Sign in to follow this  
Rada

RUSI NAPADAJU HRVATSKU:Vaš agresivni nacionalizam naterao je 30.000 Srba da pređu u katoličanstvo

Recommended Posts

RUSI NAPADAJU HRVATSKU

Vaš agresivni nacionalizam naterao je 30.000 Srba da pređu u katoličanstvo

Rusko Ministarstvo spoljnih poslova je povodom 70. godišnjice pobede nad fašizmom sastavilo poseban dokument pod nazivom: “Neonacizam – opasna pretnja ljudskim pravima, demokratiji i vladavini prava.” U ovom dokumentu akcenat je stavljen na oštru kritiku desničarskih i nacionalističkih pokreta u Evropi. Takođe, zamera se vlastima evropskih država na tolerisanju takvih pokreta i manjku inicijative da se isti spreče.

Naročita pažnja usmerena je na zemlje istočne Evrope, pre svega u Ukrajini, Poljskoj, baltičkim zemljama, ali i Hrvatskoj. Ono što je zajedničko ovim državama jeste rastući animozitet prema Rusiji.

Posebna kritika upućena je Hrvatskoj, koju Rusija optužuje za potpirivanje agresivnog nacionalizma i širenje netrpeljivosti prema manjinama, naročito Srbima.

Problemi prizapošljavanju Srba

Rusija zamera Hrvatskoj to što nema nijedan zakon koji zabranjuje reviziju istorije, i navodi da je alarmantan “agresivni nacionalizam, etnička i verska netolerancija usmerena prvenstveno protiv najbrojnije manjine – Srba, čiji se broj od 1991. godine smanjio za dve trećine.”

Pozivajući se na podatke aktivista za ljudska prava, Rusi tvrde kako je u poslednjih 19 godina oko 30.000 Srba u Hrvatskoj prešlo u drugu veru, odnosno prihvatilo katoličanstvo po pritiskom rastućeg hrvatskog nacionalizma.

U dokumentu se navodi izveštaj stručnjaka, koji su naveli da je “glavni razlog za to želja roditelja da spreče maltretiranje dece u školi na osnovi njihovog etničkog ili verskog porekla.

Ruski analitičari ističu i da se Srbi u Hrvatskoj suočavaju s ozbiljnim administrativnim i drugim preprekama u pronalasku posla i povratu imovinskih prava.

Nabrajaju se pojedinačni slučajevi ksenofobičnog vandalizma prema pravoslavnim grobljima, skidanje ćiriličnih ploča, uništavanje spomen-ploča za žrtve ustaškog logora Jadovno na ostrvu Pag, te skrnavljenje jevrejskog groblja iz 16. veka u Splitu.

Slavonija, severna Dalmacija i zapadni Srem u ovoj analizi lociraju se kao područja u kojima je nacionalizam naročito naglašen.

Među radikalnim i ekstremističkim organizacijama u Hrvatskoj apostrofira se Udruženje hrvatskih nacionalista koje se odvojilo od “Hrvatske čiste stranke prava”, te Hrvatski nacionalni front koji zahteva od vlade da zabrani crvenu zviezdu kao simbol partizana i Titovog doba, navodi “Slobodna Dalmacija.”

Na kraju izveštaja pohvaljuje se nedavno osnivanje Antifašističke lige, a u afirmativnom kontekstu navodi se i činjenica da je bivši predsednik države Ivo Josipović izrazio volju da sudeluje u aktivnostima ove organizacije. Rusko Ministarstvo diplomatije napominje i kako je Josipović upozorio na uznemirujuće trendove jačanja neofašizma i neonacizma u Hrvatskoj pred kojima ne bi trebalo zatvarati oči.

Etnički motivisano nasilje u porastu

Predsednik saborskog Odbora za ljudska prava i prava manjina, zastupnik Furio Radin pravi se neuk i tvrdi kako nikada nije čuo za podatak da je 30.000 Srba prešlo na katoličanstvo.

- Mislim da se radi neosnovanim brojkama jer bismo se inače time odavno ozbiljnije pozabavili – napominje Radin.

Iako je i on jedan od potpisnika nedavne Deklaracije protiv nesnošljivosti i etnocentrizma u Hrvatskoj, koja upozorava na eskalaciju netolerancije i diskriminacije prema svima koji su drugačiji od većine u hrvatskom društvu, Radin uverava da se Hrvatsku ne može prozivati za neonacizam.

