Sign in to follow this  
CORDON

TESLA NIKOLA - IZVOD IZ LISTA KRŠTENIH I UMRLIH

Recommended Posts

20 hours ago, dj-zombi said:

ja sam iz Like I nikad nisam video takvu licku nosnju

a I ta slika mi lici kao foto-montaza, neko je samo stavio Teslinu glavu na necije drugo tijelo u ko zna cijoj I kakvoj nosnji

Немој бити наиван молим те...

Зашто би то неко радио, просто нема логике, ваљда је логичније да неко направи фото-монтажу у хрватској народној ношњи.

Џаба им све, нема шансе да прогласе Теслу хрватом или хрватским знанствеником и они су свјесни тога, ово сад што раде, то раде само да би провоцирали Србе, из чисте пакости и цинизма, ништа друго.

Ево један добар видео

(Прочитајте коментаре испод;D)

23 hours ago, CORDON said:

Imaš li liĆku il liČku nošnju :)

Ako se to pitanje odnosi na mene. LiČku.

Razlikujem Č i Ć, 

On 16. 07. 2017. at 9:08 PM, LičkiSrbin said:

Џаба им све, нема шансе да прогласе Теслу хрватом или хрватским знанствеником и они су свјесни тога, ово сад што раде, то раде само да би провоцирали Србе, из чисте пакости и цинизма, ништа друго.

Ne, oni to rade jer doista misle da pošto je rođen u Hrvatskoj da ga mogu predstaviti kao Hrvata. To doista nema veze sa provokacijom Srba. Oni jednostavno kradu.

Čudno hrvatstvo Ruđera Boškovića

Ратко Дмитровић 16/06/2011

Piše Ratko Dmitrović

Hrvatska ovih dana u Dubrovniku obeležava 300 godina od rođenja „najvećeg hrvatskog znanstvenika, jednog od najznačajnijih Hrvata“ Ruđera Boškovića, preskačući objašnjenje kakve to veze Bošković ima sa Hrvatskom i Hrvatima kao narodom

Znate li da je među rimskim carevima bilo čak 16 Srba. Konstantin Veliki, najpoznatiji među njima, čovek koji je zaustavio progon Isusovih sledbenika i uzdigao hrišćanstvo na nivo državne vere, pripada, dakle, nizu najpoznatijih Srba svih vremena. Ne plašite se, nisam skrenuo sa uma; ovde samo primenjujem hrvatsku metodologiju određivanja nacionalne pripadnosti ljudi koji su odavno mrtvi. Hrvatska ovih dana obeležava 300 godina od rođenja „velikog hrvatskog znanstvenika i filozofa“ Ruđera Boškovića. U Dubrovniku je od 29. maja do 2. juna, ove 2011. godine, održan međunarodni naučni simpozijum: „Od Ruđera Boškovića do danas: doprinos hrvatskih znanstvenika svjetskoj znanstvenoj baštini“. Visoki pokrovitelj skupa bila je predsednica Vlade Hrvatske Jadranka Kosor.

Da vas ne davim detaljima sa trodnevnog zasedanja i referatima, među kojima je bio i referat Karla Rubija, dobitnika Nobelove nagrade za fiziku (1984. godine), navodim zaključak iz završnog dokumenta kojim se sugeriše da Hrvatska poradi na nacionalnom brendu „Ruđer Bošković“, po kojem ta zemlja, uz ostalo, treba da bude prepoznatljiva u svetu. Kada je Tuđman, brišući sve tragove Jugoslavije na tlu Hrvatske, krajem 1991. godine uveo hrvatski dinar, na svim apoenima bio je portret Ruđera Boškovića.
Znači, Ruđer Bošković je Hrvat! Jeste, isto onoliko koliko je rimski car Konstantin Veliki bio Srbin.

DUBROVNIK I HRVATI

Hrvati, a svakoga ko je nekada, nevažno je u koje vreme, živeo na prostoru današnje Hrvatske, proglašavaju Hrvatom. Da li taj ima ili nema i najmanje veze sa Hrvatima kao narodom, da li su mu koreni po očevoj i majčinoj liniji hrvatski ili makar delimično hrvatski, ili uopšte nisu hrvatski, to visoku školu hrvatskog nacionalnog inženjeringa uopšte ne interesuje. Svojevremeno su čak i Marka Pola hteli da svrstaju među značajne Hrvate, tvrdeći da je rođen na Korčuli, ali se od te namere odustalo kad se oglasio nadležni ministar Vlade Italije i poručio Hrvatima da ne prave budale od sebe.

