Recommended Posts

topic editovan.

poruka od dj-zombi:

Na ovoj temu mozete se raspredati i goniti mak na konac o tome "ko je kriv".

Pozeljno je da se diskusija svodi na uzajamno postovanje i davanje prava drugima da imaju svoja ili drugacija misljenja.

Zar nije kod vas biti ustasa zapravo vrlo prihvatljivo?Ne vidim u tome nista lose(iz tvoje perspektive naravno).

Ne vidim nikakvu razliku izmedju vas 1941 i recimo danas,ili 1991.Ti si ,Uskok,naravno ponosan na to,zar ne?!

1 hour ago, osijek73 said:

Zar nije kod vas biti ustasa zapravo vrlo prihvatljivo?Ne vidim u tome nista lose(iz tvoje perspektive naravno).

Ne vidim nikakvu razliku izmedju vas 1941 i recimo danas,ili 1991.Ti si ,Uskok,naravno ponosan na to,zar ne?!

Ta vaša opsesija da su Hrvati Ustaše šteti najviše samo vama i nikome više. Zakopavate se samo dublje i dublje. To je sve što to mogu reći.

10 hours ago, osijek73 said:

Naravno da nije prihvatljivo. Meni osobno nema vece mrlje u Hrvatskoj povijesti od NDH i ustaskog pokreta. Ali sto god da ja na tu temu kazem, za tebe sam samo jos jedan ujkan, zar ne? 

12 minutes ago, Misterno said:

Naravno da nije prihvatljivo. Meni osobno nema vece mrlje u Hrvatskoj povijesti od NDH i ustaskog pokreta. Ali sto god da ja na tu temu kazem, za tebe sam samo jos jedan ujkan, zar ne? 

ustaše bili i ostali za sva vremena :)

Pa,Uskok,kad smo kod opsesije...Nalazimo se na srpskom forumu,jel tako?Sta radis ti ovde?Doduse,meni ne smetas,

cak naprotiv!Pojam "ustasa" je svakako uopsten,ali za Srbe,on predstavlja,jednom recju,citav vek i malo vise,

antisrpstva i antipravoslavlja,u Hrvata...On nije uvek potpuno precizan,ali je sustina uvek ista..Vasa mrznja prema Srbima

je evoluirala vremenom i nije bila uvek ista..Ajde da se vratimo u 1991..Javno se naravno niste zalagali za ustastvo,ali je sve bilo tako...Stvoriti nacionalnu drzavu i paralelno s tim(jednako vazno) bez Srba,ili ih svesti na najmanju mogucu meru...

Da ste samo hteli drzavu,mislim da rata ne bi ni bilo,a Srbi(90 i kusur posto) bi bili lojalni gradjani,ali...Fasistickoj ideji to nije odgovaralo.

Misterno...Drago mi je da tako razmisljas,ali ne radi se ovde samo o jednom izdvojenom periodu odnosa dva naroda!

Govorim o sustini vaseg odnosa prema Srbima,koji Srbi,uopsteno jednom recju,nazivaju "ustastvom"!Kao sto rekoh,

kod vas je pojam nezavisnosti usko vezan sa idejom da takva drzava mora biti ociscena od Srba

prva na fotografijama je bivša županica Marina koja je svojedobno odlazila u Novi Sad i Beograd na sastanke s radnim kolegom Nikolom Sužnjević ( istražni sudija u Glini za vrijeme  Krajine ) ... otkud se ona pojavila u ovoj koloni ???

8 minutes ago, perica mali said:

prva na fotografijama je bivša županica Marina koja je svojedobno odlazila u Novi Sad i Beograd na sastanke s radnim kolegom Nikolom Sužnjević ( istražni sudija u Glini za vrijeme  Krajine ) ... otkud se ona pojavila u ovoj koloni ???

Netocna informacija!!!

To nije Marina Lovric...malo bolje pogledaj...pa ces vidjet da se radi o Marini Bach...

