guns n roses

Noć kad je Hrvatska izgubila obraz

Recommended Posts

Nije loš odgovor, a srbi koji su živeli van granica krajine, npr. iz gradova.

Srbin je Srbin,bio iz grada,ili sa sela,bio iz Krajine ili ne !

Zbog čega Srbin kao vi gospodine pišete "Srbi" malim slovom ?

Mislim da nije bitno za temu,ali daću ti odgovor, evo gledam pasoš 10.01, 18.01. 01.02. 10.02 sve ove godine. Mogu ti i nabrojati sva mesta od vukovara do drniša.

Nije potrebno nabrojavati mjesta pojedinačno. Jako je bitno jer veliki broj diskutanata olako poteže za argumentacijom na relaciji dijaspora-matična zemlja, dijeleći odn. otuđavajući dijasporu a da pri tome piše iz Srbije a da nikada nije vidio Krajine.

Ako je tako kod tebe kako kažeš, onda je u redu, samo ne razumijem zašto je relevantno ako recimo ja živim u Evropi a ti u Srbiji ili negdje drugdje? Jel ja recimo manje volim svoj narod nego ti, zato što živim negdje drugo?

Niti jedna institucija u hrvatskoj bilo vladina bilo nevladina pa sve po vertikali do lokalne samouprave ne vole srbe.

Moram još na ovo da se osvrnem. Ni jedna institucija nije tu da nekoga voli nego da ispunjava svoje zakonske obaveze. Briga mene da li me neko u Hrvatskoj volio ili ne, od Hrvatske NE molim i NE tražim nego UZIMAM, ono što mi zakonski i ustavno pripada. Ništa drugačije nije ni u drugim zemljama, pa ni u ovim demokratskim zemljama Evropske udruge, demokratija ide onoliko daleko koliko se izboriš za svoja prava i ne dozvoliš da ti se prava povrijede. Tako da mogu slobodno reći da je taj maćehinski odnos između institucija i građana obostran.

Ne zagovaram bratstvo i jedinstvo ali i ne raspirujem mržnju bez razloga.

Ja veoma cenim dijasporu i njen doprinos razvoju srpstva, više primedbi imam na vlast/i u srbiji što to dovoljno ne prepoznaje ili vrlo malo zna.
A tamo gde postoje raznorazna udruženja srba u dijaspori veći je uspeh o gostovanju i razmeni ili dopuni iskustava, raznih kulturnih,obrazovnih

institucija. Strašno mi je žao kad tu prazninu zauzimaju razna grand,folk žutila.
Ja također ne raspirujem mržnju, već me stvarno ne interesuju narodi koji nisu blagonakloni prema mom narodu a nedaj bože više neko brastvo
-jedinstvo. Ponekad @ banija pišem srbin malim slovom, jer ne držim baš do lektorske tačnosti, ali nije problem prihvatam veliko S umesto malog s.

guns....

evo procitah tvoj "monolog" ....vecina ljudi (negdje oko 80%) bi te nakon ovog "izljeva mrznje  najvjerovatnije poslala u 3 lepe PM i zavrsila s tim,,,al na tvoju nesrecu ja spadam u onih drugih 20% koji ce se samo nasmijati,,,jer vidim da sam pogodio sve sto sam dosad govorio o tebi,,,.rijetko kad pogrijesim u misljenju o nekoj osobi,,,a tebe sam pogodio samo na osnovu tvog pisanja ovdje,,,nisam fulao ni malo,,,pa covjece,, proziran si kao paus papir ... da cu sto vise pokusati skratiti ovaj post a onda ides kod mene na "IGNORE"  jer nema smisla raspravljati sa nekim tako bezobraznim i tako pokvarenim ...pa pojest ce te mrznja kao rak iznutra,,,znas da mi te sad dodje nekako  žao,,,nikad nebih htio ni upoznati niti ikad imati nesto sa takvim kao ti,,,džabe tebi tvoje meditacije,,,treba ti psihijatar,,i to jaako dobar,,,