Da li je Ruđer Bošković rođen u Dubrovniku? Jeste. Da li je Dubrovnik sada u sastavu Hrvatske? Jeste! Molim lepo, onda je Ruđer Bošković Hrvat – reći će vam danas svaki Hrvat, a taj pristup je samo druga strana hrvatske krštenice na kojoj piše da je svaki katolik u Hrvatskoj po nacionalnosti Hrvat. Da li je Ruđer Bošković bio katolik? Jeste, bio je. Znači, Bošković je Hrvat – odgovara zastupnik one škole.

A kakve veze, u nacionalnom, rodbinskom, državnom, teritorijalnom smislu Ruđer Bošković ima sa Hrvatima i Hrvatskom? Apsolutno nikakve. Ni najmanje.
Bošković je rođen 1711. godine u Dubrovniku. Otac mu je bio Nikola Bošković, Srbin iz sela Orahov Dol, kod Trebinja, a majka Pavla Betera iz poznate italijanske dubrovačke porodice. To je početak 18. veka. Pisani tragovi iz tog doba gotovo da ne poznaju Hrvate i hrvatstvo u Dubrovniku. To je vreme Dubrovačke republike, koju će Napoleon kasnije ukinuti i pripojiti svome carstvu. Dubrovnik je kroz istoriju uspevao da ishodi i zadrži određene oblike samostalnosti koju je zlatom plaćao Vizantiji, Mlecima, Mađarima i Otomanskoj imperiji.

Dubrovnik nikada u prošlosti, ni administrativnim vezama, nije pripadao hrvatskoj državi koja je, da podsetim, nestala krajem 11. veka, tačnije 1097. godine, kada je mađarski kralj Koloman porazio hrvatsku vojsku na Gvozdu (današnja Petrova Gora) i ubio poslednjeg hrvatskog kralja Petra Svačića.
Uzgred, ni taj Petar nije bio kralj već narodni vođa bez kraljevske krune, o čemu i danas postoje dokazi u arhivama grada Splita, ali to je posebna tema.

SLUČAJ VALTAZARA BOGIŠIĆA

Komunisti, na čelu sa Brozom, stvaraju 1945. godine novu Jugoslaviju i šest republika u njoj. Jedna od njih bila je Hrvatska. Tada uspostavljene administrativne linije postaće 1974. godine međurepubličke, a 1992. godine granice međunarodno priznatih država. Tim putem je Hrvatska dobila Dubrovnik, kao i celu Dalmaciju. Pre toga ni Dalmacija, ni Dubrovnik nisu imali veze sa Hrvatskom.

Željan da vidi svet izvan dubrovačkih zidina, a gonjen nemirima velikih talenata kojima je bio obdaren, Ruđer Bošković veoma rano odlazi iz Dubrovnika. Njegovi hrvatski biografi prećutkuju podatak da je veliki naučnik od odlaska samo jednom, 1747. godine, posetio rodni grad. Nije isključeno da je znao za postojanje austrijske provincije koja se zvala Hrvatska i to je možda njegova jedina veza sa hrvatstvom. Lično, ne verujem da je Bošković održavao u sebi osećanje pripadanja narodu iz kojeg je došao njegov otac Nikola, sa onakvim umom Ruđeru je i ceo svet bio mali, ali sa hrvatstvom taj čovek zaista ništa nije imao. Sa srpstvom – jeste.
Ako se primeni logika hrvatskog nacionalnog inženjeringa na tlo današnje Srbije, onda je, rekoh, Konstantin Veliki srpskoga roda. Rođen je u mestu Nais, današnjem Nišu.
Ali, nije Bošković jedini Srbin sa tog dubrovačkog prostora kojeg su Hrvati prisvojili. Nećemo sada o Držiću i Gunduliću, koji takođe nemaju nikakve veze sa Hrvatima, a Zagreb ih već odavno predstavlja kao Hrvate, već o jednom značajnom čoveku iz ne tako davnog vremena.

Ako vas danas put nanese u Cavtat, na jednom od najlepših delova tog gradića, administrativnog centra Konavla, videćete monumentalni spomenik Valtazaru Bogišiću. U hrvatskim enciklopedijama pročitaćete da je Bogišić bio „hrvatski znanstvenik, pravni i povijesni pisac“. A da li je bio? Nije.
Bogišić (rođen 1834) kao veoma mlad, iako iz trgovačke porodice, pokazivao je interesovanje za pravne nauke. Posle očeve smrti upisuje Pravni fakultet u Beču, i uz pravne materije izučava istoriju, filologiju i filozofiju. Godine 1864. u glavnom gradu Austrije doktorirao je pravo. Nošen idejom da izučava običaje i običajno pravo raznih naroda prihvata poziv Novorosijskog univerziteta u Odesi, gde postaje predavač. Obilazi Kavkaz i zapisuje običaje tamošnjih naroda tražeći podudarnost u načinu života kavkaskih naroda i Južnih Slovena.

