All Activity

This stream auto-updates     

1. Last week
  2. https://www.telegraf.rs/sport/ostali-sportovi/3073149-srpskim-ragbistima-stao-kombi-nasred-puta-kod-splita-a-onda-ih-je-odusevila-pomoc-hrvata https://www.alo.rs/sport/ostali-sportovi/sreli-ih-hrvati-a-onda-uradili-nesto-sto-ce-srpski-sportisti-pamtiti-do-kraja-zivota/235788/vest
  3. Naravno da je prije svega potez Hrvatske neshvatljiv (šta i da je napisao pisma?) ali treba vidjeti i ovo: Naravno, Informer i Dragan J Vučićević. "Vasiljkovič u pismu, koje eksluzivno objavljujemo'''. Gdje ti je to pismo majmune? Ne postoji. I sad bi mogao zbog tabloida i Hrvatske ovakve kakva je, biti ubijen ili teško premlaćen. Izmišljaju ''vijesti'' da bi što bolje prodali novine.
  4. ''Poznajem ga iz nekih davnih vremena, dosta pre rata. Covek je bio samo avanturista, imao je brod i hteo da oplovi svet. Bio je veoma spretan u mnogim vestinama, a vojnu je naucio gledajuci filmove. Narodski receno, on je hteo da bude neka vrsts plej boja koji zivi lagodan zivot i uziva u hedonizmu. Nikakve mrznje i agresivnosti nije bilo u njemu, nacionalizam nije ni razumeo, tako da je njegovo angazovanje u ratu bilo splet okolnosti. Nikakav on kapetan nije bio, nego samo neko ko se dobro snalazi u guzvi kakav je rat, bas zbog one gore navedene spretnosti. Zlocinac? Ni slucajno, on je veoma empatican i osetljiv covek, cak pomalo i feminiziran u osecajnom smislu. To je istina o njemu, a sve ostalo su gluposti i nesrecne okolnosti po njega.'' ''Mogu da razumem vašu želju da nahranite vaša predubeđenja, ali ste izneli niz neistina. Dragan Vasiljković nije nikad bio u Legiji stranaca i nije bio plaćenik. Služio je u australijskoj vojsci, a početkom 90-ih dolazi u Srbiju. Verovatno je radio za "službu" kada je organizovao pobunjenike u Krajini, ali tu para nekih teško da je bilo. Nema niti jednog relevantnog svedočenja ni događaja koji ga povezuje sa ratnim zločinima - a to što je organizovao pobunjenike u državi koja je njihov narod izbacila iz ustava i počela da sistemski šikanira, nije ratni zločin. Čak i takav je "ratnu karijeru" završio još u jesen 1991. Na stotine ratnih invalida mu je zahvalno za sve što je učinio za njih kroz fond "Kapetan Dragan" tokom 90-ih i to mu je glavna stavka u biografiji. Slobodno se raspitajte. Pa se onda vratite ovde i ostavljajte komentar o zatvorskoj disciplini i samicama. Srbija je inače jedinog uhapšenog hrvatskog ratnog zločinca (sa dokazima) isporučila Hrvatskoj da tamo odsluži ostatak kazne, i ovi su ga odmah pustili da se šepuri u društvu raznih glavaša i merčepa.'' ''Dragan se bavio obukom i i struktazom specijalnih jedinica. Ko ga je ikad sreo , zna da nije ni pistolj nosio a kamoli pusku. Nosio je neki stap poput nekog zapadnog narednika. Nigde nije vodio jedinice u borbu nego je vodio centar za obuku u Golubicu . Ovde se spominje Glina... nista Kep sa Glinom.nema..Apsolutno. Imao.je ( cesto neopravdan ) animozitet prema JNA jer je smatrao da ne cini dovoljno.na zastiti srba . To da on nema nikakve krivice znaju i oni sto ga drze u zatvoru , znaju ljudi iz Krajine a i njegovi advokati. Presuda njemu je politicka . Nista kriv nije , sem sto je srbin. Mislim , da mu nece dati da ziv iz zatvora ode.'' ''Kapetan Dragan je mogao u Australiji mirno pecati ribu celog svog života. Imao je lepe uslove za život i jedini cilj zašto je došao je bio taj da sačuva svoj narod od zverstava ustaša i to umesto srpske države, da ne bi izbio veći haos. On je zbog pokušaja izvlačenja Srbije iz haosa prodat Hrvatima. Australijanci ne bi dali Kapetana da se Srbija nije složila, i ti je greh države Srbije.'' ---Hrabar i cestit Srbin. Branio je Srpski narod.Sve one koje je branio vise se ga se i ne secaju.Dosli su u Srbiju i ovde im je lepo.Sram vas bilo "Srbi".