sve sto si napisao o izvrtanju cinjenica,,,pa to radis upravo ti,,,,toliko si sad sve izokrenuo da si se i sam pogubio,,(cak sam pomislio da si pijan ili drogiran kad pises takva sranja,,al onda sam shvatio,,,to je tastina,,ego,,koji ne dopusta "velicini" kao ti da mu se neko suprotstavi u njegovom predavanju,,,ponasas se kao profesor u skoli koji prica nekome ko nema pojma o nicemu,,,(pogledajte sad ovo,,pogledajte ono,,)..dosao si ovdje na forum misleci da su samo srbi tu koji ce se slagati sa svim gadostima koje napises o hrvatskoj i tako da hranis svoj ego iskoristavajuci njihovu nesrecu,,,,nisi ocekivao proturijecje pa si sad malo sokiran jer ti se nako (zamisli) usudio suprotstaviti,,,ti da si "pravo mudo" od covjeka otisao bi na neki hrv,forum pa njima u facu rekao sto ih ide i sto mislis o njima,,,al nisi,,,kukavica si ..kako je neko rekao (sutis kao riba u akvariju kad si negdje vani),,

,dovoljno je samo "ako nekog zanima" ova rasprava neka procita postove pa sam zakljuci ko je ovdje lud,,,nema se sta skrivati,,sve je napisano,,sve se vidi,,,

kazes da sam "malo vrijeđalo"...varas se,,nisam!!! to je vise stvar kucnog odgoja,,,tebi je mozda  normalno nazvati nekog (pedercicom,,olosom,,idiotom) zato sto se ne slaze sa tvojim stavom,,meni nije,,,.al ne smeta mi,,,mene mogu uvrijediti samo ljudi do kojih mi je stalo,,koji su mi nekako bitni u zivotu,,,te uvrede govore vise o tebi nego o meni,,,

sad cu te malo citirati al posto neide puno citata u post tvoje cu rijeci oznacit crvenim slovima,,,

dakle,,

sto se tice ovoga:

I jeste li primjetili čovjek kaže da sve Hrvate nazivamo ustašama ovdje na forumu a sada je ovdje sam proglasio sve Hrvate ustašama sa pričom o susjedima i prijateljima i svemu što se kao izdalo.
i ovdje pokusavas izokrenuti moje rijeci i pritom besramno hoces okrenuti cijeli forum protiv mene,,,ovdje ima svega par ljudi koji sve hrvate smatraju ustasama  dobro se zna ko su,,,ali to nikako nije cijeli forum i nije vecina,,,

ista stvar i za ovo
:Ako je tebi to isto, sve što sam naveo + tipovi u pustinji koji viču 'mi Hrvati' i navijanje 'Srbija' onda si zreo za Savsku 66.
opet kao naivno pokusavas izokrenuti ovaj put svoje vlastite rijeci,,,jer rekao si ovo:

gledam sp u rukometu i mislim si dokle ide spika ''mi hrvati, šahovnica, mi smo posebni''...ovo što ću opisati dolje ja mislim da svakoj normalnoj osobi se želudac digne kada pročita.

igra se sp u rukometu, taj sport nema pola popularnosti nogometa. i sad šta hrvati rade: snimaju reklamu za vip a reklama je ovog tipa: vori, igrač hrvatske, znači čovjek je obični rukometaš (totalni anonimus u svijetu i evropi) je po hrvatima toliko popularan da ima fanove u sahari i u tim pustinjama. na taj način je reklama napravljena. sad će neko reći ''ma to je samo reklama'' al kako to da NIKO ŽIV takvu maloumnu samoživost od reklame se ne bi ni sjetio da napravi osim hrvata ? čekaj malo.

ajde da je nogomet i da je u pitanju jedan ronaldo pa da pred finalnu tekmu sp u nogometu izbace reklamu portugalci sa ronaldom i njegovim fanovima usred pustinje, ajde ok. 

ali ovakve reklame gdje radiš OD POTPUNOG ANONIMUSA VORIJA mega svjetsku zvijezdu je ona bolesna hrvatska samovažnost kojoj nema konkurenta u svijetu.
tu se vidi sva tvoja mrznja.... e sad,,,kad gledas reklamu bez tih nacionalistickih naocala izgleda ovako,,,svaki covjek ima svog dvojnika u svijetu(sto je otprilike i tocno) pa tako i Vori ima dvojnika u pustinji,,,jer prvenstvo je u emiratima,,da je u rusiji reklama bi se sigurno desavala u sibiru,,,bdw,,VORI je kapetan reprezentacije i normalno je da je on u prvom planu,,a i sasvim je dovoljno da ga hrvati poznaju jer reklame se prikazuje u hrvatskoj a ne u tunguziji,,,kog su trebali stavit,,jel mozda Karabatica???

