Sign in to follow this  
bista-ha

Krbavica

Recommended Posts

To je snimljeno 80-tih glavne uloge su imali Major, Dušan Jelovac. Perica, moj djed, Bekrija i naravno naša kobila Beba. Bekrija preko nekoga došao do snimka pa smo ga prebacili na cd.

Inače stanje Bekrije ne promjenjeno,došao je k sebi, ali je za sada nepokretan. U utorak ide na još neka snimanja pa ćemo vidjeti.

Pozdrav!!!

Pa gdje si Dule Miric!!!

Nema te nikako! Taj snimak narezi na vise CD-ova da ga slucajno ne zagubis. Volio bi da ga vidim, posto sam ja rodjen kad je sniman, pa se nesto i ne sjecam tog vremena. Zao mi je Bekrije sto je u bolnici. Pozdravi ga kad budes isao u posjetu.

Pozdrav!

Vidim nema nikog od kako je promjenjen izgled sajta.

Posto je dan zaljubljenih, ovom prilikom cestitam ovaj dan svima koji su zaljubljeni, a pogotovo onima kojima je danas rodjendan.

Znam sigurno da ce se prepoznati oni kojima je namjenjena cestitka!

Pozdrav!

Meni je drago da ovu temu posjecuju i oni koji nisu iz Krbavice. Samim tim pokazujemo da Krbavica, kao i Krbavcani imaju veliko srce.

ZA KRBAVSKO POLJE: Sto se tice kritika na tvoj racun, to je iz razloga sto ja imam izuzetno visoko misljenje o tebi. Da se ne bi opustio, obnosno da bi bio jos bolji mislim sa sa kritikama ne treba stati. Nego, imam predlog za tebe! Posto sam vec gledao neke kratke filmove sa tvojih putovanja po zanimljivim destinacijama smatram da bi bilo korektno da to podjelis sa sirim auditorijumom. Primjetio sam da nisi uzeo u obzir ni predlog da svoje pjesme stavis bas ovdje na SAJT KRAJINAFORCE-a. Nadam se da ces uraditi nesto po pitanju mojih predloga!

POZDRAV SVIMA!

U Krbavici na danasnji dan prije mnogo godina snjeg srusio kucu Dane Rabana. Prica se da se sa Veljuna otisnule tri grude. Jedna je pogodila Rabanovu kucu i srusila je , a druge dvije su prosle blizu nase kuce. Mada je i danas slicno vreme, cujem da je pao snjeg u Krbavici i ne moze se nikud proci dok ne dodje ralica. Nije mi cudno sto se niko nejavlja, ali gdje nam je RR?

Kako god umire stablo kojemu su posječeni korjeni pa raslo ono u Murgovači, ili ono zasađeno i mojom rukom na Javorniku naročito kad mu ponestane životnih sokova tako umire i ova naša zavičajna idila. Ti Divoseljac, da li znaš nekoga od Petrakovića (Perina) Stevu, Iliju, Čedu...? Znaš li Duku Stankovića? Njegovog Braju, Dudine sinove, Mladeba Banjeglava, Miću Marinkovića, Jovu Dragaša (Milkanovog) ???To je moja generacija i njih se rado sjećam kao i plandovanja u razdolju kada smo se dosađivali uz dosjetke s Dućom Dragašem. Eh moj zemljače nemoj ćutati nego odreši priču. Bile su to davne pedesete godine tako daleke i tako lijepe. Džaba mi i fakulteti i sva bjelosvjetska lutanja kad nemam nekog svog od kvi i mesa., Nekog ko mi je blizak srcu. Budi pozdravljen zemljačino moja!

POSTOVANI RR,

PRATIM TVOJA PISMA VEC ODAVNO,STIHOVE I OSTALO.NAMJERAVAO SAM VISE PUTA DA TI SE OBRATIM,ALI... POSTO DANAS IMAM NEKIH OBAVEZA,NECU STICI DA TI BILO STA NAPISEM OPSIRNIJE. U SVAKOM SLUCAJU,MOZES OCEKIVATI MOJU PORUKU PRIVATNO,I TO USKORO. BAS BIH VOLIO DA RAZMIJENIMO MISLjENjA. DA,U PRAVU SI, JA SAM POSLJEDNJI ORIGINALNI PRIPADNIK DIVOSELA. OVE KOJE SI NABROJIO SU MI POZNATI KAO OBA OKA. MEDJU NjIMA SAM RASTAO I ODRASTAO. SVE STO SAM BITNO NAUCIO U ZIVOTU, NAUCIO SAM OD NJIH. JEDAN OD NjIH MI JE OTAC. ZIVIO.

Pozdrav Krbavskom Polju i svim Krbavčanima!

