Sign in to follow this  
stanko.j

Ovako je bilo - general Mile Novakovic

Recommended Posts

Da li neko zna jel se radi na sredjivanju beleski generala Mila Novakovica kako bi se objavila knjiga?

Bilo bi znacajno objaviti ovu knjigu od nekog ko je bio ne samo na tako vaznoj funkciji, vec je bio i ucesnik na terenu, i covek sa prakticnim pogledima na situaciju. Naime on sam kaze sa knjigu gen. Sekulica:

"U knjizi Milisava Sekulića „ Knin je pao u Beogradu“, koja inače vrvi od vrednosnih sudova i presuda,..."

Mislim da je knjiga gen. Sekulica svakako dobra i jedna od prvih objavnljenih, medjutim mana je sto je pisac previse kriticki nastrojen, nista mu ne valja. NE POSTOJI VOJSKA na svetu gde je sve idealno i gde sve funkcionise teoretski kako se to postavlja u toj knjizi. U knjizi nije naveden nijedan primer herojstva niti izrecena ijedna pohvala, samo kritike, kritike, kritike. Mi kao narod idemo stalno u krajnosti - ili non stop hvalimo ili non stop kudimo, nista umereno. Evo npr. Ameri toliko pare ulazu u vojsku, obuku, a naprave greske kao u Somaliji kada zbog zarobljavanja dvojice ljudi u Mogadisu im pogine par stotina ljudi.

Nemam prava na forumu da uradim upload fajla, pa evo linka gde je sredjen tekst "Ovako je bilo" sa Interneta (vaseljenska.com, banija.rs I dr.) bice dostupan 28 dana na tom upload-u, pa bi molio nekog moderator koji ima pravo da nakaci document ovde, ima 275 KB I 35 strana  Link:

http://www.fileconvoy.com/dfl.php?id=gedd7775df1ad7d479997956844fb7a435947fb445 

19 hours ago, stanko.j said:

Da li neko zna jel se radi na sredjivanju beleski generala Mila Novakovica kako bi se objavila knjiga?

Bilo bi znacajno objaviti ovu knjigu od nekog ko je bio ne samo na tako vaznoj funkciji, vec je bio i ucesnik na terenu, i covek sa prakticnim pogledima na situaciju. Naime on sam kaze sa knjigu gen. Sekulica:

"U knjizi Milisava Sekulića „ Knin je pao u Beogradu“, koja inače vrvi od vrednosnih sudova i presuda,..."

Mislim da je knjiga gen. Sekulica svakako dobra i jedna od prvih objavnljenih, medjutim mana je sto je pisac previse kriticki nastrojen, nista mu ne valja. NE POSTOJI VOJSKA na svetu gde je sve idealno i gde sve funkcionise teoretski kako se to postavlja u toj knjizi. U knjizi nije naveden nijedan primer herojstva niti izrecena ijedna pohvala, samo kritike, kritike, kritike. Mi kao narod idemo stalno u krajnosti - ili non stop hvalimo ili non stop kudimo, nista umereno. Evo npr. Ameri toliko pare ulazu u vojsku, obuku, a naprave greske kao u Somaliji kada zbog zarobljavanja dvojice ljudi u Mogadisu im pogine par stotina ljudi.

U pravu si kada kazes da je kriticki nastrojen.Naginje na stranu zadnjeg komadanta vojske,a proziva Celketica.

Vidim da prethodni link trazi neku proveru antivirusa, pa sam stavio pdf i na http://www.filehosting.org/file/details/549693/Ovako%20je%20bilo%20-%20gen.%20Mile%20Novakovic.pdf ima 810KB 

i na https://www.wetransfer.com/downloads/44b3edfebb2d5c0660f56e3a58c6fdd420160304091946/e152815b5949cc61f4c8a5cf9fc39ad920160304091946/7f0690

To su privremene lokacije, bilo bi dobro ga postavi ovde neko ko ima prava 

P.S evo ga i na file share-u https://spaces.hightail.com/space/U0zUz     mislim da je ovo najstabilniji link

Jutros sam pio kavu s covjekom koji je upoznat sa vecinom desavanja iz gore pomenutih knjiga,dogadjaja.Pitam ga za Sekulica,i onako kriticki stav.Kaze mi da je to vecinom iz revolta zbog toga sto nije dobio generalski cin,kada su bila unapredjenja VRSK.