onda si rekao ovo:
A ovdje ti nije frka da se hvataš za pozdrav za četnike od 2014 godine. To je suština.
ne,,nije me frka jer nevolim cetnike,,,ne podnosim ih organski,,, ali to neznaci da sve trpam u isti kos i smatram cetnicima,,,,,to je sustina,,,

eto,,pametnom dosta,,neda mi se vise gubit vrijeme na tebe,,,samo cu ti jos nesto reci,,,ako vec imas takvo misljenje o hrvatskoj i hrvatima,,,negdje si napisao da jedva cekas da hrvatska propadne,,da joj dodje kraj,,zamisli jebote,,,jedva cekas kraj drzave u kojoj zivis,,,ne podnosis kockice,,mrzis navijacku euforiju pred neka takmicenja,,,da se nelazemo,,mrzis sve!!! a ne zelis se na neki nacin aktivirati i pokusati promijeniti bar nesto,,nego lakse je pljuvati,,,ti si ustvari anti drzavni element,,,pravo sam jednom rekao,,idealan si za buduceg teroristu,,,ja se stvarno nadam da imaju neke sluzbe koje te prate jer kad tad ces postati opasan za okolinu,,,
zasto se onda jednostavno ne odselis,,,zasto ne odes tamo gdje ces bit sretan,,,evo ja cu te odvest do  petrovaradina,.,besplatno!!!

i jos nesto,,
,Ustaše su bili koljači (fašisti) a četnici (antifašisti) koji su 4 godine ratovali upravo protiv tih ustaša.
jel te to tata ucio kako su jadni "cetnici" bili dobri decki,
al bit ce da je ovo fotomontaza,,jelda!!?? :[|

6b57dcda.jpg
Uro%C5%A1_Drenovi%C4%87.jpg

ti kad bi vidio pravog ustasu ili cetnika ukakio bi se od straha,,,

a sad adio "guns".....

p.s.
hvala,knindza,,,lijepa i hrabra  gesta,,,nece nikad bit zaboravljena,,, :)

Kninđa pozdrav. Što se foruma tiče svi smo ovdje ravnopravni a kakav nik nejm imaš i avatar je sitnica. Sad ok, možda to nekome nešto znači, možda si i ti djelom u pravu. Meni ništa ne bi značilo da imam srpski nik nejm i sličicu.

Uostalom vidjećeš da su ovdje na forumu i Srbi i Hrvati izjednačeni. Na ovoj temi imaš trojicu Hrvata i ovdje dvojica Hrvata mene napadaju i dolazi im Hrvat i pita ih ''Zašto napadate čovjeka''. Odavno ovo nije više domaći teren. Imaš ljude koji ne dolaze više ovdje na forum jer imaš situacije da forumom vedre i oblače veliko hrvatski demagozi pa i čak pripadnici ustaških vojnih formacija. Sa takvima su se ljudi gledali samo preko nišana, nisu kratke pameti i ne pada im na pamet da se sa istima tapšu po ramenu pa i na internet forumu. 

Između mene i forumaša nema personalnih stvari. Ljude ne znam a moji odgovori se odnose na podmetačine i laži. Kažeš da imaju pravo biti desničari ? Naravno mene to ne zanima čovječe niti sam ja bilo gdje bilo kome prigovarao nešto u tom smislu a kada napišem desničar mislim na ljude koji su zatrovani mržnjom prema Srbima. Hrvat kada je desničar taj je i 99  % mrzitelj Srba, vjeruj mi.

Ne znam jesi li primjetio da sam ja spustio loptu i napisao ljudski komentar i čovjek mi OPET DOĐE sa gomilom ISTIH podmetačina i smeća. Je, ja sam panj ponekad, to je moja mana, ne treba se napaliti na takve stvari, kod pisanja treba imati i mirniju energiju, ali učim i polako se mijenjam. Samo polako.

