Sign in to follow this  
grom

ЛИЦЕ ЗЛА

Recommended Posts

5 hours ago, grom said:

To ti je nezaobilazno kulturolosko  stivo , ako zelis u EUropu . . .;D

;D

Čitajući "mein kampf" dođe mi da kapetanu šapnem "mein Schatz".;);D

14 hours ago, Kapetan said:

Izvini kuvaru moj zaludjeni, teorija evolucije dokazuje apsurdnost i neistinitost biblijske price o stvaranju zivota (Adama i Eve itd.) Istina je da nista ne kaze o postojanju Boga, ali je istina i to da cini smjesnim pojam hriscanskog Boga, stvoritelja svijeta za 6 dana, prije 6000 godina. Kako rece nas bivsi vozd, Malo Morgen. Na kraju, ne vjerujem u istog Boga kao ti, odnosno na taj nacin koji propovjeda hriscanstvo. Vjerujem da je priroda nas Bog a o kojem ne znamo apsolutno nista. U tom smislu vjerujem da postoji "Visa" sila koja ce kazniti sve one koji joj se ne pokoravaju. 

Теорија еволуције није доказала ништа.

Бог је само један и у њега вјерујеш или не.

То о чему ти причаш је најобичнији паганизам или прецизније пантеизам који човјека као величанствену Божију слику и творевину срозава на ниво црва и шкорпије.

Православно Хришћанство и Света Православна Црква и тебе позива и чека, јер једини начин за спасење душе је кроз Христа распетога.

Ја нисам проповједник већ обичан грешник који душу своју спасава. Исто и теби желим.

Овакви текстови које пишеш руже те, а твоје срце зна да нису истинити и да ти нису на корист ни на спасење душе.

Свако добро ти желим.

3 hours ago, kuvar said:

Теорија еволуције није доказала ништа.

Бог је само један и у њега вјерујеш или не.

То о чему ти причаш је најобичнији паганизам или прецизније пантеизам који човјека као величанствену Божију слику и творевину срозава на ниво црва и шкорпије.

Православно Хришћанство и Света Православна Црква и тебе позива и чека, јер једини начин за спасење душе је кроз Христа распетога.

Ја нисам проповједник већ обичан грешник који душу своју спасава. Исто и теби желим.

Овакви текстови које пишеш руже те, а твоје срце зна да нису истинити и да ти нису на корист ни на спасење душе.

Свако добро ти желим.

Izvini ali da nije dokazano, jednostavno nije istina. Bezmisleno je ocekivat da nauka daje takve odgovore, jer nauka se bavi davanjem odgovora na trivijalna pitanja, a ne na sustinska pitanja. Ako znamo da postoje crne rupe i da sabijaju materiju i prostor, "bing bang" i te kako ima smisla. Dvije sabijene galaksije bivaju sabijene sa istom takvom materijom nastalom od neke dvije druge sabijene galaksije sve dok sva materija na kraju ne bude sabijena u jezgro. 

Najveci "adut" vjernika jeste upravo da bez religije ne bi bilo morala. Nasa vrsta se zove HOMO SAPIENS, sto znaci razuman covjek. Ja kao agnosticar znam sta je moralno a sta ne, znam da razlikujem dobro od loseg i to nema veze sa religijom, vec sa vaspitanjem i IQ-om pojedinaca. Nije nimalo slucajno sto su danas najnaprednije zemlje koje su odbacile religiju u cetiri zida a ne da crkva kroji politiku. Problem u Hrvata i Srba su upravo te nacionalne i politizovane crkvene institucije. 

Ali zasto me ruze kuvaru, ko me ja cinim zlo? Zar meni sad Manastir Ostrog i mnoga druga pravoslavna svetilista trebaju biti neoboriv dokaz postojanja Boga zivoga? 

16 hours ago, Kuk said:

S ovim se slažem, ali stil mu je naporan. Sigurno je ni većina nacista nije pročitala do kraja.

Jel to mislis na mnoga ponavljanja samog sebe , ili ?

6 hours ago, grom said:

Jel to mislis na mnoga ponavljanja samog sebe , ili ?

Baš to, stalno ponavlja isto.

7 hours ago, Kapetan said:

Najveci "adut" vjernika jeste upravo da bez religije ne bi bilo morala. Nasa vrsta se zove HOMO SAPIENS, sto znaci razuman covjek. Ja kao agnosticar znam sta je moralno a sta ne, znam da razlikujem dobro od loseg i to nema veze sa religijom, vec sa vaspitanjem i IQ-om pojedinaca. Nije nimalo slucajno sto su danas najnaprednije zemlje koje su odbacile religiju u cetiri zida a ne da crkva kroji politiku. Problem u Hrvata i Srba su upravo te nacionalne i politizovane crkvene institucije.

