Sign in to follow this  
CORDON

TESLA NIKOLA - IZVOD IZ LISTA KRŠTENIH I UMRLIH

Recommended Posts

Ако вам данас сутра неки хрват покуша продати ту причу како је Тесла њихов, само му покажите ову слику.

Никола Тесла у србској народној ношњи из Лике !

oZRG3bG.jpg%D0%9D%D1%96%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0_%D0

4 hours ago, LičkiSrbin said:

Ако вам данас сутра неки хрват покуша продати ту причу како је Тесла њихов, само му покажите ову слику.

Никола Тесла у србској народној ношњи из Лике !

oZRG3bG.jpg%D0%9D%D1%96%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0_%D0

Jesi li siguran da je srpska narodna nošnja iz Like, Nigdje na području Like nisam nešto takvo vidio.

Može biti da je srpska, ali ipak iz nekog istočnijeg područja.

1 hour ago, Kuk said:

Jesi li siguran da je srpska narodna nošnja iz Like, Nigdje na području Like nisam nešto takvo vidio.

Može biti da je srpska, ali ipak iz nekog istočnijeg područja.

Из Лике је !

И није може бити, него јесте !

Kada "im" izbijete sve argumente, kažu: Hrvat pravoslavne vjeroispovijesti.

Gade mi se i oni i ovi iz Srbije koji su ga također prisvojili, a u Srbiji bio tek nekoliko sati.

Tesla je krajiški Srbin i ako pripada nekom kolektivitetu onda je to krajiški narod. 

No, prevelik je on, a mi premali i preslabi.

8 hours ago, LičkiSrbin said:

Из Лике је !

И није може бити, него јесте !

Tu sliku si našao na wikipediji i tamo u opisu piše da je to srbska narodna nošnja, a ne da je iz Like.

I da ne bi mislio da nešto provociram Nikola Tesla je Srbin.

16 minutes ago, Kuk said:

Први корак до властите самоспознаје.

Велико српско срце има мјеста за искрено покајану заблудјелу браћу.

32 minutes ago, sreckovuk said:

Kada "im" izbijete sve argumente, kažu: Hrvat pravoslavne vjeroispovijesti.

Gade mi se i oni i ovi iz Srbije koji su ga također prisvojili, a u Srbiji bio tek nekoliko sati.

Tesla je krajiški Srbin i ako pripada nekom kolektivitetu onda je to krajiški narod. 

No, prevelik je on, a mi premali i preslabi.

Ако припада крајишком народу, онда припада и Србском.

Једног дана, никако данас, музеј Николе Тесле ће да буде у Лице, али не музеј типа једне кућице или онакав какав је данас у Бг. - не!

Направићемо музеј који ће бити достојан тог човека и његових дјела.

Али то тек кад ослободимо све западне србске земље, јер градити нешто на окупираној земљи је пресипање из шупљег у празно - само да вас подсјетим, Теслина кућа је срушена у задњем рату, у WW2 усташе су побиле читаво становништво његовог родног села и данас постоји масовна гробница иза цркве у којој се Тесла крстио.

Видео

Наравно, покатоличеним Србима данас то ништа не представља проблем, већ га проглашавају некаквим хрватским знанствеником, поред свега!

Овдје је добро да се присјетимо ријечи великог Јована Дучића :

"Хрвати су најхрабрији народ на свету, али не зато што се не боје непријатеља, већ зато што се ничага не стиде."

37 minutes ago, Kuk said:

Tu sliku si našao na wikipediji i tamo u opisu piše da je to srbska narodna nošnja, a ne da je iz Like.

Народна ношња је из Лике, а ти усташо можеш да се љутиш колико год хоћеш!

19 minutes ago, kuvar said:

Још ће пуно времена проћи, док се они опамете.

Нема њима спаса,  већина је омађијана тисућљетним сном о неовисности. Али то није мој проблем, западне србске земље ће бити у саставу Србије !

11 hours ago, kuvar said:

Pogrešnom si se obratio

11 hours ago, LičkiSrbin said:

Ако припада крајишком народу, онда припада и Србском.

Једног дана, никако данас, музеј Николе Тесле ће да буде у Лице, али не музеј типа једне кућице или онакав какав је данас у Бг. - не!

Направићемо музеј који ће бити достојан тог човека и његових дјела.

Али то тек кад ослободимо све западне србске земље, јер градити нешто на окупираној земљи је пресипање из шупљег у празно - само да вас подсјетим, Теслина кућа је срушена у задњем рату, у WW2 усташе су побиле читаво становништво његовог родног села и данас постоји масовна гробница иза цркве у којој се Тесла крстио.

Видео

Наравно, покатоличеним Србима данас то ништа не представља проблем, већ га проглашавају некаквим хрватским знанствеником, поред свега!

Овдје је добро да се присјетимо ријечи великог Јована Дучића :

"Хрвати су најхрабрији народ на свету, али не зато што се не боје непријатеља, већ зато што се ничага не стиде."

Народна ношња је из Лике, а ти усташо можеш да се љутиш колико год хоћеш!

Још ће пуно времена проћи, док се они опамете.

Нема њима спаса,  већина је омађијана тисућљетним сном о неовисности. Али то није мој проблем, западне србске земље ће бити у саставу Србије !

Žalim slučaj ali ne znam kom području Like pripada ta nošnja,

Imam originalnu starinsku ličku nošnju i ni malo ne liči na tu na sliki.

