Recommended Posts

Braco vako stoje stvari vec pola godine ako ne i vise pokusavam da nadjem jelek i da ga kupim,pitao sam gomilu ljudi niko nema pojma dje bih ja to mogao naci pa mi jedina nada preostaje da pitam nekog od vas da li zna dje moze to da se kupi

Naime jelek je plavo crvene boje i ima zlatne toke

izgleda ovako:bas ovako kakav nose zare i goci plavo crveni sa zlatnim tokama

https://www.youtube.com/watch?v=4Nr5iRdS9Uo

video sam postavio jer sliku ne znam da postavim

Ako neko ima bilo kakvu informaciju(koliko kosta,dje ima) zamolio bih da je okaci na ovu temu hvala u napred

То мора да има негде. Тражи на интернету, куцај једноставно ''народна ношња продаја'' и слично (ево одмах изађе нпр. https://sr-rs.facebook.com/IzradaIProdajaNarodneNosnjeSrbije) или контактирај културноуметничка друштва па нек ти кажу од кога узимају.

То мора да има негде. Тражи на интернету, куцај једноставно ''народна ношња продаја'' и слично (ево одмах изађе нпр. https://sr-rs.facebook.com/IzradaIProdajaNarodneNosnjeSrbije) или контактирај културноуметничка друштва па нек ти кажу од кога узимају.

Pretrazio sam sve slike i na fejsu i na onom sajtu nema takav nigde

Pretrazio sam sve slike i na fejsu i na onom sajtu nema takav nigde

Tesko da ces naci negdje nesto , ako ti je mjesto prebivalista ostalo na suprotnoj strani  . . .

Sklanjanje ; tkanih cilima , sarenica , bicatih biljaca , narodnih nosnji , se zove cupanje iz korjena . . .

Sa cime ce se diciti u novopisanoj istoriji kao dokaz njeve vjerodostojnosti i porjekla . . .

Tesko da ces naci negdje nesto , ako ti je mjesto prebivalista ostalo na suprotnoj strani  . . .

Sklanjanje ; tkanih cilima , sarenica , bicatih biljaca , narodnih nosnji , se zove cupanje iz korjena . . .

Sa cime ce se diciti u novopisanoj istoriji kao dokaz njeve vjerodostojnosti i porjekla . . .

ne razumem :(

Кад бих знао који крај/део Крајине представља тај јелек лакше бих га нашао јер овако вјероватно не знаш како бих га потражио  :) Ја сам нпр. потражио Гламочку ношњу и одма сам нашао пар мјеста ђе се може купити...Али тај јелек који носе Жаре и Гоци вјероватно и није везан баш за неки део Крајине, пошто га носе њих двојица који су из Гламоча и Бугојна, а видео сам да га носи и Кордунаш Раде Вулетић, Дрварчанин Ацо Трнинић и други...очигледно је тај јелек постао познат и популаран због Жарета и Гоција  ;D ма да су га неки носили и прије...

Ако га даш сашити онда ћеш платити сигурно више него ако га купиш, тако да сигурно није свеједно да ли ћеш купити или сашити  :) Ипак ово сигурно није тако лако сашити а да изгледа како треба  ;)

Као прво, мислим да то што тражиш уопште није нешто традиционално, па га зато ни не можеш наћи. То што се појавио на неком певачу не значи да је одмах традиоционално?! Сву ту одећу су им давали за снимање још пре неколико година на БН телевизији, када је била она емисија ''Завичају мили рају''. Па ти контактирај БН или њихову продукцијску кућу ''Реноме'' (ваљда) и питај како да дођеш до ношње, а кад те споје са произвођачем онда тражи то што хоћеш. Та емисија или нешто слично се приказује ваљада на неком Коперникусу, па пробај онда и са њима.