Sign in to follow this  
grom

ЛИЦЕ ЗЛА

Recommended Posts

23 hours ago, Kapetan said:

Poznavaoci ondasnjeg vrijemena znaju, kada je Crvena Armija 1968. godine divljala po Cehoslovackoj, cijela bivsa Jugoslavija je stala na stranu naroda Cehoslovacke da sami izaberu svoj put socijalizma, a odnosi SSSR i SFRJ su zapali u veliku krizu koja je trajala nekolko godina. Da te podsjetim posto volis zaboravljati, 1971. godine, obe armije su mobilizovale na granici, Dimitrovgrad je bio spreman za iseljenje od strane nase vojske. Ubijeno je nekoliko granicara Jugoslavije. Upravo ta "prokleta" Amerika nam je poslala ogromnu vojnu pomoc, da se odbranimo od moguce sovjetske okupacije. Ko se sjeca, tada je citavo vazduhoplovstvo Jugoslavije imalo avione "Sabre" i "Thunderjet", koje su poslali Amerikanci. Odobreni su ogromni krediti, da bi se zemlja pripremila za odbranu Kremljskog zla i srecom do rata nije doslo.

Sećanje ti je selektivno ili slučajno neke stvari zaboravljaš? Tršćanska kriza, zvuči ti poznato? Za 90-e bolje da ni ne pitam, jer čućemo isto što čujemo i od histerične J.M.

Zar stvarno misliš da si najpametniji na svetu, da su svi ostali Srbi u krivu a samo ti i J.M. ste u stanju da sagledate pravu istinu? (J.M, taj ogromni intelektualni autoritet.) I Čeda i još par likova vrlo popularnih u našem narodu.

On 25.10.2016. at 6:55 PM, Kapetan said:

I sta ako slucajno i bi? Ako bi nasuprot nje bili agenti Kremlja, Nikolic i Dacic, koji se svim silama trude da od Srbije ponovo naprave neprijatelje Zapada, rusku satelitsku drzavu i legitimnu metu, bez ikakvih problema bih glasao za nju. Zena je jedan od rijetkih glasova politickog razuma ovdje, iako nije ni u jednoj stranci. Zato i jeste meta agresivnih nasrtaja KGBovske agenture u Srbiji. Pocevsi od medija, "nezavisnih analiticara", huligana, pa cak i ovog foruma. 

Znači onaj ko se opredeli da ne ide u EU i NATO, da ne uvodi sankcije Rusima, postaje legitimna meta demokratskih NATO bombi? Sjajan rezon, vrlo liberalno i u skladu sa demokratskim vrednostima zapadnog tipa. 

On 28.10.2016. at 3:29 PM, Kapetan said:

Zapamti, snaga Zapada nije oruzje, vec prije svega u potpunoj dominaciji u svim oblastima bez kojih danas ocigledno niko danas nemoze da zivi, pocevsi od visoke tehnologije, industrije, inovacije, zabave, kulture, stil zivota, brendovi, obrazovanje.

To su verovatno one tekovine koje su Ameri nametnuli u post-Gadafijevskoj Libiji, u Iraku, u Salvadoru, Čileu, celoj Latinskoj Americi, na Kosovu...  Sem ako govoriš o izabranoj pro-američkoj eliti u tim državama, jer oni ipak jesu osetili blagodeti ekonomske moći zapadnog sveta, koja uzgred budi rečeno, u dobroj meri počiva na patnji ostatka planete. Nema bogatih ako na njih ne dolazi par puta više sirotinje, to svima treba da bude jasno, uvek je tako bilo, i uvek će biti.

On 10/28/2016 at 3:29 PM, Kapetan said:

Zapamti, snaga Zapada nije oruzje, vec prije svega u potpunoj dominaciji u svim oblastima bez kojih danas ocigledno niko danas nemoze da zivi, pocevsi od visoke tehnologije, industrije, inovacije, zabave, kulture, stil zivota, brendovi, obrazovanje.  

Da ti odgovorim pesmom Desanke Maksimović:

Не стидим се што сам,
како ви велите,
варварин са Балкана,
тла прљавштине и буре.
Чујте сад,
и код нас има неке
вама непознате културе.

Ви прво испитујете и сумњате,
далеки сте и од рођених синова,
за трпезу своју
не посадите сваког туђина;
ви можете да пијете
а да сваком не пружите
чашу вина.

А код нас су још стари обичаји груби:
ми пуштамо сваког под своје слеме,
код нас се још и с намерником љуби,
код нас се подвизи због гостољубља чине;
код нас сваки човек има
читаво племе
пријатеља и родбине.

Ви, доиста, имате
неколико милиона Христових кипова,
на сваког човека по једнога,
имају га друмови и поља, апсане и школе;
а код нас, кад људи верују у Бога,
у себи га носе,
и тихо му се,
скоро у сну, моле.

Ви, истина, за сваки кут живота
имате справа и машина,
све сте срачунали и све знате;
изуми су ваши за дивљење;
а ми још имамо старинске алате,
али све је код нас још здраво
и природно као глина:
и умирање, и рађање, и живљење.

Ви имате читаве збирке
правила и наука о слободи,
о свему се код вас пише и приповеда;
али ми и по неписаним законима
слободно живимо
и неког природног држимо се реда,
слично огњу, ветру, и води.

Код вас је, збиља, све тачно прописано,
како се једе, говори, облачи;
а ми, кад говоримо, вичемо
и машемо рукама,
и чорбу гласно срчемо,
и у рукавицама смо као на мукама.

