guns n roses

Noć kad je Hrvatska izgubila obraz

Recommended Posts

Hvala na objašnjenju @knindža.

Slične stvari čujem i od mojih koji žive tamo.

Za mene su ipak najveća enigma Srbi koji se deklarišu kao nacisti. Kakvo je tek pomračenje u tim glavama.

Moja kriva procjena ,napisao sam da ce ih biti 30-40 previse sam napisao  :) 

vise bi ih skupio u Gospicu jer tamo ih mozes ocekivati 300-400 i

mozda i tebe Pankeru medu njima  ;) ako ne medu njima onda sigurno 

s strane  ;D

Trebali su u Splitu ili Zadru organizirati skup, bio bi im mali i nogometni

stadion  >:(

Manitu nisam bio u subotu. Sumnjam da ću ikada ići jer vidim širu sliku i tu se ništa neće promjeniti. 

Gdje su ostali zadojeni tom ideologijom? Misliš li da je ustaštvo samo kada neko viče "Ubi Srbina" i fura crnu uniformu? Ovo je 2015 i ustaštvo se promjenilo, nosi maske, ponekad pokaže lice a ponekad ne. Drugo je vrijeme. Potpuno je krivo ustaštvo svoditi na tipove u crnim uniformama i ultra desničare. To rade hulje koje skrivaju šta se dešava u Hrvatskoj i to je radio i Tuđman da bi sakrio svoje namjere. Njemu je Đapić jednom došao u sobu i gledao je koje to slike Tuđman ima po zidovima. Pita ga ''a gdje je onaj koji je bio za dom spreman predsjedniče?' a Tuđman mu je rekao "Mi moram biti lukavi". To se usadilo u ljude i dio Hrvata paze i nisu glupi da pokazuju na prvu ko su i šta su. 

I da objasnim nešto jer primjeri koje daješ ništa ne pokazuju suštinski.

U Hrvatskoj je desnica (neoustaše) na vlasti od 1990. Jedini razlog zašto je tkz ljevica dobila izbore jeste u tome što su do te mjere HDZovci uništili Hrvatsku ekonomski da su ljudi bili primorani da glasuju za SDP. 

Da te podsjetim: Za vrijeme HDZ je 450 hiljada ljudi (Srba) pobjeglo iz Hrvatske. 200 hiljada do 1992 (iz hrvatskih gradova gdje nije ni bilo ratovanja) a onda još 250 hiljada bljesak i oluja. Srbi su sa 12 % (sigurno ih je bilo više i od 15 % jer je masa tih Jugoslovena bile srpske nacije) svedeni na 3 % nakon oluje. Najveće etničko čiščenje u Evropi nakon Drugog svjetskog rata. To je HDZ, to je Tuđman. To su neoustaše.

Od proljeća 1990 (druga pobjeda HDZ-a) u Hrvatskoj više nisi mogao normalno živjeti ako si bio Srbin. Ustaštvo je bilo jače nego 1941. To nije moja priča, to sam sam vidio, a istu stvar je rekla Pavelićeva kćer.

Isto tako mogao si vidjeti koliko su Hrvati danas uz desnicu (u predprošlu subotu kada je bilo ono protiv šatoraša). Za šatoraše je došlo hiljadu Hrvata. A za kontru 250. 

75 % naprema 25 %.

To je točni broj Hrvata koji su odani Tuđmanu, desnici i takvim pogledima na svijet. 

Iako i ovi koji su bili protiv šatoraša i oni su 1991 urlali za novog poglavnika Tuđmana na skupovima. Susjedima Srbima su okretali glavu. Sve su to činjenice. Kada se priča o ustaštvo tu se priča o nečemu što se uvuklo u Hrvate a da oni to i ne vide.

