Sign in to follow this  
grom

Simbolika i detalji . . . zaprepastili normalne . . .

Recommended Posts

Niko nije reagova na ova ostvarenja kultnog otvaranja tunela  . . . mislim na svjet . . .

Pa neka mi neko kaze da je ovo drustvo normalno . . .

On 9-7-2016 at 0:54 AM, dj-zombi said:

S druge strane ova ceremonija dobro opisa danasnje drustvo. 

Tacno tako .

Pobijene su sve  kulturne i normalne vrednosti covjeka i covjecnosti .

Ubjedjen sam da paralelno postoje najmanje dva svjeta u isto vreme . . . ako ne i vise , samo nismo svjesni toga . . .

4 hours ago, grom said:

Tacno tako .

Pobijene su sve  kulturne i normalne vrednosti covjeka i covjecnosti .

Ubjedjen sam da paralelno postoje najmanje dva svjeta u isto vreme . . . ako ne i vise , samo nismo svjesni toga . . .

Cekaj, u cemu je problem? Mozda su scenski amateri, ali su gradjevinski rekorderi. Mi za razliku od njih imamo obrnute idealisticke vrijednosti. Bas se vidi da nikada svijeta nisi vidio. Ljudi recimo u toj Svicarskoj na umjetnicki nacin otvaraju jedno veliko gradjevinsko djelo i daju ga u upotrebu. Kao sto vidis, postoje i drugi nacini proslave osim pecenih prasica, jaganjaca, trubaca i satora. Nema tu nista bizarnog. 

17 hours ago, kuvar said:

Eto, skupnik je sve ljepo objasnio, a vi se nešto sikirate.

Bem ti vraga.

Vi kao da ste pali sa marsa. Koreografija nije mozda po svacijem ukusu, ali je simbolika jasna. Duboko ukorjenjena u svicarskoj tradiciji i vjerovanjima u kraju u kome se i nalazi tunel. Sta je ovdje bizarno i gdje je beba, zasto su nekome gole zenske grudi problem? To su vec neka pitanja kojima bi ljudi mozda u Srbiji prije mogli da se pozabave.

Znaci taj pocetak simbolizuje tehnoiziranu civilizaciju koja pobjedjuje prirodu, nastavlja se kombinacijon hriscanskih i paganskih motiva. Sve alpske zemlje imaju bogatu tradiciju dodola, maski i cudovista. Alpe su jednostavno ljudima oduvjek simbolizirale tu neku misterioznu, atavisticku komponentu bivstvovanja. Nema ovdje nista poremecenog.

23 minutes ago, Kapetan said:

Vi kao da ste pali sa marsa. Koreografija nije mozda po svacijem ukusu, ali je simbolika jasna. Duboko ukorjenjena u svicarskoj tradiciji i vjerovanjima u kraju u kome se i nalazi tunel. Sta je ovdje bizarno i gdje je beba, zasto su nekome gole zenske grudi problem? To su vec neka pitanja kojima bi ljudi mozda u Srbiji prije mogli da se pozabave.

Znaci taj pocetak simbolizuje tehnoiziranu civilizaciju koja pobjedjuje prirodu, nastavlja se kombinacijon hriscanskih i paganskih motiva. Sve alpske zemlje imaju bogatu tradiciju dodola, maski i cudovista. Alpe su jednostavno ljudima oduvjek simbolizirale tu neku misterioznu, atavisticku komponentu bivstvovanja. Nema ovdje nista poremecenog.

