• Announcements

• dj-zombi

Nove knjige   07/18/2016

U sekciji foruma "Krajina u knjigama" postavljeno dosta novih knjiga, obavezno pogledati:    6. Licka divizija - ratni put
       Kordun i Lika u NOB
       Kotar Slunj i kotar Veljun u NOR i socijalističkoj izgradnji
       SJENIČAK KRONIKA KORDUNAŠKOG SELA   Ove knjige kao i jos stotine drugih mozete takodje naci i u sekciji sajta "Dokumenti" http://www.krajinaforce.com/dokumenti/index.html          
Sign in to follow this  
Followers 0
NaBranikuOtažbine

UDARI BRAT NA BRATA, HRVAT NA BOŠNJAKA......

24 posts in this topic

Popis časnika tzv. Armije RBiH koji se terete za ratne zločine počinjene nad hrvatskim državljanima na prostoru Hrvatske i BiH tijekom Domovinskog rata. Neki od njih se terete za zočine koje su počinili kao časnici JNA i riječ je o zločinima počinjenima na području Hrvatske, dok se većina njih tereti za zločine koje su redovime tzv. Armije RBiH počinili na prostoru BiH.

Predstavnici hrvatskih udruga koje su proistekle iz Domovinskog rata u BiH dostavile su Državnom odvjetništvu Republike Hrvatske kaznene prijave u kojima su detaljno opisani zločini za koji se terete navedene osobe.

1. general Sefer Halilović, Agent KOS-a sudjelovao u ratu protiv Hrvatske, kasnije bio načelnik u Armiji BiH
2. Mirsad Bezdrob zv. Kan, istakao se u agresiji na Republiku Hrvatsku na području Zadra i Benkovca
3. Mevludin Bešić – zamjenik zapovjedništva zrakoplovstva tzv. Armije tzv. BiH, istakao se u razaranju Vukovara u zračnim operacijama
4. Avdo Tulek – zapovjednik mješovite avioeskadrile, zapovjednik zrakoplovne baze u Bihaću s koje su poletjeli zrakoplovi i bombardirani Banski dvori
5. general Nedžad Ajnadžić – sudjelovanje u razaranju Vukovara
6. Mirsad Ćatić zv. Čuperak – planirao i realizirao topničke napade na Zadar
7. Asad Paldum, bivši zapovjednik 102. motorizirane brigade, isticao se u napadima na Vukovar
8. general Sead Delić – sudionik agresije na Republiku Hrvatsku u području Varaždina gdje je odlikovan ordenom za hrabrost na strani JNA
9. Sulejman Tabaković zv. Tetak – sudionik agresije u Dalmaciji i Kninskog korpusa na Kupres
10. Makar Anđelko – sudionik agresije na Hrvatsku
11. Nahid Mehić – sudionik agresije na Hrvatsku
12. Pukovnik Nedeljko Veraja – sudionik agresije na Hrvatsku u području Maslenice
13. General Sakib Mahmuljin – jedan od tvoraca mudžahedinskih postrojbi u BiH
14. Brigadir Ramiz Dugalić – sudionik agresije na Hrvatsku u mornaričkom granatiranju Zadra, Šibenika i Splita
15. pukovnik Šerif Patković, zapovjednik 7. muslimanske brigade, izvršitelj zločina u Dusini
16.Abuma’ali, zapovjednik odreda “El mudžahedin”
17. Salko Beba, jedan od zapovjednika Armije BiH koji je prijetio međunarodnim čimbenicima masakriranjem Hrvata civila, žena i djece ako HVO ne pusti zarobljene mudžahedine
18. Esad Ramić, istakao se u zapovijedanju ubojstava civila, žena i djece na teritoriji općine Konjic, prema vlastitim izvješćima zaplijenjenim u zapovjedništvu 4. korpusa Armije BiH
19. Pukovnik Nezim ef. Halilović – muderiz, zapovjednik 4. muslimanske brigade, odgovoran za zločine nad Hrvatima i Srbima u Konjicu, priznaje jedino islamsku BiH
20. Dr. Safet Ćibo – odgovoran za ubojstva i mučenja hrvatskih zarobljenika i uzimanja krvi od zarobljenika
21. Zejnil Delalić – višestruki inicijator sukoba Muslimana i Hrvata na području Konjica i Jablanice
22. Edo Žilić – za vrijeme rata upravnik zatvora u Konjicu gdje je zarobljenicima prisilno uzimana krv
23. Jasmin Guska – odgovoran za višestruka ubojstva u Bradini kod Konjica
24. Enver Buza – jedan od odgovornih za masakr u selu Uzdol
25. general Atif Dudaković – istakao se u uništavanju Zadra, najpoznatiji je po pokliču:”Samo naredite, ići ću i do Rima!” , nakon toga i rata u BiH te u akciji Oluja prelazi Unu i sa 5-im korpusom radi zločine nad srpskim civilima u Dvoru na Uni , Rakovici , Plitvicama i cesti prema Glini pljacakajuci i paleci sve pred sobom , RH ga tereti i za ubojstva hrvatskih civila za koje se vjeruje da je pocinio ili naredio iz "neznanja", inače u RH vec dugo godina stoji optužnica protiv njega 
26. pukovnik Hamdija Abdić – egzekutor ubojstva generala Vlade Šantića u Bihaću
27. brigadir Mirsad Sejdić – sudionik agresije na Hrvatsku sa zrakoplovne baze Željava kod Bihaća
28. Rizvo Behram, istakao se u topničkim razaranjima Vukovara i Osijeka
29. general Selmo Cikotić, odgovoran za nestanak hrvatskih intelektualaca u Bugojnu, bivši ministar obrane, danas savjetnik Bakira Izetbegovića
30. Muhamed Ćurić, odgovoran za protjerivanje Hrvata iz travničkog kraja, donosi Dnevnik.ba