Kada sam gledao taj momenat, te dvije grupe, ovi šatoraši i kontra šatoraši, idu jedni prema drugima i policija ih razdvaja. Jedan ustaša je luđački, kao da je u Jasenovcu, pokušao napasti ove s druge strane i policija im nije dala. Uglavnom, bilo je pitanje vremena kada će isto ono zlo koje je podiglo Jasenovac pa 50 godina kasnije protjeralo Srbe iz Hrvatske, popalio, poklalo, itd, opet dignuti glavu i u nedostatku Srba naći nove žrtve. To su sada Jugoslaveni i udbaši. A ti isti tipovi (tobože neprijatelji Hrvata udbaši) su uz Tuđmana bili 1991 a i prije jer sam Titov režim je stvorio hrvatsku federalnu jedinicu bez koje nikada ne bi Hrvati dobili državu u punom smislu riječi 1991. Bez obzira na sve, Hrvati nikada nisu bili ISTINSKI uz SFRJ i Tita. Ovo je dno dna. Ratuješ protiv nekoga ko ti je JAKO PUNO DAO.  Ova država nema budućnost. 

Logika zla

Normalan čovjek u Hrvatskoj ima osjećaj da živi u ludnici. Pogotovo ako gleda kvislinške medije, a tu spadaju Nova TV, ali i RTL i HRT. To su medijske kuće u kojima sigurno ima inteligentnih i poštenih novinara, ali ih drže daleko od mogućnosti da to pokažu.

Prema izjavama kvislinških profašističkih medija u Hrvatskoj su svi žrtve ustaša i partizana. Jadni građani niti krivi niti dužni taoci su dviju zločinačkih ideologija. 

Prije svega nitko nije od tih kvislinških profašističkih medija postavio pitanje kakva smo mi to zemlja u kojoj Dražen Keleminec slobodno šeta među ljudima. Još je apsurdnija činjenica da njegova proustaška stranka koja otvoreno veliča NDH, zločinca Pavelića i poziva na paljenje drugih zemalja, istrebljenje drugih nacija - postoji i egzistira potpuno legalno u Hrvatskoj. 

Pitanje koje slijedi nakon tog pitanja je što taj ministar Ostojić u biti predstavlja u ovoj zemlji ako ta i takva stranka bez ikakvih problema od MUP-a dobiva dozvolu za osnivanje "stranačke vojske" ? Kakav je to ministar, a na kraju krajeva i kakva je to policija koja legitimnim proglašava javno postrojavanje paramilitarne ustaške skupine koja se naziva vojskom ? Čemu inače služe vojske i čemu je MUP mislio da će služiti vojska takve ekstremističke skupine ?

Nakon svih pritisaka javnosti ministar Ostojić povlači dozvolu koju je izdala njegova služba, ali mi ne znamo tko je tu dozvolu izdao niti u javnost dolazi bilo kakva obavijest o postupanju prema ljudima koji su dozvolili da A-HSP dobije dozvolu osnivati vojsku nasred Trga bana Josipa Jelačića.

Nakon svih propusta državnih službi, MUP-a i kompletnog ustroja - od redovne policije pa do tajnih službi - javlja se Dražen Keleminec i javno prkosi govoreći da on vojsku postrojava. Niti to nije bilo dovoljno da se opasnog i ekstremnog Dražena Keleminca pritvori i izvede pred sud. 

U toj cijeloj situaciji javlja se građanska Hrvatska, ona Hrvatska koja je i obranila obraz ove Hrvatske, ona ista građanska Hrvatska koja je svojim pritiskom spriječila marširanje fašističkih falangi. Hrvatska koja je rekla da u 21 stoljeću nije moguće postrojavati ustaške milicije, paravojne postrojbe. Građanska Hrvatska koja je rekla NE isključivosti, fašizmu, ustaštvu, paljenju drugih zemalja, istjerivanju iz Hrvatske drugih i drugačiji.

Ali, ta humana i građanska Hrvatska je za Novu TV, HRT i RTL ista kao i ona ustaška. Mi smo isti kao i veličatelji kulture smrti, mi smo isti kao i oni koji pjevaju Juru i Bobana, mi smo isti kao i oni koji bi marširali u crnim uniformama s ustaškim pozdravom na rukavu. Posebno je ljigav bio Andrija Jarak koji je napravio daleko najnekorektniji i najneobjektivnij prilog u kojem je doslovno izjednačio humanističku i intelektualnu elitu Zagreba s Draženom Kelemincem. No, time je Andrija Jarak pokazao da je jednak s Draženom Kelemincem samo on. Sve se kvislinške TV kuće mogu sramiti svoje uloge u Hrvatskoj, a nije niti čudo da smo takvo društvo kada takvom propagandom Andrija Jarak i njemu slični truju Hrvatsku. Bit će nam još i gore, osim Andriji Jarku. Njemu će u ustaškoj Hrvatskoj srce biti na mjestu. To mu je san, ustaška Hrvatska bez ikoga drugog u njoj.