Kako malo je potrebno čovjeku koji odavna nije čuo toplu riječ pa da zadrhti i knedla mu stane u grlu. Ja često znam reći mlađim ljudima da niko ne zna kako se osjeća onaj koji je u ranoj mladosti napustio rodni kraj i ostari potucajući se po bijelom svijetu. Sticajem okolnosti moj dragi Divoselac nisam se nigdje dovoljno dugo zadržao da bih stekao navike i manire tog kraja. Sada sam tu u matičnoj državi i često uhvatim sebe u razmišljanju nisam li i njoj suvišan? No nema veze i bit ću zadovoljan ako vi mladi uspijete pa ako bog dade i ne zaboravite svoju postojbinu.

Interesantno je da sam Krbavicu napustio još davne 1956. godine,a da su mi upravo te uspomne i najsvježije. Sjećam se pošumljavanja Javornika kada smo se tamo rvali u svakom slobodnom trenutku. Moj najveći protivnik bio je Momčilo Čortan iz Debelog Brda, koji je kasnije bio doktor u Korenici. I onaj Braja Stanković se prpošio, ali nije mi bio dorastao. No kada bi se razvezle priče iz tog vremena mogla bi se napisati podebela knjiga.

Budi pozdravljen i pozdravi svoje koji su još živi i zdravi

Kako se oseca onaj ko u ranoj mldosti napusti zavicaj...Kao decak bio sam za skolski raspust u lici u selu Tolic..pojavio se stric Nikica, kao mlad napustio Liku, pre drugog sv rata.obreo se u Francuskoj ..Nica..oko 4o godin nije dolazio. Doputovao u sred noci, stigao do Korenice, nasao prevoz do Tolica,,sok u familiji,..* bog te jeba kako si nasao kuu po noci*..suze, jecaji..neznate vi kako je nami kad odemo, lezem i ustajem a meni moje selo pred ocima..opisuje..neku grabicu, grupu drveca..koje je mnogo od tada poraslo...samo sam rekao tu stani...iza zivice, nevidi se sa ceste..puteljak.dvoriste njegovog detinjstva, rodjeni brat Bozan..snaja Mara bratanci Braco i Nina...Ocu i Majci i bratu...nema groba..verovatno su u Jadovnu...Ozenio je u Francuskoj Cehinju, imao je sina Simona,..po ocu Simi...kasnije su svi doputovali...a od ovoga zla...sto zemljak kaze, knedla u grlu, i ako nisam rodjen i nisam ziveo u rodnom selu moga oca.

Sretan vam praznik Krbavčani! Ima li vas iđe živih? Eh da sam nešto mlađi i u boljoj kondiciji danas bi se zaorila pjesma lička ojkača tamo kod one naše crkve izad one prekrasne riječice na kojoj odrastoh...Ovako... hm ostaje mi da maštam i tugujem.

Nov sam na ovom forumu kojega sam otkrio još davno.

Ali kako reče moj vršnjak RR (s kojim sam djetinjstvo proveo tamo u onoj pitomoj dolini što se Krbavicom zove), knedla stane u grlu i nikako da smognem snage kako bih napisao valjanu riječ vama mlađima mojim dragim zemljacima. Ni nakon 55 godina potucanja po bijelom svijetu ne mogu da nađem mir i valjanog druga mojim suzama što ih ljubomorno skrivam od pogleda tuđeg svijeta.

Za to ne štedite riječi ni vreme da napišete neku informaciju o našim ljudima i našoj romantičnoj Krbavici.

Pozdrav od zaboravljenog Krbavčanina.

Pozdrav Palez i jedan pozdrav zemljaku RR :]] K

Krajina je suzama i krvlju natopljena, uvijek u nasim dusama te dace Bog da jednom

zavrisi i ovo potucanje i "Robovanje" drugima te dode konacno kraju pa makar i na onom

svijetu ali medu svojim i u slobodnoj Krajini :<|

Nov sam na ovom forumu kojega sam otkrio još davno.

Ali kako reče moj vršnjak RR (s kojim sam djetinjstvo proveo tamo u onoj pitomoj dolini što se Krbavicom zove), knedla stane u grlu i nikako da smognem snage kako bih napisao valjanu riječ vama mlađima mojim dragim zemljacima. Ni nakon 55 godina potucanja po bijelom svijetu ne mogu da nađem mir i valjanog druga mojim suzama što ih ljubomorno skrivam od pogleda tuđeg svijeta.

Za to ne štedite riječi ni vreme da napišete neku informaciju o našim ljudima i našoj romantičnoj Krbavici.

Pozdrav od zaboravljenog Krbavčanina.

Pozdrav za Vas i dobrodošli na forum .... :)

Dragi Krbavčani. U Zagrebu je umro Milan Rapaić - Rajc. Rođen je u Krbavici 1932. godine, školovao se u Zagrebu, a svoj radni vijek proveo na Ličkom Osiku gdje je nekada živio veliki broj Krbavčana.