Sign in to follow this  
bista-ha

Krbavica

Recommended Posts

Sad znamo ko je gadjao kamenjem crkveno zvono. Ali koliko ja znam bio je jos neko poput vas u to vreme "zaveden" i pucao iz pistolja u zvono. Navodno, metak se vratio i iskopao mu oko. Vjerujem da RR zna o kome se radi.

U svakom slucaju ljetos sam pricao sa ljudima koji se svake godine organizuju prije Svetog Ilije i nesto poprave na crkvi. Ta ideja me je odusevila i ja sam rekao da cu od ove godine da se prikljucim akciji obnove crkve. Mislim da ce ove godine da se obnove glavna ulazna vrata. Trenutno se moze uci samo na sporedni ulaz. Nosioci ideje obnove crkve koliko sam ja vidio su Milan i Nedjeljko Miric.

то је израз из књиге једног нашег земљака.писао је о нашим старима и њиховим доживљајима преко баре у печалби.тако је један личанин дао биста-ха некој црнкињи ,тек толико да се зна "ко носи бркове у кући" :)

нисам никад био присталица мешања раса ,али морам признати да су мелескиње прилично згодне(нарочито оне са телевизије :)).чињеница је да

а јесте,сад видим да се није радило о личанину.прелетио сам брзо преко текста.добро је он и прошао јер да се плови у данашње време врло лако би у бразилу могао да налети на заносну мулаткињу која би њему дала биста-ха умјесто супротно пошто су бразилци познати у свијету са највећим бројем трансвестита(ваљда се тако каже).тако да је врло тешко одгонетнути ко је "загонџија а ко фурунџија".шта ће бодули јадни да траже ван отока кад нису ни за тамо одакле су.а овом другом сигурно неће бити лако у африци ако је тамо отишао са својом "газелом" јер је познато да већег расизма нигдје нема него тамо.по цијелом свијету само кукају и траже своја права а у африци су према друго обојенима сто пута гори.немам ништа против црнаца али нека прво "очисте у својој кући"па онда другима да паметују.-напричасмо се о крбавици да ме све страх од модератора да спамујемо тему.

јесте било их је који су могли вриснути да ти се кожа најежи. :)а плес је био вјеројатно само зими пошто се љети доста радило?а како је онај камен доспио на маралице? онај што је као неки споменик.прилично је велик а не чини ми се да је пре био тамо.и чујем да је сада направљена добра цеста од крбавице ка козјану или чанку .малте не боља него до руке?

немам појма за то од погледала.коме треба тамо шта иза мрсиња.једино ако није за неко ловиште јер је доста шума приватизовано и ограђено за ловиште.а може бити и да је нека депонија што ме не би изненадило јер се зна да хрватска добија новац од других земаља за сабирање њиховог смећа.

Dugo me nebi odje pa evo da se javim.

Svi ti putevi sto se vide su kroz sume napravile lika sume-sumarija,u planu je ukupno u Krbavici napraviti 39 km sumskog puta a pocinje od crkve.taj put bi treba izaci na moljac nedje a pola privatne sume vise nije na krbavcanikma >:).

put je sad dosa do kuce ilije sa poljane.pozdrav moji krbavcani :)