Све је код нас заиста просто:
обућу носимо од свињске коже,
пуно је код нас сељачких
навика и ствари;
и краљевски преци наши
доиста су били говедари.

Народ наш, збиља, у гневу може да коље,
руши и пали;
али ми нисмо они што смишљено тлаче,
ми не сматрамо да је свет цели
наше поље;
ми не бисмо поднели
ни урођеник прашуски да због нас плаче;
душа нам је пространа,
иако смо бројем мали.

.

Ljudi kao što je Jelena Milić, i kod samih zapadnjaka izazivaju gađenje i prezir, jer su izdajnici i kurve, a kao bivši vojnik trebalo bi da znaš da neprijatelj ceni izdaju (informaciju koju dobije), ali prezire izdajnika. Kada sam se uhvatio ove veštice, samo da ne propustim napisati da je Milićka polupismena žena, jer koliko je meni poznato ona osim srednje škole nije završila ništa drugo. Sad je druga stvar što je mnogo ljudi sa srednjom školom ili samo osnovnom školom pametnije od ove šarlatanke.

2 hours ago, kanarinac said:

Ljudi kao što je Jelena Milić, i kod samih zapadnjaka izazivaju gađenje i prezir, jer su izdajnici i kurve, a kao bivši vojnik trebalo bi da znaš da neprijatelj ceni izdaju (informaciju koju dobije), ali prezire izdajnika. Kada sam se uhvatio ove veštice, samo da ne propustim napisati da je Milićka polupismena žena, jer koliko je meni poznato ona osim srednje škole nije završila ništa drugo. Sad je druga stvar što je mnogo ljudi sa srednjom školom ili samo osnovnom školom pametnije od ove šarlatanke.

Koliko čujem, uskoro dobija diplomu nekog "fakulteta". Kad može predsednik države, što ne bi mogla i ona. Sve je u ovoj državi izvrnuto na naopaku stranu.

On 28-10-2016 at 3:29 PM, Kapetan said:

Imam ja argumente dragi kanarinac, samo ih treba pazljivo citati. Rusi su rijesili da ponovo budu ono sto su bili u doba Hladnog Rata. Druga svijetska sila koja direktno vojno kontrolise pola Evrope i jos nekoliko oblasti u svijetu. Problem je sto osim puke vojne sile (koja da se razumjemo nije veca od ukupne zapadne vojne alijanse, ali moze da pravi probleme u Estoniji, Ukrajini, Gruziji, Moldaviji itd) nema NISTA da nam ponudi.

Ooo Boze , oprostimu ne zna sta prica . . .

Sta bi ti , da ti neko nesto nudi ?

Pa nude ti ameri , samo sto sve ostaje na ponudama . . .

Ja neznam gdje ti zivis , ali ni kap vode nemozes na zapadu dobiti dzaba .

Ako ti nesto i dadu , to si ili ces platiti viestruko vecom cjenom . . .

Kucas na operativnom sistemu, koji je izmisljen u Americi, bez obzira da li Windows, Android ili IOS. Objavljujes postove na tehnologiji koju je izmislila ta zla americka vojska jos davne 1968. godine, sto se sada zove gle cuda "internet", a dezurni pljuvaci svega americkog ipak ga koriste? Sto koristis nesto, to prezirete sa svim sto disete? 

A i sa ovom izjavom si pokazao malo jace znanje . . .

Bogate protuve sve otkupljuju i drze monopol nad svim , tako da nema sanse nesto da prodje bez da oni ne preuzmu , a potom govore o njevim dostignucima . . .

Tako vidis i ti pronadjes na njevim operativnim sistemima glupost , a onda je siris kao istinu . . .

17 hours ago, kanarinac said:

Da ti odgovorim pesmom Desanke Maksimović:

Не стидим се што сам,
како ви велите,
варварин са Балкана,
тла прљавштине и буре.
Чујте сад,
и код нас има неке
вама непознате културе.

Ви прво испитујете и сумњате,
далеки сте и од рођених синова,
за трпезу своју
не посадите сваког туђина;
ви можете да пијете
а да сваком не пружите
чашу вина.

А код нас су још стари обичаји груби:
ми пуштамо сваког под своје слеме,
код нас се још и с намерником љуби,
код нас се подвизи због гостољубља чине;
код нас сваки човек има
читаво племе
пријатеља и родбине.

Ви, доиста, имате
неколико милиона Христових кипова,
на сваког човека по једнога,
имају га друмови и поља, апсане и школе;
а код нас, кад људи верују у Бога,
у себи га носе,
и тихо му се,
скоро у сну, моле.

Ви, истина, за сваки кут живота
имате справа и машина,
све сте срачунали и све знате;
изуми су ваши за дивљење;
а ми још имамо старинске алате,
али све је код нас још здраво
и природно као глина:
и умирање, и рађање, и живљење.

Ви имате читаве збирке
правила и наука о слободи,
о свему се код вас пише и приповеда;
али ми и по неписаним законима
слободно живимо
и неког природног држимо се реда,
слично огњу, ветру, и води.

Код вас је, збиља, све тачно прописано,
како се једе, говори, облачи;
а ми, кад говоримо, вичемо
и машемо рукама,
и чорбу гласно срчемо,
и у рукавицама смо као на мукама.

Све је код нас заиста просто:
обућу носимо од свињске коже,
пуно је код нас сељачких
навика и ствари;
и краљевски преци наши
доиста су били говедари.

