Sign in to follow this  
ratni_arhiv

Dokumentarni film o Oluju

Recommended Posts

Pozdrav svima. 
Pravim jedan video klip, pa mi treba jedan isecak iz dokumentarca o Oluji, nisam siguran da li je hrvatski ili srpski film ili cak video snimak sa youtube, uglavnom secam se da kolonu izbeglih Srba na traktorima gadjaju hrvati sa kamenicama zatim se jedan od stranaca, valjda visoki predstavnik (ili kako se vec zove) penje se na traktor i preti prstom hrvatima uz osmeh da to ne bi trebali da rade. Dalje u tom snimku 4 hrvatska vojnika igraju dok jedan svira u tamburu pored puta, dok prolaze kolone izbeglih Srba. Ako neko zna o kom video snimku ili dokumentarcu se javi neka napise ovde.

16 minutes ago, ratni_arhiv said:

mozda se cak radi o Holbruku koji je sa izbeglicama, ako me secanje dobro sluzi.

Da radi se o Holbruku.Dokumentarac se zove "pad Krajine" imaš ga na youtubu.

12 minutes ago, BANIJA 79 said:

Da radi se o Holbruku.Dokumentarac se zove "pad Krajine" imaš ga na youtubu.

Bojim se da nije taj dokumentarac, jer sam letimicno pregledao ceo dokumentarac nisam nasao te scene.

Kakv crni Holbruk....Piter Galbrajt je u pitanju.....a taj snimak možeš da nađeš u bilo kom dokumentarcu u vezi pada Krajine.....ako uhvatim vremena nabaviću ti ja original snimka od AP....

nasao sam isecak u filmu oluja nad krajinom, ali u losem kvalitetu i od glasa naratora se necuje sta Galbrajt prica, a mislim da nema ni ova 4 ustaska vojnika sa tamburom, koje sam hteo takodje da stavim u snimak. Potrazicu u AP arhivi, ako budem imao srece.. mislim da sam tu i ja video pre.

Fali mi jos malo materijala da zavrsim video koji sam nazvao ,,Antologija hrvatske mrznje'' gde sam u par minuta sabrao sve izlive sovinizma, primitivizma i ostalih manira hrvatske nacije, a na to me je podstakao nedavni insert iz Dnevnika 2, RTS-a gde jedan hrvatski voditelj u odjavnoj spici upozorava zene sa malom decom da se pripaze cetnickih svestenika da ih ne bi zaklali  na markovom trgu. Prosto sam ostao u neverici odakle im vise izvire ta mrznja. Ovde ljudi retko kad i pomenu Hrvate i Hrvatsku, rat uopste, pa cak i Siptare s kojim smo nedavno ratovali. Takvog prezira u srpskom narodu jednostavno nema ni za najgore dusmane. Prosto se pitam sta smo mi Hrvatima toliko skrivili pa gaje takva osecanja prema nama...
pa ako neko nadje pomenute snimke neka ostavi ovde.. hvala.

1 hour ago, ratni_arhiv said:

Prosto se pitam sta smo mi Hrvatima toliko skrivili pa gaje takva osecanja prema nama...

Zato sto vecina danasnjih Hrvata potice od Srba i toga su svesni a to najvise frustrira.Pogledaj samo koliko se trude da se razlikuju od nas od jezika pa nadalje.

18 minutes ago, vucijaci said:

Zato sto vecina danasnjih Hrvata potice od Srba i toga su svesni a to najvise frustrira.Pogledaj samo koliko se trude da se razlikuju od nas od jezika pa nadalje.

Iako ljudi danas Darvinovu teoriju vide kao nesto lose, ona je zapravo tacna. To sto su je odredjene strukture zloupotrebile da pravdaju kolonijalizam je sasvim druga stvar koja ne umanjuje njenu tacnost ni za promil. 
Kada je rec o konvertitima, bilo katolickim unijatima ili poturcenjacima, za mene to je Darvinova teorija u praksi. Unijacenje i turcenje je nas srpski gen precistilo od onih najslabijih medju nama. Srpskom nacionalnom korpusu su ostali verni samo oni najsnazniji, najtvrdoglaviji, najprkosniji gorstaci. Ako vam je to tesko da zamislite da je tacno, slobodno posetite srpske enklave na Kosovu i Metohiji, kod nasih najsvetijih manastira. Njih 25.000 okruzeno sa milion albanaca, koji im kradu stoku, napadaju, kradu sumu, maltretiraju, a kosovska policija nikad ne krivi albance. Samo vidite kako njih 25.000 Obilica sami opstaju na mestu gde te kadija tuzi i gde ti kadija sudi. Povrh svega dole se Srbi radjaju, natalitet je pozitivan. To ko vidi dobija zivotnu motivaciju. Takvi smo mi Srbi. Mnoga koplja su se lomila ovim prostorima, pa Srbi nisu nestali, a neko bi trebalo da kaze hrvatima, da ni mnogo jaci od njih nas nisu savladali. Procice decenije i stoljeca, mozda, ali rezultat na kraju ce biti isti kao sto je bio i sa svim prethodnim dusmanima. 