---- '''I sta ste hteli reci?? Jedino su ga u zatvoru upravo ti krajiski Srbi posecivali, skupljali novac za odbranu, skupljali dokaze, a da li je lepo ljudima koji su sa svojih ognjista dosli ovde jer ih je prodao Milosevic nedao Bog da ti osetis i dozivis tu tragediju. Stidi se komentara, kapetanu Draganu zelim sto pre slobodu!''' ''Možete misliti kroz šta je sve prošao kapetan Dragan u hrvatskom zatvoru, ako imamo u vidu kako prolaze Srbi, koji se iz turističkih ili poslovnih razloga nađu u Hrvatskoj. U ostalom imate svedočenja preživelih srpskih zatvorenika iz splitskog logora Lora.'' ''Pravi vojnik i džentlmen. Optužbe protiv njega su bile napad na njega kao simbol otpora ustašama. Kulturan, domete i pozitivan i kao takav je smetao političkoj vrhuški Hrvatske.'' "Navodnog obraćanja srpskim medijima"... Pa jel se obratio, ili nije? Ako jeste, postoje pravila koja moraju svi zatvorenici da poštuju. Pa i oni nepravedno osudjeni!'' (komentari sa B92)
  5. Dragan Veljković prebačen je, odlukom uprave hrvatskog zatvora Lepoglava, na odeljenje sa osobama za najteža krivična dela u periodu od tri meseca. Izvor: Tanjug subota, 22.06.2019. Pravni zastupnik Kapetana Dragana, Dragan Palibrk, izjavio je da je odlukom uprave hrvatskog zatvora ugrožen njegov život. "Čuo sam se malopre s Draganom i on mi je rekoa da je takav potez apsolutno ugrozio njegovu sigurnost i da se plaši za svoj život", rekao je Palibrk agenciji Tanjug. Prema njegovim rečima, Vasiljkovićevi advokati u Hrvatskoj preduzeće "određena pravna sredstva", nakon čega će se razmotriti dalji potezi. Pre pet dana Kapetan Dragan kažnjen je sa 30 dana samice u hrvatskom zatvoru u Lepoglavi zbog navodnog obraćanja srpskim medijima putem pisama. Vasiljkovića se sud u Hrvatskoj okrivio za ratne zločine nad civilima i ratnim zarobljenicima u Hrvatskoj i osuđen je na 13 i po godina zatvora zbog ratnih zločina, a ta kazna mu ističe 20. marta 2020. godine.
  6. Mislim da se ni u jednoj zemlji svijeta za ovakve stvari ne pišu članci osim u Hrvatskoj. Posebno ne 25 godina nakon rata. Spomenute stvari u tekstu spadaju pod osnovne solidarnosti među ljudima na cesti i dešavaju se svaki dan u Evropi i svijetu. Drugo, naravno statistički će se naći nakon 10 napada/incidenata vezanih uz Srbe i neki korektniji primjer postupanja ali stavljati sad to u stilu da je pola pola, je mazanje očiju žrtvama - Srbima. A to je cilj Jutarnjeg lista i miga. O tome sam pisao par puta. O kakvoj antisrpskoj atmosferi se radi u Hrvatskoj najbolje pokazuje ovaj tekst iz Jutarnjeg lista. Ja 10 godina nisam pročitao ovako nešto poremećeno. Ovo je nevjerovatno za državu koja je članica EU. Dio iz Jutarnjeg lista: ''Ragbijaši iz Srbije u ponedjeljak poslijepodne krenuli su iz Splita za Pančevo. U posljednji trenutak Slobodna Dalmacija uspjela ih je kontaktirati, naći se s njima u Brnazama i čuti iz prve ruke cijelu priču. U kombiju su iz Pančeva u Split putovali: Zoran Ranislavić zvani Žilavi, Vladimir Parčetić zvani Parče, Omer Hamzagić, Bojan Gaćeša zvani Boks, Dragan Đurđev zvani Hani i Vladimir Krivokuća zvani Krivi.''' Dakle hrvatski novinari ih pokušavaju kontaktirati u posljednji trenutak, čuti cijelu priču iz prve ruke, objavljuju imena i prezimena tih ljudi, sve u stilu kao da je T Rex ustao iz groba. A zapravo ovi su im samo pomogli na cesti i odfurali kombi majstoru jer je bio blizu bio i žele biti posebno korektni jer i sami vide užasan položaj Srba u Hrvatskoj. Znači Hrvati i Srbi u Dalmaciji, ljeto 2019 godine - rat završio prije 25 godina i ovi im pomognu na cesti. I sad pitanje: gdje bi to još bilo objavljeno osim u Hrvatskoj?? Nigdje! Nigdje nema takve mržnje i napada na ljude ''krive'' nacionalnosti kao u Hrvatskoj pa njihovi novinari trče za ovakvim vijestima kao za svjetskim čudima i što je najgore - oni to suštinski rade iz podlih namjera da bi Hrvatskoj oprali lice. I ovaj članak je AUTOGOL. I dam se kladit da oni to ne vide zbog svoje gluposti i podlosti.