Народ наш, збиља, у гневу може да коље,
руши и пали;
али ми нисмо они што смишљено тлаче,
ми не сматрамо да је свет цели
наше поље;
ми не бисмо поднели
ни урођеник прашуски да због нас плаче;
душа нам је пространа,
иако смо бројем мали.

Svaka cast kanarinac na odgovoru  . . .

Sve sto imaju to im je iskrivljen i nakaradan um sa zivotinjskim nagonom da se bogate na racun otimanja i necijeg unistavanja . . .

Jedan pametan covjek je rekao " da im nema Holivuda nebi ni njih bilo " sto je susta istina . . .

Istrebili indijance , a snimaju primamljive kaubojske filmove , gdje su okarakterisali indijance kao zlo koje treba potamaniti . . .

Isto se momentalno i nama desava . . .

On 29.10.2016. at 8:57 PM, kanarinac said:

Zamisli da su sve žene kao Milićka. Ja ne znam. Ja ne bi mogao imati žensku. Ostao bi sam radije. Pitanje je i koliko ona to radi iz pozicije srbomržnje, izdaje i takvih stvari a koliko iz svoje demonske psihe koju uopće nije briga za izdaju ili ne izdaju, Srbiju, Hrvatsku, Mađarsku, Koreju, Japan...Ovaj tvoj termin vještica, to je to. Jednostavno vještica koja srče energiju. Ja sam takvu ženu susretao u vrijeme kada sam išao doktoru opće prakse po ljekove za bubrežne kamence. Znači to je 5-6 odlazaka unutar mjesec i pol dva. Još je veća vještica od Milićke. Tu nema dileme. Za nekih 20-30 % je jača u tom demonizmu i reptilskoj psihi. To je sigurno. Sami razgovori tamo s njom su bili katastrofa. Ona je tamo u to vrijeme zamijenila glavnu doktoricu na par mjeseci. Čuješ ju u čekaonici kako viče skroz dolje u svojoj sobi na ljude iako su i vrata zatvorena. Ista Milićka samo još veći demon. Koliko te vještice crpe energiju i koliko gledaju kako da te spuste, i psihu i snagu i raspoloženje svjedoči i moj zadnji dolazak kod nje: dođem tamo, gotovo je, kamenci izašli, riješio sam se, i dam joj papire da čita iz bolnice o tome. Znači samo mi još mora dati zadnje tablete koje bi trebao piti još par dana. I umjesto da kao svaki doktor kaže da joj je drago da sam se nakon tih nekoliko mjeseci svega riješio, taj demon u ljudskom tijelu mi kaže, citiram "Da, ali ja mislim da ćete vi opet imati kamence". Ja sam joj rekao, a naravno, ne želiš da se iživciraš, a teško je ostati miran, da ću se držati preventive. Znači bubrežni kamenci. Ne prehlada. Ići to nekome reći. A prije toga, ti momenti, ja nisam ništa s njom pričao na temu povratka kamenaca. Sama od sebe je to izgovorila. VJEŠTICA. To je prelaženje granice onog povremenog manjeg bezobrazluka koje ponekad imaju doktori i sestre. I godinu dana nakon toga imam produženje vozačke. Morao sam kratko do doktora opet. Dođem tamo i naravno ove aždaje više nema, bila je samo privremeno. Dam papir ovoj normalnoj ženi doktorici, sjednem i nisam mogao šutiti. Ispričao sam joj šta se desilo. Rekao sam joj baš tu rečenicu "Ja ću se prebaciti kod drugog doktora ako ova ostane" i žena mi kaže da joj je već dosta ljudi došlo sa potpuno istom rečenicom kada su pričali o njoj. A sad tek zamisli ljude koji takve demone imaju u obitelji. Ovu pogledaš na tv-u i doviđenja a šta kad imaš takve doma ? A ima takvih slučajeva. 

Ko плаћа Наташу Кандић, Соњу Бисерко, Жене у Црном, Б92, ЦЕСИД, Пешчаник, Е-новине…

Србија Став – 28/05/2015

Пише: Никола Врзић

Недодирљиве (Фото: Медија центар Београд)

У центру Београда, у Кнеза Милоша улици број 4, ниче споменик људским правима и демократији у Србији.

Или је то споменик непроглашене окупације Србије?

У сваком случају је то споменик бахатом и нетранспарентном располагању новцем и имовином грађанки и грађана Београда и Србије.

Pеч је о пословном простору површине 512 квадратних метара у срцу Београда, који је на неодређено време и без икакве накнаде Град Београд уступио на коришћење „Кући људских права и демократије“, организацији у којој је окупљено пет невладиних организација .

Грађанске иницијативе, Београдски центар за људска права, Комитет правника за људска права, Хелсиншки одбор за људска права, Центар за практичну политику .

Бившег градоначелника Драгана Ђиласа, без икакве јавне расправе или претходног демократског процеса одлучивања) сагледавамо  у питању разлога због којих је изабрано баш ових пет организација цивилног друштва а не неке друге .

Фонд за хуманитарно право, на пример, или Центар за очување наслеђа Косова и Метохије, или Асоцијација Рома, или „Звончица“ – удружење родитеља деце оболеле од малигних болести, или Цемтек – Центар за музику, театар и кинематографију , или…

Сребреничка подвала

Најпре је једна од срећних добитница простора у Кнеза Милоша 4, прва дама Хелсиншког одбора у Србији, Соња Бисерко, пред Међународним судом правде у Хагу сведочила против Србије у спору који је пред овим судом повела Хрватска због наводног геноцида; иако је и сама Бисерко изјавила да је свесна да се „мој пристанак да сведочим у том процесу третира као издаја“, њено је сведочење против сопствене земље (добро, земље у којој живи) изазвало тек занемарљиву реакцију јавности.