- Imamo mi tu sporadičnog koketiranja sa ustaštvom, stadionskog nacionalizma, ali generalne ocene ruskog Ministarstva spoljnih poslova ne stoje – ocena je zastupnika italijanske manjine.

Neki od slučajeva koje navode Rusi nalaze se i u opsežnoj studiji “Nasilje i nesnošljivost prema Srbima u 2014.”, koju je izradila članica Srpskog narodnog veća i novinarka Tamara Opačić.

Usled povećanja broja slučajeva etnički motivisanog nasilja i govora mržnje usmerenog prema Srbima i njihovim institucijama u Hrvatskoj, Srpsko narodno veće i Klub zastupnika SDSS u Saboru započeli su 2013. godine evidentiranje i praćenje takvih slučajeva.

- Klub SDSS zabeležio je prošele godine 82 slučaja etnički motivisanog nasilja, nesnošljivosti i govora mržnje protiv Srba, što je porast u odnosu na godinu ranije – ističe Opačić, koja smatra da su za to krivi izbori, jer desnica, predvođena HDZ-om, kao glavni politički kapital za povratak na vlast koristi nacionalističku retoriku koja podrazumeva antisrpsku histeriju.

Kritika i zbog nacionaliste Tompsona

Rusi u svojem izveštaju iznose ocenu i o tome kako nepostojanje zakona protiv istorijskog revizionizma i negiranje ratnih zločina omogućava hrvatskim estradnim zvezdama da propagiraju ustaštvo. Ističu primer pevača Marka Perkovića Tompsona koji u svojim pesmama propagira ustašku ideologiju te navode njegovo pevanje “Jasenovca i Gradiške Stare”, pesme u kojoj se veličaju ustaški pokolji.

Blic, 08.06.2015.

KOMENTAR JUTARNJEG Ovdašnji mladi kao da su iz stoljeća sedmog izronili. To su djeca umrtvljenih energija za bilo kakvu društvenu promjenu

• Usta_a_847641S1.jpg

Zapuštena demokratska svijest i povećanje netolerancije uzlazni je trend među mladima u EU

Ozbiljno me brine retrogradno disanje ovdašnjih mladih glava. Njihov postotak nije bezazlen. Kao da su iz stoljeća sedmog izronili. Mislim, u kojem sarkofagu oni kiberniraju, blaženo snivajući ušuškani zabludama. Nesumnjivo su to djeca umrtvljenih energija u pogledu bilo kakve društvene promjene. Oni su idealno loživo gorivo za diktature lakšeg ili težeg tipa. U krajnjoj konzekvenci, upotrebljivi kao topovsko meso u nekom od budućih ratova.

Njih 32% u Podsljemenu i 25% u Peščenici načisto se raspametilo od sreće kad su u anketnom listiću zaokružili “da” vojnoj hunti kao poželjnom načinu upravljanja zemljom. Kad procjenjuju najvažnije događaje u hrvatskoj povijesti, na prvom mjestu rangiraju Domovinski rat (93%), ulazak u EU (76%), a na treće mjesto ti epigoni hitlerjugenda stavljaju razdoblje NDH! Najmračniji režim u kojem je Hrvatska pala na anticivilizacijsko dno ovim je indolentnim moronima primjer ponosa i slave. Horor se nastavlja u 52-postotnom iskazu mržnje ili odbojnosti prema Srbima, Romima, Židovima...

RUSI NAPADAJU HRVATSKU

Vaš agresivni nacionalizam naterao je 30.000 Srba da pređu u katoličanstvo

Ovo nije prvi put da se Rusi oglasavaju po pitanju nasilnih pokrstavanja Srba u Hrvatskoj .

Prvi koji se oglasio jos pre par godina , bio je ruski patrijarh Kiril  . . .

Ovo nije prvi put da se Rusi oglasavaju po pitanju nasilnih pokrstavanja Srba u Hrvatskoj .

Prvi koji se oglasio jos pre par godina , bio je ruski patrijarh Kiril  . . .

Jos samo dokazi(vise njih) gdje je to neko morao nasilno se pokrstiti ,pogotovo brojka od 30 000 ? 

Puno Srba u Jugoslaviji i Hrvatskoj tada nije ni islo u crkvu niti krstilo svoju djecu ,sto znaci da nisu bili pravoslavci ili jesu ? Ako se takav u danasnje vrijeme krsti u katolickoj crkvi jel on promjenio vjeru ?