Nego evo primjera, pogledaj kako ljudima pobjegne taj otrov. Pamtim kao terijer mnoge komentare ovdje i čovjek je jednom ispisao kako je dobio batine od mupovaca 1991 i mig mu veli  'da si bio miran ne bi ni bilo problema'', ovaj mu je napisao 'ne zahebavaj me' pa je mig reda radi izmigoljio sa ''nisam tako mislio''... Vidiš suštinu ? U zlu koje je zadesilo Srbe krivi se same Srbe. To je USTAŠTVO. Nije važno i ja ne želim da kažem da je ovaj mig zlikavac itd, primjer dajem samo.

Čovjek je na Krajinaforce godinama i veli " Tu je svaki treći komentar protiv Hrvatske'' i kasnije ode na hrvatske portale gdje su 99 % komentara o Srbiji  i Srbima kao iz Jasenovca izašli i tamo neće čovjek da se javi.  To je u Hrvatskoj normalno. 

ISTINA I SAMO ISTINA. Onaj koji kaže 'Dok god je četnika biće i ustaša'' taj je i sam ustaša u jednoj mjeri. Već je na putu bez povratka. Četnici nikakve veze nemaju sa Hrvatima i Hrvatskom. Vidiš prijetnju Hrvatima koja ne postoji i svoje zločine pokušavaš sam sebi opravdati sa pričom o četnicima. Ustaše su u tom bezumlju često ljude prije ubijanja pitali "Znate li što četnicima, ko je od vas bio u četnicima". 

Bepo ? Samo bolje pogledaj. Bepo je bio jeftini hrvatski demagog koji je u svakoj polemici sa jednim forumašem ovdje bio zguran uza zid i onda je pokazivao svoje antisrpske predrasude koje su i inače kakarakteristične za njihov narod. Da, taj šatro korektni Bepo. Čovječe zašto da i dalje tražimo prijatelje u tipovima koji su i dalje zaprljani ? 

Ovdje na forumu osim Želje sa fintom 'ujo' niko ne provocira Hrvate i ovdje se ne piše loše o njima a Hrvati Krajinaforce vide kao ekstrem a u isto vrijeme njihovi Hrvati ovdje vise cijelo vrijeme. Je, i smješno je, ali desilo se i to da sam ja ovdje napadnut od strane Hrvata i čovjek Hrvat pita svoje Hrvate čemu to napadanje ? GDJE JOŠ TOGA IMA NA ISKLJUČIVIM SAJTOVIMA I FORUMIMA ? GDJE ? Pozdrav.

I drago mi je da se mig javio ovdje iznad mene, jeste to je gomila novih izmišljotina i izvrtanja onoga što sam napisao ali mi je drago da se čovjek javio i izrazio sebe. Svako ima pravo da se izrazi bilo u životu ili na forumu ili na bilo koji način.

Pozdrav svima na forumu.

Izvor: Facebook stranica "Ustaše su najveća sramota hrvatskog naroda". 

Zagrepčani i Zagrepčanke,

POZIVAMO VAS DA U SUBOTU, U 12.00 SATI, NA TRGU BANA JELAČIĆA (KOD FONTANE MANDUŠEVAC) DIGNEMO GLAS PROTIV SNAGA MRŽNJE, ZA HRVATSKU TOLERANCIJE I SOLIDARNOSTI.

Pozivamo vas, jer smo ponovo svjedoci buđenja radikalnog nacionalizma, čiji glasnogovornici rade sve što je u njihovoj moći kako bi društvu kao jedinu pravu mjeru domoljublja nametnuli svoje nakaradne vrijednosti. Ohrabreni retorikom mržnje i podjela, koja je uslijed beskrupulozne političke borbe za vlast sve prisutnija u javnom prostoru, oni nam kao uzore pokušavaju nametnuti ratne zločince i najmračnije figure hrvatske povijesti, kao domoljubne vrijednosti nude netrpeljivost prema sugrađanima drugih vjera i nacija, kao koncept jedinstva promoviraju tretiranje drugačijeg mišljenja kao izdaju. Ovim društvenim snagama, koje Hrvatsku guraju u nove oblike fašizma, izuzetno pogoduju pogubne posljedice tranzicije obilježene pljačkom društvenih dobara te aktualna ekonomska kriza, koja rezultira sve većim siromaštvom i sveprisutnim osjećajem beznađa. Ali i mi, neki drugi i drugačiji, živimo tu istu društvenu stvarnost. 

