Sign in to follow this  
essey

Plitvički ljeskovac, Uvalica...

Recommended Posts

Dragi svi,

veoma me interesuje istorija Plitvičkog ljeskovca i tog kraja uopšte. Da li je istina da je u PL postojao hotel? Gde se on nalazio? Da li postoji neka knjiga ili mesto na internetu gde se može saznati više o tom kraju..da li je moguće proći iz plitvičkog ljeskovca prema plitvica selu, pročitao sam da je ta zona zabranjena za sve, da li je to istina i šta to znači. Veoma mi je interesantna i Uvalica...molio bih vas ako neko zna i ima vremena da malo opiše taj kraj....hvala

Pozdrav.

Istoriju toliko bas i ne znam , ali hotel je postojao , sumarija , osnovna skola koja je devastirana a pored koje se ide i pored Prosca na poljanu .

Poznato je da je imao jednu od prvih hidroelektrana mislim u Jugoslaviji , koja je i ovog zadnjeg rata radila . . .

Pred ovaj ludi rat su htjeli da protjeraju mjestane i poruse kuce , sto je bilo i propraceno javnim medijima . . .

Eto toliko . . .

Hvala puno, da li znaš gde se nalazio hotel, da li postoje neki ostaci te hidroelektrane...potpuno mi je fascinantno kako izgleda to selo i gde je smešteno.

Hvala puno, da li znaš gde se nalazio hotel, da li postoje neki ostaci te hidroelektrane...potpuno mi je fascinantno kako izgleda to selo i gde je smešteno.

Pa ako  elektrana nije  devastirana poslje naseg odlaska , trebalo bi da moze da radi u svakom momentu . . .

A sto tebe to toliko fascinira , nije mi bas jasno . . .

Od kud tolika znatizelja ?