:)

8 hours ago, osijek73 said:

Pa,Uskok,kad smo kod opsesije...Nalazimo se na srpskom forumu,jel tako?Sta radis ti ovde?Doduse,meni ne smetas,

cak naprotiv!Pojam "ustasa" je svakako uopsten,ali za Srbe,on predstavlja,jednom recju,citav vek i malo vise,

antisrpstva i antipravoslavlja,u Hrvata...On nije uvek potpuno precizan,ali je sustina uvek ista..Vasa mrznja prema Srbima

je evoluirala vremenom i nije bila uvek ista..Ajde da se vratimo u 1991..Javno se naravno niste zalagali za ustastvo,ali je sve bilo tako...Stvoriti nacionalnu drzavu i paralelno s tim(jednako vazno) bez Srba,ili ih svesti na najmanju mogucu meru...

Da ste samo hteli drzavu,mislim da rata ne bi ni bilo,a Srbi(90 i kusur posto) bi bili lojalni gradjani,ali...Fasistickoj ideji to nije odgovaralo.

Misterno...Drago mi je da tako razmisljas,ali ne radi se ovde samo o jednom izdvojenom periodu odnosa dva naroda!

Govorim o sustini vaseg odnosa prema Srbima,koji Srbi,uopsteno jednom recju,nazivaju "ustastvom"!Kao sto rekoh,

kod vas je pojam nezavisnosti usko vezan sa idejom da takva drzava mora biti ociscena od Srba

Ovdje dođem jer se nadam da ću čuti neke interesantnt stvari iz 1991-95 koje bi me mogle zanimati i koje ne znam. 

Kada si već toliko zapeo za Ustaše da li ti uopće znaš tko ih je osnovao, kada i zašto? 

1 hour ago, mig said:

Netocna informacija!!!

To nije Marina Lovric...malo bolje pogledaj...pa ces vidjet da se radi o Marini Bach...

:)

Sunja je opet propustio terapiju,popio koju rakijicu više,pa mu se priviđaju "ćetnici".

Uskok,ti da nesto ne znas?!Ma,ajde,molim te!Ti si dosao na ovaj forum sa svim potrebnim znanjem,pa ga eto i delis

sa nama...Ajde,pricaj mi o ustasama,to ti sigurno znas bolje,pa eto taman i da nesto naucim!Nisam se zezao.

6 minutes ago, osijek73 said:

Uskok,ti da nesto ne znas?!Ma,ajde,molim te!Ti si dosao na ovaj forum sa svim potrebnim znanjem,pa ga eto i delis

sa nama...Ajde,pricaj mi o ustasama,to ti sigurno znas bolje,pa eto taman i da nesto naucim!Nisam se zezao.

Nema uskok veze s ustašama.On samo voli 27 slovo abecede.

5 minutes ago, osijek73 said:

Mene Ustaše ne zanimaju, Nisu me impresionirali.

Nego vidim da ti ne možeš bez njih. Pa te zato pitam.

Uskok,citas li ti ono sto pisem ili odgovaras po automatizmu?Ccc...Vidi,pisao sam o tome..Ne radi se ovde o tome sto se naziva "ustastvo",cesto je to i pogresan naziv,a Srbi ga koriste jer to je izraz(ponavljam cesto vrlo neprecizan) kojim jednom recju opisuju vasu politiku i odnos prema njima..Radi se o kontinuitetu vaseg odnosa prema Srbima!O tome ti pricam!Vas odnos,pun, reci cu mrznje,traje duze od postojanja ustaskog pokreta..Eto..Pa,objasni mi,sustinski,da li vas odnos prema Srbima,recimo,1990.,nije imao podosta elemenata cistog fasizma i ustastva?

Nadam se da mozemo normalno da razgovaramo,ok?

26 minutes ago, UskokPoskok said:

Mene Ustaše ne zanimaju, Nisu me impresionirali.

Nego vidim da ti ne možeš bez njih. Pa te zato pitam.

Perice mali nije ti taj gradić u bosni,nego u Republici Srpskoj.

2 minutes ago, perica mali said:

koja se po Dejtonu nalazi u sastavu BiH i vrijede zakoni BiH koliko sam upoznat  ....