U okolnostima općeg nezadovoljstva, kao i nemoći, odnosno nesposobnosti i nezainteresiranosti državnih institucija da spriječe i suzbiju nedemokratske društvene pojave, niti najmanje nas ne čudi činjenica da optuženi ratni zločinci raspisuju javne tjeralice za ljudima koji upozoravaju na pogubnost njihovog djelovanja, niti najmanje nas ne iznenađuje otvoreno i nekažnjeno promoviranje ustaštva, niti najmanje nas ne zatiče činjenica da se eklatantni govor mržnje bez ograda pripušta u najgledanije informativne i druge emisije javne i komercijalnih televizija. U Hrvatskoj se danas nekažnjeno objavljuju antižidovski pamfleti i optužnice adresirane na cijele nacije.

U takvoj Hrvatskoj moguće je i da jedna politička stranka, čiji predsjednik otvoreno promovira ustaštvo, najavljuje da će na Trgu bana Jelačića postrojiti svoju stranačku vojsku. Taj nevažni političar, njegova nevažna stranka i "stranačka vojska" nisu opasnost same po sebi. One su simptom bolesti mržnje, koja ovo društvo može unesrećiti za desetljeća koja dolaze. 

CRNE VOJSKE NA TRGU BANA JELAČIĆA NEĆE SE POSTROJAVATI! IDEJE RADIKALNOG NACIONALIZMA I FAŠIZACIJA DRUŠTVA NEĆE PROĆI!

Inicijativa ujedinjeni protiv fašizma

10403629_810772668976110_605613714875874

Da ja malo uskocim sad na ovaj zadnji post ,prvo cu te pitati hoces li sudjelovati u tome ? 

Drugo ako ces sudjelovati bices u vecini jer ove "druge " strane ce biti najvise 30-40

Sto se napise u tom proglasu :Taj nevažni političar, njegova nevažna stranka i "stranačka vojska" nisu opasnost same po sebi.

Kad bi postala opasnost ? Ako bi doslo da podrzi tog politicara desetak tisuca ljudi ? Jer ako citamo misljenja pojedinaca i njihova izlaganja i etikiranja nekakvih "ustaskih" etiketa ,onda bi na tom skupu trebalo da bude jako puno ljudi ,a bice ih bar predpostavljam 30-40. Pa gdje su onda ostali zadojeni tom ideologijim ? 

Nego evo primjera, pogledaj kako ljudima pobjegne taj otrov. Pamtim kao terijer mnoge komentare ovdje i čovjek je jednom ispisao kako je dobio batine od mupovaca 1991 i mig mu veli  'da si bio miran ne bi ni bilo problema'', ovaj mu je napisao 'ne zahebavaj me' pa je mig reda radi izmigoljio sa ''nisam tako mislio''... Vidiš suštinu ? U zlu koje je zadesilo Srbe krivi se same Srbe. To je USTAŠTVO.

opet laz,,,bilo je ovako,,,

raspucin kaze...

sjecam se jako dobro 1990, 91 I nekih KAKO TI RECE srba katolika...a pogotovo 08.02. 1991 kad sam dobio batina za 8 dana bolnice od SRBA KATOLIKA zato sto sam SRBIN PRAVOSLAVAC...

mig  pita:

jel bas iz tog razloga ili si ipak nesto zgrijesio...pitam te to zato jer sam i sam 93 dozivio nesto slicno...(samo sa manjim brojem dana u bolnici)...

raspucin odgovara:

mig...tukli su me tada zvani mupovci u po bjela dana nakon legitimisanja...na autobuskoj stanici prekoputa gimnazije...tako da....ne podjebavaj...da sam sta zgrijesio ne bi to ni spominjao...

pa mig opet kaze:

zasto moje pitanje shvacas kao podjebavanje???jel zato sto sam taj koji jesam pa ti je ispod casti odgovoriti ili je nesto drugo u pitanju???kao sto rekoh..dozivio sam nesto slicno pa te zato pitam....premlacen u stanici,..vezali me za radijator i tukli pendrecima i letvama...i sto je najzanimljivije..  psovali mi majku cetnicku..(vjerojatno misleci da cu im uzvratiti pa da mi prikrpe i napad na sluzbenu osobu)...

