Sign in to follow this  
grom

Zadarska Kristalna noć

Recommended Posts

ако ти ово зовеш доказима ... па нека ти буде,ваљда је то твој ниво којим доприносиш твојим пискарањем

Ok nek je piskaranje.

Ja sam to vrijeme proživio na hrvatskoj strani i vidio što se događalo.

Jugoslavija je bila na klimavim nogama i Slobo je ubrzao njeno rušenje.

Ok nek je piskaranje.

Ja sam to vrijeme proživio na hrvatskoj strani i vidio što se događalo.

Jugoslavija je bila na klimavim nogama i Slobo je ubrzao njeno rušenje.

сада си се заглибио још више,али нема везе,твоји назови докази откривају колико си плитак,веруј ми нећу их више коментарисати

Tada je raspadanje Jugoslavije već predaleko otišlo.

Ako su mislili nešto napravit trebali su ustavit Slobu i njegovu jogurt revoluciju.

zaustaviti Miloševića kad ? 1987, 88 ? zato što je bio za zavođenje reda na Kosovu jer su  stvari otišle predaleko, Srbi se iseljavaju , a sve vas ostale zaboli ona stvar. ili si mislio na  Miloševića 1990 , 91 kad je i on u tom talasanju počeo gubiti kompas ?

zaustaviti Miloševića kad ? 1987, 88 ? zato što je bio za zavođenje reda na Kosovu jer su  stvari otišle predaleko, Srbi se iseljavaju , a sve vas ostale zaboli ona stvar. ili si mislio na  Miloševića 1990 , 91 kad je i on u tom talasanju počeo gubiti kompas ?

Kosovo je bilo gotovo za Srbe još 1981. kad su počeli nemiri.

Izredala se tamo milicija iz svih republika i nisu smirili pobunu.

Ponavljam, Slobo je u Hrvatskoj protiv sebe povezao komuniste i nacionaliste.

Komunisti su uglavnom bili za Jugoslaviju, ali su bili protiv Slobe.

Kosovo je bilo gotovo za Srbe još 1981. kad su počeli nemiri.

Izredala se tamo milicija iz svih republika i nisu smirili pobunu.

Ponavljam, Slobo je u Hrvatskoj protiv sebe povezao komuniste i nacionaliste.

Komunisti su uglavnom bili za Jugoslaviju, ali su bili protiv Slobe.

Kubus koje godine si bio u JNA ?

Jasno mi je sad, pitam te iz razloga što u tvojim tekstovima osetim ponekad jednu dozu jugonostalgičnosti.

Kod mene nema jugonostalgičnosti i onda sam bio protiv Jugoslavije.

Već sam se sa Željom prepucavao o tom.

Odrastao sam u protujogoslavenskom području di sve diše hrvatski.

Otkad sam politčki svjestan želio sam neovisnu Hrvatsku.

Nisam očekivao da ću to doživit, ali jesam.

Nije baš ono što sam očekivao i želio, ali što je tu je moja je želja ostvarena.

Nije mi žao ni sekunde koju sam proveo u ratu i opet bi išao da zatreba.

Slobo je ujedinio većinu Slovenaca i Hrvata protiv Jugoslavije, a Šiptari nikad nisu ni bili za nju.

Na ovu temu je rečeno mnogo toga, ne bih da izmišljam toplu vodu, već samo da ponovim danas poznatu stvar. Hrvati kao narod nikad nisu bili iskreno za zajedničku državu sa Srbima, to se jasno moglo videti i 1914, i 1918, i 1941, i 1971, i na kraju 1991. Jugoslaviju su iskoristili za ono što su od početka želeli, a to je samostalnost. Ali, ni 1918, ni 1945. nisu mogli te ciljeve da ostvare jer su se oba puta našli na pogrešnoj strani, pa su im trebali blesavi Srbi da ih prevedu na pobedničku stranu. Samostalnost su ostavili nekoj idućoj generaciji da je ostvari, a u međuvremenu su se neuverljivo pretvarali da u zajedničkoj državi žive u bratstvu i jedinstvu sa ostalima. To neuverljivo pretvaranje je, ipak, bilo sasvim uverljivo većini blesavih Srba...

Nije baš ono što sam očekivao i želio, ali što je tu je moja je želja ostvarena.

Kazes isao bi opet da zatreba, a kazes da ova neovisna drzava nije ono sto si zelio i sto si ocekivao. Koji je onda razlog zbog kojeg bi ti isao tako rado u rat? 

неко би опет пуцао,а и зна се на кога

Kazes isao bi opet da zatreba, a kazes da ova neovisna drzava nije ono sto si zelio i sto si ocekivao. Koji je onda razlog zbog kojeg bi ti isao tako rado u rat? 

одлично питање

Očekivao sam da će bit uređenija i veće poštenje. Za lopovluk nam ne trebaju drugi, dovoljni smo i mi Hrvati.