Na teritoriji Republike Srpske vrijede srpski zakoni.Bih je umijetna tvorevina koja postoji samo na papiru i geografskoj karti.Ako Bog da proće ko i Jugoslavija ubrzo.

15 minutes ago, osijek73 said:

Uskok,citas li ti ono sto pisem ili odgovaras po automatizmu?Ccc...Vidi,pisao sam o tome..Ne radi se ovde o tome sto se naziva "ustastvo",cesto je to i pogresan naziv,a Srbi ga koriste jer to je izraz(ponavljam cesto vrlo neprecizan) kojim jednom recju opisuju vasu politiku i odnos prema njima..Radi se o kontinuitetu vaseg odnosa prema Srbima!O tome ti pricam!Vas odnos,pun, reci cu mrznje,traje duze od postojanja ustaskog pokreta..Eto..Pa,objasni mi,sustinski,da li vas odnos prema Srbima,recimo,1990.,nije imao podosta elemenata cistog fasizma i ustastva?

Nadam se da mozemo normalno da razgovaramo,ok?

Ti mene tražiš da razgovaramo o temi o kojoj se nikada ne bi složili i poslije godina raspravljana bi svako i dalje tvrdio da je u pravu. 

Što se tiče 90-ih. Ajmo ovako jedno društvo izađe u grad. Potuče se u prvoj, grugoj, trečoj i četvrtoj gostioni. Dođe policija i sve ih privede. Na sudu to društvo tvrdi da su ih napadali u svim gostionama i da su bili ugroženi. Sud to ne prizna jer kako je to moguće da su uvijek u svađi bili uvijek oni žrtve i osudi ih.

Eto sad, da li prepoznaješ ratove u Sloveniji, Hrvatskoj, BIH i Kosovu i činjenicu da su u Hagu Srpskim političarima i vojnicima dodijeljene kazne od preko 1000 g zatvora, a svima drugima zajedno ni 20% od vaših.

3 minutes ago, UskokPoskok said:

Eto sad, da li prepoznaješ ratove u Sloveniji, Hrvatskoj, BIH i Kosovu i činjenicu da su u Hagu Srpskim političarima i vojnicima dodijeljene kazne od preko 1000 g zatvora, a svima drugima zajedno ni 20% od vaših.

Rat u Sloveniji hahaha ?

Naravno da su Srbi osuđeni na preko 1000 godina zatvora kad je sud radio po principu "kadija te tuži,kadija ti sudi".

Svi drugi nevini i ustaše,i mudžahedini i šipci,samo Srbi krivi.

Tako je bilo i poslje 45,pa su Srbi morali ispravit 91 greške i nepravdu suda.Izgleda da će tako bit opet nema druge.Kad neće sud ima ko će.

Da,u pravu si...Nikada se necemo ni pribliziti...Iz tvog ugla ti razmisljas,verovatno logicno...Iz moje perspektive, razmisljas povrsno i sa stvarima istrgnutim iz sireg konteksta...Al ne vredi razgovarati..nisi mi ni odgovorio na ono sto sam te pitao...ok...

Hag?!Ma,daaj,molim te...Taj sud je politicka skalamerija,koja veze nema sa pravdom..Sa pravom mozda delimicno.

Posto volis slikovito da opisujes stvari,ajde da i ja pokusam...Znas li kako izgledaju ratovi na ovim prostorima?

E,to ti je kao kad se u skolskom dvoristu potuku klinci iz cetvrtog razreda.Znas li ko je jaci i ko je u pravu?Pa onaj ko 

ima debelog, velikog brata,ucenika osmog razreda!E,taj debeli ucenik osmog razreda je serif skolskog dvorista,on odredjuje ko je najjaci,ko je kriv za tucu itd....Njegov maleni brat iz 4. razreda moze ,recimo i da razbije prozor na skoli,ali on nikada nece biti kriv,nego onaj klinac bez starijeg brata,ucenika 8.razreda...E,tako to funcionise na ovim prostorima.