ko te tukao??plavci ili oni u maskirnom sta su se nazivali policajci???

i ako si zavrsio u bolnici kao sto kazes onda je poslije toga morao uslijediti neki "epilog" jer poznato je postupanje bolnice u takvim situacijama...

a raspucin odgovara,,,

mig

ne nije mi ispod casti da ti odgovorim...nego sam mislio da insinuiras na nesto drugo...zato sam ti I napisao da ne podjebavas...

tukli su me mupovci...ne oni regularni...

a epilog je zavrsio negdje po ladicama ...bogatipitaj...

eto,,,opet pametnom dosta,,,neznam samo zasto covjek toliko pokusava izikrenut nesto kao da su ljudi glupi i neznaju citati,,,uostalom,,tema "kakav je osjecaj kad u uniformi hv-a udjes u selo gdje ti se rodio caca" str 11 i 12 pa kog zanima nek se uvjeri sam,,,

I šta kaže ovaj impotentni debeljuco sa naočarima što tako "civilizirano" buče: "U Aušvic vas treba, sve vas treba u peć ..."

Ovakvo nešto kada bi u Njemačkoj izjavio na javnom skupu a da svega dva metra ispred tebe stoji murija koja još snima video kamkorderom (vidi se ovdje da onaj jedan policajac drži kamkorder), odmah bi bio priveden radi provjere identiteta i dobio bi paprenu prijavu zbog govora mržnje. Ovaj kako se vidi ode mirno ... :mellow:

A je ih se puno skupilo,ni za autobus.

Više je bilo onih što vole 27 slovo abecede.

Kakvi likovi.Onaj sa šeširom što pjeva ko inspektor Kluzo,i onaj krmak debeli sa štapom što maše hehe. ;D

Malo mu izmakneš štap,prosuo bi se ko riža. ;D

A je ih se puno skupilo,ni za autobus.

Više je bilo onih što vole 27 slovo abecede.

Evo ovako to ide kod nas u Gazdarbajterskoj zemlji, kad se skupi 600 nacista, bude 6000 antidemonstranata. A i dođe demonstrativno gradonačelnik da dadne podršku antifašistima. Nisam baš vidio nikoga od političara u Zagrebu.

Evo ovako to ide kod nas u Gazdarbajterskoj zemlji, kad se skupi 600 nacista, bude 6000 antidemonstranata. A i dođe demonstrativno gradonačelnik da dadne podršku antifašistima. Nisam baš vidio nikoga od političara u Zagrebu.

Razlika između hrvatske i Njemačke je ta,Njemačka je defašizirana,a hrvatska nije nikad,niti će ikad bit.

Onima u ZG-u što vole 27 slovo abecede je samo još ovaj sa nejednakim cipelama falio,tad bi ekipa bila potpuna. ;D

Razlika između hrvatske i Njemačke je ta,Njemačka je defašizirana,a hrvatska nije nikad,niti će ikad bit.

Onima u ZG-u što vole 27 slovo abecede je samo još ovaj sa nejednakim cipelama falio,tad bi ekipa bila potpuna. ;D

:lol: :lol:

Ja samo ne razumijem, koji im je "pimpek" ovima iz tog A-HSP-a? Mislim, šta oni traže? Neku novu NDH, NDH do Zemuna ili šta? Eto, imaju sada državu gotovo bez Srba, bez komunista, imaju nacionalnu državu i šta je sad, opet ne valja? ???

Ne kužim. ::)

Bolje tako.

@knindža.....meni to i nije baš jasno, mislim Švabe su apsolutno netolerantni prema nacističkim ispadima u Njemačkoj, ali to nije slučaj sa satelitima. Možda nisam informisan, ali nema komentara o Hrvatskoj ili onim bjednicima u Ukrajini.

Kako na to gledaju tvoji prijatelji, poznanici, komšije Njemci?

Možda ne obraćeju pažnju na to.?

Ajd država možda neće da se mješa u tuđe stvari, ali obični građani imaju neko mišljenje.