Потом су „Жене у црном“, а био је међу њима и понеки мушкарац, тик после обележавања 15-годишњице почетка НАТО агресије – 26. марта – на Тргу Републике организовале „мировну акцију ¸Памтимо злочине на Косову‘“, „а поводом 15 година од злочина почињених над албанским становништвом на Косову“; реакција јавности свела се углавном на Фејсбук коментар бившег телевизијског водитеља, који је због тога одмах приведен и провео је неколико дана у притвору, упоредо са њим је приведен и вођа покрета „Наши“ због објављивања на Интернету „списка 30 највећих србомрзаца и издајника међу јавним личностима“ чији је циљ „указивање јавности на све оне који у друштвено-културном простору Србије некажњено шире говор мржње према српском народу и чине тешка кривична дела дискриминације и ширења верске, националне и етничке мржње и нетрпељивости, а никада до сада нису изведени пред лице правде“, а уз све то су надлежни државни органи обавестили јавност да би и лајковање оваквих садржаја на интернету могло да се протумачи као кривично дело… И најзад, 9. априла, Министарство одбране Србије отказује промоцију књиге „Сребреничка подвала“, заказану месец дана раније за 10. април у Дому Војске Србије; до отказивања долази пошто је Фонд за хуманитарно право – на чијем је челу Наташу Кандић заменила Сандра Орловић – тог 9. априла издао саопштење у којем „захтева од Министра одбране Небојше Родића и Начелника Генералштаба Љубише Диковића да онемогуће одржавање овог скупа у просторијама државних институција“…

Па се, после ових случајева а они су тек део случаја у којем живимо и не знамо му лека, поставља оправдано питање узрока недодирљивости споменутих, и осталих њима сличних и блиских невладиних организација. Јесмо ли толико огуглали на оно што и сама Соња Бисерко доводи у везу са издајом?

Траг новца

Али не исцрпљује се објашњење нашег случаја само овим могућностима; како објаснити, на пример, ону очигледну узрочно-последичну везу између захтева ФХП-а и одговора Министарства одбране поводом књиге о Сребреници, или пак давање на бесплатно коришћење државне, народне имовине особи која ту исту државу и народ денунцира због (наводног) геноцида?

Новинари истраживачи у Сједињеним Америчким Државама и осталом развијеном западном свету имају једно златно правило: Follow the money. Прати ток новца.

Фонд браће Рокфелер, на пример, поред осталих у Србији, финансира и Фонд за хуманитарно право, Хелсиншки одбор за људска права у Србији, Жене у црном, Центар за евроатлантске студије…

ФХП је, тако, 5. јуна 2013. добио 17.000 долара, 18. октобра 2011. 180.000 долара, 18. јуна 2009. 75.000 долара, Центар за евроатлантске студије Јелене Милић 2. августа 2012. 45.000 долара и још 30.000 11. априла 2011 .

Хелсиншки комитет Соње Бисерко 75.000 долара 13. фебруара 2008, „Женама у црном“ је кроз Реконструкција женски фонд, чије су оснивачице, плаћено 30.000 долара 19. јула 2010, и пре тога 80.000 долара 9. марта 2006, а на листи плаћеника Фонда браће Рокфелер су и Независно удружење новинара Војводине, Иницијатива младих за људска права, Центар за регионализам, Београдски фонд за политичку изузетност…

Иако није потребно посебно доказивати везу Рокфелера са вашингтонским естаблишментом, па и оним безбедносним, напоменимо да се међу руководиоцима овог фонда налази и Николас Бернс, некадашњи амерички амбасадор у НАТО, званичник Националног савета за безбедност задужен за Русију, Украјину и Евроазију, трећерангирани у Стејт департменту између 2005. и 2008…

Институт за мир Сједињених Држава (United States Institute of Peace – USIP) федерална институција коју је основао амерички Конгрес 1984. са циљем да „служи народу и влади (САД)“ и у чијем борду директора седе и амерички државни секретар и секретар за одбрану, финансирао је Хелсиншки одбор за људска права Соње Бисерко са 34.550 долара у фискалној години 2006. и 45.000 долара 2004, Фонд за хуманитарно право исте фискалне године са 40.000 долара, а финансирали су и Цесид, Б92…

USAID делује, стоји у његовим оснивачким актима, „на основу спољнополитичких смерница председника САД, државног секретара и Националног савета за безбедност“ у којем пак седе и директор ЦИА, и директор Националне обавештајне заједнице, и амерички секретар за одбрану, и начелник Генералштаба америчке војске…

Осим што директно даје паре Фонду за хуманитарно право који заузврат даје инструкције српском министру одбране и начелнику Генералштаба који заузврат те инструкције испуњавају, USAID заједно са „Чарлс Стјуарт Мот“ фондацијом (и немачким Маршал фондом, такође из САД) учествује у формирању Балканског фонда за демократију (Иван Вејвода (Потпредседник немачког Маршаловог фонда и директор Балканског фонда за демократију Иван Вејвода један је од најозбиљнијих кандидата за министра спољних послова )  је био његов извршни директор) који финансира и Хелсиншки одбор за људска права и Центар за евроатлантске студије, док се споменути партнер USAID-а, „Чарлс Стјуарт Мот“ фондација, појављује као финансијер и Фонда за хуманитарно право и Жена у црном (50.000 долара, Годишњи извештај фондације за 2011. годину). „Жене у црном“ финансира и амбасада САД у Београду (пројекат: 2013/2014. Родна перспектива људске безбедности, у партнерству са Аутономним женским центром и АСТРА) а иста амбасада истовремено финансира и Центар за евроатлантске студије (ЦЕАС) Јелене Милић – на пример, пројекат „Одговори на локалне, регионалне и глобалне безбедносне претње“ – и то у сарадњи са Балканским фондом за демократију, који пак заједно са НАТО одељењем за јавну дипломатију финансира ЦЕАС-ов пројекат „НАТО, Србија и Западни Балкан – Конференција о новом НАТО стратешком концепту“…