Facebook grupa ''Ustaše su najveće sramota hrvatskog naroda''.

Iskreno da kažem, očekivao sam više od ljevičarskih organizacija i partija, da se pojave u brojnijem stanju.

A kažeš ljevica koja je pobjedila na izborima kada je HDZ prvi put izgubio izbore, uistinu je tkz. ljevica, uz svo poštovanje prema pokojnom Ivici Račanu, njega sam jako cijenio. Ali SDP u Hrvatskoj odavno više nije ljevica kao što ni njemački Socijaldemokrati više ne zastupaju ideale socijaldemokratije. To su stranke centra kao što su njihovi desničarski pandani kao HDZ također stranke centra. Jedina je razlika čvor na kravati predsjednika stranke.

Prava ljevica u HR je SRP - Socijalistička radnička partija Hrvatske. Ali nažalost, marginalna stranka, gotovo beznačajna.

U toj cijeloj situaciji javlja se građanska Hrvatska, ona Hrvatska koja je i obranila obraz ove Hrvatske, ona ista građanska Hrvatska koja je svojim pritiskom spriječila marširanje fašističkih falangi. Hrvatska koja je rekla da u 21 stoljeću nije moguće postrojavati ustaške milicije, paravojne postrojbe. Građanska Hrvatska koja je rekla NE isključivosti, fašizmu, ustaštvu, paljenju drugih zemalja, istjerivanju iz Hrvatske drugih i drugačiji.

Pozdrav Guns.

Ovo bih posebno izdvojio. Sa ovakvom Hrvatskom moramo da razgovaramo. A i oni bi trebali razgovarati sa nama. Jer od ekstremizma su bili i Hrvati žrtve, kao pokojni Josip Reihl-Kir.

Toliko za sada.

Iskreno da kažem, očekivao sam više od ljevičarskih organizacija i partija, da se pojave u brojnijem stanju.

A kažeš ljevica koja je pobjedila na izborima kada je HDZ prvi put izgubio izbore, uistinu je tkz. ljevica, uz svo poštovanje prema pokojnom Ivici Račanu, njega sam jako cijenio. Ali SDP u Hrvatskoj odavno više nije ljevica kao što ni njemački Socijaldemokrati više ne zastupaju ideale socijaldemokratije. To su stranke centra kao što su njihovi desničarski pandani kao HDZ također stranke centra. Jedina je razlika čvor na kravati predsjednika stranke.

Prava ljevica u HR je SRP - Socijalistička radnička partija Hrvatske. Ali nažalost, marginalna stranka, gotovo beznačajna.

Ivica Račan je bio za odlučno možda, zato je 1990. jedva dočekao da izgubi izbore i neka se drugi

gombaju sa Slobom.

Krajem osamdesetih neke struje u Srbiji i njega su proglašavali ustašom.

Tih godina su neke struje u Srbiji htjele do Berlina pa danas ne mogu do Prištine.

Ivica Račan je bio za odlučno možda, zato je 1990. jedva dočekao da izgubi izbore i neka se drugi

gombaju sa Slobom.

To sada kakav je bio, može biti, ali ne bih ulazio u to. Ja sam ga cijenio, ali pokazalo se da reformistički i umjereni pokreti nisu dobili dovoljnu podršku. Da je u Srbiji ostao Ivan Stambolić, u Hrvatskoj pobijedio Stipe Šuvar a u BiH Selim Bešlagić, mogli smo svi drugačije proći. Ali nismo. Sada treba da čistimo izmet.

vise bi ih skupio u Gospicu jer tamo ih mozes ocekivati 300-400 i

mozda i tebe Pankeru medu njima  ;) ako ne medu njima onda sigurno 

s strane  ;D

Trebali su u Splitu ili Zadru organizirati skup, bio bi im mali i nogometni

stadion  >:(

Ne bi skupili u Gospiću, jer nisu ništa točili.

Pred zadnje lokalne izbore Karlo Starčević je točio svoju Velebitsku pivu i imao je dobar odaziv.

Malo je falilo da pobjedi.