Jos samo dokazi(vise njih) gdje je to neko morao nasilno se pokrstiti ,pogotovo brojka od 30 000 ? 

Puno Srba u Jugoslaviji i Hrvatskoj tada nije ni islo u crkvu niti krstilo svoju djecu ,sto znaci da nisu bili pravoslavci ili jesu ? Ako se takav u danasnje vrijeme krsti u katolickoj crkvi jel on promjenio vjeru ?

Ti sam rece na jednoj od rasprava da ces ispitati porjeklo makar isao i do 5-og 6og vjeka . . . Jel tako ?

Ja ti garantujem da neces trebati ici tako daleko i da mozes (a vjerujem vec znades ) vrlo lako ispitati .

A sto se tice dokaza , zaomi je sto ne mogu da ti podnesem izvjestaj , jer bi kompromitovao mnoge .

Pa dali mislis da bi jedan patrijarh sebi dozvolio lazne izjave ?

Neka ostane kako ti kazes . . .za sada . . .

Ti sam rece na jednoj od rasprava da ces ispitati porjeklo makar isao i do 5-og 6og vjeka . . . Jel tako ?

Ja ti garantujem da neces trebati ici tako daleko i da mozes (a vjerujem vec znades ) vrlo lako ispitati .

A sto se tice dokaza , zaomi je sto ne mogu da ti podnesem izvjestaj , jer bi kompromitovao mnoge .

Pa dali mislis da bi jedan patrijarh sebi dozvolio lazne izjave ?

Neka ostane kako ti kazes . . .za sada . . .

Jednostavno se ne moze shvatiti da neko nije Srbin , Ne moze se shvatiti zato sto se imaju pisci koji pune glave sa nekim dokazima koje pojedinci rado prihvacaju jer ima to pase . Ne odnosi se na tebe konkretno nego kazem opcenito .

Ne moze se shvatiti ni kad se napise tj prepise sa zvanicnog sajta pravoslavne crkve ,koja napise ,kad i koliko se doselilo pravoslavnog zivlja na podrucje recimo Korduna ,pa se napise 200 obitelji i nabroje neka prezimena koja su dosla poslije mirovnog sporazuma sa Turcima .

Taj sam post davno pisao pa se sad malo prisjecam sto sam pisao ali i tada je bilo pojedinaca koji su osporavali i takav izvor jer nema veze sto to kaze parohija ,istina je drugacija . Pa kad se pokusa saznati istina nema odgovora ,jer ga ne moze biti iz jednostavnog razloga ,do tada nije bilo pravoslavne crkve u tim krajevima ,nema pisanih podataka , 

Onda se krene sa novokonponovanim piscima koji traze dokaze medju Keltima,Japodima i ostalim jer ima igdje kakvo slovo S da se poveze sa Srbima i onda se napise knjiga ,koju opet neki smatraju vjerodostojnom jer ima ta terorija odgovara . 

Traze se cinjenice u prezimenima ,u zavrsetku sa vic itd . Jer cim ima prezime kod Srba recimo Kovacevic ako postoji kod Hrvata taj je vjerovatno pokatolicen samo tesko naci kad i gdje ,a on to sam nece da kaze ili mozda ni ne zna . A,mozda se samo jednostavno u samoj rijeci nalazi rijec koju koriste svi kovac .

Okolica Slunja ,stari gradovi ,vlasnici istih ,sve poznato ,sve dokumentirano . Danasnja crkva nije na istom mjestu gdje je bila prava , prva je bila na mjestu danasnje srednje skole koja je srusena od strane osmanlija u njihovim pohodima . Taj podatak ne zna 90% danasnjih stanovnika . Kako su pod najezdom Turaka ,ljudi su bjezali prema Sloveniji ,Austriji . Jedan dio koji je ostao tamo znas i sam se nazivaju "Gradiscanski Hrvati" ,dio koji se vratio nazad poslije sporazuma nazivali su se "kranjci" jer su pobjegli u Sloveniju u okolinu Kranja .

Taj narod se vratio nazad i poceo da gradi svoje mjesto oko temelja srusene crkve i to ti je stari dio grada , Od srusene crkve pa nizbrdo do samostana koji je kasnije postao crkva jer se ova nije nikad obnovila . Imas prezimena koja Srbi nemaju a zavrsavaju na IC ,Cindric,Puskaric,Plivelic,Stefanac,Obajdin,Skukan itd 

Poslije toga postoje srpska i hrvatska sela i sad kad to citam nisam nigdje nasao niti skuzio ovako razmisljajuci da je i jedno srpsko selo preslo na katolicanstvo ,opet ne tvrdim da toga negdje nije bilo ali ovdje gdje sam ja to po ni cemu ne mogu da zakljucim .

