijenio u dve stvari,,,

nemam 50 god,,,

jadnom sam medju 50-tak naoruzanih ljudi  jasno i glasno rekao "ja nisam ustasa"!!! pa nevidim razlog kakav bi mi bio problem to reci na jednom hrv forumu,,,

p.p.s

"grome"..tu je par odgovora i za tebe,,,a ustasom me nemoras ni nazivati,,,jednom si mi davno jsano i glasno rekao sve sta mislis tako da nema vise potrebe,,,

Nisam mislio da ću ikad išta više ovdje pisati, ali evo, ja sam hrvat, ček sam bio i hrvatski branitelj, i to u dubrovniku, ali to sad uopće nije bitno. Nemam nikakve komlekse prema nikome, žao mi je svih žrtava sa svih strana, ali u hrvatskoj se nažalost ponovno budi fašizam gospodo i to mi ne može nitko osporit ! Ja ću se otvoreno posvađat bez ikakvog problema, sa svima koji podržavaju retoriku gospode iz hrvatskih desnih političkih krugova, a sad me dragi moji sunarodnjaci napadnite i pitajte me zašto????

E pa zato što ste usijane glave, desne struje koriste narod i doslovno promoviraju tuđmanizacju hrvatske, mnogi mlađi ljudi rođeni tokom devedesetih pojma nemaju o zločinima počinjenima pod tom politikom, tako da samo nasjedaju na priče gospodina karamarka, slave glavašev povratak i slično, što je jako žalosno, a još je žalosnije to, što ću se ja sad ovdje složiti sa gromom i pitati : Pa zašto napadate momka? što je on to slagao? Što je krivo napisao? Zar niste vidli vip ložu na inauguraciji gospođe nove predsjednice? Zar vam nije jasno da ste prevareni? Ja gospodo mislim, da zakone treba poštivati, ma kako loši oni bili, ako je "za dom spremni" zakonom zabranjen onda snosi posljedice ! Ako je zakonom propisano korištenje dvojezičnih tabli, i to u istri nikome ne smeta zašto onda lomiti dvojezične table? To je samo čirilično pismo gospodo, pismo i slova ne ubijaju, ljudi su ti koji ubijaju. 

Opametite se dragi hrvati dok vam nije kasno, jednom kad pređete granicu zdravog razuma više nema povratka. 

Uostalom tijekom 90-ih ste tu granicu prešli zajedno, i srbi i mi hrvati, pa kako je završilo, sjećate se?

I još samo jednom, ću reć, nisam komunist, nisam srbin niti izdajnik, hrvat sam i trenutno mi strašno idete na živce s tim glupostima napadanja "komunjaro " "četniče" i slično čim se netko usprotivi desnoj politici, ne dijelim ljude ni prema vjeri ni prema narodnosti niti prema boji kože, dijelim ljude na dobre i loše, 

Stojte mi dobro i pljuvajte do besvjsti. Srbi oprostite što vam uzurpiram prostor, ali vi ste se bar riješili šešelja i njegove stranke, mi se izgleda hzd-a i sličnih nećemo riješit nikad. nažalost.

Čitam sad guns n roses-ove postove....čovjek je sto posto u pravu, čemu u bg izigravati velikog hrvata ili u zg velikog srbina? Koja je poanta toga kad uvijek imaš usijane glave koje će te napasti zbog ničega? Evo ja imam primjer gdje sam kroz trebinje još prije 10-ak godina prošao silom prilika sa autom dubrovačkih oznaka, i jedva se izvukao, gađali me kamenjem ispsovali sve živo i mrtvo zbog ničega, isto tako je bilo i sa autima bg  tablica u dubrovniku nekoliko puta, a danas....danas masa dubrovčana ide u trebinje svaki dan, i masa trebinjaca dolazi u dubrovnik, svi se ponašaju normalno i nitko nikog nigdje ne dira, možda je to ipak slučaj samo sa dubrovnikom, koji za razliku od ostatka hrvatske ipak ima povijesne državničke i gospodske vrijednosti? 