И зато ваљда и не треба да нас чуди што антиратне активисткиње и пацифисткиње из „Жена у црном“ наступају заједно са НАТО плаћеницом Јеленом Милић из ЦЕАС-а, рецимо, 4. октобра прошле године у „саопштењу Центра за евроатлантске студије и ¸Жена у црном‘“ под насловом „Заглушујућа тишина која пара уши“, или у заједничком протестном „Саопштењу поводом именовања Доминика Строс-Кана за економског саветника владе Србије“, или у саопштењу од 4. марта ове године „Соња Бисерко није сама“ поводом њеног сведочења против Србије, а у корист Хрватске…

Међу финансијерима ЦЕАС-а је и Национална задужбина за демократију (НЕД) – 38.000 долара 2013, 36.000 долара 2012… која пак финансира и Фонд за хуманитарно право (47.000 долара 2013, 45.000 2012.) али и „Пешчаник“, Е-новине, Јуком, Иницијативу младих за људска права (114.000 долара у 2012. години) Независно друштво новинара Војводине (скоро 100.000 долара само 2012.)… При чему треба имати у виду да се НЕД готово у потпуности финансира из буџета САД (буџетска линија Стејт департмента намењена USAID-у) и да се финансирање пројеката у иностранству обавља уз консултације са Стејт департментом; у његовом борду су и Елиот Абрамс, заменик националног саветника за безбедност у администрацији Џорџа Буша Млађег, Мишел Дан која је радила – не наводи се прецизна функција – у Бироу за обавештајне послове и информације (The Bureau of Intelligence and Resesarch, INR) „чија је примарна мисија“ – стоји на његовом званичном сајту – „да прикупља обавештајне податке од користи за дипломатију САД“, Бери Џексон који је био асистент председника САД за стратешке иницијативе и спољне послове, Стивен Шестанович, некадашњи старији директор за развој политике у Националном савету за безбедност, Вин Вебер из Саветодавног комитета америчког секретара за одбрану…

И тако даље, могло би се овако набрајати унедоглед.

Све информације којима смо вас засули, од финансираних и финансирања до финансијера, иначе, потичу из јавних, званичних извора; и све што смо изнели представља само део укупне слике, будући да ни наше невладине организације, а ни њихови амерички финансијери, нису онолико транспарентни колико то од других захтевају.

PRILOG ZA BIOGRAFIJU  BISERKO

Već godinama Biserko na sva usta predstavlja Srbiju kao bastion mraka, a Srbe kao patoloske ubice i zločince. Pravo je Biserko da otvoreno iznosi svoja mišljenja. Demokratija podrazumeva slobodu javnog istupa. Ipak, vredi prelistati biografiju Sonje Biserko. Rođena je 14 februara 1948 godine u Beogradu.. Iz mesovitog je braka, od oca Srbina i majke Hrvatice. Njen otac Djuro Biserko rođen je 28 aprila 1925 godine u zaseoku Biserci kod Knina, a majka Marija (od oca Shime) rođena je 4 septembra 1924 godine u selu Sutomisica kod Zadra.

Zeljko Biserko brat Sonje Biserko, rođen je 6 novembra 1950 godine, i bio je prijavljen na ocevoj adresi.

Bio je ozenjen sa Ruzicom Trazivuk koja se odselila za Split.

Njihov sin Marko, rođen 1980 još je prijavljen na adresi kod dede . 

Brat Sonje Biserko poginuo je kao pripadnik Zbora narodne garde u borbama sa krajiskim Srbima. 

Njegova smrt teško je pogodila Sonju Biserko, i ona na sva usta Srbe predstavlja kao patoloske ubice. 

Njena rođena sestra Ljiljana,  koja živi u Beogradu, zbog njene anti srpske histerije ne kontaktira sa Sonjom.

Ko je Natasa Kandic

Nataša Kandić je rođena 1946. godine. Diplomirala je sociologiju 1972. godine. Zajedno sa Srđom Popovićem, Ivanom Jankovićem, Vesnom Pešić i Svetlanom Slapšak 1990. objavljuje knjigu „Kosovski čvor” u kojoj na istraživački i dokumentovan način pokazuju da su navodi zvanične srpske politike o ugroženosti Srba na Kosovu neosnovani. Inicijator je mnogih antiratnih akcija. Osnivač je i izvršni direktor Fonda za humanitarno pravo. Nagrade: Human Rights Watch (1993), US and EU Democracy and Civil Society (1998), Martin Ennals (1999), Komitet pravnika za ljudska prava (1999), NED Democracy (2000), Geuzepenning (2000), Roger E. Joseph (2000). 
Obratite paznju da je Kandicka zavrsila - sociologiju a vodi Centar za Humanitarno pravo i u inostranstvu se predtavlja kao - lawyer (Advokat) 

To je samo po sebi necasno i podlozno tuzbi za lažno predstavljanje.