Imaju demokraciju ,a to je nesto novo na ovim prostorima pa ta ista pravi sad probleme ,nisu ljudi navikli da smiju govoriti . A,opet i demokracija i pravo na govor ima svojih granica ,treba dosta proci vremena da se to shvati .

Bolje tako.

@knindža.....meni to i nije baš jasno, mislim Švabe su apsolutno netolerantni prema nacističkim ispadima u Njemačkoj, ali to nije slučaj sa satelitima. Možda nisam informisan, ali nema komentara o Hrvatskoj ili onim bjednicima u Ukrajini.

Kako na to gledaju tvoji prijatelji, poznanici, komšije Njemci?

Možda ne obraćeju pažnju na to.?

Ajd država možda neće da se mješa u tuđe stvari, ali obični građani imaju neko mišljenje.

Pa gle, sad ovo kad napišem, to se baš možda neće svidjeti našim sugovornicima katolicima, ali za veći broj Nijemaca, mi smo gotovo svi isti, da li Hrvatska, Srbija, Crna Gora itd., za njih je to uglavnom Balkan odn. eks-Jugoslavija. Ima jedan manji broj onih koji to još gledaju kroz prizmu drugog svjetskog rata pa Hrvatsku smatraju južnom branom civilizacije prema "divljem" istoku. A među njemačkim desničarima ima i veliki broj onih koji baš podržavaju srpski nacionalizam, čak ga i glorificiraju jer smo eto ratovali protiv muslimana a oni ne vole muslimane. Ali, to je manji broj, vidi se po svim demonstracijama.

A što se tiče komentara u vezi fašističkih ispada itd. e tu je bilo u FAZ-u (Frankfurter Allgemeine Zeitung) i drugim medijima itekako članaka o tupsonu-tompsonu, o njegovim koncertima itd.

A prošle godine kada je u Hrvatskoj bilo ono ustavno glasovanje oko statusa istopolnih brakova, pa kada je izglasano protiv toga (ako se ne varam), e tu su reakcije i u medijima i među liberalnim krugovima bile burne. Bilo je komentara na Špiglu npr. "Hrvatska još živi u srednjem stoljeću, treba je izbaciti iz EU" itd. Pretspostavljam da su takve komentare slali homoseksualci ili kako mi kažemo pederi koji su se naravno osjećali povrijeđeni. Sjećam se tog jutra, baš se vozim na posao i slušam na radiju u autu o tom glasanju, znači lokalni radio "Charivari" javlja da je u Hrvatskoj izglasano protiv tih istopolnih brakova. I onda idu komentari, kako je to neprimjerno za jednu zemlju članicu EU itd. Ja dolazim na posao, kad mi neke kolege prilaze i postavljaju nezgodna pitanja, šta je to kod vas dolje itd. Jer kao što sam već  jednom ovdje napisao, oni baš ne razlikuju to najbolje ko smo mi i šta smo, kad kažeš da si iz Hrvatske, ti si za njih automatski Hrvat, bez obzira što si Srbin. A pošto se meni nakon 23 godine više ne objašnjava ko sam i šta sam, ja eto, nekako tolerišem da za njih budem "Hrvat". Zato me niko ništa ne pita kad Srbi nešto zabrljaju.  :)

A oni su toliko denacificirani nakon 2. svjetskog rata kroz nirnberške procese i sam gubitak rata, da se zakoni striktno sprovode. Ja sam ovdje došao u petom razredu osnovne škole, a pošto smo mi dolje u četvrtom crtali sve i svašta pa i kukaste krstove onako iz zezancije, ja ti onda ovdje u bilježnicu ucrtam veliki kukasti krst. Uf, kad je to razredna vidjela, tu je tek bila gungula, za malo nisam dobio ukor.

Uglavnom eto to je to u suštini.

U

Ja sam ovdje došao u petom razredu osnovne škole, a pošto smo mi dolje u četvrtom crtali sve i svašta pa i kukaste krstove onako iz zezancije, ja ti onda ovdje u bilježnicu ucrtam veliki kukasti krst. Uf, kad je to razredna vidjela, tu je tek bila gungula, za malo nisam dobio ukor.

Da si ostao u hrvatskoj mogao si nekažnjeno crtati kukasti krst, bez da se bojiš ukora.