HDZ je dijelio sadnice cvijeća i skoro izgubio.

SDP je nešto prtljao i tradicionalno popušio.

Tih godina su neke struje u Srbiji htjele do Berlina pa danas ne mogu do Prištine.

To sada kakav je bio, može biti, ali ne bih ulazio u to. Ja sam ga cijenio, ali pokazalo se da reformistički i umjereni pokreti nisu dobili dovoljnu podršku. Da je u Srbiji ostao Ivan Stambolić, u Hrvatskoj pobijedio Stipe Šuvar a u BiH Selim Bešlagić, mogli smo svi drugačije proći. Ali nismo. Sada treba da čistimo izmet.

Kad je ponovno došao na vlast 2000. HDZ je bio na koljenima. Mogao ga je dotuć.

Umjesto toga dao im je umjetno disanje.

Ponovni povratak na vlast SDP-ea s Milanovićem i ništa.

Jedini iz HDZ-ea koji je u zatvoru je Sanader kog je zatvor strpala Kosorica zbog pritiska iz Austrije.

Stanbolić i Šuvar su pripadali potrošenoj partiji koja nije mogla izvuć zemlju iz dugogodišnje ekonomske krize.

Većina ljudi je želila promjene na bolje i glasala za one koji su znali ljepše obećavat.

Također se većina partijaša na vrijeme prešaltala u nove strukture vlasti, jer nikad nisu ni bili komunisti nego

karijeristi i oportunisti i u toj novoj vlasti i dalje radila za samo svoju guzicu.

Nikad nisu bili sposobni već samo podobni.

Da je u Srbiji ostao Ivan Stambolić, u Hrvatskoj pobijedio Stipe Šuvar a u BiH Selim Bešlagić, mogli smo svi drugačije proći.

Selim Bešlagić gradonačelnik Tuzle 92 ?

Pa taj je suodgovoran za zločin nad pripadnicima JNA na brčanskoj malti u Tuzli 92.Kakav umijeren čovjek,mundžos teški !

A u pravu si zemo, nisam dobro vidio, tražio sam čelnike Saveza reformista u kojem su bili Dodik i taj Bešlagić. Da, tek vidim sada da je taj odgovoran za pokolj na Brčanskoj malti. Povlačim izjavu. Mislio sam na Savez reformista Ante Markovića.

Stanbolić i Šuvar su pripadali potrošenoj partiji koja nije mogla izvuć zemlju iz dugogodišnje ekonomske krize.

Većina ljudi je želila promjene na bolje i glasala za one koji su znali ljepše obećavat.

Također se većina partijaša na vrijeme prešaltala u nove strukture vlasti, jer nikad nisu ni bili komunisti nego

karijeristi i oportunisti i u toj novoj vlasti i dalje radila za samo svoju guzicu.

Nikad nisu bili sposobni već samo podobni.

Dobro si rekao, koji su znali ljepše obećavat.

Te promjene su trebale biti napravljene još 60-ih godina, dalje od kopiranja komunističkih eksperimenata kao u SSSR-u. Uvođenje socijalne tržišne ekonomije po modelu Ludwiga Erharda u Njemačkoj. I onda političke reforme, rješenje tih povijesnih pitanja, terotorija, pitanja jezika, identiteta, simbola i svega onoga što je početkom 90-ih "prekipilo".

A tek na kraju rješavat status države, federacija, konfederacija, to bi bila marginalna pitanja. Hrvatska je mogla ostati u nekoj demokratskoj Jugoslaviji, kao konfederalna jedinica sa svojom zastavom, nogometnom ekipom, vladom, grbom, predsjednikom, jedino bi spoljna politika i odbrana bila na razini konfederacije. A svaka konf. jedinica ne bi imala Vojsku ali zato MUP i nacionalnu gardu kao što ima svaka američka savezna država. Ima tu dosta modela, moglo je se nešto pametno napravit.

Eto, Škotska imade povijesnu šansu da dobije nezavinost pa ostade u Britaniji. Zašto? Zato što su imali izbor. Zato što ih je Britanija ubjeđivala da će im biti bolje ako ostanu ALI ponudila izbor, nije ih pritiskala. Diktatura u nas je samo 40 godina vakumirala probleme. To je trebalo davno riješiti iz korijena.

