Sign in to follow this  
CORDON

"KORDUNAŠ MEĐU TULIPANIMA" - Ž. Kresojević

Recommended Posts

Jebi ga zemljače nikad dva dobra spojiti...Gledam ovu neku njihovu holandsku dugačku branu. na ruke su je napravili skoro prije 100 godina. Kameni blokovi su doveženi iz Škotske i Austrije ?!?... Ljudi mogu u blatu, vodi, vjetru i kiši koja zapadava deset puta na dan organizirati život. Kod nas je Bog bio široke ruke. Dobre zemlje, bistrih rijeka, mora i kamena, šume i žitna polja...al ga jebi ...

4 minutes ago, CORDON said:

Jebi ga zemljače nikad dva dobra spojiti...Gledam ovu neku njihovu holandsku dugačku branu. na ruke su je napravili skoro prije 100 godina. Kameni blokovi su doveženi iz Škotske i Austrije ?!?... Ljudi mogu u blatu, vodi, vjetru i kiši koja zapadava deset puta na dan organizirati život. Kod nas je Bog bio široke ruke. Dobre zemlje, bistrih rijeka, mora i kamena, šume i žitna polja...al ga jebi ...

Никакве то везе нема...

Једно је Холандија која је стотинама година пљачкала по свијету, а једно је овај наш Балкански простор, који није саставио никада ни 100 година, а да се није пролила крв и да туђа чизма није овуда прошла сваких 100-150 година скоро...

То је једна ствар, друго, тим Холанђанима је дозвољено да раде и сређено им је тржиште.

Далеко од тога да кукам, али будимо реални, гдје ћеш ти са производом? Гдје ћеш извести оно шта произведеш? Ништа држава по том питању није урадила, тако да та прича како смо ми лијен народ и како нико не жели да ради, су празне приче и лаж !

23 minutes ago, LičkiSrbin said:

Далеко од тога да кукам, али будимо реални, гдје ћеш ти са производом? Гдје ћеш извести оно шта произведеш? Ништа држава по том питању није урадила, тако да та прича како смо ми лијен народ и како нико не жели да ради, су празне приче и лаж !

Gdje ćeš sa proizvodom?   ......  Kojim proizvod osim maline, jabuka i sl.? A gdje? Pa u Rusiju i Kinu, ali ni oni neće srpsku podvalu.

Ništa država nije učinila ..........   Kako nije? Možete izvesti u EU, CEFTA, Kinu, Rusiju, Tursku bez carine, po preferencijalnim uslovima.

Priča da smo lijen narod .........  Ko to kaže? Mi smo neinventivan narod, uspavan u socijalizmu. Naviknut da "država nešto učini"  umjesto nas.

Nismo mi lijen narod, već smo naučeni da radimo "u brazdi". Da nas neko vodi ko volove i organizira da jedemo i spavamo. Priznali mi ili ne.

Nismo mi takvi rođeni, već naučeni. Treba proći nekoliko generacija da bi se to promijenilo.

Kažu: na zapadu nema boljih "od nas". Pa to je baš to. Upregne te i tegliš. Nema razmišljanja, rizika, ..... A i takvih je sada pretrpana Evropa.

7 minutes ago, sreckovuk said:

Gdje ćeš sa proizvodom?   ......  Kojim proizvod osim maline, jabuka i sl.? A gdje? Pa u Rusiju i Kinu, ali ni oni neće srpsku podvalu.

Ništa država nije učinila ..........   Kako nije? Možete izvesti u EU, CEFTA, Kinu, Rusiju, Tursku bez carine, po preferencijalnim uslovima.

Priča da smo lijen narod .........  Ko to kaže? Mi smo neinventivan narod, uspavan u socijalizmu. Naviknut da "država nešto učini"  umjesto nas.

Све су то празне приче ...

Слушам јуче из РС човек мљекар, има 50-60 крава, читав живот бави се производњом млијека. Али нема гдје извести, каже - чека само 2-3 година да исплати крадите и да прода сво имање и да се пресели на запад и да тамо почне нови живот !! Замисли, мљекари напуштају земљу и одлазе, иста ствар је и са пољопривредом...

9 minutes ago, sreckovuk said:

Nismo mi lijen narod, već smo naučeni da radimo "u brazdi". Da nas neko vodi ko volove i organizira da jedemo i spavamo. Priznali mi ili ne.

Nismo mi takvi rođeni, već naučeni. Treba proći nekoliko generacija da bi se to promijenilo.

Kažu: na zapadu nema boljih "od nas". Pa to je baš to. Upregne te i tegliš. Nema razmišljanja, rizika, ..... A i takvih je sada pretrpana Evropa.

За социјализам са слажем, али дјелимично...

Али мислиш да људи који живе на селу, мислиш да они нису вриједни, па... опет ништа.

Зашто људи напуштају село?

A да су Срби поштовани као радници на западу - то да, ту се слажем.

On 10.7.2017 at 3:57 PM, CORDON said:

pa ima jos nesto osim tulipana u toj zemlji drvenih cokula ;D

Meni su ostale krave u sjecanju kako se postrojavaju i tocno znaju redosljed

po kojem ce jedna iza druge u redu da udu u tor :[| nas ne bi ni Bog niti Davo 

natjerao na neki red i nesto slicno ;D

A o hijerarhiji koje su krave savladale to mi Srbi mozemo samo sanjati :]]

6 hours ago, CORDON said:

Jebi ga ime...od nas su svi pametniji... :)

čak i Hrvati ;)

sad si ga precerao Cordon s ovom zadnjom izjavom ;D

ne moj da mi kvaris dan te gdje si nasao da usporedujes i u isti 

kos stavljas Srbe i rvate (pa nisu dostojni ni da ih napisem velikim slovom 

a kamoli o necem drugom da raspravljam ;)