Crnogorski Knjaz Nikola zamolio je 1872. godine Bogišića da napiše Imovinski zakonik za Crnu Goru, što je i učinio. Nije to bila jedina aktivnost Valtazara Bogišića u Crnoj Gori: knjaz Nikola nudi 1893. godine Bogišiću mesto ministra pravde. Bogišić prihvata i na toj dužnosti ostaje sve do 1899. godine, kada odlazi u Pariz. Umro je 1908. godine, u Rijeci.
A kakve veze Bogišić ima sa Hrvatskom? Nikakve. Osim ako se primeni formula po kojoj je Ruđer Bošković postao Hrvat. Bogišić je rođen u Cavtatu, a Cavtat je u sastavu današnje Hrvatske.

U Novom Sadu, 1866. godine osnovan je politički pokret nazvan „Ujedinjena omladina srpska“. Na osnivačkoj skupštini utvrđeni su osnovni ciljevi Pokreta: svekoliki napredak Srba; odgajanje svesti o slavnoj prošlosti, utvrđivanje zajednice bratstva…uz parolu Pokreta: „Srpstvo sve i svuda“. Organizacija je okupljala mlade, obrazovane, umne i već poznate Srbe među kojima su bili i Svetozar Miletić, Nikola Pašić, Marko Miljanov Popović, Lazar Tomanović i Valtazar Bogišić. Da, ovaj iz Cavtata, „hrvatski znanstvenik, pravni i povijesni pisac“.

Bogišić se bez ikakvih rezervi izjašnjavao kao Srbin, ceo život, uz izučavanje pravnih nauka, posvetio je negovanju srpske tradicije i sećanju na slavnu istoriju srednjovekovne Srbije. Crnu Goru je smatrao najčistijom srpskom zemljom, kao i Konavle iz kojih su došli njegovi preci. Još sredinom 19. veka u Konavlima se narod izjašnjavao srpski, svaka porodica je imala krsnu slavu koju su, kao jedinstveno obeležje Srba, slavili i Srbi katolici, a takvih je najviše bilo u Dubrovniku i Cavtatu. Interesantno je da i danas mnoge porodice u selima Konavla obeležavaju slave svojih predaka, iako se gotovo svi u Konavlima izjašnjavaju kao Hrvati.
Suočen sa velikim uticajem Ujedinjene omladine srpske na prostoru Habzburške monarhije, uticajem koji se širio snažnije i brže nego što je austrijska vlast mogla i da pretpostavi, Beč donosi odluku da zabrani Ujedinjenu omladinu srpsku. Istu odluku donela je i Kneževina Srbija pod austrijskim pritiskom, što vođe tog pokreta nije pokolebalo; oni sedište iz Novog Sada premeštaju u Crnu Goru, na Cetinje. Na inicijativu Marka Miljanova i knjaza Nikole, sa kojim je Bogišić imao odnos velikog uvažavanja i prijateljstva, 1871. godine na Cetinju je osnovana „Družina za oslobađanje i ujedinjenje srpsko“. Srpska kraljevska akademija izabrala je Valtazara Bogišića 23. januara 1888. godine za redovnog člana.

1 hour ago, guns n roses said:

Ne, oni to rade jer doista misle da pošto je rođen u Hrvatskoj da ga mogu predstaviti kao Hrvata. To doista nema veze sa provokacijom Srba. Oni jednostavno kradu.

Није он рођен у Хрватској него у АУ. То је исто једна огромна замјена теза. Хрватска као држава није постојала од 1097. до 1991. кад су им Амери дали државу.  Били су без државе невјероватних 894 године! - https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Gvozd_Mountain

То су доскора радили, па кад су коначно схватили да им се свијет смије, онда су посустали, а сад из чисте пакости провоцирају Србе. И то раде мучки и покварено, онако како само они то знају.

