Sign in to follow this  
BANIJA 79

"Multietnička" (multivitaminska) tzv.armija bih

Recommended Posts

16 minutes ago, BANIJA 79 said:

Nije samo ozren. Ima i srednja bosna kako su isli na hrvate.Vitez,samostan Guca Gora itd. Ima dosta toga.

Najzanimljivije mi je u tom hrvatsko-muslimanskom ratu,muslimanske izbjeglice zbrinute kod hrvata u hotelima na moru,a muslimani ubijaju hrvate po srednjoj bosni i Hercegovini. Taj fenomen mi kod hrvata ni do dan danas nije jasan ! To je koda bi srpske izbjeglice bile kod hrvata na moru u hotelima,a oni s nama ratuju po Krajini. Nezamislivo i nemoguce.

1 hour ago, BANIJA 79 said:

Najzanimljivije mi je u tom hrvatsko-muslimanskom ratu,muslimanske izbjeglice zbrinute kod hrvata u hotelima na moru,a muslimani ubijaju hrvate po srednjoj bosni i Hercegovini. Taj fenomen mi kod hrvata ni do dan danas nije jasan ! To je koda bi srpske izbjeglice bile kod hrvata na moru u hotelima,a oni s nama ratuju po Krajini. Nezamislivo i nemoguce.

Јбг брате пуно тога је незамисливо и нелогично, милион је примјера нелогичности у протеклом рату.....погледај рецимо Бихаћ...усташе и балије заједно се боре против срба а опет се међусобно не подносе....балије им убише главно командујућег ХВО Бихаћа....па рецимо 92 када се ми увелико бијемо са уташама и балијама на свим фронтовима, усташе прихватају огроман број припадника ВРС и цивила који се повлаче из балијског окружења у централној Босни... кад кажем усташе то кажем баш због тога што је на снимцима очигледно усташко знаковње на њиховим војницима....а опет нереална слика усташе и српког војника једног крај другог ....толико тога је било....па онда наше прихватање истих тих усташа годину посље пред налетом балија и тако у круг.....углавном све се сводило свако са сваким ...није се знало ко кога ебе.....а исто доста тога је зависило од локалних вођа и властодржаца.....

21 hours ago, NoviGradVRS said:

Јбг брате пуно тога је незамисливо и нелогично, милион је примјера нелогичности у протеклом рату.....погледај рецимо Бихаћ...усташе и балије заједно се боре против срба а опет се међусобно не подносе....балије им убише главно командујућег ХВО Бихаћа....па рецимо 92 када се ми увелико бијемо са уташама и балијама на свим фронтовима, усташе прихватају огроман број припадника ВРС и цивила који се повлаче из балијског окружења у централној Босни... кад кажем усташе то кажем баш због тога што је на снимцима очигледно усташко знаковње на њиховим војницима....а опет нереална слика усташе и српког војника једног крај другог ....толико тога је било....па онда наше прихватање истих тих усташа годину посље пред налетом балија и тако у круг.....углавном све се сводило свако са сваким ...није се знало ко кога ебе.....а исто доста тога је зависило од локалних вођа и властодржаца.....

па зар то није исто

On 7/1/2018 at 11:39 AM, BANIJA 79 said:

zašto ti je nezamislivo ?..pa u Hrvatskoj su ratovali srbi s hrvatima..a u Bosni su srbi pomagali hrvatima...i  iz kojeg razloga su im pomagali kada su znali da istovremeno  hrvati iz Hrvatske  napadaju krajinu i žele je očistiti od srba? Isto tako pogledaj ovo i  poslušaj šta kaže bivši ministar  Krajine... srbi s područja Bosne nisu željeli pomoći srbima iz  Krajine... valjda bivši Ministar  Vlade Krajine nelaže ;) 

8 hours ago, Mrljo said:

zašto ti je nezamislivo ?..pa u Hrvatskoj su ratovali srbi s hrvatima..a u Bosni su srbi pomagali hrvatima...i  iz kojeg razloga su im pomagali kada su znali da istovremeno  hrvati iz Hrvatske  napadaju krajinu i žele je očistiti od srba? Isto tako pogledaj ovo i  poslušaj šta kaže bivši ministar  Krajine... srbi s područja Bosne nisu željeli pomoći srbima iz  Krajine... valjda bivši Ministar  Vlade Krajine nelaže ;) 

Kako ce mi bit zamislivo da hrvatska naoruzava i zbrinjava muslimane dok ovi u srednjoj bosni i Hercegovini ubijaju s tim naoruzanjem hrvate. Hrvatska je izdala hrvate u bih. Srbi iz republike Srpske nisu mogli niti imali kapacitet da pomugnu Srbima u Krajini. Sami su bili razapeti na dva fronta,protiv dva neprijatelja.