Opet ovo moje pisanje ne znaci nista jer neko ko cita novokomponovane knjige od danasnjih pisaca ce naci nesto sto mu odgovara i napisati evo vidis to covjek kaze nisi u pravu .

Sad skoro je neko postavio tezu preko knjige "magnum crimen" ja krenuo malo da citam da vidim o cemu se radi , Na samom pocetku vidim "borba" hrvatskih svecenika za glagoljicu ,hrvatski kraljevi itd . I, sad se postavlja opet druga teza koja se provlaci kroz forume ,pa nema Hrvata osim nesto malo u okolici Zagorja . Sto je poanta ,stavlja se ono sto je potrebno u tom trenutku ,mozda kasnije u knjizi ima sto odgovara pojedincima u svojim dokazima ,a ne vidi se da tu postoji i crkva i kraljevi ,valdja si shvatio sto sam mislio ,tako da pisanjem mozemo samo skratiti vrijeme recimo sad do vecere :)

Što se ove teme tiče, meni lično ne treba niko da je potvrđuje.

Lično mogu da posvjedočim u mojoj bližoj i široj familiji sedam takvih slučajeva.

Sve se svodi na jednostavniji život u Hrvatskoj.

Pa i da nisu bili pod bilo kakvom vrstom pritiska, kakvi su oni Hrvati?

Etnički?

I kakvi su Hrvati njihovi potomci?

Za ovakve stvari ne treba ići u stoljeće sedmo.

Dovoljno je okrenuti se oko sebe.

Mada, može da bude da čovjek ne vidi dobro i zasljepljen je mržnjom pa mu se u tom ludilu učini da su tek neki nekrsti iz socijalizma konačno shvatili gdje pripadaju pa pali pod papske skute i divno Hrvatstvo.

More biti, al ne mora da znači.

nazalost Manitu, mnogi od nas u svojim porodicama imamo ovakve slucajeve  , i ne treba meni niko niti od medija , niti od nevladinih organizacija govoriti ono sto i sam znam.jos je veci problem u vezi nacionalnog izjasnjavanja( mozda neki pod to svode prekrstavanje ?), naime u nekim mjestima ( ovo je karakteristicno za gradice i vece gradove) broj Srba koji cak i nisu promjenili ime i prezime, niti su presli u katolicanstvo, ali se izjasnjavaju kao Hrvati nije ni malo beznacajan, mozda cak seze  do udjela od 10 do 20 posto u ukupnom broju Srba.Vec sam pisao ranije o slucaju koji mi je poznat vezano za grad Petrinju.Dakle negdje 2005 ili 2006 je bila u posjeti gradu delegacija ambasade Srbije i  Crne Gore i tad se gradonacelnik pohvalio da u upravi grada i administraciji radi oko 25 posto  Srba iako je udio u gradu oko 11 posto.Medjutim u zvanicnim dokumentima udio  Srba u administraciji je bio manji od 2 posto !!?? Radi se o tome da je gradonacelnik izletio , posto on te ljude zna kao   Srbe , ali se oni tako ne izjasnjavaju !? Kapiras u cemu je problem ?

nazalost Manitu, mnogi od nas u svojim porodicama imamo ovakve slucajeve  , i ne treba meni niko niti od medija , niti od nevladinih organizacija govoriti ono sto i sam znam.jos je veci problem u vezi nacionalnog izjasnjavanja( mozda neki pod to svode prekrstavanje ?), naime u nekim mjestima ( ovo je karakteristicno za gradice i vece gradove) broj Srba koji cak i nisu promjenili ime i prezime, niti su presli u katolicanstvo, ali se izjasnjavaju kao Hrvati nije ni malo beznacajan, mozda cak seze  do udjela od 10 do 20 posto u ukupnom broju Srba.Vec sam pisao ranije o slucaju koji mi je poznat vezano za grad Petrinju.Dakle negdje 2005 ili 2006 je bila u posjeti gradu delegacija ambasade Srbije i  Crne Gore i tad se gradonacelnik pohvalio da u upravi grada i administraciji radi oko 25 posto  Srba iako je udio u gradu oko 11 posto.Medjutim u zvanicnim dokumentima udio  Srba u administraciji je bio manji od 2 posto !!?? Radi se o tome da je gradonacelnik izletio , posto on te ljude zna kao   Srbe , ali se oni tako ne izjasnjavaju !? Kapiras u cemu je problem ?