On 23. 07. 2017. at 10:18 PM, LičkiSrbin said:

Није он рођен у Хрватској него у АУ. То је исто једна огромна замјена теза. Хрватска као држава није постојала од 1097. до 1991. кад су им Амери дали државу.  Били су без државе невјероватних 894 године! - https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Gvozd_Mountain

То су доскора радили, па кад су коначно схватили да им се свијет смије, онда су посустали, а сад из чисте пакости провоцирају Србе. И то раде мучки и покварено, онако како само они то знају.

Znaš šta, možda si i tu pravu ali Hrvati i hrvatska država, od 1990 do danas, NIKADA i NIKADA nisu rekli da je Nikola Tesla Srbin bilo na televiziji ili na radiju ili u novinama, oni kažu "Sin pravoslavnog svećenika". ???

Znači Rus možda? Grk? 

E to ti pričam. Oni i dalje njega smatraju barem 50% svojim. On za Hrvate NIJE Srbin, on je sin pravoslavnog svećenika. Sve sam ti rekao.

Znam da nije rođen u Hrvatskoj jer ova nije ni postojala kao država no zato sam i stavio tekst koji o objašnjava da oni svakoga ko se rodio na terenu današnje Hrvatske proglase Hrvatom. 

9 hours ago, guns n roses said:

Znaš šta, možda si i tu pravu ali Hrvati i hrvatska država, od 1990 do danas, NIKADA i NIKADA nisu rekli da je Nikola Tesla Srbin bilo na televiziji ili na radiju ili u novinama, oni kažu "Sin pravoslavnog svećenika". ???

Znači Rus možda? Grk? 

E to ti pričam. Oni i dalje njega smatraju barem 50% svojim. On za Hrvate NIJE Srbin, on je sin pravoslavnog svećenika. Sve sam ti rekao.

Znam da nije rođen u Hrvatskoj jer ova nije ni postojala kao država no zato sam i stavio tekst koji o objašnjava da oni svakoga ko se rodio na terenu današnje Hrvatske proglase Hrvatom. 

Moja kuća je par kilometara od njegove i svi tu kažu da je Nikola Tesla Srbin.

22 minutes ago, guns n roses said:

To je moguće ali ja pišem o novinama i televiziji. Mislim sin pravoslavnog svećenika, ispada da je u Hrvatskoj napravljen novi termin za nekakvu novu nacionalnost. 

Pa jeste.

Pravoslavci.

4 hours ago, guns n roses said:

Da, sad si me podsjetio da sam i sam dosta puta čuo "Ona je pravoslavka" i slično. Strašna je to mržnja kada oni ne mogu reći riječ Srbin.

Ajde pitajte malo starije ljude. 

Prije se često moglo čut da se kaže za Srbina da je pravoslavac ili da je iz pravolsavnog sela, 

a za Hrvata da je katolik ili iz katoličkog sela. Ja sam to puno puta čuo i od jednih i od drugih

.

Kad bi se išli vrijeđat Hrvati bi za Srbe rekli da su Vlasi, a Srbi za Hrvate da su Kranjci.

13 hours ago, Kuk said:

Prije se često moglo čut da se kaže za Srbina da je pravoslavac ili da je iz pravolsavnog sela, 

a za Hrvata da je katolik ili iz katoličkog sela. Ja sam to puno puta čuo i od jednih i od drugih

.

Kad bi se išli vrijeđat Hrvati bi za Srbe rekli da su Vlasi, a Srbi za Hrvate da su Kranjci.

Tamo odakle sam ja bili ste uvjek i samo bunjevci.

Baš stariji ljudi su se i pitali ko su sad odjednom ti Hrvati.

11 hours ago, kuvar said:

Tamo odakle sam ja bili ste uvjek i samo bunjevci.

Baš stariji ljudi su se i pitali ko su sad odjednom ti Hrvati.

Jesu li oni za sebe govorili da su Bunjevci ili ste ih vi tako nazivali?

Jedan od mojih đedova koji je rođen u 19 vijeku i živio preko 90 godina za Hrvate je čuo pred drugi rat, kad mu je jedan poznanik iz susjednog katoličkog sela rekao da su oni Hrvati, a ne bunjevci.

To im je "objasnio" sveštenik koji je nedjeljom dolazio da služi misu u maloj kapeli koju su sami sagradili upravo malo poslije sjedinjenja sa rimskom crkvom.

42 su se vratili u Pravoslavlje i pravoslavni ostali do danas. Kapelu su sami srušili. Istina nekoliko porodica je početkom rata odselilo u Slavoniju na ustaški nagovor i tamo dobili kuće pobijenih i protjeranih Srba. Danas su naravno Hrvati i katolici (od stoljeća sedmog).