12 hours ago, BANIJA 79 said:

Kako ce mi bit zamislivo da hrvatska naoruzava i zbrinjava muslimane dok ovi u srednjoj bosni i Hercegovini ubijaju s tim naoruzanjem hrvate. Hrvatska je izdala hrvate u bih. Srbi iz republike Srpske nisu mogli niti imali kapacitet da pomugnu Srbima u Krajini. Sami su bili razapeti na dva fronta,protiv dva neprijatelja.

ček sad..jeste ratovali protiv hrvata u Bosni ili niste? Mjenjava gorivo za tenkove itd itd ja smatram  "prijateljstvom" a ne borbom priotiv istih..usput..Moje roditelje iz B. Broda proterali su srbi a ne hrvati ili muslimani....

3 hours ago, Mrljo said:

ček sad..jeste ratovali protiv hrvata u Bosni ili niste? Mjenjava gorivo za tenkove itd itd ja smatram  "prijateljstvom" a ne borbom priotiv istih..usput..Moje roditelje iz B. Broda proterali su srbi a ne hrvati ili muslimani....

U Posavini jesu ratovali citav rat,i u Hercegovini na pocetku 92. Niko nikakve tenkove nije mjenjo za gorivo. Pricas gluposti ko i uvjek. Puno je Srba protijerano i pobijeno po Sisku,Gospicu,Odzaku,Zadru,Osijeku,i u Sijekovcu itd.tako da ne cudi sto su tvoji roditelji dobili vizu iz Srpskog Broda.

Nisu valjda ocekivali da ce im sin protijerivat Srbe i pucat po Srbima,a oni mirno zivjet u Srpskom Brodu ?

Totalno je glupo reći da Republika Srpska nije htjela pomoći RSK, nije se tu puno pitala sama RS ...svi znamo odakle se dirigovalo i Palama i Kninom...tako da glupo je reći da vlasti RS nisu htjele pomoći RSK.....RS je pomogla onoliko koliko je mogla a to je bilo da se narod izvuče na sigurno iz ustaškog okruženja....a očekivati da RS pošalje neki korpus VRS i dijelove korpusa u ispomoći SVK bilo je nemoguće jer i sami smo bili razvučeni po cjeloj BiH ....da ne govorimo o logistici itd itd.....za RSK nije bilo spasa jer ona je još u aprilu mjesecu u BG precrtana i odbačena....sve kasnije što je uslijedilo bila je stvar dogovora Slobe i Franje...čisto da podsjetim SVK je dočekala ustaški napada sa manje od 50 % vojnih obaveznika na terenu...

Pa jel ti stvarno mislis to sto pises Novigrad ?

I nakon svih dokaza upetljanosti stranaca u razbijanje Jugoslavije mislis da su mogli i Tudman i Izetbegovic i Milosevic ista na svoju ruku da urade ?

4 hours ago, grom said:

I nakon svih dokaza upetljanosti stranaca u razbijanje Jugoslavije mislis da su mogli i Tudman i Izetbegovic i Milosevic ista na svoju ruku da urade ?

Pa naravno da jesu, onaj ko je bio pametniji bolje je prošao....to što smo mi bili poglupi pa nismo šurovaliu sa zapadom to je do nas....jer mi smo uvjek bili najjači i ako treba protiv cijelog svijeta ratovati.....

4 hours ago, grom said:

Nisu nista osim Karadjordjeva ,tamo je pao dogovor o djeljenju BIH . Sad kako su to odigrali stranci  da ispadne krivica ove dvojice a oni ostali cisti vjerovatno neko zna al to nece da kaze javno .

Pa ti sam sebe pobijas ovom izjavom Novigrad . . .