Hrvatska diže optužnice protiv Atifa Dudakovića, Sefera  Halilovića i drugih časnika Armije BiH!

Državno odvjetništvo Republike Hrvatske podići će optužnice protiv 20-ak časnika tzv. Armije RBiH zbog počinjenih ratnih zločina nad Hrvatima u Bosni i Hercegovini, prenosi Hrvatski medijski servis.

Među optuženima su, po svemu sudeći, i Sefer Halilović, Atif Dudaković, Enes Kovačević i Enver Hadžihasanović.

Riječ je o zločinima nad Hrvatima koji nisu bili obuhvaćeni procesima u Haagu.

Podsjećamo, hrvatske žrtve Halilovića optužuju da je odgovoran za zločine nad Hrvatima u selu Grabovica između Mostara i Jablanice, Dudakovića da je odgovoran za smrt generala Vlade Šantića u Bihaću, a Kovačevića za zločine u Jablanici.

Plenković o optužnicama protiv časnika tzv. ARBIH: Nije riječ o uzvraćanju udarca...

PLENKOVIĆ_3

Plenković kaže da ne želi utjecati na pravosuđe, već poboljšati pravosudnu suradnju sa BiH. 

Predsjednik Vlade RH Andrej Plenković, komentirajući moguće podizanje optužnica protiv časnika tzv. ARBiH zbog ratnih zločina nad hrvatskim državljanima tijekom rata u BiH izjavio je kako "nije reč o uzvraćanju udarca BiH, već da je reč o istragama koje mogu postati pravni predmet". 

Plenković kaže da ne želi utjecati na pravosuđe, već poboljšati pravosudnu suradnju sa BiH. 

"Važno je da u procesima ne bude selektivnog pristupa jer su se ranije spominjale i osobe drugih nacionalnosti", rekao je Plenković, prenijela je Al Jazeera. 

Znači ovo više ne važi ? Autor videozapisa iz samo njemu znanih razloga nije priložio činjenice o bratstvu hrvata i muslimana u periodu između 1992-1994.

Taj dio "saradnje" i "bratstva" mu fali.Da pogađamo zašto ? ;D

jeba im pas mater i jednim i drugima....trebalo je to dutući na vrijeme pa se nebi oni jeXavali sami između se......

18 hours ago, BANIJA 79 said:

Autor videozapisa iz samo njemu znanih razloga nije priložio činjenice o bratstvu hrvata i muslimana u periodu između 1992-1994.

