Sign in to follow this  
Srbijanac

Рат у Госпићу и околини 1991-1995

Recommended Posts

Поздрав форумашима и осталима.

Ни родом ни фамилијарно нисам везан за простор РСК, истина девојка ми је из Грачаца. Док је трајао рат био сам у основној школи, тако да као и друга београдска деца генерација 1982 једино преко избеглица смо имали додир са овом темом. Брат је служио војску у Бенковцу 1990 као тенкиста и негде код догађаја око Кијева следеће године је због заразе отпуштен из војске, 2 месеца пре истека рока.

Тек после као студент а поготово када сам почео да радим упознавао сам се са овим темама и увек ми је било фасцинантно да је на простору РСК могла да се организује било каква српска полудржавна територија...

Читао сам и Секулића и Врцења и друге књиге на ову тему. 

Мене посебно интересује Госпићко ратиште, да ли је у Госпићу било обрачуна,зашто се одатле просто повукла наша војска и полувојска и све остале детаље. Да ли је истина да се извесни ,,војвода'' Давид повукао из града и оставио народ на цедилу....

Молим пишите.

Због србског живља у том граду а још више због извесних села са србском популацијом иза самог града.

А шта вас господине веже за Србију? 

Молим Вас не постављајте слична питања,очекујем да је администратор понајмање озбиљан на овом форуму.

Mene za Srbiju trenutno ne veze apsolutno nista.

Postavio sam ti sasvim jednostavno pitanje na koje svaka postena osoba  moze dati sasvim jednostavan i iskren odgovor.

Dakle da cujem?

јел' ти друже свакоме постављаш оваква питања када се неко региструје и постави тему??? Јеси ли ти свестан какву провокацију изазиваш код човека оваквим својим држањем? 

broj 1, nisam ja nikakav drug\

broj 2;

itekako sam svjestan

ti isto tako budi svjestan da sam se ja u svim ovim godinama vodeci ovaj sajt nagledao svakojakih pametnjakovica I provokatora iz ko zna kojih razloga, zato odgovori na jasno postavljeno pitanje

meni je prvo sumnjiv ovaj nik SRBIJANAC ( jer nijedan Srbin iz Srbije sebe tako ne naziva ) a onda sve ostalo....

najbolje preko IP da se utvrdi odakle nam dolazi SRBIJANAC :)