Išao bi u borbu za domovinu i nadao se daće bit bolje.

To je nekako kao kao u Thompsonovoj pjesmi Prijatelji.

Na ovu temu je rečeno mnogo toga, ne bih da izmišljam toplu vodu, već samo da ponovim danas poznatu stvar. Hrvati kao narod nikad nisu bili iskreno za zajedničku državu sa Srbima, to se jasno moglo videti i 1914, i 1918, i 1941, i 1971, i na kraju 1991. Jugoslaviju su iskoristili za ono što su od početka želeli, a to je samostalnost. Ali, ni 1918, ni 1945. nisu mogli te ciljeve da ostvare jer su se oba puta našli na pogrešnoj strani, pa su im trebali blesavi Srbi da ih prevedu na pobedničku stranu. Samostalnost su ostavili nekoj idućoj generaciji da je ostvari, a u međuvremenu su se neuverljivo pretvarali da u zajedničkoj državi žive u bratstvu i jedinstvu sa ostalima. To neuverljivo pretvaranje je, ipak, bilo sasvim uverljivo većini blesavih Srba...

Potpuno se slažem s ovim.

било је сасвим очекивано да ће овакав лик као што је кубаш,навести да му је узор сподоба као што је томсон

тебра само мали клик му је требао па да се открије,рекох већ горе,плитак поток

а да није на свом терену види се по томе што не одговара на директно му постављена питања

Kubuse, jedno pitanje ako nisam indiskretan, jesi li ti u svojoj  kuci ili tudjoj  , u svom stanu ili tudjem  ? posto se nacionalizam na ovim nasim prostorima cesto svodi na sticanje materijalne koristi, tu je mahanje zastavama i kacenje grbova sporedno. uvijek neke politicke struje obecavaju raj tako sto ce dijelu stanovnistva omoguciti  pljacku materijalnih dobara onih drugih. kad to neki ne uspiju, postaju nezadovoljni sa pricom ' nije to ona drzava za koju sam  se borio'....inace jebes drzavu koja je kao  mjesna zajednica ili kao kokosinjac koji svako moze udarati kad hoce , a to su   ove usrane tvorevine nastale iz SFRJ, jbg , za to smo se borili ?

Kubuse, jedno pitanje ako nisam indiskretan, jesi li ti u svojoj  kuci ili tudjoj  , u svom stanu ili tudjem  ? posto se nacionalizam na ovim nasim prostorima cesto svodi na sticanje materijalne koristi, tu je mahanje zastavama i kacenje grbova sporedno. uvijek neke politicke struje obecavaju raj tako sto ce dijelu stanovnistva omoguciti  pljacku materijalnih dobara onih drugih. kad to neki ne uspiju, postaju nezadovoljni sa pricom ' nije to ona drzava za koju sam  se borio'....inace jebes drzavu koja je kao  mjesna zajednica ili kao kokosinjac koji svako moze udarati kad hoce , a to su   ove usrane tvorevine nastale iz SFRJ, jbg , za to smo se borili ?

U kući u kojoj sam živio i prije rata.

Jedina korist od rata su udjeli u Braniteljskom fondu i godišnja dividenda iz tog fonda.

Od Srba sam uzeo kao ratni plijen jednu uniformu, čizme i šljem.

Nisam očekivao nikakve materijalne povlastice i ne tražim ih.

Nisam član nikavih veteranskih udruga i ne idem na okupljanja na kojima je najbitnije tko je grlatiji.

Očekivao sam da će bit uređenija i veće poštenje. Za lopovluk nam ne trebaju drugi, dovoljni smo i mi Hrvati.

Ako je to tebi dovoljno da krenes u rat opet , ocigledno je da si lak na obaracu.  Ali cim si spomenuo Thompsona sve mi je jasno. 

Ako je to tebi dovoljno da krenes u rat opet , ocigledno je da si lak na obaracu.  Ali cim si spomenuo Thompsona sve mi je jasno. 

Свака част за коментар (то сам му и ја рекао) Мићане  :<|

кубаш се позива на њиховог томсона,одмах сам знао одакле ветар пуше,а одакле дува,понављам кубиста је плитаки и провид

U kući u kojoj sam živio i prije rata.

Jedina korist od rata su udjeli u Braniteljskom fondu i godišnja dividenda iz tog fonda.

Od Srba sam uzeo kao ratni plijen jednu uniformu, čizme i šljem.

Nisam očekivao nikakve materijalne povlastice i ne tražim ih.

Nisam član nikavih veteranskih udruga i ne idem na okupljanja na kojima je najbitnije tko je grlatiji.

скроман неки момак  ;)

Ne znam što ste se okomili na čoveka. Da, niko od nas ne deli iste stavove sa njim, ali opet primetan je mnogo veći stepen realnosti i iskrenosti nego kod ostalih forumaša Hrvata.