Obiđu po nekad i stari kraj i ono sirotinje što je tamo ostalo.

Kako su sami sebe zvali dok im fratri nisu objasnili ko su, ja pojma nemam.

Za pravoslavne Srbe oni su bili bunjevci.

Istina to poslije rata nije bilo baš pametno potencirati, ali među Srbima pogotovo onim starijim tako su nazivani.

Boduli su bili oni koji sa prozora vide more.

Bunjevci oni koji su katolici, ali vjeruj mi nije to izgovarano sa prezirom, već više sa laganom sjenkom tuge radi zabludjele braće.

https://www.scribd.com/document/11561238/Popis-Like-i-Krbave-1712

Ево ти Кук први познати попис Лике након што су је Хабзбурзи преотели Османлијама.

Постоје 4 категорије становништва:

1. Власи шизматици (Срби Православни);

2. Буњевци (за које Швабе наводе да су Власи римокатолици, тј да су исто што и Власи шизматици само су примили "царску вјеру")

3. Новокрштени (за које Швабе наводе да су то углавном Муслимани који су остали у Лици и који су покатоличени)

4. Крањци (Римокатоличко становништво досељено из крајева који су и раније били у поседу Хабсбурга).

Тако кажу швапске ћате, да не буде да ја ту нешто импутирам.

Овако овлаш резонујући закључујем да су прве 3 категорије у суштини Срби, само су ови из тачке 2. и 3. продали веру за вечеру. Неки и по више пута.

Такође закључујем да су од последње 3 категорије акцијом АУ и РКЦ исклепани Хрвати по варијанти Личани (по Лици) па Хрвати (по Хрватској).

Једини који у целој причи нису превјерили смо ми из тачке 1.

Зато сте и гледали на све начине да нас се решите јер "знамо шта сте радили прошлог лета".

На католичком конгресу 1900. у Загребу је званично одлучено, да се сви католици прогласе Хрватима.

16 hours ago, Делиријум said:

Зато сте и гледали на све начине да нас се решите јер "знамо шта сте радили прошлог лета".

Ух.

Добар.

21 hours ago, Делиријум said:

https://www.scribd.com/document/11561238/Popis-Like-i-Krbave-1712

Ево ти Кук први познати попис Лике након што су је Хабзбурзи преотели Османлијама.

Постоје 4 категорије становништва:

1. Власи шизматици (Срби Православни);

2. Буњевци (за које Швабе наводе да су Власи римокатолици, тј да су исто што и Власи шизматици само су примили "царску вјеру")

3. Новокрштени (за које Швабе наводе да су то углавном Муслимани који су остали у Лици и који су покатоличени)

4. Крањци (Римокатоличко становништво досељено из крајева који су и раније били у поседу Хабсбурга).

Тако кажу швапске ћате, да не буде да ја ту нешто импутирам.

Овако овлаш резонујући закључујем да су прве 3 категорије у суштини Срби, само су ови из тачке 2. и 3. продали веру за вечеру. Неки и по више пута.

Такође закључујем да су од последње 3 категорије акцијом АУ и РКЦ исклепани Хрвати по варијанти Личани (по Лици) па Хрвати (по Хрватској).

Једини који у целој причи нису превјерили смо ми из тачке 1.

Imate probleme s marketingom i reklamama. Od vas su otpali Makedonci, Crnogorci, razni muslići, puno ošlo u Šiptare,

pa većina Hrvata, biće da je nešto završilo među Bugarima, Rumunjima, Mađarima i ko zna kud su još okrenuli.

Imam kod kuće neke knjige o marketingu pa ću proučit di ste to kiksali.

29 minutes ago, Kuk said:

Imate probleme s marketingom i reklamama. Od vas su otpali Makedonci, Crnogorci, razni muslići, puno ošlo u Šiptare,

pa većina Hrvata, biće da je nešto završilo među Bugarima, Rumunjima, Mađarima i ko zna kud su još okrenuli.

Све си добро написа.

Све је то истина. И биће отпадања још.

Нико не гарантује да наша дјеца неће промјенити вјеру и измислити неку топонимску или какву год нацију да би прикрили право стање.

Ако се сјећаш то су први урадили њих двоје у Рају.

Стид ради учињеног гријеха и бијес који се рађа из истог агресивно дјелују на свједоке.

Нема то везе са маркетингом, да ти помогнем да не трошиш залуд вријеме.

Код Срба никад није било ни шминке ни маркетинга.