Ne stvara samo religija moral, već se moral stvara i ideologijom. Pa tako, pored religioznih morala, postoje i moralni kodeksi recimo komunista, fašista, liberala i sl. Te dve stvari - religija i ideologija, nisu toliko različite. Može se reći da imaju istu ulogu. Kao što su pre 1000 i kusur godina tadašnje velike sile (Vizantija, Franačka kraljevina...) širenjem svojih verzija hrišćanstva na paganske narode širili i svoj način života, a samim tim i politički uticaj, tako i danas, isti rezultat - širenje vojnopolitičkog uticaja - postiže se nametanjem svojih ideoloških i moralnih načela. Svetski policajac SAD milom ili silom nameće demokratiju i liberalne vrednosti ostatku planete, ne zbog neke njihove ljubavi prema slobodi i pravima malog ugnjetenog čoveka, već upravo zbog širenja svog uticaja i moći. Liberalizam, ateizam i feminizam su ta današnja religija koja se nameće, dok su tradicionalne religije, koje se tome suprotstavljaju, označene kao kočnice napretka, kao konzervativne i nazadne. Naravno, mi smo ljudi 21, a ne 11. veka, i nemam nameru da sad dokazujem kako su gluposti teorija evolucije ili teorija o big bang-u. Nisam stručnjak ni za jednu od te dve oblasti i kao laik smatram da to možda jeste tako, ali ne mora da znači. Kao što je čovek nekad mislio da je zemlja ravna ploča, što je u to doba bilo sasvim logično i u razumu utemeljeno, pa se kasnije pokazalo kao netačno, tako će možda i ove dve teorije kroz 200 godina izgledati smešno.

Kažeš čovek je "homo sapiens" i ja se slažem. Dodao bih, čovek je, pre svega, misleće biće, ne mora uvek da bude razuman. Ako težimo da budemo misleći, predlažem da ipak malo kritički posmatramo svet oko sebe i razne ideje koje nam se serviraju. To što nešto danas deluje logično, ne mora značiti da je tačno. Bitna stvar je da svako od nas razmisli o tome sa koje strane i sa kojim ciljem mu se neka ideja servira i nameće. Sve ovo je jedna dosta opširna tema, nabacao sam ukratko neke stvari na koje smatram da treba ukazati.

9 hours ago, Kapetan said:

Ali zasto me ruze kuvaru, ko me ja cinim zlo? Zar meni sad Manastir Ostrog i mnoga druga pravoslavna svetilista trebaju biti neoboriv dokaz postojanja Boga zivoga? 

Себи чиниш зло.

Души својој, негирајући и хулећи Бога живога.

Све научне теорије и мудровања само су прашина у вјетру и није битно који је вијек, 1. или 11. или 21.

Цивилизација у којој је морално лагати, варати, обмањивати нема ништа заједничко са моралом гдје је да, да, а не, не.

Лажне и изопачене вриједности данашњег времена, лажни хуманизам лажних идеологија модерне цивилизације пут су пропасти и духовне смрти.

Те моћне и модерне државе које су религију спаковале у четри зида продале су оно највриједније што су имали за шаку сребрењака. Морална изопаченост и демонске оргије које се свакодневно упражњавају јасан су знак у ком смјеру модерни свијет иде.

А газда њихов највише воли управо вас који се трудите да својим разумом докучите тајне за које немате ни снаге ни моћи. 

На крају свак добије оно што тражи.

Неко тражи Бога, а неко ђавола.

Трећег нема.

13 hours ago, kuvar said:

Себи чиниш зло.

Души својој, негирајући и хулећи Бога живога.

Све научне теорије и мудровања само су прашина у вјетру и није битно који је вијек, 1. или 11. или 21.

Цивилизација у којој је морално лагати, варати, обмањивати нема ништа заједничко са моралом гдје је да, да, а не, не.

Лажне и изопачене вриједности данашњег времена, лажни хуманизам лажних идеологија модерне цивилизације пут су пропасти и духовне смрти.

Те моћне и модерне државе које су религију спаковале у четри зида продале су оно највриједније што су имали за шаку сребрењака. Морална изопаченост и демонске оргије које се свакодневно упражњавају јасан су знак у ком смјеру модерни свијет иде.

А газда њихов највише воли управо вас који се трудите да својим разумом докучите тајне за које немате ни снаге ни моћи. 

На крају свак добије оно што тражи.

Неко тражи Бога, а неко ђавола.

Трећег нема.

