grom

Istorija 70 godina od pobjede nad fašizmom

Recommended Posts

Željo je najdalje išo do Kumrovca,a sumnjam i da je bio u kući cvijeća.  ;D

zajebao si se zemo, najdalje mi je bio Jasenovac  ;)

Ispade kubus veći Srbin od tebe.Hebeš Srbina koji barem jednom nije bio na Kalemegdanu

pa ja i nisma Srbin nego Kaurin  ;D  a kako vidim Kubusu je tako lose bilo u Yugi i to jebenom 

kumunizmu da je stiga svade kao da je bio komesar partije, pjevusio se i kleo u petokraku 

bas kao sto si i ti zemo u HV-u  a onda sada talasa po bonaci  ;)

zajebao si se zemo, najdalje mi je bio Jasenovac  ;)

pa ja i nisma Srbin nego Kaurin  ;D  a kako vidim Kubusu je tako lose bilo u Yugi i to jebenom 

kumunizmu da je stiga svade kao da je bio komesar partije, pjevusio se i kleo u petokraku 

bas kao sto si i ti zemo u HV-u  a onda sada talasa po bonaci  ;)

Sve sam to proša usputno.

Ono po Srbiji kao vojnik.

Lovćen na maturalnom putovanju u Dubovnik.

Kumrovec na kraju osmog razreda kad smo 4 dana obilazili Zagorje i Sloveniju.

Da ti povećam veselje, na maturalnom putovanju bio sam u Bileći i Tjentištu.

Sve sam to proša usputno.

Ono po Srbiji kao vojnik.

Lovćen na maturalnom putovanju u Dubovnik.

Kumrovec na kraju osmog razreda kad smo 4 dana obilazili Zagorje i Sloveniju.

Da ti povećam veselje, na maturalnom putovanju bio sam u Bileći i Tjentištu.

pravi omladinac, sigurno jos nede cuvas petokraku i maramu-zlu ne trebalo  ;)

neka, neka Kubus mom veselju nema kraja  :)  pa ti imas Srpske krvi vise nego 

onaj moj Panker  ;D

onaj moj Panker  ;D

onaj moj Panker  ;D

Nemam ja ni mililitra ,a sve sto je Kubus nabrojao nisam bio nigdje ,osim Tijentistu i Jablanici .

onaj moj Panker  ;D

Kapica s crvenom petokrakom i marama odavno su završile u vatri.

Čuvam ratno znakovlje i još neko koje sadašnjem premijeru omladincu baš ne bi bilo po volji.

Nemam ja ni mililitra ,a sve sto je Kubus nabrojao nisam bio nigdje ,osim Tijentistu i Jablanici .

Pita vodič na Tjentištu da li netko od vas (bila su tri razreda) ima nekog da se borio na Sutjesci.

Dvojica stojimo sa strane šutimo i smijemo se. Imali smo al nisu nosili petokraku na kapi.

Iša sam malo i putovima kontrarevolucije.

Kapica s crvenom petokrakom i marama odavno su završile u vatri.

Čuvam ratno znakovlje i još neko koje sadašnjem premijeru omladincu baš ne bi bilo po volji.

Pita vodič na Tjentištu da li netko od vas (bila su tri razreda) ima nekog da se borio na Sutjesci.

Dvojica stojimo sa strane šutimo i smijemo se. Imali smo al nisu nosili petokraku na kapi.

Iša sam malo i putovima kontrarevolucije.

Није мудро бити превише сигуран у своју сопствену мудрост.Здраво је подсетити се да најјачи могу ослабити и да најмудрији могу да погреше.

Ni mililitra,a?

Veliš?

Ne bi reka.

Ni mililitra,a?

Veliš?

Ne bi reka.