Totalno je glupo reći da Republika Srpska nije htjela pomoći RSK, nije se tu puno pitala sama RS 

Naravno da se nije pitao niko iz RS hoce li pomoci vojno RSK , ali nije ni u Srbiji . . .

Na mnogo tema sam pokusao objasniti koliko je samoodlucivanje vojnog i civilnog vrha bilo prisutano u bivsoj Jugoslaviji , ali bez uspjeha , izgleda . . .

Konstantan napad Zapada na Istok , a mi na tom putu kao kamen spoticanja .

Kad to shvatimo , shvatit cemo i desavanja i raspad Jugoslavije .

Evidentno je i od ranije da nisu svi za zajednicku drzavu , (prvi i drugi rat) zbog tog se i odigralo na tu kartu razbijanja drzave . . .

Sila moci zapocela , sila moci ce i zavrsiti . . .

On 7/8/2018 at 9:49 PM, Duh_Prerije said:

Nisu nista osim Karadjordjeva ,tamo je pao dogovor o djeljenju BIH . Sad kako su to odigrali stranci  da ispadne krivica ove dvojice a oni ostali cisti vjerovatno neko zna al to nece da kaze javno .

Sve sam napisao , samo ti ne znades procitati . . .

Ja vec 20 godina trubim da je krajnji cilj razbijanje Rusije i kontrola Sibira i njegovih prirodnih bogastava.

Ko ima oci ovo vidi a onima drugima ne vredi objasnjavati ...

On 7/1/2018 at 1:22 PM, NoviGradVRS said:

Jel slicno i u drugom svjetskom ratu bilo? 

Citao sam da su neki cetnici imali sporazum sa NDH i da su dobivali oruzje od ustasa.

On 7/11/2018 at 2:22 PM, dj-zombi said:

Ja vec 20 godina trubim da je krajnji cilj razbijanje Rusije i kontrola Sibira i njegovih prirodnih bogastava.

Zemljak tako nekako . . .

Obolili oni tamo od moci i vaznosti , malo im sto imaju , pa totije . . .

Oce , iljadu godina unazad da nas vrate , da bi nam dokazali da smo roblje koje nista ne znade i ne razumije . . .ali sve i jest povezano sa prosloscu . . .

Sjetim se tako doskocica i viceva , pa ih uporedujem sa stvarnoscu i dodem do zakljucka , da je vazda sve isto bilo . . .

I onda i sade i da ce biti . . .

Sastali se Mujo i Alija na tefericu , pa pode razgovor o paradama ponosa i LGBT . . .

- Poce Alija ; Mujo ; znadesl li ti da ode u selu ima pedera . . .

Ma jok ba . . . nema . . .

Alija ce ; ja cuo da ima , a ti kako hos . . .

Ma hajd ajvanu jedan , muc . . . nema . . .

Alija ce ; a mozbit i da nema , morda sam se ja zajebo . . .

Nego sta mislis Mujo , kad bi ti neko ponudio iljadarku , bil ti njemu da . . .

Aj bjez kvragu , ajvanu jedan . . .

A kad bi ti ponudio dvije iljade . . . bil mu da . . .

Ma nebi i bjez odmene , sotono . . .

Dobro . . . de . . .

Srknuse  kafu . . . pa ce Alija ponovo ; a Mujo , sto bi ti reka da ti neko ponudi deset iljada . . .

Mujo se zagleda zamisljeno u Aliju . . . Bogami Alija . . . ima pedera u selu . . .

Eto tako moj zemljak , ne moramo se truditi da shvatimo ima li pedera u Ljubljani , Zagrebu , Sarajvu , Beogradu , Podgorici ili u Skoplju   . . .

On 7/11/2018 at 2:22 PM, dj-zombi said:

Ima tu svega mada je ovo dosta blizu.Dominacija punog spektra oni svoj plan ostvaruju desetljecima.

Malo da razbijemo monotoniju.....toliko o nesalomivoj tkzv arbih....i njihovoj sili nebeskoj....napomena sva ova dječurlija su razmenjena živa i zdrav......koliko su bili razbijeni i potučeni do nogu to najbolje pokazuje ovaj snimak....jer ko bi djecu poslao na liniju...sem Dudaka silnog ne bi li mu guzicu spasili.....