Da li i ti pratis Dragoslava Bokana na fejsbuku ?

2 hours ago, ognjeslav said:

Da li i ti pratis Dragoslava Bokana na fejsbuku ?

Ја немам профил на фејсбуку.

Знам ко је Драгослав Бокан.

dobro. jer on sve tumaci sa pozicija vjerskog fanatika, covjek koji je dosta nacitan upada u limitirajuce okvire religije i onda njegovi komentari gube smisao.

3 hours ago, ognjeslav said:

dobro. jer on sve tumaci sa pozicija vjerskog fanatika, covjek koji je dosta nacitan upada u limitirajuce okvire religije i onda njegovi komentari gube smisao.

Ја то гледам мало другачије и мислим да га је баш начитаност и познавање много ствари и довело до религијских оквира.

Не би био једини.

On 1.10.2016 at 0:46 PM, Kapetan said:

Ne voli te niko zato što se konstantno preseravaš,i glumiš nešto što nikad nisi bio.

Ukratko rečeno ti si najbolji primjer Darwinove teorije da je čovjek nasto od majmuna.

1 minute ago, BANIJA 79 said:

Ne voli te niko zato što se konstantno preseravaš,i glumiš nešto što nikad nisi bio.

Ukratko rečeno ti si najbolji primjer Darwinove teorije da je čovjek nasto od majmuna.

Kapetanova deca će bar biti srbi bez obzira na stavove oca, a za tvoje je upitno ;D

1 minute ago, cvrcak said:

Kapetanova deca će bar biti srbi bez obzira na stavove oca, a za tvoje je upitno ;D

Za tebe također vrijedi Darwinova teorija.;);D

Ti si upitan od rođenja.;D

2 hours ago, kuvar said:

Ја то гледам мало другачије и мислим да га је баш начитаност и познавање много ствари и довело до религијских оквира.

Не би био једини.

ne nužno. osnova nauke je sumnja. saznavanje i upoznavanje svijeta , društva i samoga sebe te tek tad može upravo odvojiti od religijskih okvira.

30 minutes ago, ognjeslav said:

ne nužno. osnova nauke je sumnja. saznavanje i upoznavanje svijeta , društva i samoga sebe te tek tad može upravo odvojiti od religijskih okvira.

Постоје неке ствари које наш разум не може објаснити, али зато има Вјеру, има Јевањђеље, Апостоле и Свете Оце.

За овај живот.....доста.

46 minutes ago, cvrcak said:

Искрено се надам да си у праву.

Мада ја у мога зему не сумњам.

On 2-10-2016 at 7:45 PM, kuvar said:

Не би био једини.

Tacna konstatacija prika .

Nekadasnji oficir JNA , pukovnik i potparol VJ , je to ljepo rekao u jednoj od svojih knjiga ;

citat , Ja sam naucnim istrazivanjima dosao do zakljucka da nesto postoji , a vi ga mozete nazvati i Bog . kraj citata .

Najme radi se o nasem komsiji sugradaninu i zemljaku , rodaku i samoga Nikole Tesle , pukovniku dr Radisicu .

On objasnjava na naucnoj bazi mnoge cinjenice i odgovara na mnoga pitanja .

I jos nesto , mnogo sam citao i gledao izjava preko javnih dostupnih medija , gdje mnogi oficiri , zakleti komunisti postadose veliki vjernici .

Nije cudno  jer organizam te sam navodi na nesto sto ne treba izbjegavati .

Mnogi pominju i svestenika Voju Bilbiju koji je mnogima pruzio duhovno zadovoljstvo u hagu .

Јеца за председника

SK.eu

10/15/2016

Јелена Милић, директорка ЦЕАС-а и заговорница уласка Србије у НАТО могући је кандидат за председника Србије.

jelena_milic_jutjub.jpg

Милићева је на свом фејбук профилу објавила да озбиљно размишља да учествује на председничким изборима који ће бити одржани на пролеће следеће године.

Jelena Milic
6 uur ·

Ozbiljno razmisljam da se kandidujem za predsednika Srbije. Da bar u prvom krugu otvorim teme EU-NATO saradnje, odnosa EU prema Rusiji, o tome da cemo opet ostati na suprotnoj strani istorije. Dakle, teme koje ocito foto robot nestranackog kandidata “opozicije” nece smeti da otvara.

Ciji sam kandidat? Svoj i svojih ubedjenja-socioliberalnih. Nisam nikad bila kandidat pa ni deo civilnog drustva u sirem smislu. Mnogo mi BTW smesno sto u REM ima ‘predstavnik civilnog drustva”, pa ima li vece kontradikcije!