Taj dio "saradnje" i "bratstva" mu fali.Da pogađamo zašto ? ;D

Mozes li mi objasniti ovaj tekst na djelu 0,19, 0,20 , sta znaci "ter" ?

18 hours ago, BANIJA 79 said:

Nikad više brat na brata.;D

Kako je 'UNPROFOR"dosa koda je vrag dosa . . .

A brat s bratom,banija 79 to nabolje zna....trgovina s 5-im korpusom.

6 hours ago, grom said:

Mozes li mi objasniti ovaj tekst na djelu 0,19, 0,20 , sta znaci "ter" ?

Ne znam zemo.Moraćeš se za prevod obratit kuku,on bi moro znat.

1 hour ago, Una74 said:

A brat s bratom,banija 79 to nabolje zna....trgovina s 5-im korpusom.

Una 74 po faci bi ti reko da si pod gasom.;D

13 hours ago, BANIJA 79 said:

Ne znam zemo.Moraćeš se za prevod obratit kuku,on bi moro znat.

Ter je arhaizam od riječi te.

2 hours ago, Kuk said:

Ter je arhaizam od riječi te.

Jel to pravopis od Mirzet-a Hamzic-a ?

izrazni arhaizmi - riječi čiji je izraz zastario te se danas koristi istoznačnica ili bliskoznačnica,npr. depesa - brzojavka , pregnuće - odlučnost , razdvoj - rastana

Ooooo Boze . . .

Pa vi , i jedni i drugi ste popižđali nacisto . . .

Znades li zasto ste ste vi i balije "braca",sto je i naslov ovog teksta  ?

7 hours ago, grom said:

Jel to pravopis od Mirzet-a Hamzic-a ?

izrazni arhaizmi - riječi čiji je izraz zastario te se danas koristi istoznačnica ili bliskoznačnica,npr. depesa - brzojavka , pregnuće - odlučnost , razdvoj - rastana

Ooooo Boze . . .

Pa vi , i jedni i drugi ste popižđali nacisto . . .

Znades li zasto ste ste vi i balije "braca",sto je i naslov ovog teksta  ?

Ter je izraz koji možeš čut u Istri i kod kajkavaca.

Ja čuo uživo.

Daklen, ne moraš se odma propinjat na zadnje noge.

9 hours ago, Kuk said:

Ja čuo uživo.

porka mizerija pa ka di sam ja bia a da ne znam parlati istarski ;D

forsi bi moga zajno vaditi ure poli Kuka da navadim Istarski ;) ja nisma bas 

siguran da ima u Istarskom taj izraz ali ako ti kazes Kuk 8)

10 hours ago, Kuk said:

Ja čuo uživo.

Nicim izazvan , uporedujes me nekom od zivotinja , a primitivizmu pribjegavas  kad ostanes bez relevantnih dokaza i kad ne govoris istinu , da ne kazem kad lazes .

Vise vjerujem Zelji koji i sam potvrduje da "ter" ne postoji u  staroistarskom dijalektu odnosno u nasem jeziku .

Htio sam samo skrenuti paznju koliko kvarite "osnovu" jednog jezika da bi ste dokazali da se razlikuje od srpskog , koji je u stvari osnova .

Nisi mi odgovorio na moje pitanje .

1 hour ago, Zeljo said:

porka mizerija pa ka di sam ja bia a da ne znam parlati istarski ;D

forsi bi moga zajno vaditi ure poli Kuka da navadim Istarski ;) ja nisma bas 

siguran da ima u Istarskom taj izraz ali ako ti kazes Kuk 8)

Si čul izraz TR ŠI (to bi zančilo pa da) neki na području Kvarneta ga izgovaraju kao TER ŠI.

Od njih sam to čuo puno puta.

48 minutes ago, grom said:

Nicim izazvan , uporedujes me nekom od zivotinja , a primitivizmu pribjegavas  kad ostanes bez relevantnih dokaza i kad ne govoris istinu , da ne kazem kad lazes .

Vise vjerujem Zelji koji i sam potvrduje da "ter" ne postoji u  staroistarskom dijalektu odnosno u nasem jeziku .