Moraće da plati za vređanje srpskog oficira

Apelacioni sud u Beogradu odbio je žalbu Nataše Kandić iz Fonda za humanitarno pravo i time potvrdio presudu kojom je Fond obavezan da isplati načelniku Generalštaba Ljubomiru Dikoviću 550.000 dinara.

Presuđeno je da fond iznošenjem neistina u Dosijeu "Ljubiša Diković", naneo duševne boli, rekao je za RTS Dikovićev pravni zastupnik.

Načelnik Generalštaba tužbu za naknadu štete podneo je zbog povrede časti i ugleda navodima o njegovom učešću u ratnim zločinama.

Ranije je najavio da će ceo iznos dati u humanitarne svrhe.

Nataše Kandić , direktorka Fonda za humanitarno pravo izjavila je da OVK nije teroristička organizacija, prenose agencije.

Atifete Jahjaga odlikovala je bivšu šeficu Fonda za humanitarno pravo Natašu Kandić ordenom "Majke Tereze" koja se dodeljuje za izuzetnost na polju humanitarne delatnosti. Orden je dodeljen povodom dana suvereniteta Prištine, a Kandićeva je jedan od 40 dobitnika.

HRVATSKA HEROINA

Direktorka Fonda za humanitarno pravo Nataša Kandić uskoro će biti okićena prestižnim hrvatskim odlikovanjem reda Danice hrvatske s likom Katarine Zrinske! Kandićevoj će orden uručiti lično predsednik Republike Hrvatske Stjepan Mesić, na predlog Kolinde Grabar-Kitanović, ministarke spoljnih poslova Hrvatske. Broj 842/2006, koji je hrvatska ambasada u Beogradu uputila 25. jula 2006. Ministarstvu spoljnih poslova Srbije.

Na osnovi članka 6. Zakona o odlikovanjima i priznanjima Republike Hrvatske, Red Danice hrvatske zauzima po važnosnom slijedu 13. mjesto, iza Reda Stjepana Radića.

Izvor: Hrvatska odlikovanja, Narodne novine, Zagreb, 1997.

On 8. November 2016 at 2:48 PM, guns n roses said:

Puno se toga i na faci vidi grome, ove slike sve govore.

U maniru Seseljevih "vadikala". Danasnjoj kvazi-desnici, odnosno srpskom pravoslavnom uhu pravoslavna macuska Rusija mnogo bliza nego civilizovani svijet - a tih pedeset godina zaostatka (znam samo da je o grozomornoj "muzici" gusala i "milozvucnoj" pjesmi guslara pisao genijalni Stanislav Vinaver, prije otprilike pola vijeka ), a ja bih mirne duse napisao i sto i jeste ono sto navodi na civilizacijski sram. Da nije Natase Kandic i njoj slicnih, to bi zaista bila sramota - civilizacijska, da budem precizniji. 

1 hour ago, Kapetan said:

U maniru Seseljevih "vadikala". Danasnjoj kvazi-desnici, odnosno srpskom pravoslavnom uhu pravoslavna macuska Rusija mnogo bliza nego civilizovani svijet - a tih pedeset godina zaostatka (znam samo da je o grozomornoj "muzici" gusala i "milozvucnoj" pjesmi guslara pisao genijalni Stanislav Vinaver, prije otprilike pola vijeka ), a ja bih mirne duse napisao i sto i jeste ono sto navodi na civilizacijski sram. Da nije Natase Kandic i njoj slicnih, to bi zaista bila sramota - civilizacijska, da budem precizniji. 

Не баљезгај.

Која си ти умишљена величина да на овакав начин пишеш о Православљу и Русији?

Тих 50 година о којима дробиш су појели управо они идеолошки скакавци који су из црвене Русије надахњивали твоје гуруе из Кумровца и околине.

Управо она иста црвена идеологија која те затровала толико да ни данас као зрео човјек не распознајеш шта је добро, а шта зло.

Ти и Наташа сте плод тог болесног безумља.

23 hours ago, Kapetan said:

Danasnjoj kvazi-desnici, odnosno srpskom pravoslavnom uhu pravoslavna macuska Rusija mnogo bliza nego civilizovani svijet - 

Koje je to za tebe civilizovan svjet ?

Pa ti njesi pri cistoj , garant . . . 

On 22. November 2016 at 7:35 PM, kuvar said:

Не баљезгај.

Која си ти умишљена величина да на овакав начин пишеш о Православљу и Русији?

Тих 50 година о којима дробиш су појели управо они идеолошки скакавци који су из црвене Русије надахњивали твоје гуруе из Кумровца и околине.

Управо она иста црвена идеологија која те затровала толико да ни данас као зрео човјек не распознајеш шта је добро, а шта зло.

Ти и Наташа сте плод тог болесног безумља.

Ko kaze da sam umisljen? Pismenim i nacitanim ljudima to nije strano, ako tebi je, meni nije. Zasigurno vise znam o Rusiji, pravoslavlju i sve vezano oko religije vise o tebe. Nije dovoljno busati se u prsa da si veci Srbin i Pravoslavac od mene, jer do sada nisi pokazao da mozes se nositi ARGUMENTIMA, posto stalno od tebe slusam samo uvrijede. Mozes malo promjeniti plocu ili previse ocekujem od tebe? 