Apsolutno sve krščanski i paganski motivi.Nema ovdje ništa poremećenoga.

untitled.bmp

Ljudi raziđite se s ove teme tu se ne događa ništa čudno.

francis-against-devil.jpg

2 hours ago, Kapetan said:

Kapetane, zar ne misliš da si preterao u svojim autošovinističkim pokušajima da opravdaš sve što dolazi sa zapada, a da nas same predstaviš kao obične primitivce koji ništa ne shvataju, već sve svode na "prasiće, jaganjce, trubače i šatore"? Pogledaj malo komentare ispod tih YouTube klipova, uz napomenu da su u pitanju komentari koji dolaze sa svih strana sveta, a najviše iz njegovog zapadnog dela. Nema gotovo nijednog pozitivnog komentara. Izgleda da je i prosečan zapadnjak neznalica koji najviše uživa u "prasićima i jaganjcima"...

Šta ti braniš crni skupniče?

Zbog ovoga je trebao komunizam, da ljude udalji od Boga kroz lažnu ideologiju i priču o jednakosti, da bi ti već skuvani mozgovi lakše branili ono što sljedi kroz benigne priče o tradiciji, performansi, tehnoiziranoj civilizaciji, pobjedi nad prirodom (jes kako da nije), atavističkim komponentama i ostalim baljezgarijama.

Mala stvar, ali klasičana primjer.

Naravno očekujem odgovor kako sam teoretičar zavjera.

I to bi bila klasika.

Preporučujem ljudima da ne vjeruju onome što vide, već na primjer kritičkom pozitivnom osvrtu našeg skupnika na ovaj "veličanstveni" performans.

Vjerujte šta vam kažu.

Bićete mirniji.

Život će vam biti lakši.

23 minutes ago, Dragan P. said:

Kapetane, zar ne misliš da si preterao u svojim autošovinističkim pokušajima da opravdaš sve što dolazi sa zapada, a da nas same predstaviš kao obične primitivce koji ništa ne shvataju, već sve svode na "prasiće, jaganjce, trubače i šatore"? Pogledaj malo komentare ispod tih YouTube klipova, uz napomenu da su u pitanju komentari koji dolaze sa svih strana sveta, a najviše iz njegovog zapadnog dela. Nema gotovo nijednog pozitivnog komentara. Izgleda da je i prosečan zapadnjak neznalica koji najviše uživa u "prasićima i jaganjcima"...

Dje ja to sve opravdavam sto stize sa zapada Dragane? Ponavljam, sta je tu konkretno bizarno? Pa ovo cak vise lici na priredbu u nekoj skoli nego na neka okultna drustva. Pazi, kopaci izvaljuju planinu, otvaraju put povezivanju ljudi i njihovom oslobadjanju. Povezuju se tradicije, svicarsko "ceranje zime" i talijanski karneval. A beba, nova generacija blagosilja graditelje. Pa tragikomedija i jeste cinjenica, koliko ljudi iz komentara zapravo vjeruje, da ovo ima veze sa satanizmom. 

43 minutes ago, kuvar said:

Šta ti braniš crni skupniče?

Zbog ovoga je trebao komunizam, da ljude udalji od Boga kroz lažnu ideologiju i priču o jednakosti, da bi ti već skuvani mozgovi lakše branili ono što sljedi kroz benigne priče o tradiciji, performansi, tehnoiziranoj civilizaciji, pobjedi nad prirodom (jes kako da nije), atavističkim komponentama i ostalim baljezgarijama.

Mala stvar, ali klasičana primjer.

Naravno očekujem odgovor kako sam teoretičar zavjera.

I to bi bila klasika.

Preporučujem ljudima da ne vjeruju onome što vide, već na primjer kritičkom pozitivnom osvrtu našeg skupnika na ovaj "veličanstveni" performans.

Vjerujte šta vam kažu.

Bićete mirniji.

Život će vam biti lakši.

Cekaj, ko kaze da je religija ispravni put? Ja nemam nista protiv vjernika, ali religija nije nista drugo nego da se vjeruje bez dokaza, a nauka je "ja ne znam, idem vidjeti", pa otkriva i ne pretpostavlja unaprijed. A ne radi se o tome da nauka recimo osporava Boga, vec da razumije svijet oko sebe. Danas nauka pogotovo zeli da spozna i razumije svijet izvan ovog univerzuma za koje mnogi smatraju da je "religijsko podrucije". Sta ako se uspostavi da je religija zavila ljude u crno i u pogresnom pravcu? Zar ljudska bica ne uskracuju povjerenje onima, za koje se pokaze da nisu bili u pravu? Sta treba Srbiji neka pravoslavna dzamahirija? 