Htio sam samo skrenuti paznju koliko kvarite "osnovu" jednog jezika da bi ste dokazali da se razlikuje od srpskog , koji je u stvari osnova .

Nisi mi odgovorio na moje pitanje .

Aj što si uvredljiv. Što nikad nisi čuo da kad netko oštrije reagira da mu kažu što se propinješ na zadnje noge?

Ni Istrijani svuda ne govore jednako. Sa zapadne strane Učke su ikavci, a s istočne strane su ekavci.

Imaju i drugačuji izgovor. Puležana i Opatijca je lako razlikovat po tom izgovoru.

Izraz ter nije nikakva nova izmišljotina kao brzoglas, samovoz i sl, nego starinski izraz koji poneko iskopa.

Pitanje je bilo što znači riječi ter, a ne tko je tu riječ izmislio.

Koristi je i Mažuranić u Smrt Smail age Čengića.

Ima je puno u kajkavskim tekstovima.

Ne znam da je netko koristi da bi se razlikovao od Srba.

On 17-3-2017 at 10:18 AM, Kuk said:

Aj što si uvredljiv. Što nikad nisi čuo da kad netko oštrije reagira da mu kažu što se propinješ na zadnje noge?

Pitanje je bilo što znači riječi ter, a ne tko je tu riječ izmislio.

Koristi je i Mažuranić u Smrt Smail age Čengića.

Ima je puno u kajkavskim tekstovima.

Nisam se uvredio .

Zasto bi  .Nije bitno sto se kaze , vec ko kaze .

Cuo sam svakakve epitete , naravno , ali ne kod ostrijih reagiranja vec onako u sali sa drugarima .

Kao ; tata ti nije slazio na prve noge dok je pravio kopitara il papkara ko sto si ti , il volino kus na tude guvno , il konju jedan razmisli prije nego sto kazes itd.

Bilo je tako tih epiteta , ali ne prema nekome van kruga prijatelja i ne nepoznatim osobama .

Sebe smatram gostom  "ove kuce" te ne prilici neko nekorektno vladanje .

Pitanje i dalje stoji; sta znaci ta rjec ?

Kad se vec upotrebljava neka rjetka rec   , onda valda tezis i da pogledas porjeklo te reci odnosno korjen .

Nema isto znacenje isto znacenje na gore postavljenom snimku i smrt age Cengica .

Ili se ni tu neslazemo ?

1 hour ago, grom said:

Nisam se uvredio .

Zasto bi  .Nije bitno sto se kaze , vec ko kaze .

Cuo sam svakakve epitete , naravno , ali ne kod ostrijih reagiranja vec onako u sali sa drugarima .

Kao ; tata ti nije slazio na prve noge dok je pravio kopitara il papkara ko sto si ti , il volino kus na tude guvno , il konju jedan razmisli prije nego sto kazes itd.

Bilo je tako tih epiteta , ali ne prema nekome van kruga prijatelja i ne nepoznatim osobama .

Sebe smatram gostom  "ove kuce" te ne prilici neko nekorektno vladanje .

Pitanje i dalje stoji; sta znaci ta rjec ?

Kad se vec upotrebljava neka rjetka rec   , onda valda tezis i da pogledas porjeklo te reci odnosno korjen .

Nema isto znacenje isto znacenje na gore postavljenom snimku i smrt age Cengica .

Ili se ni tu neslazemo ?

U oba slučaja značenje je isto, oba puta znači te.

Još jednom se pojavljuje na 2.11 i opet znači te.

Onaj koji je pisao tekst htio je koristiti korienski pravopis koji je bio važeći za NDH, ali ga slabo zna pa

koristi samo par riječi kao tiekom, vrieme i starinski izraz ter. Htio bi ispast Turbohrvatina i veliki ustaša,

a ispada turbobudaletina kad nije primjetio rat između HVO-a i muslića. To je Banija dobro zapazio.

Autor nije zapazio i slogu koja vlada u fedeaciji u BiH, Federiraju svak na svoju stranu. 

Koristi i čin krilnik koji sad nema nijedna vojska.