Imam 52 godine. Majka dvoje dece. Uskoro i akademski gradjanin. Platila sve parking kazne.

Umem da otvorim na politickom Zapadu, i mogu, vise vrata nego Vuk Jeremic.

I am with her. Are you with me?
Tick tack, tick tack….

komentari ;

soko

za kandidovanje treba da pokupis odredjeni broj potpisa gradjana Srbije.Ti nemozes sakupiti dusmane Srpskog naroda ni sto potpisa od Srba.Ti definitivni si izgubila sve orjentire,ne brukaj tu djecu ,no se pogledaj u ogledalo i odredi se prema sebi i podji na lecenje,dok si jos iole na vreme,iako mislim da je kasno,zaglibila si duboko.

Veljko949

Од полицијске заштите за дотичну је адекватније и јефтиније решење лудара.

Предраг Илић, Бања Лука

Отвараш више врата од… Зато те, значи, многи зову баба Сера. А где ти је супруг? Аааа, побегао, дакле. Док је још нормалан. Јадна деца. Такве мајке се свако мора стидети.

Ludi Sofronije

Puna podrška ovoj sjajnoj ideji čisto sumnjam da će i tvoja djeca glasati za tebe a to bi bilo sjajno poniženje za NATO lobiste !

Za nju vijerovatno nece ni njena "dEca" da glasaju,al sam siguran da ce kapetan i cvrcak 100% glasat za nju. Jer "telektualci" glasaju za "telektualce".;D

A vidi joj face,pise joj na celu vEstica.

7 hours ago, BANIJA 79 said:

Za nju vijerovatno nece ni njena "dEca" da glasaju,al sam siguran da ce kapetan i cvrcak 100% glasat za nju. Jer "telektualci" glasaju za "telektualce".;D

A vidi joj face,pise joj na celu vEstica.

Ja bi se složio sa zemljačinom @ gromom :]] te da kakva god da je jelena milić, još uvek je bolj pi*ka od tebe..da ili ne :P

On 16-10-2016 at 7:57 PM, cvrcak said:

Ja bi se složio sa zemljačinom :]] gromom te da kakva god da je jelena milić, još uvek je bolj pi*ka od tebe..da ili ne :P

Hahahaha . . .:]]

Zemljacino , moga zemu i mene ne mozes da svadis . . . i sta ti brate znaci ovo pika ;]\/ ?

Jesil mislio na ono . . . :-[

Hahaha :]]

Milić: Ponosni smo na podršku Soroša i braće Rokfeler

26.08.2016.SK.eu

csm_milicka_5_255541f3f7.jpg

Milić je na konferenciji u beogradskom Medija centru rekla da će CEAS nastaviti da realizuje sve projekte kojima se bave, kao i da će nastaviti da "realizuju institucionalnu podršku" koju imaju od Fondacije Džordža Soroša i Fondacije braće Rokfeler, na koju su jako ponosni.

"Ne treba kriti podršku vladavini prava i ljudskih prava i nenasilnim pravima borbe. Mi smo ponosni što smo deo toga, i ništa od toga ne krijemo - svi podaci stoje na sajtu odavno", rekla je Milić.

Na konferenciju CEAS-a pozvano je svega nekoliko medija jer joj se, kako je rekla, može i jer ta organizacija nije državni organ i ne mora da odgovora na pitanja svih.

??? ??? ???

Jelena Milić,  napala na Tviteru šefa Misije EU

Jelena Milić iz Centra za evroatlantske studije šokirala je juče stručnu javnost kada je na Tviteru napala šefa Delegacije EU Majkla Devenporta, i to samo zato što je u obnovljenoj školi u Obrenovcu prisustvovao proslavi Dana Svetog Save!

;D ;D ;]\/

Jecu plaća neko iz Moskve ? ? ?

Direktorka Centra za evroatlantske studije i glavna NATO lobistkinja u Srbiji Jelena Milić toliko je loša u svom poslu da praktično više radi u korist Rusije nego NATO pakta, koji je plaća, jednoglasno procenjuju stručnjaci.

;D ;D :-*

28 minutes ago, grom said:

Jecu plaća neko iz Moskve ? ? ?

Direktorka Centra za evroatlantske studije i glavna NATO lobistkinja u Srbiji Jelena Milić toliko je loša u svom poslu da praktično više radi u korist Rusije nego NATO pakta, koji je plaća, jednoglasno procenjuju stručnjaci.

;D ;D :-*

Neko u srbiji sprovodi euro-atlanske integracije i dobija pohvale za to, a jelena milić je totalno nebitna u ovom trenutku u srbiji..osim kao pi*kasto merilo ;D