Eto, Škotska imade povijesnu šansu da dobije nezavinost pa ostade u Britaniji. Zašto? Zato što su imali izbor. Zato što ih je Britanija ubjeđivala da će im biti bolje ako ostanu ALI ponudila izbor, nije ih pritiskala.

pa ne bi se bas slozio da su Skoti prihvatili savjete i ubjedivanje Britanaca 

jer postotak je bio jako tjesan i prije mislim da su Britanci to onako "demokraski"

nafrizirali glasove u svoju korist da dobiju tjesnih 53% ako me sjecanje sluzi .

A kod nas sto se tice to je trebalo jos davno negdje 1918 rjesiti iz korijena 

pa danas bi svako imao svoje sta mu zasluzuje samo sto bi najveci gubitnik 

u svemu tome na prostoru Ex-Yuge bili hrvati i muslimani. 

Bolje je bilo za njih da se kunu u brastvo-jedinstvo i spremaju za svoj tisucljetni 

san a ludi Srbi vjerovali im i smatrali ih svojom "bracom"  ::)  zato smo tu gdje jesmo.

I dok se ne srede racuni iz proslosti nema nama buducnosti a racuni se samo nagomilavaju ....

''Ne zaboravite. Policija svake godine štiti održavanje mise za ratnog zločinca Antu Pavelića. Policija štiti "fra" Lasića i njegovo veličanje NDH i masovnih ubojstava. Bozanić i katolička crkva nikada nisu osjetili potrebu ograditi se od tog veličanja na kojemu su svake godine nazočni veličatelji ustaša i ustaškog pokreta kao što je Dražen Keleminec. To je ta "demokracija". Vladavina popova i lopova.''

11059332_608619439272220_757627552568021

Da se više nikada ne ponovi.

Potkozarje u ljeto 1942.

U selu Čitluku živjela je velika porodica Jandrića. Tog jutra kada su ustaše upale u kuću Mikana Jandrića, njegov najmlađi sin stajao je u stalku. A onda, kao da se nebo sručilo na majku — zlikovac je sjekirom odsjekao dijetetu obje ruke. Tada su ustaše ubile Ljubu, Vukašina i Ružu Jandrić, a sve troje su imali samo 11 godina.

I u Vodičevu je tada sve gorilo. Planule su kuće i žita, zgrade, sjenokosi i plotovi. Majka Pere Ćurića nije mogla da pobjegne sa petoro unučadi. Zaklali su ih. Milja Knežević sakrila se u kacu, ali njen otac Mirko to nije mogao. Ustaše su ga zaklale i bacile u živicu. Milja je to vidjela. Zlikovci su ubili dvogodišnje unuče Stoje Radman iz Vrbaške, zatim njenu kćerku, a na kraju i nju. Jovanku Sukalo prvo su prisilili da gleda kako joj umiru troje djece. Najstarije je imalo devet godina. U zaseoku Vurune ubijene su 84 osobe, a među njima 24 djece poklano je u jednom podrumu. U selu Koturevima ustaše su ubile dvoje djece Sime i Koviljke Kondić. Blagoja je imao tri godine, a Mira šest mjeseci kada ju je zlikovac nabio na bajonet i nosio kroz selo.

Nizali su se zločini pod Kozarom jedan za drugim.

Tako su ustaše, predvođene zloglasnim Maksom Luburićem, sravnile sa zemljom selo Draksenić nadomak Jasenovca. Stravičan masakr izvršen je 13. i 14. januara 1942, kad je u seoskoj crkvi ubijeno 208 stanovnika, među kojima i 85 djece. Eve kako su ovo ustaško „natjecanje u krvi“ opisali preživjeli svjedoci — Anka Pavković, Anka Lukač i Mira Blagojević:

„Crkva je bila puna leševa, a krv je dostizala do vrha cipela. Na samom oltaru bila je naslonjena, kao da spava, ubijena žena Nikole Dračine. Pred crkvom, naslonjena na tarabe, ležala je Marta Vrnić sa dvoje djece. Obe dojke bile su joj prorezane i kroz njih provučene ručice njene djece. Dječje ruke bile su vezane žicom. Malo dalje od Marte ležala je Desa Lončar i njeno dijete nabijeno na kolac.“