Po povjesti pojedinaca cijela europa ima srpske krvi ,cak i Kastro koji je porijeklom Kelt ,a zna se tko su bili Kelti . Tako da si me sad uhvatio u raskoraku ,moracu nekako da saznam porijeklo iz 5-6 stoljeca  da budem siguran ako uspijem nekako dokazati javim ti :)

Po povjesti pojedinaca cijela europa ima srpske krvi ,cak i Kastro koji je porijeklom Kelt ,a zna se tko su bili Kelti . Tako da si me sad uhvatio u raskoraku ,moracu nekako da saznam porijeklo iz 5-6 stoljeca  da budem siguran ako uspijem nekako dokazati javim ti :)

Lepo ti pišeš, ali ne pišeš da li će ići neko od hrvatskih državnika dati pomen hrvatskim vojnicima kad su išli na staljingrad i tamo ostali.

Ima li gde zapisano dali su se neki hrvati vratili i možda priključili partizanima.

Lepo ti pišeš, ali ne pišeš da li će ići neko od hrvatskih državnika dati pomen hrvatskim vojnicima kad su išli na staljingrad i tamo ostali.

Ima li gde zapisano dali su se neki hrvati vratili i možda priključili partizanima.

Da imas dosta pisanja o tome ,bili, ratovali ,promjenili uniformu ,usli u novu brigadu ,veci dio ih je ostalo na "srijemskom frontu" neko kaze namjerno poslali ,neki kazu da nisu .

Jedan dio sve to prezivio ,mislim da je najpoznatiji od njih zivio u Zagrebu i igrom slucaja mu vlak odsjece noge ,to je ukratko sto sam sve zapamtio 

Ima zarobljeno ih je oko 900. Oko pola je ostalo u zarobljeništvu kod Rusa, a oko pola je pristupilo u 

jugoslavensku brigadu u Rusiji. U toj brigadi su bili i zarobljenici iz Lakog prijevoznog zdruga, Slovenci

koji su bili u njemačkoj vojski, radnici koji su bili u Iranu i Rusiji i još neki. Brigada je s Rusima stigla u

Srbiju i gadno stradala u borbama kod Čačka. Nekoliko bivših legionara prebjeglo je na njemačku stranu.

Ima zarobljeno ih je oko 900. Oko pola je ostalo u zarobljeništvu kod Rusa, a oko pola je pristupilo u 

jugoslavensku brigadu u Rusiji. U toj brigadi su bili i zarobljenici iz Lakog prijevoznog zdruga, Slovenci

koji su bili u njemačkoj vojski, radnici koji su bili u Iranu i Rusiji i još neki. Brigada je s Rusima stigla u

Srbiju i gadno stradala u borbama kod Čačka. Nekoliko bivših legionara prebjeglo je na njemačku stranu.

A da, tu je bio i onaj marko mesić što ga odlikovaše svi, tito, hitler, musolini, pavelić.

Nemoj zaboraviti.

A da, tu je bio i onaj marko mesić što ga odlikovaše svi, tito, hitler, musolini, pavelić.

Koji je bio i oficir vojske kraljevine Jugoslavije, a 1948. pod istragom kao potencijalni Informbirovac.

Koji je bio i oficir vojske kraljevine Jugoslavije, a 1948. pod istragom kao potencijalni Informbirovac.

Sve to i ne samo to govori da kod nas još ništa nije čisto ko je za koga ratovao i ko je sa kim je surađivao. Promene obeležja tj.kapa pod kojim su služili održava se sve do današnjih dana i zato titoisti pjene na svaki pokušaj lustracije ili rehabilitacije, jer istorijska istina je samo jedna a to je da to treba prepustiti istoričarima i omogućiti im uvid u sve arhive.

Kako ćete to raditi kod vas u hrvatskoj to više manje nikog u srbiji nije briga, mi sa rehabilitacijom draže mihailovića otvaramo put za istinu kakva god da je.

Međutim ne mogu a da ne primetim da je fašizam u hrvatskoj poprilično legalizovan, a sadašnji vaši političari svih opcija su jedinstveni o osudi rehabilitacije draže mihailovića, a sa njima u istoj ravni osude su i srpski titoisti ili bivši komunisti.

Iznenađen sam sa činjenicom da su ustašama u hrvatskoj dodelili penzije a srbima koji su stvarali taj penzioni fond su ukinuli penzije od 1991 godine pa sve do 1998 godine.