Kod mene nema nista uprazno, pa i kad pisem negativno (bez vrijedjanja) oko vasih nazadnih razmislanja u danasnjem suvremenom svijetu. Ovakav "Bog" kakvog ti zamisljas je kasnije pretvoren u instituciju koja je odgovarala ne samo svestenstvu nego i plemenskim vodjama i kasnije jevrejskim kraljevima da bi drzali plemena u poslusnosti. Starozavjetni Bog je "govorio" - Oko za oko, zub za zub i nije bio krscanski milosrdan iako je oprastao greske izabranog naroda. Bio je veci grijeh propust religiozne prakse nego ubistvo, ne samo neprijatelja (vidi Abrahama i njegovi spremnost zrtvovati sina Isaaka). "Bog" se svom narodu obracao preko proroka koji nisu predstavljali nista drugo nego vrhunac jevrejske tradicije. 

Istina, neko moze reci da nisu svi krscani ucestvovali u Krstaskim ratovima, Inkviziciji, nacio-rasizmima. Ipak, kako se mogu ljepiti etikete jednima "ateista" drugima "krscanin" ako je Isus stavio covjeka ispred Pisma, zar je njegova namjera bila donjeti novu podjelu medju ljude? Ne. Podjele su napravili osnivaci nove religije koja se kasnije ucvrstila i ponovo vratila pisani Zakon kao najveci autoritet. Nije trajao dugo ni taj autoritet, poglavari Crkava su ga osporavali po zelji kad im je odgovaralo i nisu prihvatali razlicite prakse, shvatanja i ucenja. Pa danasnji hipnotizirani religiozni fanatici poput tebe vide u pravoslavju jedinu istinu, a to je veca opasnost za Srbiju nego svi izmisljeni "Jugoslaveni" u toj drzavi, odnosno kako ih Maric ljepo krstio, djeca komunizma. 

Ne osporavam ja Boga, vec samo bilo kakvu vrstu institucije koja tvrdi da je u njoj istina i pravi Bog. Istina postoji u covjeku a religiozne institucije propovjedaju ideologije zbog koje svi drugi treba nestanu. Biblija, Kuran, Veda, nista od toga nisu naucna djela ili svete knjige, samo su kolekcije vjerskih ucenja svog vrijemena. Svi imaju nesto zajednicko a to su univerzalni principi koji su i najvrijedniji u njima. Koliko ovi principi postaju vazniji od institucija u kojima se propovjedaju, toliko te institucije mogu postati korisnije za covjeka ali je utopija ocekivati da institucija postane univerzalna.

1 hour ago, Kapetan said:

K

Ne osporavam ja Boga, vec samo bilo kakvu vrstu institucije koja tvrdi da je u njoj istina i pravi Bog. Istina postoji u covjeku a religiozne institucije propovjedaju ideologije zbog koje svi drugi treba nestanu. Biblija, Kuran, Veda, nista od toga nisu naucna djela ili svete knjige, samo su kolekcije vjerskih ucenja svog vrijemena. Svi imaju nesto zajednicko a to su univerzalni principi koji su i najvrijedniji u njima. Koliko ovi principi postaju vazniji od institucija u kojima se propovjedaju, toliko te institucije mogu postati korisnije za covjeka ali je utopija ocekivati da institucija postane univerzalna.

vrijemena????

On 11/22/2016 at 6:25 PM, Kapetan said:

Da li si analizirao "dosije" (kakve li pretencioznosti!) Ljubiša Diković, ili 125. motorizovana brigada? Da li si, kao navodno bivše vojno lice, primetio šta je Kandićka nadrobila u tim prijavama? Žena ne zna šta je zona odgovornosti, ali joj to ne smeta da izvodi zaključke o navodnoj krivici Dikovića, ili komandnog kadra 125. mtbr. U ovim slučajevima, kao i bezbroj puta dosad, pokazala je potpunu nekompetentnost koja graniči sa glupošću, i besramnost. 

Zaboravio si napisati, da je u današnjoj Srbiji sve kvazi... Tu je svakako i Nataša Kandić - kvazi borac za ljudska prava i istinu.

Molio bih ti da mi odgovoriš na dva pitanja, po mogućnosti sa DA ili NE:

1) da li je Izrael liberalna država;

2) da li je bombardovanje SRJ 1999. bilo opravdano i etično?

11 hours ago, Kapetan said:

Ko kaze da sam umisljen? Pismenim i nacitanim ljudima to nije strano, ako tebi je, meni nije. Zasigurno vise znam o Rusiji, pravoslavlju i sve vezano oko religije vise o tebe. Nije dovoljno busati se u prsa da si veci Srbin i Pravoslavac od mene, jer do sada nisi pokazao da mozes se nositi ARGUMENTIMA, posto stalno od tebe slusam samo uvrijede. Mozes malo promjeniti plocu ili previse ocekujem od tebe? 

Kod mene nema nista uprazno, pa i kad pisem negativno (bez vrijedjanja) oko vasih nazadnih razmislanja u danasnjem suvremenom svijetu. Ovakav "Bog" kakvog ti zamisljas je kasnije pretvoren u instituciju koja je odgovarala ne samo svestenstvu nego i plemenskim vodjama i kasnije jevrejskim kraljevima da bi drzali plemena u poslusnosti. Starozavjetni Bog je "govorio" - Oko za oko, zub za zub i nije bio krscanski milosrdan iako je oprastao greske izabranog naroda. Bio je veci grijeh propust religiozne prakse nego ubistvo, ne samo neprijatelja (vidi Abrahama i njegovi spremnost zrtvovati sina Isaaka). "Bog" se svom narodu obracao preko proroka koji nisu predstavljali nista drugo nego vrhunac jevrejske tradicije. 