U malim mjestima ljudi znaju tko je tko. Meni su draži oni koji se i dalje izjašnjavaju kao Srbi od onih koji su odjednom postali

Hrvati.

U Gospiću imamo slučaj bivšeg profesora iz srednje škole koji je predavao marksizam. Ne znam da li je prije bio Srbin ili Jugoslaven

ali 91. je postao Hrvat. Promjenio je ime i prezime. Kad netko govori o njemu s novim imenom i prezimenom većina sugovornika pita

ko ti je taj, onda im moraš reć da govoriš o nom koji se prije zvao tako i tako.

Bez obzira na promjene svi znaju tko je bio prije.

Kao Jugosloven se neko mogao izjašnjavati po sopstvenom izboru, ali je definitivno u etničkom smislu bio nešto drugo.

Svi mi znamo ko je bio ko.

U tome nije problem.

Problem je u tome kako je i zašto neko napravio taj izbor.

Uglavnom pod direktnim ili indirektnim pritiskom radi jednostavnije egzistencije. Za nekoliko desetina godina i par generacija to se zaboravi.

Suština je da ako mi danas 20 godina poslije rata svjedočimo tom procesu, zar sve to u ratu nije bilo i masovnije i brže.

Da se ne vraćamo na drugi rat, da se zadržimo samo na ovome čiji smo direktni "uživaoci".

Što se tiče toga ko se kome i kako više sviđa, to je lična stvar.

Meni moji rođaci nisu omrznuli, ali da se u mnogim stvarima ne slažemo i to je istina.

To će tako i ostati dok se ne budemo dirali određenih tema i jedni drugima nametali svoju volju i razmišljanje.

U malim mjestima ljudi znaju tko je tko. Meni su draži oni koji se i dalje izjašnjavaju kao Srbi od onih koji su odjednom postali

Hrvati.

U Gospiću imamo slučaj bivšeg profesora iz srednje škole koji je predavao marksizam. Ne znam da li je prije bio Srbin ili Jugoslaven

ali 91. je postao Hrvat. Promjenio je ime i prezime. Kad netko govori o njemu s novim imenom i prezimenom većina sugovornika pita

ko ti je taj, onda im moraš reć da govoriš o nom koji se prije zvao tako i tako.

Bez obzira na promjene svi znaju tko je bio prije.

naravno da znaju ko je ko, ali je druga stvar sta pise u zvanicnim dokumentima, npr, imas starije Srbe koji se   izjasnjavaju kao Srbi i njihovu djecu koja odu studirati u Zagreb, a u indeksu puse stavka nacionalnost ( sto mi je inace odvratno) i pogodi kako se njihova djeca u tom istom indeksu izjasnjavaju ? pricala mi je rodjaka koja je krajem devedesetih studirala na jednom fakultetu u Zagrebu da se samo ona izjasnjavala kao Srpkinja iako je sigurna da ih je bilo bar 7, 8 na cijeloj grupi.i to se tako nastavlja kad se trazi posao, i dalje....inace je procjena da je realni broj  Srba danas u RH  ne 186 000 kako  kaze popis nego oko 230 do 240 000 bas iz unaprijed navedenih razloga.

Mucna prica ,  neke muci . . .

neke vredja . . .

neki i prosperiraju . . .

i tako nestaju . . .

Nisam cuo za profesora , ali jesam za jednu familiju iz Nina kod Zadra . . .

Posjetio sam jednog poznanika i prijatelja .

Znao sam da mu je zena hrvatica ali vrlo draga osoba .

Razgovarali smo o svemu i svacemu .Pomenuo sam da sam bio za Srpsku Novu godinu u crkvi i da smo kasnije malo proslavili .

Drugar me upitao sa kim sam bio i ja mu nabroji  , posto ih i on skoro sve poznaje .

Odjednom njegova zena rece za jednog ucesnika ; ¨pa to je moj brat od strica ¨ !

Ja se zgrozi .

Pa cekaj on zivi u NS i reklamira se kao Srbin .Trnci su me prosli od neugodnosti  . . .