Onih par ustaša što tamburaju uz tamburicu je već druga lokacija, nije isti snimak....imaš kod AP u arhivi sve, samo da pogodiš pravi naziv snimka....a što se tiče ustaškog odnosa prema srbima kako oni kažu četnicima baš sam neki dan gledao snimak iz oluje kada oni zarobljavaju četnike...na samom snimku se vidi kako par desetaka ustaša zarobljavaju kako oni kažu četnike....i sa tolikim ushićenjem govore o njima i prilaze prema njima...a u stvari naletili su na dva starca od nekih 60 i kusur godina....koji jedva stoje na nogama.....ali ne to su četnice bradati naoružani do zuba.....i onda se ti isti mufloni diče tkzv olujom i velikom ustaškom pobjedom a suštini nisu ni imali nikakvog otpora sem onog u prvom danu dok još nije bilo naredbe za povlačenjem.....žali Bože ustaša i njihovog junaštva...

9 hours ago, ratni_arhiv said:

Prosto se pitam sta smo mi Hrvatima toliko skrivili pa gaje takva osecanja prema nama...

Glavni razlog njihove mržnje je što su Srbi spriječili stvaranje velike hrvatske do Zemuna i Drine,i što sve do Drine ne može bit čisto hrvatsko.

Ostaje im jedino da se tiješe Krajinom pošto je to jedini cilj koji su ostvarili,ali ne i glavni.

4 hours ago, NoviGradVRS said:

Onih par ustaša što tamburaju uz tamburicu je već druga lokacija, nije isti snimak....imaš kod AP u arhivi sve, samo da pogodiš pravi naziv snimka....a što se tiče ustaškog odnosa prema srbima kako oni kažu četnicima baš sam neki dan gledao snimak iz oluje kada oni zarobljavaju četnike...na samom snimku se vidi kako par desetaka ustaša zarobljavaju kako oni kažu četnike....i sa tolikim ushićenjem govore o njima i prilaze prema njima...a u stvari naletili su na dva starca od nekih 60 i kusur godina....koji jedva stoje na nogama.....ali ne to su četnice bradati naoružani do zuba.....i onda se ti isti mufloni diče tkzv olujom i velikom ustaškom pobjedom a suštini nisu ni imali nikakvog otpora sem onog u prvom danu dok još nije bilo naredbe za povlačenjem.....žali Bože ustaša i njihovog junaštva...

Isto tako imas poznatu snimku iz Vukovara di junacine izvlace iz podruma spaljenog starca koji hoda pomocu stake i odvode ga i dan danas mu se sudbina nezna. Tako da... 

17 hours ago, Misterno said:

Isto tako imas poznatu snimku iz Vukovara di junacine izvlace iz podruma spaljenog starca koji hoda pomocu stake i odvode ga i dan danas mu se sudbina nezna. Tako da... 

Hmmmm pa pazi ne možemo povući staviti ta dva događaja u isti ravan.....Vukovar je bio nešto drugo.....tamo su se borbe vodili mjesecima uz ogromne gubitke i na jednoj i na drugoj strani....tako da tu je teško znati ko je bojvnik a ko ne...dok se ne provedu određene istražne radnje.....isto tako ima i milion snimaka iz Vukovara gdje vojska obezbeđuje ogromne civilne kolone i odvodi ih na sigurno....isto tako ima zabilježeno predaja bojovnika i humano postupanje prema njima u samom činu predaje....šta je kasnije bilo sa pojedinicama u to ne ulazim......ali nije bila poenta u tome......nego srž je u tome da je u ovom slučaju, čini mi se da je u pitanju Banija negdje oko Hr. Dubice 50 ak odlično naoružanih i obučenih pripadnika neke satnije uglavnom mladih pripadnika znači neka elitnija jedinica zarobljava dva starca koji su ne sumnjivo bili pripadnici SVK i prema njima se ponašaju i ophode kao da su zarobili pripadnike neke spec jedinice SVK u tome je stvar.....i ne da su u pitaju 2 starca nego 15 specjalaca pa oni arlauču na sve strane pucaju ...govore eo ih četnici četnici.....dal od straha dal od dragosti pojam nemam.....znači pričam vašoj glorifikaciji tkzv vaših pobjeda i junaštva nad nemoćnim starcima ....a istovremeno i o velikom strahu od ta dva starca.....pa šta bi bilo da ste zarobili cjelu četu.....naravno ova dvojica nisu pružali nikakav otpor nego su sami izašli pred njih na cestu raširenih ruku....al džaba Ujke se boje  srba pa čak i onih neupotrebljivih za borbu.....