  7. David mi je ime Noć tiha, misli se roje razmišlja o izlasku u grad zove tatu da mu kaže ideje "Dobro, hajde nemoj kasno ostat". Oblači farmerke, jaknu I cipele pozdravlja I grli se sa njim pogledi I riječi su se plele zvaće u časovima jutarnjim. Krenuo je iz kuće da se vidi sa prijateljima do centra Banja Luke dok je buka tišinom odzvanjala. Šetao je Trgom Krajine a "oni" su sjedili na nekom koraku blizine zastao je, vratio se I rukovali. Ispred disco kluba "Fabrika" hrpa huligana se okupljala u pasažu, na sivilu betona jednu mladost silom oborila. Tupim predmetima su ga tukli po hladnoj zemlji I travi iznemoglog, krvavog, onesvešćenog vukli ne može čovječanstvo to da zaboravi. Šest dana traganja, plakanja strepnje, suza, boli I tuge riječi, slika I pitanja slomljeno je tijelo, duša I srce. Tvojoj mami, tati, sestri I bratu koji su putem mira pošli tražiti istinu I pravdu hiljade ljudi su ih podržali. U rodnom gradu sahranjen čežnjom I težnjom da bude blizu svojih voljenih Djakac je iz zavičaja ekshumiran. Pod tudjim nebom spava oblaci bijeli mu jastuci vazdušaste snove sanja sa Bogom propovjeda o nauci. Postoji jedna grupa časnih I poštenih ljudi kojima je hrabrost odlika čekaju da pravda presudi. U Vrbasu saprani su tragovi korijeni nade novi će nići dunja miriše I tiho šapuće Ne zaboravi me, David mi je ime. DPM
  8. https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/sportasi-iz-srbije-zaglavili-u-brnazama-a-onda-dozivjeli-neocekivanu-gestu-nepoznati-momci-u-trenu-im-pomogli-pa-im-priredili-jos-jedno-iznenadenje/9025949/
  9. Stari moj Znaš, ima jedan put gdje vječnost uvijek sja duša oblači tužni kaput izmedju jave I sna. Danas, kad mnogi slave grle se I čestitaju neko piše pjesme I sastave a onima kome fališ Bezbroj pitanja samo pitaju. Tamo, gdje ti koračaš prozračnost oko tebe dobuje vodi te trajni kompas u molitvi sa nama Sjećanje nas dodiruje. Zaledjeni u jednom vremenu kroz požutjele slike motiv isklesan u kamenu ispod razgranate zelene omorike. Ptice pjevaju sonatu o borbenosti života poklanjam ti posvetu dok u oku suza blista. Putuj u beskonačnosti budi trenutak plamena pojavi se, ispuni mi zelju kao moj heroj vremena. Nikad ne zaboravljen Stari moj… DPM
  10. Earlier
  11. ''Čovjek se razlikuje od marvinčeta po tome što je on društveno biće i osim osnovnih životnih potreba ima i one iz sfere kulture, nauke, socioloških potreba, religije... On traži da bude uvažavan od drugih i da se njegov narod poštuje jednako kao i drugi narodi. Znamo međutim (i ja sam to redovno doživljavao još od srednje škole i fakuteta) da smo mi Srbi još prije devedesetih godina u Zagrebu i drugim gradovima u NDH bili izloženi izlivima mržnje od strane Hrvata. I nije to od juče. To ima daleke i debele korijene od Ante Starčevića pa nadalje. Mržnja prema Srbima ne datira od 1991. Ona je utkana u vaše biće još od Ante Starčevića i sistematski podhranjivana od strane rimokatoličkog sveštenstva. Bez takvog stanja svijesti nebi nikada bilo moguće izvršiti onakva zvjerstva nad našom nejači, a pod okriljem vaših zaštitnika Hitlera i Musolinija.'' ''Ali ima jedna gadna stvar koja se nikada ne može zaobići, a koja je ogromna smetnja civilizacijskom pomaku. U ono dugo propovjedano i proklamovano "bratstvo- jedinstvo" na žalost vjerovali smo samo mi Srbi, dok ste vi Hrvati uvijek iza leđa skrivali kamu spremni da je na mig Vatikana (ili nekog drugog) upotrebite na isti način kao 1941. godine. Kad se sve počelo kuvati tamo 1990. godine vodio sam nevezan razgovor s jednom Hrvaticom udatom za Srbina, koja je rođena tamo u Selu Mušaluk kod Gospića. Na moju opasku da je sve bilo u redu za vreme "bratstva-jedinstva", ta fakultetski obrazovana i poštena žena mi reče: "U tu priču o bratstvu- jedinstvu ste vjerovali samo vi Srbi. Odrasla sam u hrvatskoj sredini koja nikada tu floskulu nije prihvatila." "A ne moraju ni kriti svoje porijeklo kako se to kod vas radi. Kad se kod vas "poštuju ljudska prava" tada mi kažite zbog čega se mladi Srbi ne vraćaju tamo na svoja ognjišta? Možda im je "mozak ispran"? Ili možda ne mogu od "mržnje"...Dolaze starci (poput mene) da tamo ostave kosti. Vaši novinari ih obilaze i prave neke emisije o prošlosti nastojeći da speru tu vjekovnu sramotu. To blato sa vašeg lica, koje su vam nalijepili Ante Starčević, Frank, Pavelić, Tuđman...Tužno je na internetu gledati što ti ubogi starčići pričaju o svojim stradanjima 1941.