Ona rece sta se desilo .

Njen stric se nije htio pokrstiti i otisao iz Nina , a njen otac da sacuva imanje pristao i pokrstio se . . .

Nasilno se pokrstiti ? Ti znači tražiš dokaz tipa "Došao mi je Hrvat sa puškom i odveo me u crkvu popu da se pokrstim" i još kao neki papiri bi ostali nakon svega, i onda bi ti imao ''dokaz'', ne budi smješan. Imaš dovoljan dokaz u tome da je POSTOJAO USTAŠKI FAKTOR koji je te ljude tjerao da se pokrste u ono vrijeme, znači činjenica da su od 1991 Srbi maltretirani, premlaćivani, ubijani, dizane su im kuće u zrak, otpuštani su sa posla...Do proljeća 1992 nemaš 220 hiljada Srba u Hrvatskoj, pobjegli su zauvijek, i to iz urbanih djelova gdje nije bilo rata, kud češ goreg napada na nacionalnost i na srpsku vjeru ? i onda kao ''daj mi dokaz''....Mislim kako ti Hrvati znaju biti grbavi kada skrivaju suštinu svega. Naravno da će današnja Hrvatska skrivati činjenicu da je 30 hiljada Srba prebačeno u Katolike i oni imaju cijeli sistem koji odmah skoči kroz svoje medije čim se nešto malo od prevelikog smeća nekim čudom pusti van kroz dio njihovih medija, npr Pupovac nešto kaže o prebacivanju Srba u katoličku vjeru tokom 90-tih i šta oni naprave ? Stara hrvatska taktika: "To nije istina". I oni fakat misle da to nije istina, takva je zemlja, mediji, ljudi, ozračje prema Srbima. Tu u Hrvatskoj laž ide ko podmazana, niko ni ne gleda više.

Nasilno se pokrstiti ? Ti znači tražiš dokaz tipa "Došao mi je Hrvat sa puškom i odveo me u crkvu popu da se pokrstim" i još kao neki papiri bi ostali nakon svega, i onda bi ti imao ''dokaz'', ne budi smješan. Imaš dovoljan dokaz u tome da je POSTOJAO USTAŠKI FAKTOR koji je te ljude tjerao da se pokrste u ono vrijeme, znači činjenica da su od 1991 Srbi maltretirani, premlaćivani, ubijani, dizane su im kuće u zrak, otpuštani su sa posla...Do proljeća 1992 nemaš 220 hiljada Srba u Hrvatskoj, pobjegli su zauvijek, i to iz urbanih djelova gdje nije bilo rata, kud češ goreg napada na nacionalnost i na srpsku vjeru ? i onda kao ''daj mi dokaz''....Mislim kako ti Hrvati znaju biti grbavi kada skrivaju suštinu svega. Naravno da će današnja Hrvatska skrivati činjenicu da je 30 hiljada Srba prebačeno u Katolike i oni imaju cijeli sistem koji odmah skoči kroz svoje medije čim se nešto malo od prevelikog smeća nekim čudom pusti van kroz dio njihovih medija, npr Pupovac nešto kaže o prebacivanju Srba u katoličku vjeru tokom 90-tih i šta oni naprave ? Stara hrvatska taktika: "To nije istina". I oni fakat misle da to nije istina, takva je zemlja, mediji, ljudi, ozračje prema Srbima. Tu u Hrvatskoj laž ide ko podmazana, niko ni ne gleda više.

Pa daj dokaz gdje je ustaski faktor tjerao ljude da se pokrste ? Sve cinjenice sto si nabrojao se dogodilo i Hrvatima .

Laz ,sto je laz . Kad je onda potrebna da bi se dokazala" navodna" istina radi politike . Dali se politike u sustini razlikuju sto se tice lazi ,dali ti isti politicari koriste medije da plasiraju svoju istinu . Bilo radi zastite drzavnih interesa,bilo u "obracunu" sa drugim strankama. 

Pocetak teme Rusii izdali priopcenje o tim dogadjanjima . Neko ce stati na tome ,nece dalje ici taziti jer je zadovoljan napisanim . Ako se pokusa traziti na netu onda se najde da je autor toga Milojko Budimir . Neko je iz Rusije u vrijeme kad njima pase plasirao tu vijest radi svoje trenutne politike .