Zato srbi koji su živeli u hrvatskoj i ne mogu slaviti 70 godina pobede nad fašizmom, kad ih je taj nasleđeni fašizam pobedio, bar za sada.

Скрећем с теме...мада сте и ви ;)

Шта би са овим ''cultom''? Нисам у току, шта уради човек? Да није он можда усамљени вук/припегала? Сваких пар дана неко буде банован :D

Скрећем с теме...мада сте и ви ;)

Шта би са овим ''cultom''? Нисам у току, шта уради човек? Да није он можда усамљени вук/припегала? Сваких пар дана неко буде банован :D

Da to ti je on. Imo je jos i nick pobro. Provokator.

Sve to i ne samo to govori da kod nas još ništa nije čisto ko je za koga ratovao i ko je sa kim je surađivao.

Izvini prika , al zna se ko je za koga ratova . . .

Svi smo ratovali za jednoga i sa ove i sa one strane . . .

Misliteli vi da se nesto moze slucajno desiti ?

Jedino da mrtav prne , to je slucajnost . . . ostalo nista . . .

Misliteli vi da se nesto moze slucajno desiti ?

Moj odgovor je ne, ništa nema slučajno!

Sve sa kojim pritiscima je čerčil uslovio devetnaestogodišnjeg kralja da opozove dražu mihailovića, verovatno nikad nećemo saznati. Ta odluka čerčila tj. kralja je direktna odluka, koga englezi žele na pobedničkom postolju po završetku rata. Tako je i bilo posle dogovora čerčila sa staljinom, tad je odlučila ideologija kominterne tj. komunista ko će biti na vlasti i koji društveno-politički sistem će biti u jugoslaviji. Slika tita i staljina na zidu je bila obavezn folklor sve do inforbiroa. Formalno je neukom narodu bila ponuđena varijanta glasanja da li za tita ili za monarhiju, tada su radile u narodu poznate "ćorave kutije" da bi se i ta farsa završila. U grčkoj je suprotno bilo, završilo je sa građanskim ratom od 1944 do 1949 godine. Tada su jugoslavenski komunisti pomagali grčke komuniste i partizane. Amerikanci na molbu britanaca da pomognu grčkoj, su pomogli, ali komunizam u grčkoj nisu uveli. Jugoslaviji su ponudili obranu od inforbiroa. Sve ovo pišem jer meni lično situacija u grčkoj i na balkanu ukazuju da na ovim prostorima se globalne političke karte uveliko već mešaju, mešaju se sa a igre sprovode "demokratsko izabrani režimi". Tako je ili slično bilo pre,i sada je i biće u budućnosti, a nama sitnoj buraniji će izabrati koji režim i koje lidere ćemo slaviti.

Koliko sad utičemo na europska zbivanja i koliko nas se pita, ne mogu a da neverujem da je i prije drugačije bilo. Dok nema nikakvih protesta, verujem da se radi po diktatu gazda, tamo gde se pojave protesti e tamo već nešto ne štima.

Eeee za ovo cu te castiti sa hladnim pivom cvrcak prvom prilikom kad se vidimo  . . .

Velike igre velikih majstora , odnosno velike prevare i pljacke velikih gnjida i lopina . . .

Kubus jel ovo crnac Francetića Jure,ili je bobanov ?  :lol:  :lol:  :lol:

https://youtu.be/uNAFXFh6uNE

;D

Da je Slavonac,pjevo bi ne dirajte mi ravnicu ko ovaj Slavonac.Po faci bi mu reko da se zove Đuka. :lol:

https://youtu.be/KcHpxbfsu_Q

U savskoj je sve življe.Očekujem ubrzo cigiće sa violinom da pjevaju Juru i Bobana. ;D

Sluša sam ja cigiće kako to pivaju, samo bez violina, ipak su to bili lički cigici.

Ti su bili iz Novosela Trnovačkog kraj Gospića.

Cigići iz tog naselja u drugom ratu su bili u NDH vojskama.