Ja se iskreno nadam, da ce naprijedak u nauci dovesti do sekularizacije u citavom svijetu i da ce se poboljsati zivotni standard i stepen obrazovanosti, sto ce samo po sebi vjeru odpremiti tamo dje joj je i mjesto - izmedju cetiri zida, u privatnu sferu. Arapski svijet je bolje zivio u vrijemenu, kada su vladale sekularne strukture, a ne teokratske. Religija koci samo naprijedak, zato i Muslimanski svijet zaostaje prema drugima, a nekada su oni postavljali temelje danasnjeg modernog svijeta i bili svojevremeno ispred vrijemena. 

4 hours ago, Kapetan said:

Dje ja to sve opravdavam sto stize sa zapada Dragane? Ponavljam, sta je tu konkretno bizarno? Pa ovo cak vise lici na priredbu u nekoj skoli nego na neka okultna drustva. Pazi, kopaci izvaljuju planinu, otvaraju put povezivanju ljudi i njihovom oslobadjanju. Povezuju se tradicije, svicarsko "ceranje zime" i talijanski karneval. A beba, nova generacija blagosilja graditelje. Pa tragikomedija i jeste cinjenica, koliko ljudi iz komentara zapravo vjeruje, da ovo ima veze sa satanizmom. 

Pročitaj malo komentare na YT, nisu svi protivnici ovog otvaranja imali religiozno motivisane primedbe. Činjenica je da se skoro nikome ko je komentarisao, otvaranje nije svidelo, i ne verujem da je "umetnik" hteo da izazove takav efekat. Umetnost zaista nekada treba da izaziva šok, gađenje, agresivnu i uopšte negativnu reakciju posmatrača, međutim, sve ima svoje vreme i mesto. Otvaranje grandioznog tunela svakako nije mesto za takve provokacije. Nikome se ovo nije dopalo sem tebi, čak verovatno ni samim Švajcarcima... Možda si ti umetnička duša i razumeš se u neke više sfere moderne umetnosti, ali opet ponavljam, otvaranje ovakvog tunela nije mesto za promovisanje takvih provokativnih tendencija u modernoj umetnosti (koja zapravo ima sasvim mali krug pratilaca), već je to događaj za široke narodne mase. Isto važi za otvaranje svetskog prvenstva u fudbalu, recimo. Ja iskreno ne volim ni te cirkuse na otvaranjima olimpijada i sl, ali to su stvari koje priliče takvim događajima, a ne neki performansi koje će većina običnog naroda (kojem je i namenjen) povezati sa nečim takvim kao što je satanizam. Ukratko, sve ima svoje vreme i mesto, u skladu sa povodom i sa ciljnom grupom kojoj je namenjeno, a ovo je očigledno promašaj.

4 hours ago, Kapetan said:

Cekaj, ko kaze da je religija ispravni put? Ja nemam nista protiv vjernika, ali religija nije nista drugo nego da se vjeruje bez dokaza, a nauka je "ja ne znam, idem vidjeti", pa otkriva i ne pretpostavlja unaprijed. A ne radi se o tome da nauka recimo osporava Boga, vec da razumije svijet oko sebe. Danas nauka pogotovo zeli da spozna i razumije svijet izvan ovog univerzuma za koje mnogi smatraju da je "religijsko podrucije". Sta ako se uspostavi da je religija zavila ljude u crno i u pogresnom pravcu? Zar ljudska bica ne uskracuju povjerenje onima, za koje se pokaze da nisu bili u pravu? Sta treba Srbiji neka pravoslavna dzamahirija? 