Kozara čuva uspomenu na jedan od najmonstruoznijih ustaških zločina, izvršen 7. februara 1942, kad je ubijeno 2.300 stanovnika Drakulića, Motika i Sargovca, sela pokraj Banja Luke. Vrhunac divljaštva ustaše su ispoljile u pokolju 551 djeteta:u Drakuliću 294, Motikama 207 i u Sargovcu 50. Ustašku Pavelićevu tjelesnu bojnu u ovom zločinu predvodio je Miroslav Filipović-Majstorović, kapelan samostana u Petrićevcu. Ovaj krvnik imao je još jedno ime — Fra Sotona. Dobio ga je u Jasenovcu, kao jedan od logornika. Kada je zaklao sedmogodišnje dijete Đure Glamočanina, s krvavim nožem u rukama Fra Sotona je hrabrio neodlučne: „Ovo ja u ime boga pokrštavam izrode. Ustaše, slijedite moj put! Sve grijehe uzimam na svoju dušu!“

Mile Todorović, kome je u ovom pokolju ubijena čitava porodica, priča: „Došao sam kući, a ona pusta. Samo u štali krave riču. Kada sam izišao, čuo sam neko čudno krčanje. Prišao sam bliže i vidio gomilu poubijanih. Stojan Srdić, sasječen i iskrvavljen, sjedio je i ječao. Od jednog malog leša učinilo mi se da je moja najmlađa kći. Onda sam se onesvijestio.“

Dragoje Lukic: RAT I DJECA KOZARE

Prenosim par komentara, bravo, odlično je da ima ljudi koji vide šta se dešava i to Hrvati: 

''To i danas veliča katolička crkva. I drži mise za Pavelića.'' i ''Prvo su dehumanizirali Srbe, Rome, Židove i komuniste. To danas možeš vidjeti kako rade šatoraši i njihovi puleni. Dehumaniziraju sve koji se usude napisati ili izreći bilo što protiv šatoraša i njihovog mišljenja. To je tipično za sve ustaške_nacističke_fašističke propagandiste koji pripremaju klanje.''

Полемика у Хрватској: Месић потписао усташке пензије!

Дан после комеморације у Блајбургу се распламсала полемика везана за усташки покрет и историјске чињенице, али се могао чути и један до сада непознати податак

ЗАГРЕБ - Дан после комеморације у Блајбургу у Хрватској се распламсала полемика везана за усташки покрет и историјске чињенице, али се могао чути и један до сада непознати податак о пензијама које примају бивше усташе и њихов породице. Бивши хрватски председник Стјепан Месић потписао је одлуку о усташким пензијама, којих је у Хрватској скоро 10.000.

Партизанских пензија је око 20.000 и оне у просеку износе 300 евра, а усташке 280 евра. Али, када чланови породица бивших партизана наслеђују партизанске пензије оне им се умањују за 30 одсто, док усташке за свега 15 одсто!

Такође, једна година проведена у усташким јединицама, па и оним најкрволочнијим, узима се за пензијски стаж двоструко.

Ценат "Симон Визентал" писао Милановићу: Укините пензије усташама

Центар "Симон Визентал" из Јерусалима, организација која се бори против антисемитизма, послала је апел хрватској влади да укине пензије које примају усташе од стицања независности државе

ЗАГРЕБ - Центар "Симон Визентал" из Јерусалима, организација која се бори против антисемитизма, послала је апел хрватској влади да укине пензије које примају усташе од стицања независности државе, пише загребачки "Јутарњи лист".

У писму које је јуче хрватском премијеру Зорану Милановићу послао ловац на нацисте, директор тог центра Ефраим Зуроф наведено је да усташе добијају пензије још од 1993. године, као и да таква политика награђује људе који су починили бројне злочине против цивила.

С обзиром на стравичне ратне злочине које су усташе починиле у НДХ, наводи Зуроф, верујемо да се таква политика коси са начелима Републике Хрватске, као што је и страшна увреда жртвама усташа, њиховим породицама и свим Хрватима који имају имало морала.

"Стога вас позивамо да предузмете одговарајуће мере и промените политику исплаћивања пензија усташама што пре је могуће, те да поштедите Хрватску срамоте због награђвања оних који су били међу најгорим и најокрутнијим починиоцима злочина током Другог светског рата", пише Зуроф премијеру Милановићу