Sign in to follow this  
KAPLJUV

PRAVNI SAVJETI

Recommended Posts

Војо, далеко било, да сам ја тебе уврстио у оне "гњиде" што себе називају професионалним адвокатима. Наравно да у сваком житу има кукоља али они адвокати што су објављњни на овом сајту на линку:???? су убројани у те несреће. Како каже наш извор за то има и писмено покриће.

О адвокатима из Србије је такодје беспредметно расправљати али када ти нетко "адвокат" из Србије преузме сву документацију за припрему тужбе и држе је код себе годину, двије, три па ихаха.... онда то већ није посао са којим би се требали бавити ти адвокати. Човјек-адвокат ти мора рећи, то ћу ти припремити да је правно постављено па ти тужи државу коју сматаш да је направила злочин или као приватно или преко адвоката рецимо у овом примјеру РХ. Можда, да напоменем и један пример: адвокату са дани сви потребни документи за тужбу још прије двије године. Када га год позову по телефону или се уживо сретну са њим увијек иста пјесма: оћу, буће имам све припремљено и тако теку дани, мјесеци и године. Такодје ми је јасно да кривично дјело ратнога злочина не застарјева али када адвокати (поједини или већина) нису озбиљни онда смо ту гдје јесмо.

Питања имам подоста, али те нисам хтео одмах на почетку са њима оптерећивати, јер нисам ни знао како ћеш се одазвати на овај мој пост. Послом којим се бавим увијек сам био спреман и то сам чинио, чиним и данас да човјеку треба помоћи онда када му је помоћ потребна, не гледајући на материалне користи. На крају ти се негдје другдје отварају могућности гдје се то све надокнади за добро дјело које си направио. Из овога твога поста се види, да си и ти један од таквих људи који жели бар са неким савјетом помоћи онима који требају правну помоћ.

На крају ти могу рећи, да сам имао у почетку тамо негдје 1996. године велику, велику правну помоћ баш из Србије, од правника, адвакота, некадашњега судије без било какве надокнаде, или плаћања

kapljuv jesi probao u srbiji naci advokata? ili mora biti iz hr? neznam bas dali bi te oni pravedno zastupali, odnosno dali bi profesionalno odradili svoj zadatak i tuzili svoju drzavu :yawinkle:

Svi koji žele da tuže Hrvatsku po bilo kom osnovu neka se slobodno jave, ja i kolega to uspješno radimo već više od 10 godina.

Sada je samo problem zastare.Naime Hrvatska je prije šest godina donijela nekoliko zakona o naknadi štete koju su pričinili pripadnici hrvatskih oružanih snaga ali se računa zastarni rok po opštim propisima što znači da se u zastaru računa i vreme do 1996. kada je hrvatska stavila van snage odredbe ZOO po kojim država odgovara za ovakvu štetu, pa opet od stupanja na snagu ovih zakona.Ovo praktično znači da je za sve zahtijeve koji nisu podnešeni na vrijeme nastupila zastara osim onih gdje se prvosnažnom sudskom presudom dokazuje da je šteta rezultat ratnog zločina ili drugog krivičnog djela za koje nije nastupila zastara.