Istina, neko moze reci da nisu svi krscani ucestvovali u Krstaskim ratovima, Inkviziciji, nacio-rasizmima. Ipak, kako se mogu ljepiti etikete jednima "ateista" drugima "krscanin" ako je Isus stavio covjeka ispred Pisma, zar je njegova namjera bila donjeti novu podjelu medju ljude? Ne. Podjele su napravili osnivaci nove religije koja se kasnije ucvrstila i ponovo vratila pisani Zakon kao najveci autoritet. Nije trajao dugo ni taj autoritet, poglavari Crkava su ga osporavali po zelji kad im je odgovaralo i nisu prihvatali razlicite prakse, shvatanja i ucenja. Pa danasnji hipnotizirani religiozni fanatici poput tebe vide u pravoslavju jedinu istinu, a to je veca opasnost za Srbiju nego svi izmisljeni "Jugoslaveni" u toj drzavi, odnosno kako ih Maric ljepo krstio, djeca komunizma. 

Pošto od mene slušaš samo, kako ti reče "uvrijede", nema smisla da mjenjam obrzac.

Dakle, kako neko pametniji od mene reče " Nema budale do školovane budale".

Ja ću prvom prilikom u toj istoj "instituciji" koju toliko omalovažavaš da upalim svijeću za tvoje zdravlje i pomoliti se Bogu da prosvjetli tvoj omađijani um opterećen bespotrebnim svijetskim znanjima.

Toliko ja mogu.

Mogu i još nešto, da te više ne vrijeđam.

Zdravo bio.

Ali ne mogu da se ne osvrnem na "Аbrahama" i "kršćanstvo".

Ove tekstove kojima dokazuješ svoje znanje i mrtve teorije, jel to kopiraš sa nekih hrvatskih stranica ili je ovo tvoj normalan izgovor?

I ako nije indiskretno pitanje, jesi li kršten Kapetane?

Ako jesi, da li u jedinoj pravoj i istinitoj Pravoslavnoj Crkvi?

I još jedared, zdravo bio.

Desetaru . . .

Ti si jedan obican provokator , koji misli da moze svih preveslati svojim nebuloznim pisanjima . . .

Koliko si puta dosao do  ovog gdje Bog testira   Abrahama i sina mu Izaka   ?

Kad si ateista , sto onda i pominjes  uopste ime Avrama I sina mu Isaka ?

Jel ti mislis da te kuvar nije prokuzio ?

jesi li kršten Kapetane?

Ako jesi, da li u jedinoj pravoj i istinitoj Pravoslavnoj Crkvi?

Ili kao kapetan da varas kanarinca . . .

Covjeka koji poznaje vojnu doktrinu mozda i vise nego mnogi ovdje . . .

Jadno nema sta . . .

On 11/22/2016 at 6:25 PM, Kapetan said:

Ovde ti je dozvoljeno da svaki put omalovazavas srpski pravoslavni narod, kao i pravoslavni ruski narod. Mozes da mrzis sve pravoslavne do mile volje, ali to je tvoj problem. Tacnije, tvoje ruganje, omalovazavanje i mrznja su odraz sitne duse okovane strahom od svega pravoslavnog. Samo amoralan covek stavlja na tron zapadnu kolonijalisticku aroganciju koja je gladna tudjih zaliha nafte, dijamanata, prirodnih resursa, koja je "civilizovano" bacila nuklearne bombe na civile. 

Ista ta zapadna uobrazena neman leti na krilima osecaja "vise vrednosti" i tehnoloske nadmoci, ruseci i razarajuci mnoge drzave i narode sirom planete, a sve sa svrhom dodatne militarizacije Evrope, jacanja i sirenja NATO pakta. 

On 11/23/2016 at 9:52 PM, Kapetan said:

Pa danasnji hipnotizirani religiozni fanatici poput tebe vide u pravoslavju jedinu istinu, a to je veca opasnost za Srbiju nego svi izmisljeni "Jugoslaveni" u toj drzavi, odnosno kako ih Maric ljepo krstio, djeca komunizma. 

Pravi Titov ucenik. I u njegovo vreme nije bilo pozeljno da srpski komunisti obilaze pravoslavne hramove, ali su zato hrvatski komunisti redovno isli u svoje "crikve" i radili sve da se Srbi razjedine i udalje od svoje vere.

On 11/23/2016 at 9:52 PM, Kapetan said:

Ko kaze da sam umisljen? Pismenim i nacitanim ljudima to nije strano, ako tebi je, meni nije.

Omalovazavas "kuvara" isticuci kako si ti pismen i nacitan covek. Kakva arogancija i umisljenost.

Samo jedan dokaz tvoje umisljenosti....

Koje glupo opravdanje i to od nekoga koji po godinama nije mogao biti svjesan krajiskog mentaliteta krajem osamdesetih i pocetkom devedesetih. Cisto sumljam da neko u Njemackoj gaji danas krajiske tradicije, vec se utapas u njihovo drustvo, sto je meni potpuno logicno i prirodno. A vec sledeca generacija nece imati velikog dodira sa Srbijom, a kamoli Krajinom i mic po mic, sledece generacije postaju Svabi. 

Pismen covek zna da se ne pise "sumljam", vec sumnjam.... Da je ovo napisala osoba koja nije imala priliku da se skoluje i edukuje, niko joj ne bi zamerio, ali za nekoga ko se predstavlja kao pismen i nacitan, to je veliki propust.