Грешака да, али углавном из простоте чиста срца. А то се не рачуна.

14 hours ago, Kuk said:

Имамо маркетиншки проблем зато што се са друге стране налази највећа мултинационална компанија на свету а то је Ватикан?! Са таквом конкуренцијом добро је да још "увек послујемо". Запело Ватикану и папи као новом римском цезару да стави све под своју шапу. А пошто Срби не пристају на то, он оном делу који му падне шака прави нову националну свест. А та "свест" се огледа у томе да ви постајете зомбији који по наређењу тамне силе у чијој сте власти кидишете на све оно што сте некад били.

On 25. 07. 2017. at 8:57 PM, Kuk said:

.

Ovo nije istina, vi iz mržnje ne možete izreći riječ Srbin a Srbi nikada nisu nazivali Hrvate katolicima da bi preskočili riječ Hrvat što vi striktno radite. Uostalom, dovoljno je pogledati slučaj Nikole Tesle, on nije Srbin već je sin pravoslavnog svećenika. Kod vas je toliko daleko otišlo to izbjegavanje riječi Srbin da ne postojii ni jedna rečenica u novinama u zadnjih 27 godina gdje bi se pročitalo da je bio on bio Srbin po nacionalnosti a isto je i na tv-u i ja u 27 godina nisam vidio da je bilo ko od poznatih ljudi koji žive u Hrvatskoj srpske nacionalnosti, slobodno rekao da je Srbin. 

1 hour ago, guns n roses said:

Ovo nije istina, vi iz mržnje ne možete izreći riječ Srbin a Srbi nikada nisu nazivali Hrvate katolicima da bi preskočili riječ Hrvat što vi striktno radite. Uostalom, dovoljno je pogledati slučaj Nikole Tesle, on nije Srbin već je sin pravoslavnog svećenika. Kod vas je toliko daleko otišlo to izbjegavanje riječi Srbin da ne postojii ni jedna rečenica u novinama u zadnjih 27 godina gdje bi se pročitalo da je bio on bio Srbin po nacionalnosti a isto je i na tv-u i ja u 27 godina nisam vidio da je bilo ko od poznatih ljudi koji žive u Hrvatskoj srpske nacionalnosti, slobodno rekao da je Srbin. 

Pročitaj pažljivije što sam napisao. To sam čuo svojim ušima i od jednih i od drugih i to u direktnom razgovoru

čak i sa Srbima iz Like i iz Dalmacije.

Ponavljam Nikola Tesla je Srbin i samo budala može tvrditi da nije.

On je Srbin ali ti ne čitaš šta je tebi pišem, ja sam tvoje upise dobro pročitao.

Pišeš za svoje selo, mislim smiješno, kao da tih kilometar dva mogu poništiti cijelu Hrvatsku i činjenicu da preko medija do običnog naroda i slično, svi izbjegavaju riječ Srbin,

ja pišem da vi u Hrvatskoj izbjegavate riječ Srbin radilo se o Tesli ili bilo kome drugome, dokaza je gomila, čak vam danas djeca od 14 godina vršnjake srpske nacionalnosti ne žele oslovljavati sa Srbi a ta djeca gutaju knedle jer su srpske nacije, to znam za činjenicu, a ti i dalje piši da si razgovarao sa nekakvim ličanima i dalmatincima....

Takva vam je država i amtosfera. Takvo društvo se ne smije izgrađivati no  to zlo će vas koštati glave na duže staze.

5 minutes ago, guns n roses said:

On je Srbin ali ti ne čitaš šta je tebi pišem, ja sam tvoje upise dobro pročitao.

Pišeš za svoje selo, mislim smiješno, kao da tih kilometar dva mogu poništiti cijelu Hrvatsku i činjenicu da preko medija do običnog naroda i slično, svi izbjegavaju riječ Srbin,

ja pišem da vi u Hrvatskoj izbjegavate riječ Srbin radilo se o Tesli ili bilo kome drugome, dokaza je gomila, čak vam danas djeca od 14 godina vršnjake srpske nacionalnosti ne žele oslovljavati sa Srbi a ta djeca gutaju knedle jer su srpske nacije, to znam za činjenicu, a ti i dalje piši da si razgovarao sa nekakvim ličanima i dalmatincima....

Takva vam je država i amtosfera. Takvo društvo se ne smije izgrađivati no  to zlo će vas koštati glave na duže staze.

Ni izvrći, napisa sam da sam razgovara sa Srbima iz Like  i Dalmacije, a ne s Ličanima i Dalmatincima.