Budimir navodi da je oko 30.000 Srba pravoslavaca u Hrvatskoj prešlo u katoličanstvo od akcije „Oluja“ 1995. godine do danas, a da posebno zabrinjava činjenica da se veliki broj onih koji su obeležili pravoslavni Uskrs više ne izjašnjavaju kao Srbi, već kao Hrvati pravoslavne vere.

- Posebno zabrinjava to što se prilikom poslednjeg popisa stanovnika od 200.000 popisanih, njih oko 40.000 izjasnilo da su Srbi 

Jeli po tebi ovo istina ?

- Posebno zabrinjava to što se prilikom poslednjeg popisa stanovnika od 200.000 popisanih, njih oko 40.000 izjasnilo da su Srbi 

cini mi se da je ovo  prica vezana za popis jos iz 2001 godine kad je popisano 201 000 Srba, od cega se oko 40 000 izjasnilo da su vjernici SPC, a ostali da su pravoslavni vjernici , mislim da je u pitanju ne znanje i povrsnost kod popisanih , ali i kod popisivaca,naravno ne treba zaobici  ni moguci popisni inzenjering, medjutim na tom popisu se dogodilo nesto nevjerojatno u  Splitu, popisano 3 047  Srba, a kao pravoslavci se izjasnilo 9 , slovom i brojem DEVET!??? ovo ko ne vjeruje moze pogledati na sajtu DZS-a  Hrvatske.Deset godina kasnije 2011, u tom istom Splitu, 2500  Srba , a pravoslavaca 2 100 !!?? jebote ko je ovdje lud ? siguran sam da ni jedan podatak nije tacan, jer su ti majmuni u svoj mrznji i steli podataka totalno pobrljavili, posto je Srba znatno , znatno vise, ali i pravoslavaca, ovdje se samo vidi koliko je  izjasnjavanje bili 'slobodno'.

samo na jebenom balkanu postoji pravilo da ako si promjenio vjeru automatski si promjenio i naciju....i to je opste prihvacen obrazac....

pa se shodno tome pitam...sta bih bio da sutra predjem iz pravoslavlja u budizam....nacisto sam zbunjen  ;D

cini mi se da je ovo  prica vezana za popis jos iz 2001 godine kad je popisano 201 000 Srba, od cega se oko 40 000 izjasnilo da su vjernici SPC, a ostali da su pravoslavni vjernici , mislim da je u pitanju ne znanje i povrsnost kod popisanih , ali i kod popisivaca,naravno ne treba zaobici  ni moguci popisni inzenjering, medjutim na tom popisu se dogodilo nesto nevjerojatno u  Splitu, popisano 3 047  Srba, a kao pravoslavci se izjasnilo 9 , slovom i brojem DEVET! ??? ovo ko ne vjeruje moze pogledati na sajtu DZS-a  Hrvatske.Deset godina kasnije 2011, u tom istom Splitu, 2500  Srba , a pravoslavaca 2 100 !!?? jebote ko je ovdje lud ? siguran sam da ni jedan podatak nije tacan, jer su ti majmuni u svoj mrznji i steli podataka totalno pobrljavili, posto je Srba znatno , znatno vise, ali i pravoslavaca, ovdje se samo vidi koliko je  izjasnjavanje bili 'slobodno'.

Moguce je svasta ,da je cijeli popis kompliciran i tesko objasnjiv kako ovom sto popisuje tako i ovom sto mora odgovarati na pitanja . 

Recimo da ima polje nacionalnost ,to se popise i na 2-3 strani se upisuje vjera, covjek kaze pravoslavna ,ne naznacuje koja je crkva a ovaj sto popisuje na tome ne insistira ili ne mari ili bas zeli da to tako bude .

Isao sam traziti malo po netu pa najdem kako smo bas nas dvojica o tome malo pisali na ovom forumu sto znaci da se to sve ponavlja u nekom periodu pa portalima i novinama ,samo malo u drugacijem obliku naslova :)

samo na jebenom balkanu postoji pravilo da ako si promjenio vjeru automatski si promjenio i naciju....i to je opste prihvacen obrazac....

pa se shodno tome pitam...sta bih bio da sutra predjem iz pravoslavlja u budizam....nacisto sam zbunjen  ;D

bio bi izgubljen za  srpstvo, postao bi  Indijac momentalno hahahaa

Nekad nisam razmišljao tako, ali danas mi se čini da ovo što je @ognjeslav gore rekao u vezi promjene vjere i gubitka nacije i nije toliko suludo koliko izgleda.

