Sign in to follow this  
milllan

pesme milllan-a

Recommended Posts

NEMA ONE ZORE,ONE REKE DA ZUBORI

JER OVDE JE TESKO,ZIVOT SE SA SMRCU BORI

A TAMO JE DIVNO,RAJ NA ZEMLJI TAKO KAZU

SLUSAO SAM PRICE,SVI SE U TOME SLAZU

NESTO MENE ZOVE,U VETRU CUJEM SAPTAJE

TO KRAJINA MENE TRAZI,NECE DA SE RASTAJE

RASTANAK JOS JEDAN,TESKO BI MI PAO

JER ZA ZEMLJU I LJUDE TE,JA BI ZIVOT DAO

SAMO NA JEDAN MIG,KRAJINA BI NAS OKUPILA

SVA NASA BRACA BI KAO JEDNO BILA

BILO BI TU SUZA,OD RADOSTI I SRECE

JER SRCE ZELI ZA KRAJINU DA SE KRECE

DOSAO JE KRAJ,I STRPLJENJU MOM

MORAM PROCI BRATE,CITAVOM KRAJINOM

U SRCU JE MOM,UREZANO NJENO IME

PA IMAM OVDE U SRBIJI,DA SE PONOSIM CIME

KAKO DA VAM KAZEM,UVEK MI NESTO SMETA

JER KRAJINA CE POSTOJATI,KAD NE BUDE SVETA

HVALA BRATE SRBO,I LJILJANA ,SESTRO MILA...HVALA NA CESTITKAMA...VASI POZDRAVI MI PUNO I CESTSTKE MI PUNO ZNACE DA ISTRAJEM U OVOME STO SAM POCEO...DA PESMOM NE ZABORAVIMO OTADZBINU JER AKO JE TU NE SPOMINJEMO,ONDA CEMO JE I STVARNO,I U GLAVI,IZGUBITI...PA SESTRO I BRACO,DA SVA SLAVLJA SLAVIMO TAMO,U NASEM ZAVICAJU,I DA SE GOSTIMO SA LJILJINIM POSLUZENEJEM,,,DOGODINE U KNINU...

IZVINJAVAM SE ZA PRAVOPISNE GRESKE,ALI SU NAPRAVLJENE SLUCAJNO...JER UVEK PRVO POSALJEM PORUKU,PA TEK KASNIJE JE POGLEDAM,,,ALI KO RADI TAJ I GRESI...STO SE TVOJIH ZELJE SRBO TICE,ZAISTA NE TREBA VISE DA PORASTEM...PRAVI DINARSKI TIP SAM...HA,HA,HA

trebalo bi pokrenuti neku akciju za otvaranje radia,koji bi pustao samo srpske i krajiske pjesme...mislim da bi se moglo naci sponzora ili neko ko bi to otvorio...imam skoro sve pesme pa bi za pocetak bila dobra arhiva...to bi bio najslusaniji radio

krajinaforce ima servere i dovoljno zakupljenog prostora za drzanje i pokretanje tako necega i vise nego dovoljno

ono sto NEDOSTAJE jeste ljudski faktor, jednostavno nemogu sve sam stici

E,PA SUPER JE TO ONDA...SADA JE NA TEBI DJ ZOMBI,I ZNAJ DA JE LJUDSKI FAKTOR NAJMANJI PROBLEM...NEGO,JA SAM MISLIO DA SE POKUSA SA RADIJOM NA FM PODRUCJU,A NE PREKO NETA...TO BI BIO PRAVI POTEZ,BRACO...MOZE SE I ZVATI KAO OVAJ SAJT...STOJIM TI NA RASPOLAGANJU,SAMO POZOVI AKO BUDES U PRILICI...EVO TU SAM JA,TU JE SRBA,TU JE LJIKI...I KO NAM VISE TREBA...POZDRAV

SADA JE NA TEBI DJ ZOMBI,I ZNAJ DA JE LJUDSKI FAKTOR NAJMANJI PROBLEM

haha

jel vi citate sta ja pisem?

ja napisem da nemogu sve sam stici a oni odgovore "ma nema problema zombi, sad je do tebe"

???

NE,NE,NE...NISI ME RAZUMEO.I JA,I SRBA,VERUJEM I SVI DRUGI BI TI POMOGLI U TOME...TEBI JE PROBLEM LJUDSTVO,ALI ZAR NE MOZES NAS DA UKLJUCIS U SVE TO...NA BILO KOJI NACIN...MI SE NUDIMO...SVAKO NA SVOJ NACIN...HAJDE DA RESAVAMO PROBLEM JEDAN PO JEDAN..NE MISLIM DA TO BUDE ODJEDNOM,VEC POSTEPENO...POZDRAV SVIMA

I KADA SAM REKAO NA TEBE,NISAM MISLIO SAMO NA TEBE,VEC NA SVE DRUGE...ALI MORA NEKO DA OKUPI SVE TE LJUDE,MORA NEKO DA INICIRA,DA POKUSA DA SVE TO DA ORGANIZUJE,DA POZOVE,DA SE SPROVEDE IDEJA U DELO...DA BI SE NACINILO HILJADU KORAKA,POTREBNO JE DA SE NACINI PRVI..

NISMO SE OD POCETKA RAZUMELI...TAKO DA BOLJE ZABORAVI DA SAM ISTA I PREDLOZIO...NISAM IMAO LOSU NAMERU...I JOS NESTO CU TI RECI DA JE SKROMNOST VRLINA,A NE MANA...I RECI KAO STO SU "NE MOGU" I " NE MOZE" PISU SE ODVOJENO A NE ZAJEDNO.NISAM NI JA PROFESOR SRPSKOG PA ZNAM TO,A ZNE I DETE U PRVOM RAZREDU...I KADA SE NEKO PONUDI,I TO VRLO LJUBAZNO,OBICNO SE ODGOVORI SA "HVALA"...VRACAM SE JA PISANJU PESAMA...

ja pisem "nemam" "nemogu" i izgovaram "dje" itd ... i sve ostalo sto ide uz to a sto sam nasljedio iz moga kraja, a vrlo dobro znam pravopis i ne vidim kakve to sad ima veze sa svim ovim?

gospodine milane ako sam povredio vasu sujetu nemam (namjerno zajedno), namjeru da vam se izvinjavam jer se niko ni meni ne izvinjava za nista niti sam ja tako fine guze da mi je potrebno da mi se neko izvinjava

predlozili ste pokretanje radija a ja sam se slozio i odgovorio vam da nemogu sve sam stici a vi ste na to rekli; "odlicno onda je na tebi zombi", i sta sad, treba da vam kazem hvala za to?!

svi nesto "predlazu" a ja kad ponudim bilo sta da se konretno odradi i uradi onda se svi razbjeze kao misevi .....

skromnost ...... da nisam mozda pogresio sto sam rekao da vi koji zelite da mi pomognete i nudite se nazalost to neznate, sta je tu lose? nije sramota neznati (NAMJERNO zajedno), sramota je ne pitati.

i kao sto rekoste, vratimo se svako svome poslu, mozda iz ovoga nastane i kaka dobra pjesma .....

zivi bili

NAJBOLJE JE DA SE SVAKO VRATI SVOM POSLU...NIKADA NISAM BIO SUJETAN..I JOS NESTO "NE MOGU,NE ZNAM,NE MOZE",SE U SVAKOM ZAVICAJU PISE ODVOJENO, A" DJE" SE NEGDE PISE BAS TAKO,TO NIJE GRESKA,TAKO SE I IZGOVARA,A "NEMAM" SE I PISE ZAJEDNO...NIKADA I NISAM REKAO DA SE PISE ODVOJENO...JA BIH OVO MOGAO DA I NAPLACUJEM...NEK NOVAC IDE U DOBROTVORNE SVRHE..POZDRAV DJ ZOMBI...

ZABORAVIO SAM JOS NESTO...ZAISTA NIJE TO TAKO STRASNO IZVINJAVATI SE...AKO MISLIS DA SAM NESTO POGRESNO UCINIO,EVO JA CU SE TEBI IZVINUTI,SRBINU BRATU CU SE UVEK IZVINJAVATI,I OPROSTICU,STO JE I BOZJE I LJUDSKI...DOGODINE U KNINU..

lol oftopic brisite svoje poruke :lol: , svi mi imamo neke super ideje ali niko ne zna da jih sprovede samo jih doturimo zombiju koji ima i ovako dosta posla ... i prestanite se svaðati raðe se dogovarajte napred o saradnji ...

mi se uopste ne svadjamo...jer tako dj zombi?...hvala ti za komplimente dj zombi...sledeca pjesma je za tebe,jos ako bi mi rekao odakle si?mozda si negde to napisao,ali me mrzi da trazim?pozdrav tebi ,i hvala ti za sve sto si ucinio za nas...to jednostavno nema cenu...dogodine u kninu...

OVO JE PESMA POSVECENA NASEM DOMACINU

NASEM DRAGOM BRATU,I VELIKOM SRBINU

DA NAM NIJE NJEGA,ZABORAVU BI SVE DALI

JER ON NAS SECA NA ZAVICAJ KAD SMO BILI MALI

DA NE DAMO ZABORAVU NASU DRAGU LIKU

U SRCU CEMO DA JE NOSIMO KAO NAJLEPSU SLIKU

ZAMISLITE TA JEZERA,I TU HLADNU VODU

GUSTU SUMU I NETAKNUTU PRIRODU

NA LIKU SE NASLANJA I SRPSKA BANIJA

AL ME TAMO NEMA CITAVA DECENIJA

A IZMEDJU NJIH STOJI KORDUN,POPUT CUVARA

I NEKA SE CUDNA SILA SA ZAVICAJEM STVARA

HVALA TEBI DOMACINE,I PESMAMA NASIM

SETIM SE BUKOVICE,I ODMAH SUZAMA LICE KVASIM

LJILJANA JE MENI,TE LEPOTE OPISALA

DA JOJ NIJE KRAJINE,ONA NE BI DISALA

INSPIRACIJA SU MENI,SVE TE NJENE RECI

DO TRENUTKA KAD SE BUDE REKLO KRECI

I TADA CU PESAKA KRENUTI,AKO HOCES I TI

TEK CE SE TADA NASA DUSA SMIRITI

Millane,

pratim vec duze vrijeme ove tvoje lijepe pjesme, koje su predivne.

Ne bih te htio uciti (videm, da puno toga znadeš) ali svejedno bi imao ako dozvoliš jednu malu primjedbu oko upotrebe slova. Name, po meni bi mnogo ljepše i pravilnije izgledalo, da kod pisanja svojih pjesama upotrebljavas mala, a ne velika slova.

Primjedba je dobronamjerna i takvu zelim, da je uzmes.

Želim ti, još mnogo inspiracija za pisanje i pjesnikovanje.

OVO JE PESMA POSVECENA NASEM DOMACINU

NASEM DRAGOM BRATU,I VELIKOM SRBINU

DA NAM NIJE NJEGA,ZABORAVU BI SVE DALI

JER ON NAS SECA NA ZAVICAJ KAD SMO BILI MALI

DA NE DAMO ZABORAVU NASU DRAGU LIKU

U SRCU CEMO DA JE NOSIMO KAO NAJLEPSU SLIKU

ZAMISLITE TA JEZERA,I TU HLADNU VODU

GUSTU SUMU I NETAKNUTU PRIRODU

NA LIKU SE NASLANJA I SRPSKA BANIJA

AL ME TAMO NEMA CITAVA DECENIJA

A IZMEDJU NJIH STOJI KORDUN,POPUT CUVARA

I NEKA SE CUDNA SILA SA ZAVICAJEM STVARA

HVALA TEBI DOMACINE,I PESMAMA NASIM

SETIM SE BUKOVICE,I ODMAH SUZAMA LICE KVASIM

LJILJANA JE MENI,TE LEPOTE OPISALA

DA JOJ NIJE KRAJINE,ONA NE BI DISALA

INSPIRACIJA SU MENI,SVE TE NJENE RECI

DO TRENUTKA KAD SE BUDE REKLO KRECI

I TADA CU PESAKA KRENUTI,AKO HOCES I TI

TEK CE SE TADA NASA DUSA SMIRITI

Hvala brate na dobronamernoj primedbi...videcu o tome i razmisliti...samo ti nastavi da pratis moj rad...i svaku gresku prihvatam,pogotovu o nazivima sela,ili mesta...Pozdrav...Zapravo najlepse izgleda na cirilici...