-1945. godine. Jedna starica iz sela Krbavice kojoj su ustaše pobili 6 članova porodice priča i ne spominje ustaše. Svi su "poginuli" a ne zna se od čije ruke. Eto to je slika vašeg poimanja ljudskih prava,slobode i konačno to je i civilizacijski pomak vašeg društva.'' (sa kf foruma)
  12. BRUTALNO PRETUČENI SRBIN PREMINUO U RIJECI: Prebijan čak i kad je izgubio svest, nedeljama se borio za život (FOTO) Novosti.rs 10. jun 2019. U Ogulinu je umro Radoje Petković (63), istaknuti član srpske zajednice u Kastvu, gradiću na primorju, kojeg je još 24. aprila pretukao Ilija Glavić U Ogulinu je umro Radoje Petković (63), istaknuti član srpske zajednice u Kastvu, gradiću na primorju, kojeg je još 24. aprila pretukao Ilija Glavić, koga Republika Srpska traži zbog počinjenih ratnih zločina. Petković, inače član županijske organizacije SDSS-a i čovek koji je izuzetno cenjen kod Srba koji žive u Rijeci, bio je žrtva brutalnog napada na parkiralištu jednog kafića kod Rijeke, gde ga je Glavić (48) napao i nemilosrdno tukao. Čak i kada je Petković pao na tlo, napadač je nastavio sa udaranjem, rukama i nogama. Svedoci su po dolasku policije ćutali. Sve su, međutim, snimile kamere i Glavić je završio u zatvoru. Ustanovljeno je da je razlog napada bio i taj što je Petković Srbin, ujedno i potpredsednik Veća srpske nacionalne manjine grada Kastva. Riječka policija nije objavljivala podatke vezane za motive napada, iako su meštani jasno upozoravali da se radi o sukobu koji je izbio na međunacionalnoj osnovi. Sve vreme od napada, Petković je bio u komi u riječkoj bolnici, a lekari nisu davali optimistične prognoze jer su povrede glave bile teške. Premešten je pre nekoliko dana u Ogulin gde je umro. Lavić, koji je rodom iz Bosanskog Broda, živeo je mirno u Hrvatskoj, iako je zbog nedela bio poznat nadležnim institucijama Bosne i Hercegovine. Pripadnici srpske zajednice su vest o smrti Petkovića dočekali zgroženi agresijom koja je sve prisutnija prema Srbima u Hrvatskoj, ali i državnim tolerisanjem nasilja. Sam Radoje Petković bio je miran čovek, građevinski preduzetnik, koji nikada nije učestvovao u bilo kom incidentu, a srpska zajednica ga je izuzetno cenila. Aktivno je učestvovao u radu SDSS-a koji u riječkom kraju nije doživljavao napade kao u nekim drugim delovima Hrvatske. Napadač Ilija Glavić, međutim, iza sebe ima kriminalnu prošlost i sumnjiči se za tučnjave i premlaćivanja za vreme ratova devedesetih, pa i silovanja u logorima oko Bosanskog Broda. TOLERISANJE NETOLERANCIJE SPLITSKA stranka Pametno je reagovala saopštenjem u kojem stoji da za "ovakve izgrede odgovornost snose oni u političkom životu koji otvoreno zagovaraju netoleranciju i neprihvatanje drugih i drugačijih. Dok institucije države tolerišu nesprovođenje zakona, dotle svako misli da može proći nekažnjeno", kažu u stranci Pametno.
  13. ''Napokon neka pjesma koju mogu slusati sa roditeljima'' ''Ona: Kakvu muziku slušaš? Ja: Malo je komplikovano xe xe xe'' ''0% bahacenje 0% gole kurve 0% bacanje manija 100% talenat 10000% Ruza kurvetina!'' ''0% golotinje 0% skupih stvari 100% talenat'' ''ali kad odjednom kaze " dje si Ruuzo KURVETINO STARA" tacno me infarkt od smeha strefio'' ''Ovo kad kaže "đe si ružo" tačno bih ispio antifriz iz yuga'' ''Zoka Bosanac kulturno pojebo celu estradu'' ''bez golih dupeta skupih kola, alala vera zoki! dao si domaci zadatak svima!'' ''Covjek iz naroda! Ma sve objasnio ovom pjesmom. Svaka cast!'' ''to Zoka gospodine, napokon pjesma koju mogu u autu sa djecom slusat,'' ''Al će sad da skoči prodaja plastike na Futoškoj pijaci!!!'' ''Ovo utječe na liriku baroka 19og stoljeća'' ''Frizer: Kako cemo? Ja: Kao Zoku Bosanca'' ''Ja dobih ovu pesmu za 50ti rodjendan od najboljeg drugara. Umreh od smeha, lol.''
  14. Evo kad je već video gore, evo par odličnih komentara sa Krajinaforce foruma o napadima na Srbe u Rijeci koju su zvali "Jugoslavija u malom". ''Do 1991. godine živio sam u jednom velikom lučkom gradu u kojem istini za volju do tada nije bilo nikakvih trvenja između ljudi različitih nacionalnost. Bio je to grad kojega su zvali i "Jugoslavija u malom". Često se događalo da jedni drugima kumuju, slave rođendane, idu na izlete i sve tako. No 1991. godine huškačka propaganda je učinila svoje i lično sam doživio da dotadašnji prijateli i kumovi od mene okreću glavu, a moju djecu i unuče nazivaju pogrdnim imenima. Ne kanim dužiti, ali ukratko ću reći da sam došao na listu za odstrel s obzirom da je moje ime (između još petnaest) jednog dana izišlo u splitskom "ST"(slobodni tjednik)kao člana nekakve "četničke organizacije". Sve je bilo lažno ali to nije umanjivalo opasnost da mi se dogodi ono najgore. Osam dana kasnije jedan od navedenih imena je ustreljen iz snajpera u svom dnevnom boravku. U lokalnim novinama je pisalo da je "ustreljen ćetnićki snajperista". Naravno da sam se s familijom ubrzo našao u Italiji pa u Holandiji...'' ''Iz ovog sadašnjeg njegovog iskaza ne može se ništa konkretno zaključiti osim da nastoji opravdati sve zločine postojanjem nekakve "pete kolone".Eto sreće da je ona postojala, jer bi danas manje ovog ustaškog smeća šetalo i trovalo zemlju po kojoj hodaju. "Peta kolona" im je i tada služila da opravdaju najprljavije zločine protiv nedužnih Srba. Poznavao sam neke ljude (Srbe) koji su postali žrtvama "borbe protiv pete kolone". U Rijeci su ubili mog dobrog prijatelja u njegovom stanu na 14. spratu stavili pored njega snajpersku pušku, slikali ga i objavili u novinama uz potpis: "Likvidirani srpski snajperista". Drugog mog prijatelja su sačekali u prizemlju zgrade gdje je stanovao i njih četvorica ga pretukli uz povike:"Šta će četnička peta kolona u Hrvatskoj"! Nikada se nije oporavio i ubrzo je umro, jer su mu bubrezi strunuli. Meni su bacili Paket eksploziva na balkon kuće i samo srećom niko nije stradao. Kakvim progonima su tada Srbi bili izloženi pod isprikom o postojanju pete kolone nije lako ni opisati.'' ''Rijeka je za razliku od splita još davno bila u svakom pogledu evropski grad. U njemu se i živjelo po manirima Austrije, Italije...No dolaskom "rolingstonsa" ta razlika je skoro potpuno nestala i šta tamo ima da traži jedan Srbin? Srbi su u Rijeci do 1990.godine prdstavljali cca 35 % stanovništva. Ilustracije radi navodim da je veliki broj Srba branio boje NK "Rijeka" kao npr. Radaković, Naumović, Avramović, Vukoje B.Bursać, N. Bursać, Rade Ljepojević, Petrović, Jovović, Savo Filipović, Marjanović, Dušan Lukić, Desnica, Miodrag Kustudić koji je bio idol riječke "Armade" i kojemu su 1991.minirali kafić baš kao i reprezentativcu SFRJ Milošu Hrstiću lijevom beku NK "Rijeka"...'' ''Dragi moj gospodine nije potrebno živjeti u nekom gradu da biste o njemu znali onoliko koliko je potrebno prosječno obevještenom čovjeku koji prati zbivanja u nekoj zemlji, gradu ili šta se zbiva u sportu. Ja ne nazivam nikoga "rolingstonsima", nego samo parafraziram Tončija Huljića da bih pobliže objasnio izmjenjeni identitet građana Rijeke koji nisu ni blizu onih pravih Riječana. I kada bih bio građanin Rijeke ja bih nastojao da se ponašam kao pravi (autohtoni) Riječanin.''
  15. Evo jedne slične scene i sličnog događaja kao iz teme topika. Nisu napadnuti Srbi ali suštinski ista stvar. Komunjare, četnici i neprijatelji Hrvatske. Ono što je posebno porazno je činjenica da je Rijeci do 1991 bilo 35 % Srba a ovo je Rijeka 2015 godine. Nedugo nakon tribine "Žene u ratu" koju je u riječkom HNK-u organizirao Oliver Frljić, Index je objavio i ekskluzivnu snimku napada. Mislim, zbog jedne obične tribine iz kazališta i što su valjda malo bili u gradu ovi aktivisti, desilo se ovakvo nešto. I ovo nema veze sa huliganima, nigdje nisam vidio da se nogometni huligani ovako ražeste zbog tribine u kazalištu i slično. Ovo je nova generacija mladih hrvatskih šovinista.
  16. Najnovije: ''Srbin iz TREBINjA, sezonski radnik, proteran iz DUBROVNIKA, nakon što je otkriveno da je Srbin i da navija za Zvezdu. USTAŠTVO TRIJUMFUJE U HRVATSKOJ Niko se i ne trudi da ga zaustavi, savlada.'' (Ratko Dmitrović twitter) ''Hrvatska je ustaška država samo još uvjek to nije legalizovano. Današnja Hrvatska je vjerna kopija ustaške Nezavisne Drržave Hrvatske. Ljudi se u Hrvatskoj i dan danas ubijaju i prptjeruju samo zbog vjerske i nacionalne pripadnosti.'' ''Treba da se borimo za njihovu zastitu na sve moguce nacine. I kad bi nam drzava bila jaca, mocnija...i uticaj bi nam bio takav. Nemam lako resenje... :('' ''Biće "vrela" sezona lova'' ''Kako to...ne mogu da verujem...zar to nisu "samo izolovane extrem ne grupice i lideri...koji zapravo i nisu rdjavi,ni nasilni,već to čine jer su izbori blizu-i moraju se pokažu-promocije radi- glasači traže".Šalu na stranu,ovo nije novost -naprotiv,vazda jna napadaše na tekmama.'' ''Problem oduvijek što u ustaškom šovinizmu prema sebi Srbi traže razlog, kao zlostavljena žena kada dobije šamar pa traži krivicu u sebi i sumnja da ga je "isprovocirala" Oni vas mrze i tačka Nisu krivi ni Srbi u Hrvatskoj ni Sloba ni Marko ni Janko Sad samo mogu to i otvoreno'' (komentari i slika sa tvitera)
  17. Joj čovječe nisu problem Hrvati. Ni najmanje. Ovo je komentar na video iz topika. ''Ja sam Srbin a tebi brate skidam kapu...Za nasa dva naroda vazi "da ce nam biti bolje kada mi budemo bolji". Ti pricas iz Nemacke...ja komentarisem iz Amerike...to je nasa tragedija. A sto se tice tih kretenskih portala...u Srbiji nije nista bolje. Ziv bio brate.'' Kad vidim ovo, stisne me želudac. Veli "što se tiče kretenskih portala u Srbiji nije nista bolje". Gdje se u Srbiji za mlade ljude koji odlaze trbuhom za kruhom, piše da odlaze zbog Hrvata? Kako to ovaj tip ne vidi...?
  18. Taj njihov radio, televizija.... to čovjek, ako je za istinu, nikad ne bi ni upalio. Jučer na poznatoj zagrebačkoj radio stanici ''radio 101'' ide glavna informativna emisija u 18h. I spomenu i ovaj napad. Kaže spiker "Plenković je komentirao i napad na sezonce u kojima su bile i dvije osobe srpske nacionalnosti". Pazite vi tu formulaciju. Napad na sezonce...? Gdje to ima? Čuo sam za napad na migrante, lgtb ljude, ali ovo? To nema nigdje u svijetu. I onda dalje kaže da su kao dvije osobe bile srpske nacionalnosti. Ispada da su po Hrvatskoj masovno napadani sezonci ali kao sad se zbog par osoba srpske nacionalnosti koje su zaštićeni kao medvjedi, mora reagirati. Evo šta hrvatski mediji mogu da naprave. Sve izokrenu. A onda dvije minute kasnije spiker u emisiji kaže samo ''Napad na sezonce''. Ma da, stari, to je uobičajna stvar. Napad na sezonce.
  19. Ok, je, ali bez ikakve snage i utjecaja na bilo koga i bilo što. Zato je meni iritantno uopće i pohvaliti bilo šta, posebno kada je naslov ''žestoki odgovor gradonačelnice''. U Hrvatskoj, vezano uz napade na Srbe, kao "Žestoki odgovor". Čovjek koji poznaje Hrvatsku može se samo nanovo živcirati. A ovaj kup torcide, ma on će se iduće godine opet normalno održati. i nikakvi novci neće faliti. Biće joj rečeno "Ma pusti, nemoj". I oko reakcija nekih ljudi iz Srbije kao što je Savo Štrbac. Prije dosta godina sam čitao ovdje jednog forumaša koji je napisao da je Savo Štrbac naivan. Sad je izašao novi video-gostovanje njega na temu ovih događanja i kaže on da je na hrtu bila dobra emisija, dobri gosti, emisija ''otvoreno'' na tu temu i kaže da će biti potrebno jednako vrijeme koje su potrošili na trovanje nacionalizmom da bi sada počistili taj otrov. Znači misli na period od 1991. a evo demantija: ''I ranije. Ja sam 1987. jedva izvukao živu glavu. Bili smo u Biogradu, čitavo društvo-studenti. Napala nas je čitava horda. Morali smo da pobegnemo u drugo mesto Još tada su nam govorili: "Dolazićete vi sa pasošima ovde!" Pa, evo gospodo, izvolite, sada možete sa pasošima da idete'' ''Isto je bilo i osamdesetpete ...ja bio u vojsci... i neki bilmez mi viče iza ledja "oslobodioci"... kao podrugljivo... nisam se okrenuo inače bi morao da mu "objasnim" neke stvari... čisto rekreativno...'' A kad Savo Štrbac kaže da je bila dobra emisija - on to kaže u stilu kao da se nešto mijenja u Htvatskoj a naravno da je u pitanju ovo: sad je Hrvatska izgurana pred zid, nema gdje i naravno da moraju imati malo ozbiljniju emisiju. Sve je crno na bijelo i natjerani su da imaju jednu koliko toliko ok emisiju povodom položaja Srba u Hrvatskoj ali sad će oni za koji dan po starom.