Ja se iskreno nadam, da ce naprijedak u nauci dovesti do sekularizacije u citavom svijetu i da ce se poboljsati zivotni standard i stepen obrazovanosti, sto ce samo po sebi vjeru odpremiti tamo dje joj je i mjesto - izmedju cetiri zida, u privatnu sferu. Arapski svijet je bolje zivio u vrijemenu, kada su vladale sekularne strukture, a ne teokratske. Religija koci samo naprijedak, zato i Muslimanski svijet zaostaje prema drugima, a nekada su oni postavljali temelje danasnjeg modernog svijeta i bili svojevremeno ispred vrijemena. 

Ovo je tek posebna tema. Lično mislim da nikakvo preterivanje ne valja, kako religiozno, tako ni antireligiozno. Današnja zapadna civilizacija, kojoj i mi pripadamo, napravila je veliki otklon od religije, što za posledicu ima nametnut set vrednosti koji se može okarakterisati kao individualistički, ateistički, egoistički, materijalistički, liberalan, itd. Ovo za posledicu, opet, ima razne druge negativne trendove, kao što su otuđenje, uništenje porodice, pad nataliteta, starenje stanovništva i smanjenje njegovog broja... Sve će to neminovno dovesti do propadanja zapadne civilizacije u korist nekih drugih, može se reći, religiozno svesnijih civilizacija, kao što je ta azijska i afrička muslimanska, koja već sad plavi zapadnu Evropu migrantskim talasima. Tako da, dugoročno gledano, ni ovaj trenutni model koji postoji u Evropi, Americi, i uopšte, tzv. zapadnom svetu, nije održiv.

3 hours ago, Kapetan said:

Eto šta komunizam napravi od ljudi.

Nauka, univerzum.......čuda.

A Boga u četri zida.

Bez prava na pomilovanje.

Nadam se da ćeš se osvijestiti skupniče.

On 12.07.2016. at 8:53 PM, BANIJA 79 said:

Meni se ovo otvaranje ni malo ne svidja. Nije bila ni jedna striptizeta na otvorenju.

Bilo je  puno naroda, a nije bilo vola na ražnju.

On 8/7/2016 at 2:53 AM, Michan said:

Ode kad je prizivanje satane normalno? 

Problem je u tome što mi ljudi uz činjenicu da smo različiti po stupnju duhovnog razvoja (što u većini slučajeva daje do znanja zašto i zbog čega neko pati i ide mu loše u životu) na leđima imamo i ono što mnogi nazivaju 'Demonska država'''. Znači nekada si mogao svoje probleme, mane i kušnje svesti na ''ok bolje ću raditi na sebi pa ću očvrsnuti i ići dalje', ali danas se i to dovodi u pitanje jer smo jednim djelom porobljeni od nisko vibrirajuće satanske sile koju ovaj video savršeno opisuje. Namjerno pišem 'djelomično porobljeni'  jer je previše ljudi vani koji bi sve svoje probleme i mane sveli na utjecaj demona, vanzemaljaca i bića koja se hrane patnjom ljudi ali u svakom slučaju opet kažem - prvo moramo ojačavati svoj kontakt sa Bogom u nama, sa istinom, sa visokom vibracijom, a tek onda pogledati sa strane da bi vidjeli šta nam rade ovi demoni i da jasno razlučimo stvari. Ove antiduhovne snage koje su opisane u ovom video klipu samo što nisu pale. Dolazi novo vrijeme i svaki onaj koji pokaže disciplinu, predanost Bogu i čisto srce će zaslužiti život na zemlji nakon što se oslobodimo tih satanskih utjecaja koji idu prema svojem kraju.

On 12-7-2016 at 7:34 PM, Manitu_ said:

Vidi cuda nestali rogovi :) 

franziskus.jpg

Nisu nestali , nisu  . . .

Nabija on rogove svima po malo . . .