guns n roses

Noć kad je Hrvatska izgubila obraz

Recommended Posts

Da podijelim jedan događaj iz svakodnevnog života....Priča je poučna i zaslužuje da ju opišem a ovakve ''slučajnosti'' inače čuvam samo za sebe kao dokaz da sve ide dobro, priča je snažna, ne zaboravlja se i dođe mi da ju čuvam do kraja života samo za sebe, ali podijeliću je ovdje....

Univerzum, Bog, viša inteligencija (kako god nazivali to) nam ponekad šalje "slučajnosti" u svakodnevnom životu da bi nam poručila nešto...Ako smo na pravom putu shvatićemo poruku...Malo ko zapazi takve ''slučajnosti''' i malo ko ima takve ''slučajnosti'' u svakodnevnom životu...

Ništa u životu nije slučajnost...samo moramo zapaziti stvari oko nas....Sve, od zemlje gdje se rodimo, okolina, roditelji, ljudi oko nas, sve je šansa za daljni razvoj nas u svjesnije biće....Sve je unaprijed posloženo za eventualno buđenje svjesnosti, znači da naučimo nešto kao ljudi, da postanemo svjesnija osoba.

Uglavnom 16. 4. ove godine bio sam na svojoj zemlji, štihao sam zemlju, radio sam i dođe mi čovjek sa traktora, priđe mi. Čovjek je 100 metara od mene obrađivao svoju zemlju a kada je završio dofurao se do mene, prišao mi i krenuo je razgovor...

Došao je i pitao me ko sam, od koga sam itd, a onda je krenuo o mojem stricu koji je Hrvatsku napustio 1991 (cijelo selo je mislilo da je otišao u srpske dobrovoljce, četnike, čak je jedna žena iz sela 1991 nakon što se pojavilo u hrvatskom tisku ime i prezime mojeg strica kao zločinca a nije bio on, drugi čovjek je bio istog imena i prezimena kao moj stric, umnožavala taj članak i širila u cijelom selu praktički poziv na linč moje obitelji) a moja prva reakcija kada mi je čovjek prišao bila je ''Jel moguće da će me sada maltretirati 25 godina nakon rata sa pričom ''Tvoj stric je otišao u četnike''.... i sad slušajte dalje....

Mislio sam da je čovjek Hrvat. U selu nas ima 3 i pol hiljade. Znam samo jednog Srbina koji je ostao u selu. Znači čovjek mi priđe i počnemo razgovarati. 

Nakon 15 minuta razgovora vidim ja.... ČOVJEK JE SRBIN....Sa Korduna.....NEVJEROVATNO. Tu sam cijeli život u ovom selu, znam da izuzev ovog susjeda Miše nema više Srba u mojem selu i tada se ovakvo nešto desi. Šansa jedan naprema tri i pol hiljade. Dođe mi čovjek SRBIN, nakon 15 minuta razgovora čovjek mi stavlja ruku na rame, nas dvoje ko braća, a ja ga pitam doslovce ovako "I sve su vam ustaše uništile na Kordunu 1995?". Baš tu riječ "Ustaše" sam koristio. Kada sam taj dan došao da štiham i da mi je neko rekao "Sada će ti Srbin doći, ovdje u tvom selu, tu sada tu, a NIKO NIKADA TI NIJE PRIŠAO IZ CIJELOG SELA KADA ŠTIHAŠ TU i ti češ mu reči nakon 15 minuta ''Ustaše su vam uništile kuću" ja NIKADA ne bi vjerovao u to. A desilo se. Život je zanimljiv, sve je učenje, ništa nije slučajno a neko je tog čovjeka postavio tamo da ima zemlju kraj moje i da se pojavi i da odkomuniciramo jednom. Sve je učenje, ništa nije slučajno. A te 1991 volio bih da sam bio Hrvat (ne ništa loše za Srbe, nego da mi lakše bude, da lakše živim) a danas mi je drago kada vidim kakve ''slučajnosti'' se dešavaju i jasno vidim da sve ide svojim tokom. 

Inače taj čovjek ne zna nas, ne zna ni mojeg tatu, zna nešto na nivou seoskih priča i rekao sam mu adresu i da nas posjeti jednom, pričao mi je kako su mu Hrvati 1991 kada je došao u vezi poziva mobilizacije rekli ''Kako to da niste otišli u četnike?". Pričali smo i o spomeniku u Slunju-Veljunu za Srbe stradale u vrijeme NDH. Zanimljivo, to je jedini spomenik koji sam uživo vidio a da se tiče srpskog stradanja za vrijeme NDH. Nije ni to slučajno.

I još jedna "slučajnost'' se desila tu večer. Oko ponoći je bilo taj dan i odem ja na yt, sjetio sam se čovjeka i njegovog Korduna i naiđem na video klip o Kordunu, ne običan video klip, već video klip u kojem se pojavljuju veliki srpski akadmici koji govore o Srbima i o Kordunu. Video je o Srbima sa Korduna, znači nešto posebno i kvalitetno.

U čast Srba i srpskog Korduna i svih tih ''slučajnosti'' koje nam Tvorac šalje u svakodnevnom životu stavljam ovaj video klip: