Sign in to follow this  
Rada

TRUMPOV MINISTAR OBRANE NAHVALIO OLUJU

Recommended Posts

On 7/20/2017 at 10:13 PM, guns n roses said:

Misliš na hrvatsku stranu ovdje? 

ne, oni su imali potpuno jasan cilj, razrađen plan i program i ostvarili su ga.......ogromnu većinu plana odradili su srbi za njih, na našu žalost....a njihovu radost...

Nema vise parola tipa Trumpe Srbine? Sta bi, hladan tus? Dobra vecina ne zna kako funkcionise geopolitika. "Oluja" i jeste americki produkt, zasto bi onda oni to napadali? 

40 minutes ago, Kapetan said:

Nema vise parola tipa Trumpe Srbine? Sta bi, hladan tus? Dobra vecina ne zna kako funkcionise geopolitika. "Oluja" i jeste americki produkt, zasto bi onda oni to napadali? 

То Trumpe Србине је форсирала жута штампа - типа информер, курир - а нико нормалан не прати те новине (зато и јесу најпродаваније)

Нема озбиљног часописа, интелектуалца у Србији који је рекао тако нешто, напротив, сви имају критички однос према њему.

Trumpe је капиталиста.

Али он припада другој струји, супротно од струје којој припадају Клинтонови нпр. 

Па је самим тим и мање зло по нас Србе. Што не значи да ће тако остати.

7 minutes ago, LičkiSrbin said:

То Trumpe Србине је форсирала жута штампа - типа информер, курир - а нико нормалан не прати те новине (зато и јесу најпродаваније)

Нема озбиљног часописа, интелектуалца у Србији који је рекао тако нешто, напротив, сви имају критички однос према њему.

Trumpe је капиталиста.

Али он припада другој струји, супротно од струје којој припадају Клинтонови нпр. 

Па је самим тим и мање зло по нас Србе. Што не значи да ће тако остати.

Слажем се, да је она роспија победила сад би свако од нас копао атомско склониште, али не треба бити наиван и мислити да нам је Трамп пријатељ.

23 hours ago, NaBranikuOtažbine said:

ne, oni su imali potpuno jasan cilj, razrađen plan i program i ostvarili su ga.......ogromnu većinu plana odradili su srbi za njih, na našu žalost....a njihovu radost...

Zato sam i pitao taj dio a dio da su ogromnu većinu plana odradili Srbi ćeš morati potkrijepiti činjenicama. I moraš biti malo konkretniji. Naime Srbi su uspjeli u odbrani i 4 godine su držali Hrvate na distanci, sve do 1995. a što se prethodnog posta tiče, straže sam spomenuo u smislu da je tu sve počelo, to je prvi momenat kada Srbi idu s puškama u ruci van kuće, u suštini to je početak rata i sad naravno da je za pravi rat potrebno ozbiljnijih priprema i događaja no sam ne vidiš jednu stvar: kada kažeš da je sam rat, a on je zadnja stanica svih prethodnih pojava i događanja, ozbiljnija stvar koju se planira, onda moraš znati da je još neusporedivo ozbiljnija stvar sve ono što su Hrvati radili decenijama još od Starčevića i to sistematski radili po pitanju anti-srpstva i to je u svakom slučaju bilo ozbiljnije od ''pravljenja'' hrvatske države koja je usput stvorena a ono barem 50 % Ustavom iz 1974. a njihov rat sa JNA i Srbima je bio improvizacija u početku, toliko o ozbiljnosti Hrvata u planiranju rata. Sam Tuđman 1989 izjavljuje da kada dođe na vlast, ne ako, već kada dođe na vlast da će Krajina biti natopljeena krvlju. Već tada je znao šta će biti. Njima je neko pripremio teren. 

Kad pišemo na ovu teme, meni je na umu ovo:

Srbi nisu išli mijenjati oznake hrvatskim policajcima po hrvatskim gradovima.

Srbi nisu htjeli dio hrvatskog teritorija, Srbi su ugradili u tu kuću (Sr Hrvatsku) jednu trećinu teritorija a komunisti su im dali konstitutivnost zbog velikih zasluga u partizanskom pokretu pri stvaranju Hrvatske što znači da su Srbi samo htjeli da njihovo i ostane njihovo pošto su po Ustavu kao konstitutivni narod imali pravo na samoopredjeljenje.

Srbi u Krajini su bili da ostane SFRJ. Stvaranje RSK je bila sam reakcija na poteze Hrvatske. RSK je proglašena tek u 12 mjesecu 1991.

Već te tri stvari su dovoljne da svako vidi o čemu se radi. Zato ova tvoja teorija o nekakvih 10 tipova koji su se našli u nekakvoj sobici i dogovorili se sa Hrvatima da usliše sve njihove želje moraju biti potkrijepljene činjenicama. Nije se Krajini pomoglo za vrijeme oluje i to se zna ali ovo traži činjenice.

A zašto bi se Krajini pomoglo u Oluji i ko bi joj pomogao....dali je trebala očekivati pomoć od iste one Srbije koja ju je uspostavila i održavala na aparatima 4 godine da bi kasnije zarad nekih svojih interesa šutnula tu Krajinu u guzicu i pustila je niz vodu....niti se Krajina mogla uspostaviti bez Srbije i JNA a pogotovo se nije mogla održavati samostalno niti po jednom osnovu......isti oni koji su je formirali kasnije su je rasformirali.....jedina žrtva u svemu tome je običan narod dok je gamad političarska svoje guzice na vrijeme prebacila na sigurno .....da je bilo pameti kod Krajiških političara moglo je sve to puno bolje da završi po narod i srpsko življe na tlu RSK odnosno SR HR.......

Nažalost u pravu si osim u dijelu kada kažeš zašto bi se Krajini pomoglo, mislim pitanje ti je u pm, druge zemlje su branile svoj narod na još većim distancama bez da je taj narod prethodno bio izložen genocidu kao Srbi, nemoj sad molim te reći da je to Srbija itd, to ne bi trebalo mijenjati ništa a pomoći su trebale brigade i jedinice Vojske Jugoslavije i Vojske RS i ne znam za tebe ali ljudi su se bojali novih zločina i odbrana Srba je 1991 i uspjela - stvorena je RSK i niko nije protjeran niti ubijen, Hrvati su ostavljeni na distanci 4 godine što je bilo jako bitno, nije to baš na aparatima, ljudski životi su bili najvažniji i zato se i 1995 opet išlo da se ne strada - ljudi su uspjeli pobjeći, sve se unaprijed pripremilo i narod se sačuvao bijegom, zamisli šta bi bilo da su ostali. Kada pišeš o ovakvim temama probaj imati malo više topline a ne da terminatorski pišeš. Ja sam jučer napisao jednu grešku, naime napisao sam da znamo za 95 i izdaju a da ostalo traži činjenice, nema ostalog jer je odbrana uspjela 91 i tek se izdalo 95. 

16 hours ago, guns n roses said:

Nažalost u pravu si osim u dijelu kada kažeš zašto bi se Krajini pomoglo, mislim pitanje ti je u pm, druge zemlje su branile svoj narod na još većim distancama bez da je taj narod prethodno bio izložen genocidu kao Srbi, nemoj sad molim te reći da je to Srbija itd, to ne bi trebalo mijenjati ništa a pomoći su trebale brigade i jedinice Vojske Jugoslavije i Vojske RS i ne znam za tebe ali ljudi su se bojali novih zločina i odbrana Srba je 1991 i uspjela - stvorena je RSK i niko nije protjeran niti ubijen, Hrvati su ostavljeni na distanci 4 godine što je bilo jako bitno, nije to baš na aparatima, ljudski životi su bili najvažniji i zato se i 1995 opet išlo da se ne strada - ljudi su uspjeli pobjeći, sve se unaprijed pripremilo i narod se sačuvao bijegom, zamisli šta bi bilo da su ostali. Kada pišeš o ovakvim temama probaj imati malo više topline a ne da terminatorski pišeš. Ja sam jučer napisao jednu grešku, naime napisao sam da znamo za 95 i izdaju a da ostalo traži činjenice, nema ostalog jer je odbrana uspjela 91 i tek se izdalo 95. 

druže moj nije Krajina izdata i prodata 1995.....kao što ni podjela BiH u omjeru 49 prema 51 nije dogovorena 1995....sve je to dogovoreno godinama prije.....samo je u djelo sprovedno tek 1995 god....dakle niti smo se mi tu šta pitali a niti balije i ustaše....bilo je onako kako su nam zacrtali moćnici sa zapada.....šta bi bilo kad bi bilo...da je pomogla VJ i VRS, VRS je za razliku VJ nešto i uradila ali samo da se koliko toliko osigura izvlačenje Krajišnika......šta bi bilo da je pao Bihaćki džep...on i jeste pao ...oni jesu poraženi ali jednostavno politika nije to dala.....jer bi to poremetilo mnoge planove na terenu.....a samim tim i planove HR po pitanju RSK....sigurno bi se tad rešavalo drugačijim metodama pitanje RSK.....ali šta bi bilo kad bi bilo.....

5 hours ago, NaBranikuOtažbine said:

sve je to dogovoreno godinama prije.....samo je u djelo sprovedno tek 1995 god....dakle niti smo se mi tu šta pitali a niti balije i ustaše....

Апсолутно тачно!

Распад ЈУ је испланиран још пре него што је она и састављен, дакле већ пре 45. се знало како, када и на који начин ће та држава да се распадне.

5 hours ago, NaBranikuOtažbine said:

šta bi bilo da je pao Bihaćki džep...on i jeste pao ...oni jesu poraženi ali jednostavno politika nije to dala.....jer bi to poremetilo mnoge planove na terenu.....a samim tim i planove HR po pitanju RSK....sigurno bi se tad rešavalo drugačijim metodama pitanje RSK.....ali šta bi bilo kad bi bilo.....

Срби су ладно могли да уђу у Бихаћ још 92.

Али као што ти рече, политика то није дала, односно није јој одговарало.

Покушајте само замислити, шта би било, да је Бихаћ пао у Србске руке ?

Чија је Босна ?

90 - тих балијама и усташама су били више наклоњени, ми Срби се морамо надати да ће у следећем сукобу неко стати и на нашу страну.

То је тако, мораш на глобалном нивоу имати некога ко ће те подржати - нажалост, Русија је 90-тих била на кољенима, данас је ипак мало боље у нашу корист!

нуђено је нама много тога још пре почетка самог распада СФРЈ....само луди срби су мислили да могу све сами и да нам нико ништа неможе......то је наша бољка....е онда је касније ђаво однио шалу...

10 hours ago, NaBranikuOtažbine said:

druže moj nije Krajina izdata i prodata 1995.....kao što ni podjela BiH u omjeru 49 prema 51 nije dogovorena 1995....sve je to dogovoreno godinama prije.....samo je u djelo sprovedno tek 1995 god....dakle niti smo se mi tu šta pitali a niti balije i ustaše....bilo je onako kako su nam zacrtali moćnici sa zapada.....šta bi bilo kad bi bilo...da je pomogla VJ i VRS, VRS je za razliku VJ nešto i uradila ali samo da se koliko toliko osigura izvlačenje Krajišnika......šta bi bilo da je pao Bihaćki džep...on i jeste pao ...oni jesu poraženi ali jednostavno politika nije to dala.....jer bi to poremetilo mnoge planove na terenu.....a samim tim i planove HR po pitanju RSK....sigurno bi se tad rešavalo drugačijim metodama pitanje RSK.....ali šta bi bilo kad bi bilo.....

Znam, no ja sam mislio na činjenicu da si do 1995 mogao normalno živjeti u svojoj Krajini a da si ostao 1995 - ubili bi te. I to se mora spomenuti. Zato je pravi pad i izdaja Krajine bila 1995. No i ti si u pravu, još godinama unazad sam gledao film "Pad krajine" u kojem se kaže da su Srbi iz Krajine još tada, godinama prije oluje, u razgovorima političara i moćnika bili već na nivou "Ma pusti njih, oni su otpisani". 

nema sumnje u to da bi mnogi najebali da su ostali.....95 je samo završni čin izdaje i prodaje.....zašto naši političari nisu bili mudri pa prihvatili neku od mnogih ponuda zapada pa koliko god ona u tom trenutku bila loša po srbe u RSK......pa koliko god ta ponuda bila loša po nas zasigurno bi bila bolja od onoga što se desilo 95.....pa i da smo izgubili vojsku, policiju, valutu i neznam ti šta još... narod bi bar u tom trenutku ostao na svome , imovina bi se sačuvala EZ i UN bi garantovali neku sigurnost ....kasnije bi se mogli boriti putem institucija za bolje uslove itd itd.....evo primjera jug Kosmeta.....nraod je ostao na svome, sačuvao je ognjišta....sada se polako bore za dalje...za bolje uslove života itd.....najbitnije je da narod nije potpuno napustio Kosmet i prepustio ga šipcima....dakle moglo se mudrošću svašta nešto uraditi....ali očigledno nismo imali ljude za takvo što....

On 24.7.2017. at 9:34 PM, NaBranikuOtažbine said:

нуђено је нама много тога још пре почетка самог распада СФРЈ....само луди срби су мислили да могу све сами и да нам нико ништа неможе......то је наша бољка....е онда је касније ђаво однио шалу...

Ма шта нам је нуђено? Коме?

Ко смо то ми?

Теби и мени сигурно ништа није било нуђено.

Немојте људи бити наивни! Ко је био Слободан Милошевић - банкар! Радио у Америци, он је њихов човјек.

Ко је био Туђман - банкар, он је исто био њихов човјек

Све су то само лутке на концима у рукама великих сила и они су играли како су ови хтјели...

Ко је Готовина? И остали генерали које усташе величају, или ови наши генерали које ми величамо. Можда једино да је Ратко Младић био колико толико независан ово остало - све лутке...

Ништа Србима није било нуђено!

Читав рат је био испланиран још пре 45...

1 hour ago, LičkiSrbin said:

Ко смо то ми?

Немојте људи бити наивни! Ко је био Слободан Милошевић - банкар! Радио у Америци, он је њихов човјек.

Све су то само лутке на концима у рукама великих сила и они су играли како су ови хтјели...

Ко је Готовина? И остали генерали које усташе величају, или ови наши генерали које ми величамо. Можда једино да је Ратко Младић био колико толико независан ово остало - све лутке...

a jbg svi su nečiji igrači....

18 minutes ago, NaBranikuOtažbine said:

a jbg svi su nečiji igrači....

У рукама геополитике чији интереси 90-тих нису били у складу са интересима Срба.

Још нешто.

Милошевић и Туђман су имали банку у Лондону - http://www.dnevno.ba/vijesti/video-milosevic-i-tudman-imali-zajednicke-banke-i-zajedno-pljackali-sirotinju-2951/

13 hours ago, LičkiSrbin said:

Ко смо то ми?

Tuđman nije bio bankar. Bio je komesar, oficir, povjesničar, političar, ali bankar ne.

7 hours ago, Kuk said:

Tuđman nije bio bankar. Bio je komesar, oficir, povjesničar, političar, ali bankar ne.

Јебо те он!

Шта га браниш? Док је вама продавао приче о тисућљетном сну и неовисности Хрватске, вамо је са србоћетником Слобом радио бизнис.

Али неке, имате сад вашу Хрватску, "неовисну" и "поносну".

Погледај колике куће имају Готовина и остали генерали које ви славите, па онда упореди са том страћаром у којој ти живиш.

Јебига, док теби кров прокишњава, они имају по 5000 квадрата вишка, али битно је да си ти поносни Рват који слуша М.П. Тампона о некаквим аницама книнским краљицама и све остало.

Нек ти прокишњава кров и треба...

1 hour ago, LičkiSrbin said:

Јебо те он!

Шта га браниш? Док је вама продавао приче о тисућљетном сну и неовисности Хрватске, вамо је са србоћетником Слобом радио бизнис.

Али неке, имате сад вашу Хрватску, "неовисну" и "поносну".

Погледај колике куће имају Готовина и остали генерали које ви славите, па онда упореди са том страћаром у којој ти живиш.

Јебига, док теби кров прокишњава, они имају по 5000 квадрата вишка, али битно је да си ти поносни Рват који слуша М.П. Тампона о некаквим аницама книнским краљицама и све остало.

Нек ти прокишњава кров и треба...

Di ga ja to branim, napisao sam što je sve bio u životu, a bankar sigurno nije bio, poslove s novcima su drugi odrađivali.

Bilo je velikh muljaža s novcima i za to nije bio potreban Slobo. Ogromna lova je stizala od emigranata, Nakon zamjene

jugo-dinara u hrvatski dinar ti jugo-dinari su kamionima voženi u BiH i tamo je kupljena ogromna količina deviza.

Svi koji su bili u to uključeni su se dobro potkožili i to prije nego je Gotovina postao general. 

Imaš baš pravi izvor o Slobinom i Franjinom bankarenju. Domagoj Margetić, ljigavac na kvadrat. devedesetih je izgravao

žestokog pravaša, a sada priča sasvim druge priče. A sve objavljeno na Dnevno.ba. Gadio mi se i onda i sada.

Žalim slučaj, krov mi ne prokišnjava. Limeni je i prije par godina je premazan novim zaštitnim slojem.

Na staroj kući ima po koja rupica od gelera, ali i one su uspješno pokrpane još 91.

1 hour ago, Kuk said:

Di ga ja to branim, napisao sam što je sve bio u životu, a bankar sigurno nije bio, poslove s novcima su drugi odrađivali.

Bilo je velikh muljaža s novcima i za to nije bio potreban Slobo. Ogromna lova je stizala od emigranata, Nakon zamjene

jugo-dinara u hrvatski dinar ti jugo-dinari su kamionima voženi u BiH i tamo je kupljena ogromna količina deviza.

Svi koji su bili u to uključeni su se dobro potkožili i to prije nego je Gotovina postao general. 

Imaš baš pravi izvor o Slobinom i Franjinom bankarenju. Domagoj Margetić, ljigavac na kvadrat. devedesetih je izgravao

žestokog pravaša, a sada priča sasvim druge priče. A sve objavljeno na Dnevno.ba. Gadio mi se i onda i sada.

Žalim slučaj, krov mi ne prokišnjava. Limeni je i prije par godina je premazan novim zaštitnim slojem.

Na staroj kući ima po koja rupica od gelera, ali i one su uspješno pokrpane još 91.

Како год, не видим разлог зашто би било ко подржавао било којег генерала. Говорим за све 3 стране у рату.

Једино Ратко Младић да је био као независан али и то је питање велико.

А Туђман ЈЕСТЕ имао банку, односно, био је у тим водама.

Знам да је брат Слободана Милошевића био у озбиљној шеми са њим.

Борис Малагурски је добро обрадио и ту тему у филм - Тежина ланаца - не знам само који дио.