  20. Dragan je objasnio ali da dodam: gdje je čovjek napadnut? Nigdje. Na tekmi su mu vikali "Ustašo". I to samo zato to što je bio toliko bahat da su ga suci isključili sa utakmice. I gađali su ga dok je išao prema svlačionici. Ništa što se ne dešava u mnogim evropskim ligama. Ako ti je isto tući ženu od 64 godine, ili čovjeka u civilu i ovo sa ovim trenerom, onda ne znaš razmišljati. Delije znaju igračima partizana vikati 'ustaša'' i to igračima koji su čisti Srbi. U Srbiji je to uvreda. To je rasprostranjeno i ide i van sportskih povika a skoro sam siguran da velika većina zvezdinih navijača ni ne znaju nacionalnost ovog trenera koji uostalom i nije Hrvat, vidi se po prezimenu - otac američko panamskih korijena a majka je iz Hrvatske ali to što je rođena na terenu današnje RH ne znači da je Hrvatica po nacionalnosti, čak štaviše baka mu je iz Crne Gore. ps I šta je napravio index hr? Stavio je ovakav tekst: ''Andrea Trinchieri, talijanski trener hrvatskih korijena, isključen je u prvoj utakmici finala nakon što je u samo dvije sekunde dobio dvije tehničke ...''' i naravno naslov ''delije vrijeđale trenera ustašo ustašo''. Pokušavaju napraviti ravnotežu "Svi smo isti", ali ovdje nije teško razlučiti stvari.
  21. Kad sam rekao da ne pamtim da se kod nas ovako nešto desilo, mislio sam na slučaj da su navijači napali i ubili boga u nekom samo zbog toga što je Hrvat, musliman, Marsovac, a da pri tome žrtva nema nikakve veze sa navijanjem. To je ono što se kod vas desilo. Ubijeni Francuz je ipak bio navijač gostujuće ekipe, što nikako ne umanjuje zločin. Samo kažem, došao je na utakmicu kao navijač i desilo se što se desilo. Ponavljam, zaista ne pamtim da su navijači u Srbiji prebili nekog ko nema nikakve veze sa navijanjem, i to samo zbog toga što priča malo drugačije, pa su, eto, posumnjali da nije Srbin. Toga kod nas nema i po tome su vaši gori od naših. Vatrogascima i kolegama napadnutih koji su pokušali da ih odbrane pa su i sami dobili batine, svaka čast, tu nema dalje. Što se mene tiče, i rekacija gradonačelnice je za pohvalu.
  22. Dragane na pamet mi ne pada štitit te debile. Nek si mamu tuku doma a ne ljude po cesti. Al izjave tipa Hrvatski navijači su najgori na svijetu, nikad takvih divljaka svijet nije vidio i slično jednostavno ne drže vodu. Jel treba stvarno nabrajat navijačke sukobe di su se mrtvi brojali u desetcima? Nisu li i Srpski navijači pred 10ak godina ubili onog Francuza? Grozno je ovo što se desilo al nemogu isto ne primjetit da niko ne spominje vatrogasca koji je stao u obranu tih mladića i na kraju je najviše batina popio. Hrvat čovjek inaće...
  23. Prljavi, ne stoji ti paralela. Vikanje "ustašo ustašo" i divljačko premlaćivanje sa Brača ne da nisu za poređenje, nego nemaju nijednu dodirnu tačku. Ajde, malo se bolje potrudi da relativizuješ to što se desilo kod vas. Pazi, ne tvrdim da su Delije/Grobari/ostali cveće, ali zaista ne mogu da se setim da se kod nas u bližoj prošlosti ovako nešto desilo. Pa i u daljoj. Da su navijači premlatili nekog samo zbog akcenta i zato što su sumnjali da je Hrvat ili ne znam šta. A kod vas toga ima svaki vikend.
  24. Andrea Trinchieri, trener košarkaškog tima Partizan napadnut jučer od strane miroljubivih Delija koji nikad nebi napali odraslog čovjeka. Ovaj čovjek inače ima negdje oko 50 godina. Vikali su mu da je Ustaša, valjda zato jer mu je mater Hrvatica, i gađali sa čim su stigli dok je bježao u svlačionicu. Ajde sad post od 3 - 4 metra u kojem ćeš nam objasnit razliku kad Delija napadne Hrvata to nije napad a kad Torcidaš napadne Srbina to je divljački čin za svaku osudu.