Prije par godina je tu bio lik sa jugom 45, preko haube srpska zastava, čovjek je normalno prošao, kroz dubrovnik, ručao, i još dobio masu pohvala zbog hrabrosti, da li bi to bio slučaj recimo u splitu? ili postavimo obratnu tezu, da ja odem u niš ili novi pazar sa ogromnom hrvatskom zastavom na autu, da bi se vratio doma čitav? možda i bi, tko zna.

Poanta je , da se život razlikuje od sredine do sredine, negdje će te netko napasti samo zato što vidi oznaku na autu, a negdje ćete primit ko gospodina samo zato što si se tu uopće pojavio. mom prijatelju koji se s motorom zapeo negdje u šumadiji su kolege motoristi srpske nacionalnosti pomogli ne naplativši mu ni eura, i još mu poklonili rezervoar goriva.

Ljudi, samo ih dijelite na dobe i loše, dijeljenje po vjeri, nacinalnosti i boji kože je pogrešna podjela !! Dobru uvijek prevlada, nadam se da će tako i ovaj put.

Ja ću se otvoreno posvađat bez ikakvog problema, sa svima koji podržavaju retoriku gospode iz hrvatskih desnih političkih krugova, a sad me dragi moji sunarodnjaci napadnite i pitajte me zašto? ???

prvi post napises i odmah bi se svadjao!!??

a ko to od nas ovdje podrzava "retoriku desnih politickih krugova" i po cemu si to zakljucio??? :[|

. mom prijatelju koji se s motorom zapeo negdje u šumadiji su kolege motoristi srpske nacionalnosti pomogli ne naplativši mu ni eura, i još mu poklonili rezervoar goriva

nemoj motoriste trpat u ovu pricu jer to je sasvim drugi svijet neopterecen nacionalizmom pa neka tako i ostane,,,

Kad smo kod motorista, da podjelim jedan moj doživljaj od prije 7, 8 godina.

Ustvari to nema nikakve veze sa motoristima,ali ima sa cestom i putovanjima.

Dakle, putujem ja sa bratom za Knin i negdje na putu Avnoja između Ključa i Petrovca taman kad se prođe Bravsko sa lijeve strane stoji starija gospođa pokraj auta kome je izduvana guma.

Auto sa slovenačkim tablicama. Zaustavim ja moju kočiju pokraj nje i pitam mogu li kako pomoći.

Žena gleda, malo zbunjeno i kaže da nema ključ za točak.

Pitam, ako dozvoljava da možemo da pomognemo.

Ona se nešto snebiva, vidim nije joj prijatno, gleda okolo.....a okolo nigdje nikog......ni auto da prođe. Na kraju pristaje.

Promjenim ja točak, a za to vrijeme brat razgovara sa gospođom.

Meni onako kroz uši promiče meko ć koje ona izgovara i shvatam problem.

Žena je muslimanka, živi u Sloveniji i krenula kod rodbine negdje u Bosnu.

Posao gotov, nova guma na autu, alat spakovan i možemo da krenemo.

Pozdravljamo se i svak na svoju stranu.

Poslije smo razgovarali o svemu i shvatili da joj nije bilo baš prijatno kad su dva međeda izašla iz auta sa srpskim tablicama u toj vukojebini.

Poenta priče.....prije polaska na duži put obavezno provjeriti opremu u autu.

Evo i ja ću ispričati jedan događaj, vredi znati.

U crnoj gori 1979 godine desio se katastrofalan događaj, tada je katastrofalni potres pogodio crnogorsko primorje.
U znak solidarnosti na osnovu odluke tadašnjeg SIV-a svi zaposleni su imali desetogodišnju obavezu izdvajanja iz

dela ličnog dohodka jedan deo za obnovu tadašnjeg potresom zahvaćenog područja.
Nakon nekoliko godina izdvajanja tadašnje republike počele su sa prestankom izdvajanja za područje pogođeno

potresom.
A meni je najzanimljiviji bio redosled prestanka izdvajanja tadašnjih republika.
Prve su prestale hrvatska i slovenija, zatim makedonija i bih-a, a jedina je srbija
ispoštovala desetogodišnju solidarnost izdvajanja. Eto ništa spekakularno ali čisto

da se zna.