"Una74" je opet baniran zbog smaranja posjetioca preko privatnih poruka.

Da vidimo koji ce mu biti novi nadimak ... i ko ce ga prvi provaliti :)

9 hours ago, dj-zombi said:

"Una74" je opet baniran zbog smaranja posjetioca preko privatnih poruka.

Da vidimo koji ce mu biti novi nadimak ... i ko ce ga prvi provaliti :)

Lik je baš uporan :D

On 17-3-2017 at 10:18 AM, Kuk said:

U oba slučaja značenje je isto, oba puta znači te.

Još jednom se pojavljuje na 2.11 i opet znači te.

Pa ili te .

Dekle vrsta veznika.

"Ter" mislim, koriste Slovenci , koliko znadem kao veznik i neka govorna podrucja koja govore starogermanskim ali ne kao veznik , ali to bi odvelo duboko u gramatiku  . . .

Sa nekim novim znacenjim ili prekrajanjima pravopisa , zelja je da se stvore neki novi jezik odnosno pismo .

Dakle od osnovnog jezika se zele dobiti dva izmisljena jezika .

Zbog toga sam to rekao da ste vi i bosnjaci popizdeli . . .

Sto se tice starih istrijanera i kvarnera do rjeke , govore mahom talijanski .

Mozda ne bas gramaticki ali se vrlo dobro i odlicno mogu razumjeti sa talijanima . . .

On 17.3.2017 at 9:46 AM, Kuk said:

Si čul izraz TR ŠI (to bi zančilo pa da) neki na području Kvarneta ga izgovaraju kao TER ŠI.

Od njih sam to čuo puno puta.

mozda sam i cu ali zna da u Istarskom jeziku ne koriti se taj izraz.

Inace, malo je velika razlika izmedu Kvarnera i Istre tj. posebno ono ca je

s onu drugu bandu Ucke. 

Inace, dalo bi se mnogo raspravljati o jeziku samo ako poslusas Labinjone 

i Pulezane vec je velika razlika u dijalektu i jeziku; Kuk 

Pored svega Istarski  jezik je danas izumreo i potpuno "izbacen" iz upotrebe jer 

novo pridosli drze se izvornog "hrvatskog" (ako mogu tako reci ii nazvati taj jezik, jer 

ni oni sami ga ne znaju) nekad nisi mogao progovoriti  srpsko-hrvatskim jezikom jer

znalo bi se da si debeli Furesta danas Istrijani postali su u sami Furesti u svojoj kurenti 

tj. dvoristu ;D  Kontaminacija u visokoj dozi i kuntinuirano u porastu ;]\/

6 hours ago, Zeljo said:

mozda sam i cu ali zna da u Istarskom jeziku ne koriti se taj izraz.

Inace, malo je velika razlika izmedu Kvarnera i Istre tj. posebno ono ca je

s onu drugu bandu Ucke. 

Inace, dalo bi se mnogo raspravljati o jeziku samo ako poslusas Labinjone 

i Pulezane vec je velika razlika u dijalektu i jeziku; Kuk 

Pored svega Istarski  jezik je danas izumreo i potpuno "izbacen" iz upotrebe jer 

novo pridosli drze se izvornog "hrvatskog" (ako mogu tako reci ii nazvati taj jezik, jer 

ni oni sami ga ne znaju) nekad nisi mogao progovoriti  srpsko-hrvatskim jezikom jer

znalo bi se da si debeli Furesta danas Istrijani postali su u sami Furesti u svojoj kurenti 

tj. dvoristu ;D  Kontaminacija u visokoj dozi i kuntinuirano u porastu ;]\/

Nekad davno sam bio cest gost Istre .

Ti stari Istrijani su me odusevljavali , ali ovo kasnije  , je . . .

Smatram tvoje izlaganje Zeljo postenim i iskrenim , bez obzira na gramatiku , o kojoj smo poceli . . .

I danas kad navratim kod nekih , eto vec su u godinama , ne primjecujem ni trunke nerealnosti ili neke nabusitosti .

Korektni i prijatni , ka su bili . . .

Kako je sa mladezi danas , vjerovatno se dade iz Zeljinog izlaganja shvatiti . . .