Drugačije ovdje ne može.

Srpstvo i pravoslavlje su jedino kompatibilni, sve ostalo vodi u konačno otuđenje i od jednog i od drugog.

Ne kažem ja da druge kombinacije nisu moguće, ali prošlost i sadašnjost demantuju dugoročniji opstanak bilo kojeg drugog stanja.

Budizam dolazi od Buda, pa bi bio budala?

Narodi se moraju "kontrolisati" zavisno od civilizacijskog stepena razvoja naroda. Možeš ih kontrolisati na više načina :) npr.

verski, nacionalizmom, zakonski itd. Balkanski narodi se uglavnom kontrolišu verski i nacinalizmom i to dozirano, mesta zakonu

nažalost još nema.

Pa daj dokaz gdje je ustaski faktor tjerao ljude da se pokrste ? Sve cinjenice sto si nabrojao se dogodilo i Hrvatima .

Laz ,sto je laz . Kad je onda potrebna da bi se dokazala" navodna" istina radi politike . Dali se politike u sustini razlikuju sto se tice lazi ,dali ti isti politicari koriste medije da plasiraju svoju istinu . Bilo radi zastite drzavnih interesa,bilo u "obracunu" sa drugim strankama. 

Pocetak teme Rusii izdali priopcenje o tim dogadjanjima . Neko ce stati na tome ,nece dalje ici taziti jer je zadovoljan napisanim . Ako se pokusa traziti na netu onda se najde da je autor toga Milojko Budimir . Neko je iz Rusije u vrijeme kad njima pase plasirao tu vijest radi svoje trenutne politike .

Budimir navodi da je oko 30.000 Srba pravoslavaca u Hrvatskoj prešlo u katoličanstvo od akcije „Oluja“ 1995. godine do danas, a da posebno zabrinjava činjenica da se veliki broj onih koji su obeležili pravoslavni Uskrs više ne izjašnjavaju kao Srbi, već kao Hrvati pravoslavne vere.

heh, nije to po meni ili po tebi...ja ti napišem da su ljudi FIZIČKI BJEŽALI IZ HRVATSKE, njih oko 200 hiljada je do proljeća 1992., pobjeglo iz Hrvatske a ti i dalje tražiš dokaz za pokrštavanje....ne razumijem te...što je najbolje od 1995 se njih 30 hiljada prebacilo u katolike prema Budimiru...a gdje su oni još od 1991...znam i takve...sigurno ih ima...da ne bi mi došli do 40 hiljada ili 50 hiljada prekrštenih na kraju ? i gdje su ti Hrvati koji su se od 1991 do 1995 morali prebaciti na pravoslavnu vjeru ? To izmišljaš...

cini mi se da je ovo  prica vezana za popis jos iz 2001 godine kad je popisano 201 000 Srba, od cega se oko 40 000 izjasnilo da su vjernici SPC, a ostali da su pravoslavni vjernici , mislim da je u pitanju ne znanje i povrsnost kod popisanih , ali i kod popisivaca,naravno ne treba zaobici  ni moguci popisni inzenjering, medjutim na tom popisu se dogodilo nesto nevjerojatno u  Splitu, popisano 3 047  Srba, a kao pravoslavci se izjasnilo 9 , slovom i brojem DEVET! ??? ovo ko ne vjeruje moze pogledati na sajtu DZS-a  Hrvatske.Deset godina kasnije 2011, u tom istom Splitu, 2500  Srba , a pravoslavaca 2 100 !!?? jebote ko je ovdje lud ? siguran sam da ni jedan podatak nije tacan, jer su ti majmuni u svoj mrznji i steli podataka totalno pobrljavili, posto je Srba znatno , znatno vise, ali i pravoslavaca, ovdje se samo vidi koliko je  izjasnjavanje bili 'slobodno'.

Nevažno je da li su se Srbi pravoslavci u Splitu izjasnili kao pravoslavci u brojci od samo 9 da bi godinama kasnije opet bili na 2100...suština je u tuđmanovom fašističkom pritisku koji je te ljude tjerao da ih se samo 9 izjasni pravoslavcima...ovih 30 hiljada prebačenih ljudi je pravi pokazatelj kakvo je vrijeme bilo i kakvo je danas...dam se kladit da ima 30 hiljada Srba pravoslavaca koji su od 1991 pa nadalje postali katolici..sve kroz papirologiju...koju hrvatska nikada neće pokazati...