  25. Da napišem nešto o torcidi koja se ovdje spominje. Stari mi se prije 7-8 godina autom vraćao iz Like u Zagreb. Stao je kod prijatelja koji ima kafić/restoran uz cestu. Torcida je ili išla na utakmicu ili se vraćala (onaj dio poslije Karlovca-Kordun Lika). Dio torcidaša je stao kod tog restorana/kafića i krenuli su unutra bahato da koriste wc. Vlasnik kafića im nije htio dopustiti da koriste wc i tada su ga napali. Odraslog čovjeka koji im može biti otac. Moj stari je vidio šta se dešava, pa je odlučio pomoći ovom jadniku. Nije ih napao. Samo je htio pomoći ovom da ga ovi ostave. Tada su i njega napali. Čovjeka od tada 55-60 godina koji nije nasilan, normalno obučen, normalno ponašanje, čovjek je doktor znanosti. Kad je došao doma plakao je i pokazivao mi rasparanu potkošulju i ogrebotine. Nije dobio teže ozljede. Mislim da ni ovaj drugi nije. U Hrvatskoj su i ti navijači posebno poremećeni u odnosu na svijet i Evropu. To da delije/grobari ili bilo koji ultrasi napadnu u grupi jednog odraslog čovjeka, je nemoguće. I sad kad uzmete ovo, šta tek onda rade kad naiđu na Srbe. Rade točno ovo što se spominje u tekstu, kako su i nju tukli nakon što je zagrlila ovoga: '''bacili su nas na pod i gazili. Devojka je pokušala da obrani kolegu, legla je na njega na pod i zagrlila ga, ali su oni nastavili da tuku i njega nju", rekao je za "24sata" napadnuti mladić.'''' Imate i slučaj od lani u Zagrebu, navijači Dinama upali u kafić "Dalmatina" i prebili ženu od 64 godine. Završila je na operaciji. Imate ljeto prošle godine kad su isti navijači u Švicarskoj terorizirali žene i cure na jednom kupalištu. Niko nikad ni u Švicarskoj, ni bilo gdje, nije vidio da ultrasi i navijači takvo nešto rade. A index hr je na yt namjerno stavio naslov video klipa "Beograđani komentiraju huliganski napad na Srbe na Braču'' Ali u svijetu ne postoje huliganski napadi na ljude krive nacionalnosti. Još kad se doda da je mjesto radnje Hrvatska i Hrvati-Srbi, jasno je sve. I bez obzira na sve srpskim navijačima i huliganima i dalje neće pasti na pamet da napadnu hrvatske turiste i slično (što je dobro).
  26. ''I ranije. Ja sam 1987. jedva izvukao živu glavu. Bili smo u Biogradu, čitavo društvo-studenti. Napala nas je čitava horda. Morali smo da pobegnemo u drugo mesto Još tada su nam govorili: "Dolazićete vi sa pasošima ovde!" Pa, evo gospodo, izvolite, sada možete sa pasošima da idete'' ''Isto je bilo i osamdesetpete ...ja bio u vojsci... i neki bilmez mi viče iza ledja "oslobodioci"... kao podrugljivo... nisam se okrenuo inače bi morao da mu "objasnim" neke stvari... čisto rekreativno...'' ''Da li autošovinistička Druga Srbija shvata da je tamo jednako ugrožena? Da li shvataju da je tamo širenje “gradjanske” ideje više potrebno nego ovde'' ''Bio sam 10-tak puta u Hrvatskoj na moru, uglavnom Istra, nije ništa posebno, Grčka je mnogo bolja, sigurnija i jeftinija, što se tiče napada na Srbe to je organizovano od strane vlade sigurno, nisu ti huligani sami u tome, to je plan vlasti.'' ''1989 sam letovao u Supetru, pamtim prebijanje 3 momka od strane meštana.'' ''Kao nemaju gde na more nego ustasama pred kamu bolje dan u srpsku banju nego ustasama davati novac zauzvrat i batine dobijes nadamse da su se opametili ne tamo gde jos uvek zive ljudozderi.'' (komentari sa tvitera)
  27. Pogledajte ovu sprdačinu. Naslov sa b92 ''Žestok odgovor zbog napada na Srbe na Braču'' i piše da je ženska (gradonačelnica Supetra na Baču) napisala na facebooku nešto tipa ''Najoštrije osuđujem''' bla bla. I još je moguće da je izmislila da je napadnuti jedan njihov Hrvat, da malo razvodni tipa "Ma oni napadaju ne toliko zbog srpske nacionalnosti, evo i našeg su". Facebook. Koja snaga. Ja mislim da od te objave danas, ma sve se mijenja u Hrvatskoj. Ženska je objavila da će ''ukinuti finansiranje Torcida kupa i zabraniti njegovo održavanje na gradskim terenima." Torcida je zbunjena i u strahu od žestokog odgovora gradonačelnice, brrrrrrrr, ne znaju šta će dalje, nema finaciranja kupa za kojeg niko u Hrvatskoj nije čuo. Sve je ovo farsa. Šminkaju Hrvatskoj lice. Baš ih je briga za Srbe. Samo treba sačekati tjedan dva, ljeto je i srpske budale idu u Hrvatsku na more i uskoro će novi napadi na Srbe. Ako ih portali prenesu.
  1. Load more activity