Molim članove foruma koji su iz Like da dadu mišljenje o toj nošnji.

40 minutes ago, Kuk said:

Žalim slučaj ali ne znam kom području Like pripada ta nošnja,

Imam originalnu starinsku ličku nošnju i ni malo ne liči na tu na sliki.

Molim članove foruma koji su iz Like da dadu mišljenje o toj nošnji.

То је на крају крајева споредно, то да ли је ношња из Лике или не - иако ЈЕСТЕ -

Суштину о тој причи, Тесли као хрватском знанственику, говори овај видео :

15 minutes ago, LičkiSrbin said:

То је на крају крајева споредно, то да ли је ношња из Лике или не - иако ЈЕСТЕ -

Суштину о тој причи, Тесли као хрватском знанственику, говори овај видео :

Košulja možda je iz Like, ali stil vuče na istočnjački.

Ličku košulju možeš nosit razdrljenu s mekim ovratnikom, a ova ima nekakvi uštirkani visoki ovratnik. 

Na kraju krajeva ipak je on postao Amerikanac i kao takav ce biti upamcen, dok vecina se lozi na tudje perije. Ni Srbi ni Hrvati nisu mu omogucili da postane slavan, tako da veliko hvala Americi. 

1 hour ago, Kapetan said:

Na kraju krajeva ipak je on postao Amerikanac i kao takav ce biti upamcen, dok vecina se lozi na tudje perije. Ni Srbi ni Hrvati nisu mu omogucili da postane slavan, tako da veliko hvala Americi. 

А шта је био прије него што је постао Американац ?

Био је Србин и као Србин је и умро.

Мада се дјелимично слажем с тобом, он је све остварио у Америци, зато је праведно да буде Америчко-Србски научник, али по крви он је био Србин!

Тако и на википедији пише 

Nikola Tesla (Serbian Cyrillic: Никола Тесла; 10 July 1856 – 7 January 1943) was a Serbian-American inventor, electrical engineer, mechanical engineer, physicist, and futurist who is best known for his contributions to the design of the modern alternating current (AC) electricity supply system.

On Thursday, July 13, 2017 at 8:37 PM, Kuk said:

Pogrešnom si se obratio

Сигуран си?

Запитај се онда из ког разлога висиш на овом форуму.

Али онако, прс' на чело.

On Thursday, July 13, 2017 at 10:10 PM, Kapetan said:

Срби су га родили аветињо.

Што ти ниси американац? Лакше би ми било сто пута.

Само би слега раменима на овакве твоје глупости и одбацио ти на америчку лудос'.......а овако морам због свога да се стидим.

Још паметне ниси прозборио.

10 hours ago, kuvar said:

Сигуран си?

Запитај се онда из ког разлога висиш на овом форуму.

Али онако, прс' на чело.

Ovo nije jedini forum na koji navratim.

Zanima me koliko na raznim forumima ima onih koji su u realnim okvirima, a koliko ima fantazera i

koliko je onih "žestokih" internet ratnika koji bi osvajali Hrvatsku do Rumunjske, Srbiju do Austrije,

Bosansku muslimaniju do Sjevernog pola.

27 minutes ago, Kuk said:

Ovo nije jedini forum na koji navratim.

Zanima me koliko na raznim forumima ima onih koji su u realnim okvirima, a koliko ima fantazera i

koliko je onih "žestokih" internet ratnika koji bi osvajali Hrvatsku do Rumunjske, Srbiju do Austrije,

Bosansku muslimaniju do Sjevernog pola.

Ајд' нек' ти буде, мада мене ниси убједио.

Што се тиче реалних оквира и фантазирања, ту бар Хрвати морају имати разумјевања.

За 150 година направити нацију једино из потребе ширења римске цркве, а на штету осталих народа, нацију која данас дроби о реалности и фактичком стању и глуми битан фактор на Балкану.......ето видиш како се и најлуђи и најболеснији снови каткад остваре.

Некад по Божијем промислу, а некад по допуштењу.

Изабери шта ти је срцу ближе.

Да не кажеш да сам пристрасан.

3 minutes ago, kuvar said:

Што се тиче реалних оквира и фантазирања, ту бар Хрвати морају имати разумјевања.

За 150 година направити нацију једино из потребе ширења римске цркве, а на штету осталих народа, нацију која данас дроби о реалности и фактичком стању и глуми битан фактор на Балкану.......ето видиш како се и најлуђи и најболеснији снови каткад остваре.

Чак мало мање од 150 година,

На Првом хрватском католичком конгресу 1900. године су сви католици проглашени Хрватима.

Не волим Шешеља, али он је то добро објаснио.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Rimokatolički_zločinački_projekat_veštačke_hrvatske_nacije

http://www.superknjizara.hr/?page=knjiga&id_knjiga=100084001

https://www.scribd.com/doc/36405054/Rimokatolicki-Zlocinacki-Projekat-Vestacke-Hrvatske-Nacije-LATINICA

У праву си.

Ја сам урачуна и илирски покрет као једну од припремних радњи.

11 hours ago, kuvar said:

Samo izvoli, budi pristran, imaš i ti pravo na svoju fantaziju.

ja sam iz Like I nikad nisam video takvu licku nosnju

a I ta slika mi lici kao foto-montaza, neko je samo stavio Teslinu glavu na necije drugo tijelo u ko zna cijoj I kakvoj nosnji